Adnan Yücel Şiir ve Öykü Yarışması - Son Dakika

Adnan Yücel Şiir ve Öykü Yarışması

23.01.2013 14:40
Adnan Yücel Şiir ve Öykü Yarışması

Adnan Yücel Şiir ve Öykü Yarışması başvuruları başladı.

2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında, Şiir ve Çocuk Öykücülüğü dallarında olmak üzere iki ayrı dalda yarışma düzenlenecektir. Etkinlik, 22 Temmuz 2002 tarihinde yaşamını yitiren Adnan Yücel'i ve yapıtlarını genç kuşaklara aktarmak ve tanıtmak amaçlı olarak iki yıldır düzenleniyor. Bu yılki yarışmaların teması, "Savaş ve Çocuklar" olarak belirlendi. Şiir kitabı dalında, daha önce kitabı yayınlanmış şairler; yayınlanmış bir şiir kitabıyla ya da kitap bütünlüğü içeren şiir dosyasıyla, kitap yayınlamamış şairler de en az 5 şiirle katılabilecek.

Çocuk öykücülüğü dalında ise kitap yayınlamamış genç yazarlar en az 3 öyküyle katılabiliyor. Yarışmada dereceye giren şiirler ve öyküler bir kitapta toplanıp basılacak. Yarışma başvurusu Yarışmaya son katılım tarihi ise 1 Nisan 2013 olarak belirlendi. 7 Mayıs 2013 günü açıklayacak sonuçların ardından ödül töreni, 31 Mayıs-1-2 Haziran 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali etkinlikleri sırasında yapılacaktır.

Yarışmasının seçici kurulu ise şu şekilde;

ŞİİR DALINDA

Gülsüm Cengiz

Sennur Sezer

Aba Müslim Çelik

Evren Barış Yavuz

Ali Öztürk

ÖYKÜ DALINDA

Adnan Özyalçıner

Medine Sivri

Atilla Keskin

Şaban Akbaba

Aysel Korkut

İdris Yiğit

YORUMLAR
500
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Adnan Yücel Şiir ve Öykü Yarışması - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement