SON DAKİKA KONYA MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Konya Merkez Haberleri

 • 04 Ekim 2017 15:08 Başkan Akyürek: Başkan Akyürek: "Tarihi Camileri Gelecek Kuşaklara Aktarıyoruz" Konya’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, merkez ve ilçelerde 25 camide restorasyon çalışması yaptıklarını, projesi tamamlanan 11 camide de çalışmaların başlayacağını ifade etti.
 • 04 Ekim 2017 14:30 Komek ve Asem'de Yeni Dönem Başladı Komek ve Asem'de Yeni Dönem Başladı Konya merkez ve ilçelerde faaliyet gösteren Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ve Aile Sanat ve Eğitim Merkezi (ASEM)’nde yeni dönem eğitimleri, 65 merkez ve kayıtlarını onaylatan 35 bin kursiyerle başladı.
 • 04 Ekim 2017 13:58 Tarihi Camileri Gelecek Kuşaklara Aktarıyoruz Tarihi Camileri Gelecek Kuşaklara Aktarıyoruz Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir açıklama yaptı.
 • 01 Ekim 2017 14:38 Konya'nın İçme Suyu 7/24 Kontrol Altında Konya'nın İçme Suyu 7/24 Kontrol Altında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “KOSKİ Genel Müdürlüğümüz, Konya merkez ve ilçelerde sağlıklı su üretimini sürdürüyor.
 • 01 Ekim 2017 14:33 Konya'da İçme Suyu 7/24 Kontrol Altında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, "KOSKİ Genel Müdürlüğümüz, Konya merkez ve ilçelerde sağlıklı su üretimini sürdürüyor.
 • 29 Eylül 2017 17:16 Başkan Altay: Başkan Altay: "Muharrem Ayı Birlik ve Beraberliğimize Vesile Olsun" Konya merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından her hafta farklı bir lokasyonda gerçekleşen Cuma Buluşmaları devam ediyor.
 • 21 Eylül 2017 12:58 Öğretmen Adayları Komek ve Asem'de Yeni Açılan Merkezler İçin Ter Döktü Öğretmen Adayları Komek ve Asem'de Yeni Açılan Merkezler İçin Ter Döktü Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM)’nin 21 ilçede bulunan ve yeni açılan merkezlerinde öğretmen olarak çalışmak isteyen bin 753 aday, 17 branşta sınava tabi tutuldu.
 • 12 Eylül 2017 17:33 Bodrum Kanserden Ölen Polis Memurunun Cenazesi Memleketi Konya'ya Uğurlandı Bodrum Kanserden Ölen Polis Memurunun Cenazesi Memleketi Konya'ya Uğurlandı Yılmaz'ın cenazesinin yarın (çarşamba) Konya Merkez Musalla Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verileceği bildirildi
 • 12 Eylül 2017 17:32 Kanserden Ölen Polis Memurunun Cenazesi Memleketi Konya'ya Uğurlandı Yılmaz'ın cenazesinin yarın Konya Merkez Musalla Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verileceği bildirildi
 • 12 Eylül 2017 17:31 Kanserden Ölen Polis Memurunun Cenazesi Memleketi Konya'ya Uğurlandı Kanserden Ölen Polis Memurunun Cenazesi Memleketi Konya'ya Uğurlandı Yılmaz'ın cenazesinin yarın Konya Merkez Musalla Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verileceği bildirildi
 • 12 Eylül 2017 17:07 Dha Yurt Bülteni-15 Yılmaz'ın cenazesinin yarın (çarşamba) Konya Merkez Musalla Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verileceği bildirildi
 • 07 Eylül 2017 16:04 Ereğli Rüstem Paşa Kervansarayı Restore Ediliyor Ereğli Rüstem Paşa Kervansarayı Restore Ediliyor Konya Büyükşehir Belediyesi, Ereğli ilçesinde bulunan tarihi Rüstem Paşa Kervansarayını restore ediyor.
 • 07 Eylül 2017 15:10 Ereğli Rüstem Paşa Kervansarayı Restore Ediliyor Konya Büyükşehir Belediyesi, Ereğli İlçesi'nde bulunan Tarihi Rüstem Paşa Kervansarayı'nı restore ediyor.
 • 29 Ağustos 2017 21:16 Emniyet Genel Müdürü Altınok Aksaray'da Emniyet Genel Müdürü Altınok Aksaray'da Emniyet Genel Müdürü Altınok Aksaray'da Uygulama noktalarında incelemeler yapan Altınok, sürücüleri trafik kuralları kapsamında uyarırken, yolcuların da bayramlarını tebrik ettiAKSARAY - Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilk vali olarak...
 • 29 Ağustos 2017 21:08 Emniyet Genel Müdürü Altınok Aksaray'da Emniyet Genel Müdürü Altınok Aksaray'da Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilk vali olarak görev yaptığı Aksaray’a geldi.
 • 28 Ağustos 2017 15:34 Büyükşehir Kurban Bayramı'na Hazır Büyükşehir Kurban Bayramı'na Hazır Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzurlu ve sorunsuz bir şekilde geçirmeleri için gerekli tedbirleri aldı.
 • 28 Ağustos 2017 15:13 Büyükşehir Kurban Bayramı'na Hazır Konya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi şehir genelinde gerekli tüm hazırlıklarını yaptı.
 • 24 Ağustos 2017 16:03 Beyşehir'e Otel Konforunda Hasta Konukevi Beyşehir'e Otel Konforunda Hasta Konukevi Konya’nın Beyşehir ilçesi, otel konforunda hasta konukevine kavuşuyor.
 • 17 Ağustos 2017 16:54 Konya'da Ana Arterler ve Çevre Yollarında Asfalt Yenileniyor Konya'da Ana Arterler ve Çevre Yollarında Asfalt Yenileniyor Bütün ilçe merkezleri ve sorumluluğunda bulunan mahalle yollarında asfalt çalışmalarını sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki bütün ana arterler, alt ve üst geçitler ile ekonomik ömrünü tamamlayan, aşırı tonaj ve ağır kış şartları sebebiyle asfaltı aşınan çevre yollarında...
 • 17 Ağustos 2017 15:39 Ana Arterler ve Çevre Yollarında Asfalt Yenileniyor Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki ana arterlerde ve çevre yollarında asfalt yenileme ve bakım çalışması yapıyor.
 • 13 Ağustos 2017 09:12 Konya'daki Bakımevinde Dehşet: Hastaları Dövüp Üzerlerinde Sigara Söndürdüler Konya'daki Bakımevinde Dehşet: Hastaları Dövüp Üzerlerinde Sigara Söndürdüler Konya Merkez Selçuklu İlçesi Sancak Mahallesi'nde yaklaşık 150 engellinin kaldığı özel bakım ve rehabilitasyon merkezindeki işkence ve yolsuzluk iddiaları, bir çalışanın şikâyetiyle ortaya çıktı
 • 10 Ağustos 2017 11:51 4 İlde Zehir Tacirlerine Operasyon: 25 Gözaltı 4 İlde Zehir Tacirlerine Operasyon: 25 Gözaltı Konya merkezli 4 ilde uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda 25 kişi gözaltına alındı.
 • 10 Ağustos 2017 11:38 Konya Merkezli 4 İlde Zehir Tacirlerine Operasyon: 25 Gözaltı Konya Merkezli 4 İlde Zehir Tacirlerine Operasyon: 25 Gözaltı Konya merkezli 4 ilde uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda 25 kişi gözaltına alındı.
 • 06 Ağustos 2017 10:57 Karamercan: Karamercan: "Ahilik Okullarda Ders Olarak Okutulmalı" Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, ahilik kültürünün yaşatılması için ilk ve orta dereceli okullar, lise ve üniversitelerde ahiliğin ders olarak okutulmasını istediklerini söyledi.
 • 04 Ağustos 2017 16:03 Konya'da Kısa Süreli Yağış Etkili Oldu Konya'da Kısa Süreli Yağış Etkili Oldu Konya’da kısa sürede etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.
 • 04 Ağustos 2017 13:01 Genç Komek'te 17 Bin Öğrenci Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor Genç Komek'te 17 Bin Öğrenci Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu’na katılan 17 binden fazla öğrenci, başta Kur’an-ı Kerim ve değerler eğitimi olmak üzere spor faaliyetleri, kültür gezileri ve yarışmalarla hem öğreniyor hem de eğleniyor.
 • 04 Ağustos 2017 12:27 17 Bin Öğrenci Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu'nda 17 binden fazla öğrenci, tatillerini hem öğrenerek hem de eğlenerek en verimli şekilde değerlendiriyor. Konya merkez ile birlikte 25 ilçede gerçekleştirilen Genç KOMEK Yaz Okulu, 71 farklı merkezde Dinimiz ve Değerlerimiz, Spor ve Sanat eğitimleri ile 8-16 yaş arası öğrencileri geleceğe hazırlıyor. KUR'AN ÖĞRENMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORLAR Genç KOMEK Yaz Okulu'na katılan öğrenciler Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmenin de mutluluğunu yaşıyor. Sekiz hafta sürecek eğitimlerin beşinci haftasında kurs merkezlerinde öğrencilerin büyük çoğunluğu Kur'an-ı Kerim'e geçerken bu mutluluklarını arkadaşlarına küçük hediyeler vererek, "Fergab" geleneğini yaşatarak taçlandırıyor. Yaz Okulu'nda namaz surelerini öğrenerek 40 hadis ezberlemeye gayret gösteren öğrencilere Peygamber Efendimizin hayatı da anlatılıyor. TARİH VE KÜLTÜR BİLİNCİ ÖĞRETİLİYOR Kurs merkezlerinde verilen derslerin yanında spor faaliyetleri, yüzme seansları, kültür gezileri ve yarışmalarla güzel vakit geçirmeleri sağlanan öğrenciler; 9 bin yıllık geçmişi olan Çatalhöyük, Beyşehir, Miryokefalon Zaferi'nin kazanıldığı Bağırsak Boğazı, Mevlana Müzesi, İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi, Bilim Merkezi, Kelebekler Vadisi, Sille gibi tarihi ve turistik mekanları gezerek bilgi sahibi oluyor. İlçelerdeki Genç KOMEK Yaz Okulu öğrencileri de araçlarla Konya merkeze getirilerek şehir turuna katılıyor. ÖĞRENCİLER TURNUVALARA KATILARAK ÖDÜLLER KAZANIYOR Diğer etkinliklerin yanı sıra havuzlarda yüzme zevkini yaşayan Genç KOMEK Yaz Okulu öğrencileri, Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, Siyer-i Nebi, satranç, futbol, basketbol, voleybol, kısa film, fotoğraf ve yakan top dallarında turnuvalara katılarak ödüller kazanıyor. Genç KOMEK'e katılan bütün öğrencilere Büyükşehir Belediyesi tarafından ferdi kaza sigortası yapıldı.
 • 03 Ağustos 2017 12:23 Konya Valiliğinden Sağanak Yağış, Kuvvetli Rüzgar ve Dolu Uyarısı Konya Valiliği, Konya merkez ve bazı ilçelerinde bugün dahil 3 gün boyunca kuvvetli rüzgar, kuvvetli sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak ve kısa süreli dolu yağışlarının etkili olabileceğinin tahmin edildiğini belirterek, gerekli tedbirlerin alınması konusunda uyarılarda bulundu.
 • 28 Temmuz 2017 11:23 Tarihi Höyüğü, Park Yaptılar Tarihi Höyüğü, Park Yaptılar KONYA'da Karatay Belediyesi tarafından birinci derece arkeolojik SİT alanı olan tarihi İlbiz Höyüğü, parka dönüştürüldü.
 • 28 Temmuz 2017 11:08 Konya Tarihi Höyüğü, Park Yaptılar Konya Tarihi Höyüğü, Park Yaptılar Tarihi höyüğü, park yaptılarKONYA'da Karatay Belediyesi tarafından birinci derece arkeolojik sit alanı olan tarihi İlbiz Höyüğü, parka dönüştürüldü.
 • 28 Temmuz 2017 10:37 Dha Yurt Bülteni-3 Dha Yurt Bülteni-3 Bir haftada 55 terörist etkisiz hale getirildiTÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından son bir haftadır sürdürülen teröristle mücadele harekatı kapsamında biri sözde lider kadrosunda 55 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 27 Temmuz 2017 18:29 Genç Komek'te 15 Temmuz Bilinci Aşılanıyor Genç Komek'te 15 Temmuz Bilinci Aşılanıyor Konya merkez ve ilçelerde 71 merkezde yürütülen Genç KOMEK Yaz Okulu, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Sergisine ev sahipliği yapıyor.
 • 10 Temmuz 2017 17:20 Beyşehir'de Yüzme Kursları Başladı Beyşehir'de Yüzme Kursları Başladı Konya’nın Beyşehir ilçesinde, yaz spor okulları kapsamında Beyşehir Belediyesinin de verdiği destekle KOMEK bünyesinde açılan yüzme kursları başladı.
 • 04 Temmuz 2017 14:19 Yeni İhanetler Yaşanmaması İçin Milli İrade Şuurunu Güçlendirelim Yeni İhanetler Yaşanmaması İçin Milli İrade Şuurunu Güçlendirelim Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya merkez ve 25 ilçede gerçekleştirilecek Genç KOMEK Yaz Okulu'nun yeni eğitim öğretim yılı açılışında gençlerde tarih ve kültür bilinci oluşturmanın önemine dikkat çekti.
 • 03 Temmuz 2017 17:51 Konya'nın Denizinde Plajlara Yoğun İlgi Konya'nın Denizinde Plajlara Yoğun İlgi Beyşehir Gölü’nde artan hava sıcaklıklarının ardından sahiller vatandaşların akınına uğradı.
 • 03 Temmuz 2017 13:55 Beyşehir'den Kısa Kısa Beyşehir ilçesinde, bu yıl ilk kez düzenlenen mahalle şenliği ilgi gördü.
 • 29 Haziran 2017 13:35 Konya'nın Tamamında Haşere ile Mücadele Çalışması Yapılıyor Konya'nın Tamamında Haşere ile Mücadele Çalışması Yapılıyor Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Büyükşehir Yasası çerçevesinde 31 ilçe ile mahalleye dönüşen 584 köy ve 168 beldede haşereye karşı ilaçlama çalışması yapıyor.
 • 23 Haziran 2017 13:20 Başkan Akyürek: Başkan Akyürek: "Bütün Yatırımlarda Çalışanların Alın Teri Var" Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir ve KOSKİ çalışanları ile bir araya geldi.
 • 22 Haziran 2017 15:29 Büyükşehir Ramazan Bayramı'na Hazır Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı’nda huzurlu ve sorunsuz bir şekilde geçirmesi için tüm birimlerde gerekli tedbirleri aldı.
 • 19 Haziran 2017 13:57 Koski'den Sağlıklı Çevreye Büyük Katkı Koski'den Sağlıklı Çevreye Büyük Katkı Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 2017 yılında Konya merkez ve ilçelerde toplam 522 bin 890 metre yeni kanalizasyon şebeke hattı döşeyerek sağlıklı bir çevrenin oluşmasına katkı sağlamayı sürdürecek.
 • 09 Haziran 2017 12:01 Seydişehir de Bir Kadın Darp Edildi Seydişehir de Bir Kadın Darp Edildi Seydişehir ilçesinde bir kadın yol kenarında darp edilmiş vaziyette bulundu.
 • 05 Haziran 2017 16:30 Konya'daki Camilerde Ramazan Temizliği Konya merkez Karatay Belediyesi, vatandaşların ramazan ayında ibadetlerini rahat yapabilmesi için ilçedeki camilerde temizlik çalışması başlattı.
 • 05 Haziran 2017 15:17 Başkan Akyürek, Esnaf Odalarının Üyeleri ile İftarlarda Buluşuyor Başkan Akyürek, Esnaf Odalarının Üyeleri ile İftarlarda Buluşuyor Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’daki esnaf odalarıyla iftarlarda buluşmaya devam ediyor.
 • 03 Haziran 2017 10:28 Kulu'da Yurtdışı Türkler Yaz Okulu Açılıyor Kulu'da Yurtdışı Türkler Yaz Okulu Açılıyor Konya’nın Kulu ilçesinde, Türkiye’de 7 merkezde eğitim verecek Yurtdışı Türkler Yaz Okulu açılacak.
 • 02 Haziran 2017 14:29 Başkan Akyürek, Muhtarlarla İftarda Buluştu Başkan Akyürek, Muhtarlarla İftarda Buluştu Konya merkezde görev yapan muhtarlar ve aileleri ile iftarda buluşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın son yıllarda yaşadığı gelişimde muhtarların büyük katkısı olduğunu söyledi.
 • 02 Haziran 2017 10:55 Akşehir'de Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği Akşehir'de Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği İftar yemeğine, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademi Başkanı Tuğgeneral Nurettin Alkan, Konya İl Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran, Konya Merkez Komutanı Albay Alpaslan Yücel Soysal, Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Garnizon Komutanı Albay Orkun Turaçlı, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, protokol mensupları, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün babası, amcası, eşi ve çocuğu, Akşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği (AKŞAD) yöneticileri, şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri katıldı
 • 02 Haziran 2017 10:36 Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Şehit ve Gazi Ailelerine İftar Mustafa Baloğlu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademi Başkanı Tuğgeneral Nurettin Alkan, Konya İl Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran, Konya Merkez Komutanı Albay Alpaslan Yücel Soysal, Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Garnizon Komutanı Albay Orkun Turaçlı, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Bahadır Örs, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün babası, amcası, eşi ve çocuğu, Akşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği (AKŞAD) yöneticileri, şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri katıldı
 • 31 Mayıs 2017 20:04 Konya Korku Evi - Musallat Konya Korku Evi - Musallat Mükemmel bir korku filmi senaryosu hayal edin.
 • 25 Mayıs 2017 11:17 Türkiye'nin Asırlık Rüyası Gerçekleşti Türkiye'nin Asırlık Rüyası Gerçekleşti Konya Merkez Arıtma Tesisi'nin de tamamlandığını ifade eden Acu, yıl sonuna kadar Konya'ya içme suyu verilmesini sağlayacak tesislerin bitirileceğini dile getirdi
 • 24 Mayıs 2017 16:06 Konya'nın En Önemli Sanat Etkinliği Tamamlandı Konya'nın En Önemli Sanat Etkinliği Tamamlandı Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Endülüs’ten Selçukluya” temasıyla düzenlenen 3. Geleneksel Altın Dokunuşlar Sergisi ve Bilgi Şöleni tamamlandı.