Ejderha Dövmeli Kız - Son Dakika
Kültür Sanat

Ejderha Dövmeli Kız

Ejderha Dövmeli Kız

David Fincher'ın yönettiği ve başrollerinde Daniel Craig ile Rooney Mara'nın yer aldığı, 13 Ocak 2012'de vizyona girecek.

07.12.2011 09:10

"The Girl With The Dragon Tattoo"

Akademi Ödülü®-adayı yönetmen David Fincher (The Social Network/Sosyal Ağ), The Girl with the Dragon Tattoo/Ejderha Dövmeli Kız'da Steig Larsson'un dünya çapında olay yaratan macera romanını beyazperdeye getiriyor.

Öykünün bir labirentten farksız yapısında cinayet, yozlaşma, aile sırları ve 40 yıllık bir gizemin peşinden koşan iki beklenmedik ortağın iç mücadeleleri yer alıyor. Mikael Blomkvist (Daniel Craig), yalan haberle suçlandıktan sonra şerefini kurtarmaya karar veren bir finans muhabiridir. İsveç'in en zengin sanayicilerinden olan Henrik Vanger (Akademi Ödülü® adayı Christopher Plummer) tarafından, geniş ailesinin bir üyesi tarafından öldürüldüğüne inandığı sevgili yeğeni Harriet'ın uzun zaman önceki kayboluşunu araştırmakla görevlendirilen gazeteci, başına geleceklerden habersiz bir şekilde, donmuş İsveç kıyılarının açığındaki bir Aynı anda, Milton Güvenlik hesabına çalışan alışılmadık ama becerikli bir araştırmacı olan Lisbeth Salander (Rooney Mara), Blomkvist'in geçmişini araştırmakla görevlendirilir.

Bu görev, genç kadının Harriet Vanger'ı kimin öldürdüğünü araştıran Mikael'e katılmasına yol açar. Lisbeth, sürekli ihanete uğradığı bir dünyadan saklanmayı seçmişse de, hacker'lık becerileri ve sabit fikirliliği paha biçilmez birer özellilk haline gelmiştir. Mikael ağzı sıkı Vanger'larla yüz yüze gelirken, Lisbeth kablolu dünyanın gölgelerinde gezinir. Birlikte geçmişten günümüze bir cinayetler zincirini takip ederken, çağdaş suç dünyasının en azgın dalgalarına çekilirken tutunacakları, kırılgan bir güven bağı kurarlar.

Columbia Pictures ve Metro-Goldwyn-Mayer Pictures bir Scott Rudin/ Yellow Bird Yapımı olan David Fincher filmi, The Girl with the Dragon Tattoo/Ejderha Dövmeli Kız'ı sunar. Filmin başrollerinde Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan Skarsgård, Steven Berkoff, Robin Wright, Yorick van Wageningen ve Joely Richardson yer alıyor.Yönetmenliğini David Fincher, yapımcılığını Ole Søndberg, Søren Stærmose, Scott Rudin ve Ceán Chaffin'in yaptığı filmin senaryosu, Steven Zaillian tarafından, Stieg Larsson'un ilk olarak Norstedts tarafından yayımlanan romanından esinlenerek yazıldı. Yürütücü yapımcılar Steven Zaillian, Mikael Wallen ve Anni Faurbye Fernandez; ortak yapımcılar Berna Levin ve Eli Bush. Filmin kadrosundaki diğer isimler; görüntü yönetmeni Jeff Cronenweth, ASC, prodüksiyon tasarımcısı Donald Graham Burt, editörler Kirk Baxter, A.C.E. ve Angus Wall,

A.C.E., kıyafet tasarımcısı Trish Summerville ile besteciler Trent Reznor ve Atticus Ross.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Ejderha Dövmeli Kız - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement