ESKİŞEHİR - "Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali" başladı - Son Dakika

ESKİŞEHİR - "Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali" başladı

28.05.2022 18:25

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının bu yıl ilkini düzenlediği "Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali", açılış yürüyüşü ile başladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının bu yıl ilkini düzenlediği "Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali", açılış yürüyüşü ile başladı.

İstiklal Mahallesi'ndeki Porsuk Bulvarı'nda bir araya gelen kukla sanatçıları ile sanatseverler, taşıdıkları kuklalarla, Haller Gençlik Merkezi'ne yürüdü.

Katılımcılar, kuklalarla günün anısına fotoğraf çektirdi.

Festival kapsamında Türk kukla tiyatrocularının yanı sıra İtalya, Macaristan, Bulgaristan, Hollanda ve İspanya'dan gelen sanatçılar, kukla tiyatrosu oyunlarından örnekler sahneleyecek.

Kukla yapım atölyelerinin de yer aldığı festival, 1 Haziran'da sona erecek.

YORUMLAR
500
Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali'nden müthiş açılış Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali'nden müthiş açılış Eskişehir'de Pazar Açıldı, Kurbanlık Satışları Başladı Eskişehir'de Pazar Açıldı, Kurbanlık Satışları Başladı Ağız ve diş sağlığının önemi tiyatro ve kukla gösterisi ile anlatıldı Ağız ve diş sağlığının önemi tiyatro ve kukla gösterisi ile anlatıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat ESKİŞEHİR - 'Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali' başladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement