Metehan Duduoğlu; "Muhtarlar Meclisi Kuracak, Ayda Bir Toplantı Yapacağız" - Son Dakika
Güncel

Metehan Duduoğlu; "Muhtarlar Meclisi Kuracak, Ayda Bir Toplantı Yapacağız"

Metehan Duduoğlu; "Muhtarlar Meclisi Kuracak, Ayda Bir Toplantı Yapacağız"

Metehan Duduoğlu, dün Karaca Restauranda CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte belde ve mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi, görüş alışverişinde bulundu.

28.12.2013 14:05

Cumhuriyet Halk Partisi Dörtyol Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Metehan Duduoğlu, dün Karaca Restauranda CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte belde ve mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi, görüş alışverişinde bulundu.

MUHTARLAR BÜROKRASİNİN ÇEKİRDEĞİ, DEMOKRASİNİN İSE FATİHLERİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi Dörtyol Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Metehan Duduoğlu kahvaltı öncesi bir açıklama yaparak; "Muhtarlarımız şehirlerimizin bel kemiğini, ana omurgasını oluşturmaktadır. Bu nedenle ilk olarak onlarla bir araya gelmek görüş ve önerilerini almak için böyle bir kahvaltıyı tertipledik. Katılımlarınızdan dolayı hepinize sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum ki muhtarlarımız ülkemizde yapılan seçimlerin en demokratik olanını gerçekleştirmekte, seçmenin huzuruna isimleriyle çıkmaktalar. Nüfusu on bin ve üzeri rakamlara ulaşmış olan mahallelerimizde böyle bir seçimi tek başına sırtlamak ve kazanmak çok kolay bir iş değildir. Bunun için en başta halkın güvenini kazanmış olmak gerekir.
Mahalli İdarelerin ve Kamu Yöneticilerin halkın güvenini kazanarak demokrasi fatihi olmuş muhtarlarımızın görüş ve önerilerine titizlikle dikkat etmeleri, onların verdiği tavsiyeleri ciddiye almaları gerekir.

Ben ve ekibimde bu görüşten hareketle Allah nasip eder de Dörtyol Belediye Başkanlığına seçilirsem, en az ayda bir defa olmak üzere muhtarlarımızla bir araya geleceğim. Burada huzurunuzda söz veriyorum "Muhtarlar Meclisi" adı altında belediye meclisimize tavsiye kararlarıyla yön ve ışık tutacak bir meclisi mutlaka oluşturacak, her ay gerçekleşecek olan Belediye Meclis Birleşimleri öncesi Muhtarlar Meclisiyle bir araya gelecek, mahalleleri ile ilgili olan konularda görüş ve önerilerini aldıktan sonra meclis çalışmalarına yön vereceğiz.

Muhtarların rızası olmayan bir uygulamayı, bu imar olsun, yol olsun, altyapı yada üst yapı çalışması olsun, her ne olursa olsun, tekrar ediyorum, muhtarların rızası olmayan hiçbir uygulamaya imza atmayacağız. Kamu yararını muhtarlarımızda en az bizim kadar gözeteceklerdir. Bu konuda hiç bir zaman endişe duymadım. Bürokrasinin çekirdeği olan muhtarlar halkımızın ilk müracaat adresidir. Vatandaş yaşadığı sıkıntı ve sorunu her zaman ilk olarak muhtarına iletir. Daha öncede söylemiştim yine tekrar ediyorum; Rantın değil, halkın belediyesi olacağız" dedi.

Kahvaltıya katılan muhtarlar adına bir konuşma yapan Kışlalar Mahallesi Muhtarı Sebiha Koyuncu'da; "Bütün siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Hiçbir muhtarımız şu yada bu parti demeden tüm adaylarımıza mahallelerini açık tutacaklardır. Ama bizde tüm siyasi partilerin bize eşit mesafede olmasını istiyoruz. Sadece mevcut belediye başkanından bahsetmiyorum, bu güne kadar mahalli idarecilerimizden gerekli desteği göremedik. Bizim isteklerimiz hiçbir zaman kendi kişisel işlerimiz için olmadı. Her zaman mahallemizin taleplerini ilettik. Size muhtar arkadaşlarım adına başarılar diliyor, bizleri önemsediğinizi gösteren bu toplantı içinde ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.
Numuneevler Mahallesi Muhtarı Fahri Arı'da muhtarların içinde bulunduğu zor koşulları ifade eden bir konuşma yaptı ve ; "Metehan kardeşimin az önce bahsettiği gibi muhtarlar isimlerini ortaya koyarak seçime giriyor ve en demokratik seçimi muhtarlar yapıyor. Bu nedenle kim belediye başkanı olursa olsun muhtarları ciddiye almalarını ve dinlemelerini istiyoruz. Ayrıca sadece Metehan Kardeşimin değil tüm belediye başkan adaylarımızın bizlere Dörtyol ve mahallelerimizle ilgili projelerinin neler olduğunu açıklamalarını istiyoruz" dedi.

CHP Belediye Başkan Adayı Metehan Duduoğlu bunun üzerine bir açıklama yaparak; "Sevgili muhtarlarımız, 28 Aralık 2013 Cumartesi günü Dörtyol Saat Meydanında saat 14;30'da geniş katılımlı bir basın açıklamasında bulunacağız. Hepinizi oraya da davet ediyorum. Yarın yapacağımız basın açıklamasında genel çerçeveleriyle ilçemize yapmayı planladıklarımızı kamuoyu ile paylaşacak, basınımız aracılığıyla da bunu en geniş çevreye duyuracağız." dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Metehan Duduoğlu; 'Muhtarlar Meclisi Kuracak, Ayda Bir Toplantı Yapacağız' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement