Raylı Sistemde Ramazan Bereketi - Son Dakika
Güncel

Raylı Sistemde Ramazan Bereketi

Raylı Sistemde Ramazan Bereketi

SAMULAŞ Genel Müdürü Akın Üner, tramvaylardaki klima verimliliğini arttırınca Ramazan ayında yolcu sayısının yüzde 10-12 düzeyinde arttığını söyledi.

31.07.2013 10:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

SAMULAŞ Genel Müdürü Akın Üner, tramvaylardaki klima verimliliğini arttırınca Ramazan ayında yolcu sayısının yüzde 10-12 düzeyinde arttığını söyledi.

Daha önce tramvayların satın alınan şirketler tarafından klima bakım süresi bitince şehir içi ulaşımda hizmet veren tramvayların klima bakımını SAMULAŞ çalışanları tarafından yapılmaya başlandı.

Bünyesinde bulundurduğu ulaşım sektöründe atölyede çalışan dünyada ilk ve tek kadın Elektrik - Elektronik Mühendisi Elektrik Bakım Şefi Ümit Özsoy Bostancı ve Mekanik Bakım Şefi Ahmet Erdal Meriç'in 16 kişilik ekibi tarafından bakımı yapılan klimalar dış ortam sıcaklığına göre tramvaylardaki sıcak soğuk dengesini ayarlayarak insan sağlığına da önem veriyor. Tramvaylardaki klima bakımları da 4 - 5 gün arasında bakımı yapılıyor.

Yaz aylarının tramvaylar bakımından yolcu sayısında en az olduğu dönemler olduğunu belirten SAMULAŞ Genel Müdürü Akın Üner, "Üniversitenin ve okulların kapalı olduğu yaz dönemi bizim yolcu sayısının en az olduğu dönemler. Ramazan ayının da gelmesiyle yolcu sayısının yıl içersinde en düşük olduğu dönemi yaşıyoruz. Fakat bu seneki Ramazan SAMULAŞ'a bereket getirdi. Geçtiğimiz yılın Ramazan ayı ile bu yılın Ramazan ayındaki yolcu taşıma rakamlarını karşılaştırdığımız zaman yüzde 10-12 arasında arttığını görüyoruz. Geçen yıl 32 bin olan yolcu sayımız, şu anda 34 - 36 bin bandında dolaşıyor. Bu artışın sebebini merak edip araştırdık. Yaptığımız araştırmalarda da yolcular klimaları işaret ettiler. Arkadaşlarımız bu sene klimalar üzerinde Ar-Ge çalışması da yaptılar. Klimaların verimliliğini arttırdılar. Yolcularımız artık konforu tercih ediyor. Bu trenlerimiz Samsun halkı tarafından ne kadar çok kullanılırsa bizde mutlu oluyoruz" dedi. - SAMSUN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Raylı Sistemde Ramazan Bereketi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement