Genç Ressamlar Büyüledi - Son Dakika
Güncel

Genç Ressamlar Büyüledi

Genç Ressamlar Büyüledi

Taurus AVM'nin düzenlediği "1.Yunus Ensari Resim Yarışması"'nda ödüller sahiplerini buldu

24.11.2014 16:18  Güncelleme: 16:35

AVM Partners tarafından yönetilen "sanat ve sanatçı dostu" Taurus AVM'de düzenlenen "1.Yunus Ensari Resim Yarışması"'nda ödüller sahiplerini buldu. Eserleri sergilenmeye başlanan ressamlar, çalışmaları ile sanatseverlerden tam not aldı.

Prof. Dr. Fevzi Karakoç, Prof. Dr. Tansel Türkdoğan, Prof. Dr. Zafer Gençaydın, Prof. Dr. Zahit Büyükişliyen, Doç. Dr. Sait Rüstem ve Yalçın Gökbağ gibi önemli isimlerin jüri üyeliğinde gerçekleşen elemeler sonucunda birinciliği elde eden Damla Torun Oğuz (Ankara), ikinci Osman Arık (Ankara), Taurus AVM'deki Platform A Sanat Galerisi'nde düzenlenen törenle ödüllerini Taurus AVM Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ensari'den aldı. Üçüncü olan Ezgi Yüksel'in (Adana) ödülü ise bir yakınına teslim edildi.

Yarışmada dereceye giren ve sergilemeye alınan eserler, sanatseverlerin büyük beğenisini topladı. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen, sanata dair derin sohbetlere sahne olan tören ve sergi açılışında ressamlar, eserlerinin öykülerini ziyaretçiler ile paylaştı.

Yarışmada birinci olan "Dağların Yüreği" adlı eserin sahibi Damla Torun Oğuz yarışmayı medyadan öğrendiğini belirterek, "Eserim 'İnsansız Doğa' temasına dayanan bir seriden geldi. İnsan tarafından bırakılan izlerden arındırılmış doğanın nasıl olacağını yansıttım" dedi.

Detay çalışmaları ile büyük beğeni toplayan "Klasik Otomobil" temalı eserin sahibi, yarışma ikincisi Osman Arık ise, "Klasik otomobillerin ayrıntıları ve ruhu her zaman ilgimi çekmiştir. 3,5 ayda tamamladığım bu eserimde aracın çok küçük bölümünü bile resmetmem bazen günler aldı. Ödüle değer görüldüğü için çok mutluyum" diye konuştu.

"Genç sanatseverlere tam destek"

Ödül töreninde konuşan Taurus AVM'nin Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ensari ise 18-40 yaş arası ressamlar arasında düzenlenen bu yarışma ile genç sanatçılara destek olduklarını belirterek, şunları söyledi:

"Taurus AVM olarak henüz ilk yılımızı geride bırakmamıza karşın sürekli fark yaratma ve hep en iyi olmaya çalıştık. Yurt genelinde başlatılan bir yarışmada en iyi AVM kategorisinde Ankara'dan finale kalan tek AVM olduk. Biz sadece alışveriş yapılan bir mekan yaratma değil, bir yaşam merkezi olmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda sanatsal faaliyetlerin de her zaman destekçisiyiz. İlk resim yarışmamıza çok sayıda ilden gelen her biri birbirinden başarılı eserler bizleri oldukça mutlu etti. Yarışmamız ile Taurus olarak sanata ve sanatçıya verilen desteğin sürekli hale getirilmesini sağlamaya çalıştık. Desteğimiz hep devam edecek.Taurus'un kapısı sanata ve sanatçıya sonuna kadar açık. Kazananları tebrik ediyorum."

Genç ressamları desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmaya 28 ilden 18-40 yaş arası ressamların 187 eseri katılmıştı. Sanatseverler, birbirinden güzel eserleri 4 Aralık 2014 tarihine dek Taurus AVM Platform A Sanat Galerisi'nde görebilirler.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Genç Ressamlar Büyüledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement