Tiyatro Okulu Yeni Öğrencilerini Bekliyor - Son Dakika
Güncel

Tiyatro Okulu Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Tiyatro Okulu Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Usta Tiyatrocu Ulvi Alacakaptan'ın sanat yönetmenliğini yaptığı Bağcılar Belediyesi Tiyatro Okulu, yeni öğrencilerini bekliyor.

14.01.2014 14:25  Güncelleme: 14:39

Usta Tiyatrocu Ulvi Alacakaptan'ın sanat yönetmenliğini yaptığı Bağcılar Belediyesi Tiyatro Okulu, (BBTO) yeni öğrencilerini bekliyor. Sınavla tiyatro okuluna girecek olan kursiyerler, sahne oyunlarından, kamera oyunculuğuna kadar pek çok dalda eğitim alacak.

Sanata katkı sunabilecek isimler yetiştirmek ve ilçe sakinlerinin tiyatroya ilgisini arttırmak amacıyla 2007 yılında kurulan Bağcılar Belediyesi Tiyatro Okulu (BBTO) her dönem yüzlerce başvuru arasından yapılan sınavla öğrenci alıyor. Kursa katılmak isteyen öğrenciler, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı, Çınar Mahalle Konağı, Sancaktepe Kültür Merkezi, Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi ile Mehmet Akif Kültür Merkezi'ne başvuruyor. Ulvi Alacakaptan yönetiminde gerçekleştirilecek olan eğitimlerde kursiyerlere, tecrübeli hocalar tarafından sahne oyunculuğundan, kamera oyunculuğuna kadar değişik dallarda tiyatro eğitimi verilecek.

"7'DEN 77'YE TİYATRO DİYEREK YOLA ÇIKTIK"

BBTO'nun her yaştan nitelikli oyuncular ve iyi sanat takipçileri yetiştirmeyi amaçladığını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, iki yıl önce '7'den 77'ye tiyatro' diyerek yola çıktıklarını söyledi.

BBTO bünyesinde bugüne kadar 7 ile 57 yaş arasında yüzlerce kişiye eğitim verildiğini kaydeden Çağırıcı şunları söyledi: "Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz arasından sınavları kazanıp konservatuara başlayanlar da oluyor. Yine, bazı öğrencilerimiz de özel tiyatrolarda ve televizyon yapımlarında görev alıyorlar. İlçemizi mimari anlamda yenilerken bu değişim ve dönüşüm sürecinde eğitim amaçlı sosyal ve kültürel projeleri de hayata geçiriyoruz. BBTO'nun hazırlayarak perdeye aktardığı oyunları izleyen hemşehrilerim de memnun kalıyorlar. Bu anlamda da ayrı bir mutluluk duyuyorum." - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tiyatro Okulu Yeni Öğrencilerini Bekliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement