Kırıkkale'de 252 Kilo Esrar Ele Geçirildi - Son Dakika
Güncel

Kırıkkale'de 252 Kilo Esrar Ele Geçirildi

Kırıkkale\'de 252 Kilo Esrar Ele Geçirildi

Kırıkkale'de polisin uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği operasyonda 252 kilo esrar maddesi ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.

13.04.2012 11:39

Kırıkkale'de polisin uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlediği operasyonda 252 kilo esrar maddesi ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, uyuşturucu madde nakliyatı yapılacağı bilgisine ulaşan Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, operasyon için harekete geçti. Millet Caddesi üzerinde durdurulan bir minibüste yapılan aramada 252 kilogram kubar esrar maddesi, 1 adet 7.65 mm çapında tabanca ve bu tabancaya ait 2 şarjör ile 5 adet fişek ele geçirildi. Olayla ilgili olarak E.M., K.K. ve M.S. gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, operasyona ilişkin yaptığı açıklamada, uyuşturucu maddelerin ele geçirilmesiyle insanların zehirlenmesinin önüne geçildiğini ifade etti. Bu tür maddelerin insanın hem zihin hem de sağlığını olumsuz yönde etkilediğini belirten Kartal, Emniyet Müdürlüğü olarak uyuşturucu maddelerin zararları konusunda halkı bilinçlendirme çalışmaları yaptığını söyledi. Kartal, "Bu bir insanlık suçudur. Bu tür maddeler diğer tüm suçlara müessir teşkil eder. Bütün suçlara karışan kişilerin birçoğunun bu tür maddeleri kullandıktan sonra karıştığını maalesef tespit ediyoruz" dedi. - KIRIKKALE

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kırıkkale'de 252 Kilo Esrar Ele Geçirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement