Nusaybin'de Dbp'liler Kurdukları Çadırı Kaldırdı - Son Dakika
Güncel

Nusaybin'de Dbp'liler Kurdukları Çadırı Kaldırdı

Nusaybin\'de Dbp\'liler Kurdukları Çadırı Kaldırdı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde DBP Gençlik Meclisi tarafından Mor Yakup Mahallesi'nde kurulan çadır, amacına ulaştığı belirtilerek kaldırıldı.

05.01.2015 10:13

Mardin'in Nusaybin ilçesinde DBP Gençlik Meclisi tarafından Mor Yakup Mahallesi'nde kurulan çadır, amacına ulaştığı belirtilerek kaldırıldı.

Nusaybin Mor Yakup Mahallesi'nde DBP Gençlik Meclisi tarafından, 'Öcalan'a özgürlük imza kampanyası' ve 'Fuhuş, Uyuşturucu ile Ajanlaştırmayla Mücadele' için kurulan çadır, amacına ulaştığı gerekçesiyle kaldırıldı. Belediye Başkanı Sara Kaya, vekili cengiz Kök, DBP ilçe Eş Başkanları Zinet Alğan, İdris Yavuz, HDP ilçe Eş Başkanı Sabiha Gündüz'ün de aralarında bulunduğu grup önce DBP ilçe binasından Mor Yakup Mahallesi'ne kadar yürüdü. Burada konuşan DBP ilçe eş başkanı İdris Yavuz, çadırın kurulurken iki amacının olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Birincisi Sayın Öcalan'ın özgürlüğü için imza kampanyası ikincisi ise, sokak ve caddelerin kötü işlerden temizlenmesi. Bu Nusaybin'in tamamını kapsayan bir çalışmaydı. Biz bu ruhu hem mahalleye hem de Nusaybin'in tamamına verdik. Özgür bir yaşamı ahlaki sorumluluk, demokratik bir feraset ve ortak mücadeleyle başaracağız. Bu hükümetin ve polisin isteğiyle kaldırılmıyor. Biz, çadırın amacına ulaştığını düşünerek o mesajın yerine geldiğine inanıyoruz. Bu fikri tüm Kürt halkına mal ettik. Artık mahalle kendine sahip çıkacak. Fuhuş ve uyuşturucu başta olmak üzere tüm kötü alışkanlıklar için herkes bulunduğu yere sahip çıksın. Önce evimizi sonra sokağımızı sonra mahallemizi sonra da kentimizi temizleyeceğiz."

Konuşmalardan sonra Mor Yakup Mahallesi'ne kurulan çadır, amacına ulaştığı gerekçesiyle kaldırıldı.

- Nusaybin

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Nusaybin'de Dbp'liler Kurdukları Çadırı Kaldırdı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement