Feke'de Su Sevinci - Son Dakika
Güncel

Feke'de Su Sevinci

Feke\'de Su Sevinci

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel'i ziyaret etti.

05.08.2014 17:50  Güncelleme: 17:41

Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Adana Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatıyla Feke halkına daha iyi ve daha temiz su içirmek için çalışma yapıldı. Neticede gelecekte Feke'nin ve yayla halkının özlemiş olduğu suya Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve Belediyemizin gayretleriyle kavuşulmuştur. Emeği geçenlere, başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü olmak üzere halkımız adına çok teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum" dedi.

DEPONUN ÜZERİ NAMAZGAH

Osmanlılar zamanında yakınında cami veya mescid bulunmayan şehir dışındaki alanlarda, namaz kılmak için oluşturulan mekânlara namazgâh denildiğini de hatırlatan Sel, "Yeni su deposunun üzerini Osmanlılarda olduğu gibi açık namazgah olarak tasarladık. İnşallah buraya gelen yaylacılar, piknikçiler, su ihtiyaçlarını karşıladıkları gibi ibadetlerini de yerine getirebileceklerdir" diye konuştu.

SÖZÜMÜZ SÖZ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise seçim öncesi Fekeliler'e verdikleri sözleri unutmadıklarını ve birer birer yerine getirmeye başladıklarını ifade ederek, şunları söyledi: "Feke Belediye Başkanımızın çabaları ve ASKİ Genel Müdürlüğümüzün üstün gayretleri sonucunda hemşehrilerimize daha kaliteli su içirmek için oluşturulan yeni şebekeyi hayata geçirmenin mutluğunu yaşıyoruz. Feke'nin tüm sorunlarını bir bir çözerek yeni projelerimizi hayata geçireceğiz" diye konuştu.

Rehabilite edilmesinin ardından daha verimli ve sağlıklı hale getirilen şebekeden su içerek, suyun kalitesini de test eden Başkan Sözlü , depoya yeni bir dinamo takılması ve şebekeyi besleyen ana borunun genişletilmesi yönünde de talimat verdi. Ziyarette MHP MDK Disiplin Kurulu Başkanı Adnan Fatin Özdemir, Büyükşehir Bölge Koordinatörü Tayfun Çiftçi ve vatandaşlar da bulundu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Feke'de esnaf ziyaretlerinde de bulundu.

Konuşmaların ardından sanatçılar sahneye çıktı ve birbirinden güzel parçalarını yayla halkı için söyledi., aşıklar atıştı. Şenlikte havai fişek gösterisi de gerçekleştirildi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Feke'de Su Sevinci - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement