Pınar Kür'den yıllar sonra yeni bir roman - Son Dakika
Güncel

Pınar Kür'den yıllar sonra yeni bir roman

Pınar Kür\'den yıllar sonra yeni bir roman

Sadık Bey, ellili yaşların sonlarında, büyük bir şirketin küçük hissedarı, boşanmış, bir kız çocuk ve bir torun sahibi...

20.09.2016 11:47  Güncelleme: 11:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

"Merdivenleri ağır ağır çıkıyordu. Ve şiiri kendi kendine mırıldanıyordu: Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden... Eteklerinde güneş rengi bir yığın yaprak... OLMAYACAK... Ve bir zaman bakacaksın semaya ağlayarak. Başını kaldırıp yukarı baktı. Yaşadığı apartmanın dar merdivenlerinin tepesinde sema falan yoktu – ya da işte görünmüyordu. Şiirin gerisini hatırlayamadı. Epey uzun sürdü beşinci kata varması. Daireyi gençliğinde alıyorsun, merdiven, yokuş gibi şeyleri tehditkâr bulmadığın yıllarda... Sonra günü geldiğinde... soluk soluğa kalıyorsun."

Sadık Bey ertelediklerinin yerine koyduklarıyla yaşıyor ve özellikle anılması gereken bir sorunu da yok. Enikonu yolunda bir yaşam.

Ama Sadık Bey bir gün, değişirken farkına bile varmadığı şeyleri kurcalamaya kalkıyor...

Usta yazar Pınar Kür son kitabı Sadık Bey'le okurlarına sadece bir roman değil, her gün çeşitli benzerleriyle karşılaştıkları orta halli, orta sınıflı ve orta yaşlı efendi insanların karanlık dünyalarını da sunuyor.

10 yıl aradan sonra yazdığı Sadık Bey ile okurlarıyla hasret gideren Pınar Kür yıllar sonra Can Yayınları ailesine geri döndü. Yazarlık yaşamında 40 yılı geride bırakan usta kalem, bu son romanıyla yine çok konuşulacak.

PINAR KÜR

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Pınar Kür'den yıllar sonra yeni bir roman - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement