Bağ evindeki tuzaklı bomba can aldı! Yaralanan 7 kişiden 1'i hayatını kaybetti - Son Dakika
Güncel

Bağ evindeki tuzaklı bomba can aldı! Yaralanan 7 kişiden 1'i hayatını kaybetti

Tokat'ın Erbaa ilçesinde bir bağ evinde meydana gelen patlamada yaralanan Sefa Can Karaçoban, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Diğer yaralıların tedavileri ise devam ediyor.

23.05.2024 07:51

Tokat Erbaa'da bağ evine bırakılan sandığın açılması sırasında içine tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettiği, 5'i jandarma 7 kişinin yaralandığı olayda yaralılardan 29 yaşındaki Sefa Can Karaçoban, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Patlamayla ilgili gözaltına alınan 2 zanlı çıkarıldıkları adli makamlar tarafından tutuklandı.

ŞÜPHELİ SANDIK İHBARI JANDARMAYI HAREKETE GEÇİRDİ

Olay, 18 Mayıs'ta saat 21.00 sıralarında ilçeye bağlı Karayaka beldesinde meydana geldi. 63 yaşındaki Ahmet Karaçoban ile oğlu Sefa Can Karaçoban, cep telefonuyla beldede devriye görevi yürüten jandarmaların komutanını arayıp, bağ evlerine zorla girilmeye çalışıldığını, ayrıca içeride kendilerine ait olmayan kilitli bir sandık bulunduğunu belirtti. Bunun üzerine jandarma ekipleri, adrese gitti.

Ahşap sandığın kapağı açıldığında, içinde piknik tüpüne bağlı, 8 ila 10 santimetrelik inşaat demirleri ve 10'luk çivilerle parça tesirli hale getirilen el yapımı patlayıcı infilak etti.

5'İ JANDARMA 7 KİŞİ YARALANDI

Patlamada, Ahmet Karaçoban ve oğlu Sefa Can Karaçoban ile askerler Uzman Çavuş Muhammed Avcı (25), Jandarma Astsubay Mustafa Evkay (32), Uzman Çavuş Burak Muslurget (30), Uzman Çavuş Alperen Songül (28) ve Uzman Çavuş Sezer Ertürk (28) yaralandı.

Sandığa tuzaklanan bomba can aldı! Tedaviye alınan 7 kişiden 1'i hayatını kaybetti

YARALILARDAN 1'İ HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılardan Sefa Can Karaçoban, tedavi gördüğü Tokat Devlet Hastanesinde dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Sandığa tuzaklanan bomba can aldı! Tedaviye alınan 7 kişiden 1'i hayatını kaybetti

2 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Patlamaya ilişkin gözaltına alınan Turgay Ö. ve İsmail G, sevk edildiği adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bağ evindeki tuzaklı bomba can aldı! Yaralanan 7 kişiden 1\'i hayatını kaybetti
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bağ evindeki tuzaklı bomba can aldı! Yaralanan 7 kişiden 1'i hayatını kaybetti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • Nedim Karadağ: Keşke tuzak olabileceği düşünülseydi ve ona göre işlem yapılsaydı. 9 0 Yanıtla
  • sait turk: Allah rahmet eylesin, yaralılara şifa versinde! kardeşim sandık diyor, adı üstünde ne olduğu belli olmayan bir cisme neden kontrolsüz açmışlar? ne olursa olsun dedektörle araştırmadan açmasalardı keşke 1 0 Yanıtla

Advertisement