Hoşgörü Kenti Hatay'dan Ortak Kınama Mesajı - Son Dakika
Güncel

Hoşgörü Kenti Hatay'dan Ortak Kınama Mesajı

Hoşgörü Kenti Hatay\'dan Ortak Kınama Mesajı

Bayrağına, vatanına sarılan Hataylılar 22 Nisan Pazartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay İl Başkanlığı önünde basın açıklaması gerçekleştirerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı.

22.04.2019 13:39

Gerçekleştirilen basın toplantısına CHP Hatay milletvekilleri Suzan Şahin, İsmet Tokdemir ve Mehmet Güzelmansur, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın yanı sıra İYİ Parti Hatay temsilcileri, çok sayıda partili ve partili olmayan vatandaş katılım gösterdi.

CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün toplantıda yaptığı konuşmada "Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır" dedi.

"PROTESTO DEĞİL ORGANİZE EYLEM"

Yapılan saldırının sıradan bir protesto değil organize bir eylem olduğuna dikkat çeken Özgün, "Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır" şeklinde konuştu.

"SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR"

Özgün konuşmasının devamında "Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse, bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanlarımıza idam tehditlerinde bulunduysa, Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması talimatı verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal'in 'İki büyük eserimden biridir' dediği CHP'ye kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa bu saldırının altyapısını hazırlayanlar onlardır" ifadelerine yer verdi.

"AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKARLARI"

Özgün saldırıyı gerçekleştirenlerin emperyalist güçler ile bağlantısı olduğuna dikkat çekerek, "Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidir. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlere, attığı manşetlere milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir üyesi olarak saldırıları gerçekleştiren zavallıların arkasındaki karanlık güçlere karşı dün ayaktaydık bugün de ayakta duracağız" şeklinde konuştu.

Ankara Valisi ve İçişleri Bakanını istifaya davet eden Özgün, "Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla oynanmak istenen oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayımilliye'nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi'yiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Hoşgörü Kenti Hatay'dan Ortak Kınama Mesajı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement