Tatilde Mutlaka Okunacak 10 Bayram Kitabı! - Son Dakika
Kültür Sanat

Tatilde Mutlaka Okunacak 10 Bayram Kitabı!

Tatilde Mutlaka Okunacak 10 Bayram Kitabı!

Uzun Kurban Bayramı tatili kitap okumak için büyük fırsat! Her satırında farklı bir yolculuğa çıkacağınız ve size bambaşka hayatların kapılarını aralayacak kitaplarınızı bayram tatili boyunca yanınızdan ayırmayın…

24.08.2017 10:07
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kültür, sanat ve eğlencenin merkezi D&R, uzun bayram tatilinde okuyarak bambaşka dünyaların kapılarını açacağınız kitapları sizin için seçti.

Zülfü Livaneli'nin kaleme aldığı 'Elia' ile sıra dışı bir yolculuğa çıkacak, 'Bilinmeyen bir Kadının Mektubu'nda ise bir kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için yazdığı mektuba şahit olacaksınız

1-Elia İle Yolculuk – Zülfü Livaneli

2-Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Stefan Zweig

3-Sana Hep Benden Söz Edecekler – Şiir Sokaktadır

4-Karanlık Sular - Paula Hawkins

5-Tesla-Maskelerle Çevrili Bir Hayat - Vladimir Pistalo

6-Kurallar Kitabı– Merthan Demir

7-Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens - Yuval Noah Harari

8-Zamanın Kısa Tarihi – Stephen Hawking

9-Tebrikler Kovuldunuz! – Kaan Sekban

10-İnsan Vücuduna Seyahat - Gavin Francis

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Tatilde Mutlaka Okunacak 10 Bayram Kitabı! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Müjde Ar'a Münih Türk Film Günlerinde 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü'
  21:10 Müjde Ar'a Münih Türk Film Günlerinde 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü'

  Münih'te düzenlenen 35. Münih Türk Film Günlerinde Yeşilçam'ın usta oyuncusu Müjde Ar'a 50. Sanat Yılı dolayısıyla 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü' verildi. Müjde Ar ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada kadınları desteklemeye adadığı hayatını anlattı ve kendisine verilen ödülün iki sahibi olduğunu belirtti. Ayrıca, Müjde Ar'ın Şener Şen ile başrolleri paylaştığı 'Şalvar Davası' adlı film restore edilerek festivalde gösterildi.

 • Diyarbakır'da Turizm Haftası etkinliklerinde baba-kız müzik dinletisi
  20:33 Diyarbakır'da Turizm Haftası etkinliklerinde baba-kız müzik dinletisi

  Diyarbakır'da Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, Mardin'in Nusaybin ilçesinden gelen Ferhat Badur ve kızı Yağmur tarafından keman ve klarnet dinletisi sunuldu. Etkinliğe Vali Yardımcısı İlyas Öztürk, Çınar Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Sebahattin Genç de katıldı. Baba Badur, kızıyla aynı sahneyi paylaşmanın gururunu yaşadığını belirtirken, kızı Yağmur ise hem konservatuvara hazırlandığını hem de keman eğitimi verdiğini söyledi.

 • Osmanlı'nın sembolü Süleyman Han Camii yeniden ibadete açıldı
  20:27 Osmanlı'nın sembolü Süleyman Han Camii yeniden ibadete açıldı

  Van Kalesi'nin zirvesinde bulunan Osmanlı sembolü Süleyman Han Camii, restore edildikten sonra yeniden ibadete açıldı. 2 bin 700 yıllık Van Kalesi, hala görkemiyle ayakta duruyor ve cami bu tarihi yapıyı tamamlıyor. Van Valisi Ozan Balcı, caminin açılışında yaptığı konuşmada, şehrin imar ve inşa edilmesi için yapılan çalışmaların vatandaşların huzuru ve refahı için olduğunu belirtti ve Van'ın kültür ve turizmine büyük değer katacak olan bu restorasyonların devam edeceğini söyledi.

 • 484. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali Programı Tanıtıldı
  20:24 484. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali Programı Tanıtıldı

  Manisa'da düzenlenen Uluslararası Mesir Macunu Festivali'nin programı tanıtıldı. Festival, 23 Nisan'da başlayacak ve çeşitli etkinliklerle 28 Nisan'da sona erecek. Festivalde konserler, paneller, sergiler ve mesir saçımı gibi etkinlikler yer alacak.

 • Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Fatih Ulusoy, Üsküp Kitap Fuarı'na katıldı
  20:18 Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Fatih Ulusoy, Üsküp Kitap Fuarı'na katıldı

  Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Fatih Ulusoy, Yeni Balkan Yayınevi tarafından düzenlenen Üsküp Kitap Fuarı'na katıldı. Büyükelçi Ulusoy, fuar kapsamında tanıtılan kitapların yazarlarıyla sohbet etti ve Türkçe dilinin Kuzey Makedonya'da canlı tutulmasının önemine vurgu yaptı. Ayrıca, Türkiye Maarif Vakfı'nın Kuzey Makedonya'daki okullarının standını da ziyaret etti. Fuar, 24 Nisan'a kadar devam edecek.


Advertisement