Uşak Üftade Ortaokulu 3 Boyutlu Eğitim Dönemi Başlattı - Son Dakika

Uşak Üftade Ortaokulu 3 Boyutlu Eğitim Dönemi Başlattı

5 yıl önce

Uşak'taki Özel Üftade Ortaokulu, yeni dönemde 3 boyut (3D) teknolojisiyle eğitim öğretime geçecek.

Uşak Üftade Ortaokulu 3 Boyutlu Eğitim Dönemi Başlattı, System.String[]

Uşak'taki Özel Üftade Ortaokulu, yeni dönemde 3 boyut (3D) teknolojisiyle eğitim öğretime geçecek. Okul Müdürü Cemalettin Baştuğ, konu hakkında yaptığı açıklamada, "3D teknolojisiyle öğrencinin derse karşı olan heyecan ve motivasyonunu destekleyerek, görsel animasyonlarla başarıyı arttırmayı amaçlıyoruz. Uşak’ta ilk uygulanan bu sistemle eğitimde yeni bir döneme öncülük yapmış olacağız." dedi.


3 boyutlu sinema teknolojisini kullanarak hazırlanan eğitim içerikleri sayesinde, eğlenerek öğrenileceğini belirten Müdür Baştuğ, "Güneş sistemini incelerken gezegenlerin üzerinize geldiği, solunum sistemini incelerken oksijenlerin üzerinizden geçerek akciğere girdiği farklı bir eğitim sisteminde, öğrenciler kadar öğretmenlerin de ders işlemekten zevk aldığı bir ortamda herkesin motivasyonu en üst seviyede olacaktır. 3D müfredata uygun 305 adet ders videosu, 166 adet simülasyon ve 250 adet filmle eğitimde yeni bir çığır açıyoruz." şeklinde konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 21.05.2015 02:02 Kaynak: CİHANSon Dakika

Setenay Cankat ile Göktuğhan Argın arasında gergin anlar! Canlı yayından kovdu
Üniversitede 'cinsel ilişki karşılığı yüksek not' skandalı patlak verdi, 2 öğretim görevlisi izne çıkarıldı Türkiye'nin İdlib'e yönelik operasyon mesajına Rusya'dan yanıt: En kötü senaryo olur