Titanların Öfkesi - Son Dakika

Titanların Öfkesi

14.02.2012 16:53
Titanların Öfkesi

"Titanların Savaşı/Wrath of the Titans" filminde bir kez daha savaşan tanrılar olarak karşımızdalar.

"WRATH OF THE TITANS"

Sam Worthington, Ralph Fiennes ve Liam Neeson; Jonathan Liebesman'nın yönettiği "Titanların Savaşı/Wrath of the Titans" filminde bir kez daha savaşan tanrılar olarak karşımızdalar.

Korkunç Kraken'in kahramanca üstesinden geldikten on yıl sonra Zeus'un (Neeson), yarı tanrı oğlu Perseus (Worthington), on yaşındaki oğlu Helius ile birlikte, bir kasaba balıkçısı olarak, daha sakin bir hayat yaşamak istemektedir.

Bu arada, tanrılar ve Titanlar arasında üstünlük mücadelesi başlar. Tanrılar, insanların sadakatsizliği yüzünden tutsak Titanlar ve vahşi liderleri Kronos üstündeki kontrollerini kaybetmektedirler. - Kronos, üzün süredir egemen olan Tanrılar Zeus, Hades (Fiennes) ve Poseidon (Danny Huston) kardeşlerin babasıdır.- Üçlü hükümdarlık uzun zaman once babalarını tahtan indirmiş ve Tartarus'un gizemli boşluklarında yer alan bir mağaranın derinlerindeki zidanda çürümeye terk etmiştir.

Hades ve Zeus'ın tanrı oğlu Ares (Edgar Ramirez) sözlerinden dönüp, Zeus'u yakalamak için Kronos'la anlaşma yapınca, Perseus daha fazla kayıtsız kalamaz. Zeus'un kalan güçleri de çekilince Titanlar daha da güçlenir ve dünya cehenneme döner.

Savaşçı Kraliçe Andromeda (Rosemund Pike), Poseidon'un yarı tanrı oğlu Argenor (Toby Kebbell) ve tahttan düşürülmüş tanrı Hephaestus'un (Bill Nighy) yardımlarıyla Perseus, Zeus'u kurtarmak, Titanları devirmek ve insanlığı kurtarmak için yeraltı dünyasında arayışa başlar.

Jonathan Liebesman'ın ("Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı") yönettiği filmin senaryosu Dan Mazeau & David Leslie Johnson tarafından, Hikayesi ise Greg Berlanti & David Leslie Johnson & Dan Mazeau tarafından Beverley Cross'un yarattığı karakterlere dayanarak yazıldı.

Filmin yapımcısı daha önce de "Titanların Savaşı/Clash of the Titans" filminin yapımcılık görevini üstlenmiş olan; Basil Iwanyk ("Hırsızlar Şehri"), ve Polly Cohen Johnsen ("Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore"). Yönetici yapımcılar ise Thomas Tull, Jon Jashni, William Fay, Callum McDougall, Kevin De La Noy ve Louis Leterrier.

Sam Worthington ("Avatar") ve Academi Ödülü® adayı Ralph Fiennes ("The English Patient," Harry Potter" filmleri) ve Liam Neeson ("Schindler's List," "Unknown") uluslararası oyuncu kadrosunun başında geliyorlar. Ayrıca kadroda Danny Huston ( "Robin Hood"), Edgar Ramírez ("The Bourne Ultimatum," "Carlos"), Bill Nighy ("Harry Potter ve Ölüm Yadigarları– Bölüm 1"), Toby Kebbell ("Prince of Persia: The Sands of Time") ve Rosamund Pike ("Barney's Version") da yer alıyorlar.

Bu efsanevi destanı hayata geçirmeyi başaran sahne arkası ekibinde; görüntü yönetmeni Ben Davis ("The Rite," "Kick Ass"): yapım tasarımcısı Charles Wood ("The Italian Job," "The A-Team"): Akademi Ödüllü® editör Martin Walsh (" Chicago," "V for Vendetta"): ve kostüm tasarımcısı Jany Temime ("Harry Potter" filmleri). "Titanların Öfkesi/Wrath of the Titans" önceki filmden yetenekli ekip üyelerini de tekrar bir araya getiriyor: Oscar®-adayı görsel efektler amiri Nick Davis ("Kara Şovalye,"): Oscar®-adayı protez amiri Conor O'Sullivan ("Kara Şovalye/The Drak Knight," "Er Ryan'ı Kurtarmak/Saving Private Ryan"): ve Akademi Ödüllü® özel görüntü efektleri ve animasyon amiri Neil Corbould ("Gladiator"). Ayrıca, Oscar®-adayı makyaj tasarımcısı Paul Engelen ("Frankenstein," "Robin Hood") ve saç tasarımcısı Kevin Alexander ("Robin Hood," "The Chronicles of Narnia: Prince Caspian") bu ekibe dahiller.

Warner Bros. Pictures, Legendary Pictures işbirliği ile, bir Thunder Road Filmi olan "Titanların Öfkesi/Wrath of the Titans" filmini sunar. Furia de Titanes II, A.I.E. ve COTT Productions ortak yapımı olan filmin dağıtımı, 3D ve 2D olarak dünya çapında Warner Bros. Entertainment Şirketleri tarafından gerçekleştirilecektir.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Kültür Sanat Titanların Öfkesi - Son Dakika


Advertisement