ŞANLIURFA - Uluslararası Siverek Sempozyumu başladı - Son Dakika

ŞANLIURFA - Uluslararası Siverek Sempozyumu başladı

06.05.2022 18:18

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde düzenlenen, 3 gün sürecek "Uluslararası Siverek Sempozyumu" başladı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde düzenlenen, 3 gün sürecek "Uluslararası Siverek Sempozyumu" başladı.

Siverek Belediyesi, Kaymakamlık, Mardin Artuklu Üniversitesi iş birliğiyle Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen sempozyuma, çeşitli üniversitelerden yaklaşık 150 akademisyen katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan sempozyumun açılışında konuşan Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı, yaşadığı yerin tarihini öğrenmenin her insanın hem hakkı hem de görevi olduğunu belirtti.

"Siverek, Osmanlı'dan, Selçuklu'ya ve günümüze kadar Mezopotamya'da çok önemli bir şehir konumunda. Verimli toprakları ve doğal güzellikleriyle yüzyıllardır insanlığa adeta bir sığınak olmuş. Cumhuriyet döneminde vatan savunmasında çok önemli görevlerde bulunmuştur. " ifadelerini kullanan Gölbaşı, bu kapsamda ilçenin geçmişten günümüze tarihi, toplum ve sosyal yapısı, kültürel değerlerini konu alan bir sempozyum düzenlediklerini belirtti.

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak ise, ilkini gerçekleştirdikleri sempozyuma katılan akademisyenlere teşekkür etti.

Sempozyuma, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, 107. Topçu Alay Komutanı Albay Recep Çalışkan da katıldı.

YORUMLAR
500
Burak Özçivit'ten Fahriye Evcen'in evi terk ettiği iddiasını çok sert cevap: Artık saçmalayın, bizi rahat bırakın! Burak Özçivit'ten Fahriye Evcen'in evi terk ettiği iddiasını çok sert cevap: Artık saçmalayın, bizi rahat bırakın! Muharrem İnce: 6'sından biri çıkıp da ben bu Erdoğan'ı yenerim diyemiyor Muharrem İnce: 6'sından biri çıkıp da ben bu Erdoğan'ı yenerim diyemiyor Sağanak yağış İstanbul'a Silivri'den giriş yaptı! Yollar göle döndü Sağanak yağış İstanbul'a Silivri'den giriş yaptı! Yollar göle döndü
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat ŞANLIURFA - Uluslararası Siverek Sempozyumu başladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş