Tek Bilezik İçin Kayınvalidesini Öldürdü - Son Dakika
Güncel

Tek Bilezik İçin Kayınvalidesini Öldürdü

Tek Bilezik İçin Kayınvalidesini Öldürdü

Bursa'da bileziği için kayınvalidesini öldürüp, 5 yaşındaki kayınbiraderini yaralayan adamın yargılanması tamamlandı.

25.09.2012 13:00  Güncelleme: 12:59

Bursa'da bileziği için kayınvalidesi 35 yaşındaki Ayşe Gökçe'yi öldürüp, tek görgü tanığı olan 5 yaşındaki kayınbiraderi Hasan Bayram'ı balta ve bıçakla 17 yerinden yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Güner Orhan'ın yargılanması tamamlandı. Mahkeme 27 yaşındaki tutuklu sanık Orhan'ı, ağırlaştırılmış ömürboyu ve 32 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Merkez Osmangazi İlçesi Alemdar Mahallesi'nde 2011 yılının mart ayında meydana gelen olayda, eşinden boşandıktan sonra oğlu Hasan Bayram ile yaşayan ve düğün salonunda temizlik görevlisi olarak çalışan Ayşe Gökçe, iddiaya göre kızı Nuriye Orhan'ın işsiz olan eşi Güner Orhan tarafından boğazı bıçakla kesilerek öldürüldü. Cinayete tanık olan Hasan Bayram'ı da elindeki küçük balta ve bıçakla 17 yerinden yaralayıp öldü diye bırakan Güner Orhan, kayınvalidesinin kolundaki tek bileziği alarak kaçtı.

ANNESİNİN CESEDİNE SARILMIŞ BULUNDU

Ayşe Gökçe'nin öldürülmesi, sabah işe gitmeyince çalışma arkadaşlarının eve gelmesi üzerine ortaya çıktı. Kapıyı açıp içeri giren arkadaşları, annesinin cesedine sarılmış olarak baygın halde buldukları minik Hasan'ı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırdı. Yaralı çocuk polise verdiği ifadede annesini ve kendisini eniştesi Güner Orhan'ın bıçakladığını söyleyince yakalanan damat tutuklandı.

Hakkında 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Kasten adam öldürmek', 'Nitelikli yağma' ve 'Adam öldürmeye tam teşebbüs' suçlarından dava açılan Güner Orhan'ın yargılaması tamamlandı.

DURUŞMAYA ESKİ EŞİ DE KATILDI

Yapılan son duruşmaya, öldürülen Ayşe Gökçe'nin kardeşi Yaşar Gökçe ve sanıktan boşanan kızı Nuriye Ekrem katıldı. Son sözünde pişman olduğunu söyleyen sanık Güner Orhan'a mahkeme heyeti kayınvalidesini öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca sanığı, kayınbiraderi Hasan Bayram'ı öldürmeye teşebbüs suçundan 20, yağma suçundan ise 12 yıl hapis cezasıyla cezalandırdı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tek Bilezik İçin Kayınvalidesini Öldürdü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement