Madde Bağımlısı Genç, Amatem'de Güvenlik Şefini Bıçakladı - Son Dakika
Güncel

Madde Bağımlısı Genç, Amatem'de Güvenlik Şefini Bıçakladı

Madde Bağımlısı Genç, Amatem\'de Güvenlik Şefini Bıçakladı

Bursa'da taburcu edildiği Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi'ne giderek tekrar tedavi görmek istediğini söyleyen 25 yaşındaki Celil Özay, doktoru güvenlik şefi aracılığı ile 'devlet hastanesinde psikiyatriste görünsün' cevabını iletti.

27.06.2012 13:38

Bursa'da taburcu edildiği Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi'ne giderek tekrar tedavi görmek istediğini söyleyen 25 yaşındaki Celil Özay, doktoru güvenlik şefi aracılığı ile 'devlet hastanesinde psikiyatriste görünsün' cevabını iletti. Buna sinirlenen Özay, belinden çıkardığı bıçakla güvenlik görevlisini yaraladı. Jandarma tarafından gözaltına alınan Özay, savcının talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Merkez Osmangazi ilçesi Ovaakça Mahallesi'nde bulunan AMATEM'de bir süre yatarak tedavi gördükten sonra geçen ay taburcu edilen madde bağımlısı Celil Özay, önceki gün AMATEM'e giderek burada tekrar yatmak istediğini söyledi. İddiaya göre doktorunun güvenlik şefi aracılığı ile 'Celil Muradiye Devlet HAstanesi'ne gidip burada psikiyatriste görünsün" diye haber göndermesi üzerine sinirlenen Özay, tartıştığı güvenlik şefi 45 yaşındaki Güvenlik Şefi İbrahim Genç'i kalçasından iki bıçak darbesiyle yaraladı. Elinde bıçakla çevredekilere korsu salan Özay, daha sonra kaçtı.

'BENİ TRENE BİNDİRMEDİĞİ İÇİN VURDUM'

İlk tedavisi burada yapılan İbrahim Genç daha sonra ambulansla Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp tedavi altına alındı. Kaçan Özay ise jandarma tarafından yakalandı. Verdiği ifadede, "Benim babam Erol Evcil, amcam ise Hüseyin Kayapalı. Benim burada olduğumu söyleyin yoksa sizi süründürürüm. Güvenlikciyi ise beni trene bindirmediği için vurdum. Asıl suç onda" dedi.

Hastanede tedavisi devam eden İbrahim Genç ise, Celil Özay'ın daha önceden AMATEM'de yatarak madde bağımlılığı tedavisi gördüğünü belirterek. "Doktoru kendisini taburcu etti. Ancak o bizde psikolojik tedvi görmek istediğini söyledi. Doktoru Muradiye Devlet Hastanesi'ne gitmesini istedi. Bunu ona bildirdiğimde yumruk atarak beni düşürdü. Sonra da bıçakladı" diye konuştu.

Jandarmada İfadesi alınan Celil Özay, savcının talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. - Bursa/ Osmangazi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Madde Bağımlısı Genç, Amatem'de Güvenlik Şefini Bıçakladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement