Son dakika Koray Kaya haberleri, Koray Kaya son dakika, son dakika Koray Kaya

Son Dakika Koray Kaya Haberleri

 • PSAKD Samsun Şube Başkanı: Maraş Katliamını Unutmadık, Unutturmayacağız
  24 Ara PSAKD Samsun Şube Başkanı: Maraş Katliamını Unutmadık, Unutturmayacağız

  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Samsun Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş, Maraş katliamının 45. yılı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında, katliamda yaşanan vahşeti anlattı ve Alevilere yönelik düşmanlığın devam ettiğini belirtti. Ermiş, Alevilerin laiklik, eşitlik ve özgürlük mücadelesine devam edeceklerini vurguladı.

 • 10 Ekim Ankara Gar Katliamı'nda Hayatını Kaybedenler Kadıköy'de Anıldı: 'İktidar Gerçek Failleri Örtbas Etmenin Telaşı İçinde'
  10 Eki 10 Ekim Ankara Gar Katliamı'nda Hayatını Kaybedenler Kadıköy'de Anıldı: "İktidar Gerçek Failleri Örtbas Etmenin Telaşı İçinde"

  10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nda yaşamını yitirenler, katliamın 8. yılında İstanbul Kadıköy'de anıldı. DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi Asalettin Arslanoğlu, "10 Ekim katliamı davasında 8 yıldır adalet mücadelesi veren avukatların gerçekliği kimi yönleriyle apaçık ortaya sermiş olmasına karşın siyasi iktidar hala gerçekleri ve gerçek failleri gizlemenin örtbas etmenin telaşı içerisinde. Çünkü bütün suçları, sorumlulukları ve suç ortaklarıyla birlikte yakalandılar. Ne yaparlarsa yapsınlar saltanatları bir gün mutlaka yıkılacak" dedi.

 • 10 Ekim Katliamında Yaşamını Yitirenler Ankara'da Anıldı.
  10 Eki 10 Ekim Katliamında Yaşamını Yitirenler Ankara'da Anıldı.

  10 Ekim katliamında yaşamını yitirenler, katliamın 8. yılında Ankara Tren Garı önünde anıldı. 10 Ekim Derneği yöneticilerinden İshak Kocabıyık, “10 Ekim Gar Katliamı bitmedi. 10 Ekim Gar Katliamı yargılama süreciyle devam ediyor. Anıt projelerimize izin vermemekle devam ediyor. Her yıl dönümü anmasında bize çıkarılan zorluk ve engellerle devam ediyor. Bizi zulümle, baskıyla hatta ölümle korkutmak, terbiye etmek isteyenler bilsinler ki bizim yaşadığımız hayat Soma’da katledilen madenci kardeşlerimizden bize kalan ömürdür. Madımak’ta yakılan Koray Kaya’dan kalan ömürdür. Bu meydanda katledilen 104 kardeşimizden kalan ömürdür. Katledilen kardeşlerimiz, anne babalarımız, çocuklarımız, yoldaşlarımız, kalan ömürlerini bize borç olarak bıraktılar. Bu borç adalet, barış, eşitlik ve kardeşlik mücadelemizde ödenebilecek bir borçtur. Biz bu borcu ödemekte kararlıyız. Bu meydan ‘Barış Meydanı’ oluncaya, bu meydana bir katliamı hatırlatacak anıt yapılana kadar, adalet gerçek anlamda tesis edilene kadar buradayız” dedi.

 • Sivas Katliamı davası zaman aşımından düştü
  14 Eyl Sivas Katliamı davası zaman aşımından düştü

  Sivas'ta Madımak Oteli'nin yakılması ve 37 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin firari sanıkların yargılandığı son dava, zaman aşımı gerekçesiyle düşürüldü.

 • Sivas Katliamı'nın 30. Yılı Dolayısıyla İzmir'de Anma Etkinliği Düzenlendi, Hayatını Kaybedenler İçin Denize Karanfil Bırakıldı
  03 Tem Sivas Katliamı'nın 30. Yılı Dolayısıyla İzmir'de Anma Etkinliği Düzenlendi, Hayatını Kaybedenler İçin Denize Karanfil Bırakıldı

  Sivas Katliamı’nın 30. yıl dönümü nedeniyle İzmir’de anma etkinliği düzenlendi. Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu, “Madımak Katliamı hoşgörüsüzlüğün ve karanlığın acımasızca ortaya çıktığı bir trajedidir. Kültür ve düşünce dünyasının seçkin isimlerine yapılan bu saldırı insanlık onuruna karşı işlenen bir suçtur. Bugün o karanlık günün üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen hala adalet sağlanamamıştır” dedi. Açıklamanın ardından katliamda hayatını kaybedenler adına denize karanfil bırakıldı.

 • Sivas Katliamı'nın 30. Yılı... Yeter Gültekin: 'Bu Travma ve Acı Nesiller Boyu Devredilecek.
  02 Tem Sivas Katliamı'nın 30. Yılı... Yeter Gültekin: "Bu Travma ve Acı Nesiller Boyu Devredilecek.

  Sivas Katliamı’nda yaşamını yitiren sanatçı Hasret Gültekin’in eşi Yeter Gültekin, “Bu travma ve bu acı nesiller boyu devredilecek. Ama eğer biz ‘Bundan sonra bir daha bu katliam yaşanmaz’ inancıyla yaşayabilirsek affedebiliriz. Yüzleşmiş olmayı başarabilirsek hep birlikte barış içinde yaşayıp, kendimizi güvende hissedip, her şeyden önemlisi gerçekten yasalarda yazdığı gibi kendimizi eşit hissedebiliriz” dedi. Gültekin, “Ben torunlarıma şunu anlatmak isterim. ‘Evet büyük acılar yaşandı. Ama biz ondan sonra toplum olarak hep birlikte bununla yüzleşmeyi başardık. Karşılıklı birbirimizi anlamaya çalışarak bu acıların üstesinden geldik. Bir daha asla böyle bir şey yaşanmayacak. Buna inanabilirsin. Herkesle birlikte etnik kökeni, inancı ne olursa olsun birlikte yaşamalısın, yaşayabilirsin’ diyebilmeliyim” diye konuştu.

 • Madımak Katliamında Hayatını Kaybedenler Ankara'da Anıldı... Psakd Ankara Şube Başkanı Erice: 'Madımak Katliamı, İnsanlığa Karşı İşlenmiş Bir Suçtur'
  02 Tem Madımak Katliamında Hayatını Kaybedenler Ankara'da Anıldı... Psakd Ankara Şube Başkanı Erice: "Madımak Katliamı, İnsanlığa Karşı İşlenmiş Bir Suçtur"

  Madımak Katliamı'nın 30. yılında katliamda hayatını kaybedenler için Ankara’da anma etkinliği düzenlendi. Anmada konuşan PSAKD Ankara Şube Başkanı Cansu Erice, "Sivas Madımak katliamı, insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur ve insanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı olamaz. Madımak katliamı; toplumu ayrışması, kutuplaştırılması için bilinçli yapılmış Alevi katliamıdır. Yaşadıklarımız bize bir kez daha göstermiştir ki örgütlü olmayan halklar ezilmeye, asimile olmaya, sömürülmeye ve katledilmeye mahkumdurlar" dedi.

 • Madımak Katliamı, Yıl Dönümünde Tuzluçayır'da Anıldı: '30 Yıl Geçmesine Rağmen, Katliamın Hesabı Verilmemiş, Arkasındaki Gerçek Sorumlular Açığa...
  24 Haz Madımak Katliamı, Yıl Dönümünde Tuzluçayır'da Anıldı: "30 Yıl Geçmesine Rağmen, Katliamın Hesabı Verilmemiş, Arkasındaki Gerçek Sorumlular Açığa...

  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve 43 farklı kurum, Madımak Katliamı’nın 30’uncu yıl dönümü kapsamında Ankara Tuzluçayır Meydanı'nda ortak anma etkinliği yaptı. Etkinliği düzenleyen kurumlar adına konuşan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Mamak Şube Başkanı Fadime Yıldız, “Katliamın üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen, katliamın hesabı verilmemiş, arkasındaki gerçek sorumlular açığa çıkarılmamış, Adalet yerini bulmamıştır. Katillerin çoğu affedilmiş, yurt dışına çıkarılmış, normal yaşamlarına devam etmiştir. Tutuklu olanlar serbest bırakılmıştır. 30 Yıllık hukuk mücadelesinde adeta aileler, Alevi örgütleri ve vicdanlar yargılanmıştır” dedi.

 • Madımak Katliamında Katledilen Aydınlar, Samsun'da Anıldı: 'Unutmak; Asım Bezirci'nin Kalemine, Hasret Gültekin'in Bağlamasına, Nesimi Çimen'in...
  01 Tem Madımak Katliamında Katledilen Aydınlar, Samsun'da Anıldı: "Unutmak; Asım Bezirci'nin Kalemine, Hasret Gültekin'in Bağlamasına, Nesimi Çimen'in...

  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesi; Madımak Katliamı’nın 29. yılında anma etkinliği düzenledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın da katıldığı anmada konuşan dernek şube başkanı Cem Sultan Ermiş, “Unutmak en başta inancımıza, direncimize, bilincimize ve bu uğurda bedel ödeyen Kerbela'dan Şeyh Bedrettin'e, Pir Sultan'a ve bugüne kadar, hak ve hakikat mücadelesinde inançları uğruna bedel ödeyenlere ihanettir. Unutmak; Asım Bezirci'nin kalemine, Hasret Gültekin'in bağlamasına, Nesimi Çimen'in curasına, Asuman Sivri'nin Semahına, Koray Kaya'nın düşlerine ihanettir” dedi.

 • Son dakika haberleri | 'Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler' yarışmasında kazananlar belli oldu
  08 Nis Son dakika haberleri | "Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler" yarışmasında kazananlar belli oldu

  Son dakika gelişmesine göre Teknolojide Kadın Derneği'nin (WTECH) "Tarımda Teknolojik ve İnovatif Çözümler" yarışmasında ödül kazanan projeler, Nanomik, Confarm, Mühendis Beyinler ve Kybele's Garden oldu.

 • Dijital liderlerden KOBİ'lere 'yeni normal' tavsiyeleri
  14 Ağu Dijital liderlerden KOBİ'lere "yeni normal" tavsiyeleri

  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası iş birliğinde hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi, dijital dünyanın önemli isimleri ile KOBİ'leri altıncı kez çevrim içi platformda bir araya getirdi.

 • Kredi Kayıt Bürosu ve Azerbaycan Kredi Bürosu iş birliğine gitti
  16 Haz Kredi Kayıt Bürosu ve Azerbaycan Kredi Bürosu iş birliğine gitti

  Kredi Kayıt Bürosu (KKB), Azerbaycan tüketicilerinin kredi skorunu öğrenmeleri için Azerbaycan Kredi Bürosu ile "Bireysel Kredi Skor Modeli Geliştirme Projesi"ni hayata geçirdi.

 • Erasmus Koordinatörlüğü öğrencilere ücretsiz kurs veriyor
  16 Ara Erasmus Koordinatörlüğü öğrencilere ücretsiz kurs veriyor

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Erasmus Koordinatörlüğü yurt dışında eğitim alacak öğrencilere ücretsiz dil eğitimi hizmeti verdi.

 • Konya Kaza Sonrası Silahlı Kavga: 2 Yaralı
  08 Eki Konya Kaza Sonrası Silahlı Kavga: 2 Yaralı

  Konya'da trafik kazası sonrası iki grup arasında çıkan silahlı kavgada aralarında sünneti olan 9 yaşındaki çocuğunda bulunduğu 2 kişi vurularak yaralandı.

 • Sünnet Olan Çocuk Düğününde Tüfekle Yaralandı
  08 Eki Sünnet Olan Çocuk Düğününde Tüfekle Yaralandı

  Konya'da trafik kazası sonrası çıkan silahlı kavgada olay yeri yakınında sünnet düğünü yapılan çocuk ve bir kişi tüfekle yaralandı.

 • Kaza Sonrası Silahlı Kavga: 2 Yaralı
  08 Eki Kaza Sonrası Silahlı Kavga: 2 Yaralı

  KONYA'da maddi hasarlı trafik kazası sonrası iki grup arasında çıkan silahlı kavgada, biri sünnet olan 9 yaşındaki çocuk, 2 kişi yaralandı.

 • Darbe Girişimi Duruşmasında Mahkeme Heyetinin 'O Sorusu' Cevapsız Kaldı
  25 Tem Darbe Girişimi Duruşmasında Mahkeme Heyetinin 'O Sorusu' Cevapsız Kaldı

  Darbe girişimi duruşmasında mahkeme heyetinin 'O sorusu' cevapsız kaldıSİİRT - Siirt'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik yapılan soruşturmayla gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan dönemin Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek'in de...

 • Saü'de Uşşak Faslı Konseri
  09 May Saü'de Uşşak Faslı Konseri

  Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Devlet Konservatuvarı Fasıl Topluluğu tarafından Uşşak Faslı Konseri düzenlendi.

 • Eczacılara Astım ve Koah Eğitimi
  05 Kas Eczacılara Astım ve Koah Eğitimi

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından yürütülen ve eczacılık mesleğinde değişim oluşturmak için geliştirilen yenilikçi bir model olan Smart (Akılcı) Eczane Projesi Sürekli Mesleki Gelişim (CPD) ve Astım/KOAH Eğitim Toplantısı 8 pilot ilden biri olan Manisa’da gerçekleştirildi.

 • 2 Temmuz 1993'te Çıkan Olaylarda Yaşamını Yitirenler, Kentte Düzenlenen Programda Anıldı
  02 Tem 2 Temmuz 1993'te Çıkan Olaylarda Yaşamını Yitirenler, Kentte Düzenlenen Programda Anıldı

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Köpek aramasından detay görüntüler Anma etkinliğine katılanlardan detay görüntüler Anma programında semah dönen gruptan görüntüler Karanfil bırakma görüntüleri Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplanın konuşması Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir'in konuşması Yürüyüşe katılanlardan detay görüntüler Sivas olaylarının 23. yılı Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, kentte düzenlenen programda anıldı Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Kaplan: "Madımak, utanç müzesi olana kadar, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak her 2 Temmuz'da burada olacağız" Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Demir: "Bir kişi de olsak, 10 kişi de olsak, buraya koşa koşa geleceğiz.

 • Borcuna Sadık Kiracı, Depozito ve Kira da Avantaj Sağlıyor
  02 Tem Borcuna Sadık Kiracı, Depozito ve Kira da Avantaj Sağlıyor

  Coldwell Banker brokerlerı Findeks işbirliği ile kişilerin borçlarını düzenli ödeyip ödemediği saniyeler içinde öğrenilebiliyor. Borcuna sadık kiracı depozito ve kira da avantaj sağlıyor.

 • Yolcu Otobüsü Devrildi: 10 Yaralı
  05 Mar Yolcu Otobüsü Devrildi: 10 Yaralı

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Otobüs kazasından detay görüntü.

 • Bankalar Her Yıl 440 Milyon Kredi Notu Sorguluyor
  10 Ara Bankalar Her Yıl 440 Milyon Kredi Notu Sorguluyor

  Türkiye'de faaliyet gösteren 9 bankanın ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu'nun Genel Müdürü Kasım Akdeniz, finansal hizmet platformu Findeks hakkında bilgi verdi.

 • İzmir'in Kredi Notu Türkiye'nin Üzerinde
  10 Ara İzmir'in Kredi Notu Türkiye'nin Üzerinde

  Kredi Kayıt Bürosu’nun bireylere ve reel sektöre yönelik tasarladığı finansal hizmet platformu Findeks’in İzmir özelindeki verileri açıklandı.

 • Malatya'da Arızalanan Aracı Taşıyan Çekici Devrildi: 6 Yaralı
  29 Tem Malatya'da Arızalanan Aracı Taşıyan Çekici Devrildi: 6 Yaralı

  Malatya'da arızalanan bir aracı taşıyan çekicinin devrilmesi sonucu 2'si ağır 6 kişi yaralandı.

 • Sivas Olayları'nın 22'inci Yılı Nedeniyle Sıkı Önlem (3)
  02 Tem Sivas Olayları'nın 22'inci Yılı Nedeniyle Sıkı Önlem (3)

  "UTANÇ MÜZESİ OLANA KADAR BURADAYIZ" Alevi Dernekleri öncülüğünde çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan gruplar, Seyrantepe Mahallesi üzerinde toplandıktan sonra Ethembey Parkı önünde toplanarak yürüyüşe geçti.

 • Madımak Katliamı'nın 22. Yıl Dönümü
  02 Tem Madımak Katliamı'nın 22. Yıl Dönümü

  Türkiye tarihinin en kara olaylarından biri olan Sivas (Madımak) Katliamı'nın üzerinden tam 22 yıl geçti. Emniyet, kentteki anma törenleri öncesi teyakkuza geçti.

 • Kredi Kayıt Bürosu'dan Türkiye'nin İlk Finansal Platformu: Findeks
  23 Eyl Kredi Kayıt Bürosu'dan Türkiye'nin İlk Finansal Platformu: Findeks

  Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu bireyler ve reel sektöre özel finansal bir hizmet platformu tasarladı.

 • Bireyler Kredi Notlarını İnternetten İzleyebilecek
  23 Eyl Bireyler Kredi Notlarını İnternetten İzleyebilecek

  Kredi Kayıt Bürosu tarafından tasarlanan finansal platform Findeks ile bireysel müşteriler kendi kredibilitelerini öğrenebilecek.

 • Sazlarıyla Yürüdüler
  02 Tem Sazlarıyla Yürüdüler

  Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te 37 kişinin hayatını kaybettiği Madımak olaylarının 21'nci yıldönümü sebebiyle Bursa'da anma programı düzenlendi.

 • 13. !f İstanbul Sona Erdi
  04 Mar 13. !f İstanbul Sona Erdi

  İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde düzenlenen 13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali sona erdi.

 • 13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali Sona Erdi
  03 Mar 13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali Sona Erdi

  İstanbul'dan 13 Şubat'ta yola çıkan ve 27 Şubat 2 Mart'ta Ankara ve İzmir'e uğrayan !f İstanbul, 80 bin kişiye ulaştı.

 • Bağımsızlık Sırası Ankara ve İzmir'de
  27 Şub Bağımsızlık Sırası Ankara ve İzmir'de

  !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali'nde şimdi sıra Ankara ve İzmir'de.

 • !f İzmir 27 Şubat'ta Başlıyor
  27 Şub !f İzmir 27 Şubat'ta Başlıyor

  İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde düzenlenecek.

 • Aşk & Başka Bi' Dünya Ödülü Anarşik Armoni'ye Gitti
  20 Şub Aşk & Başka Bi' Dünya Ödülü Anarşik Armoni'ye Gitti

  !f İstanbul'un yeni yarışması Aşk & Başka Bi' Dünya'da ödül Anarşik Armoni'ye gitti.

 • Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek
  19 Eyl Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek

  Paris'te Galler Prensesi Diana'nın yaşamının son iki yılına ışık tuttuğu belirtilen "Diana" filmi izleyiciyle buluşacak.

 • İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı İnce Açıklaması
  09 May İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı İnce Açıklaması

  İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce, bankaları açısından tarım sektörünün önemli bir alan olduğunu ifade ederek, "İş Bankası gibi bir bankanın tarımın dışında kalması mümkün değil" dedi."Tarımda Risk Ölçümlemesi, Yaklaşımlar ve"...

Advertisement