Sınıfları Çiçek Gibi Olacak - Son Dakika
Güncel

Sınıfları Çiçek Gibi Olacak

Sınıfları Çiçek Gibi Olacak

Tokat’ta öğrencilere çiçek sevgisi ve sorumluluğunu kazandırmak, sınıflarında yetiştirmek üzere menekşe hediye edildi.

17.03.2016 10:49

Tokat'ta öğrencilere çiçek sevgisi ve sorumluluğunu kazandırmak, sınıflarında yetiştirmek üzere menekşe hediye edildi.

Tokat Gaziosmanpaşa Ortaokulu sınıf annesi ve Gönüllü Turizm Elçisi Fatma Esin Tuna, kızı Begüm Tuna'nın sınıfında farklı bir etkinliğe imza attı. Evinde yetiştirdiği 30 adet menekşeyi 5-G sınıfına getiren Fatma Esin Tuna, çiçekleri Okul Müdürü İsa Çabuk ve Sınıf Öğretmeni Refik Yılmaz ile birlikte öğrencilere hediye etti. Çiçek olarak gördüğü öğrenciler için menekşe yetiştirdiğini ifade eden Tuna, "Onlara menekşeleri hediye ettik, onlar artık sorumlulukları aldılar. Burada kendilerini bizim 'çiçek' gibi gördüğümüzü ve ne kadar özenle yetiştirdiğimizi anlasınlar diye yaptık. Çocuklar anneler gününe kadar büyütüp bakacakları çiçekleri annelerine hediye edecek" diye konuştu.

Okul Müdürü İsa Çabuk ise öğrencilere sorumluluk bilinci kazandıracak, sınıflarının daha da güzelleşmesini sağlayacak olan örnek uygulamayı diğer sınıflarda da yaygınlaştırmayı arzu ettiklerini ifade ederek, "Sınıf annelerimizin desteği bizler için çok önemli. Ayrıca öğrencilerimiz kendi büyüttükleri çiçekleri annelerine anneler gününde hediye etme imkanı olacak" dedi.

Öğrenciler ise sularını çiçeklerle paylaşmaktan mutlu olacaklarını hediye edilen çiçekleri büyütmenin sevincini yaşayacaklarını kaydetti. - TOKAT

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sınıfları Çiçek Gibi Olacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement