Son dakika Kutatgu Bilig haberleri, Kutatgu Bilig son dakika, son dakika Kutatgu Bilig

Son Dakika Kutatgu Bilig Haberleri

Son dakika Kutatgu Bilig haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kutatgu bilig haberleri anında burada.

 • 26.11.2019 17:13 Sivas'ta Kutadgu Bilig sergisi Sivas'ta Kutadgu Bilig sergisi

  Sivas'ta Kutadgu Bilig sergisi Sivas'ta, UNESCO'nun 2019 yılı kutlama ve anma yıl dönümleri arasında aldığı Kutadgu Bilig'in yazılışının 950. Yıl dönümü dolayısı ile sergi düzenlendiSİVAS - Sivas'ta, UNESCO'nun 2019 yılı kutlama ve anma yıl dönümleri arasında aldığı Kutadgu Bilig'in yazılışının 950.

 • 13.12.2017 17:28 Seydişehir'den Yusuf Has Hacib Geçti Seydişehir'den Yusuf Has Hacib Geçti

  Seydişehir Belediyesi Kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında Ferah Tiyatrosu'nun Mutluluk adlı eserini bine yakın lise öğrencisi izledi.

 • 27.01.2017 18:01 Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz'dan Bahçeli'ye Destek Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz'dan Bahçeli'ye Destek

  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, ““Ülkü Ocaklılar, kimin ya da kimlerin ne söylediğine bakmaksızın bilge lider Devlet Bahçeli Bey’in yanındadır” dedi.

 • 11.03.2015 15:07 Davutoğlu: Davutoğlu: "Bugün Nesillerimiz Bu Mirasa Sahip Çıkacak Bir Tarih ve Mekan Şuuruna Sahip"

  Dede Korkut Kitabı Tanıtım Toplantısı- Başbakan Davutoğlu: (2)- "Dede Korkut Kitabı'nı elime aldığımda, onu tefekkür ettiğimde bütün bu hislerle tekrar Allah'a hamd ettim ki böyle köklü ataların torunlarıyız. Dedem Korkut, atam Korkutların torunlarıyız ve Allah'a hamd ettim ki bugün nesillerimiz bu mirasa sahip çıkacak bir tarih ve mekan şuuruna sahip"- "Bu eserler, kolay şekilde bir anda tarihi dönemde bir kişi tarafından ortaya çıkarılan eser değil. Bunlar büyük bir tarih serüveninin damıtılmış ürünleridir"- "Herhangi bir şekilde bir konu istişare edildiğinde, acaba Dedem Korkut ki bir başmüşavir gibi de aynı zamanda bir nasihat ehlidir, bir irfan ehlidir oğuz beylerine, bu anlamda bir müşavirlik yapmıştır, acaba Dedem Korkut olsa ne derdi?

 • 11.03.2015 14:02 Dede Korkut Kitabı Tanıtım Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Dede Korkut Kitabı'nı elime aldığımda, onu tefekkür ettiğimde bütün bu hislerle tekrar Allah'a hamd ettim ki böyle köklü ataların torunlarıyız. Dedem Korkut, atam Korkutların torunlarıyız ve Allah'a hamd ettim ki bugün nesillerimiz bu mirasa sahip çıkacak bir tarih ve mekan şuuruna sahip" dedi.

 • 29.11.2014 09:40 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: "Ortak Tarih Kitabının Programı Onaylandı"

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Ülkelerimiz arasında öğrenci ve öğretmek değişimini öngörüyoruz.

 • 08.07.2012 15:35 Bakan Yılmaz: Şairleri, Edipleri Olmayan Milletin Tarihi de Yok Demektir Bakan Yılmaz: Şairleri, Edipleri Olmayan Milletin Tarihi de Yok Demektir

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, geçmişten günümüze taşınanların hep kaleme alınan konular olduğunu ifade ederek, "Şairleri, edipleri olmayan milletin tarihi de yok demektir." diye konuştu.

 • 08.07.2012 13:38 Dadaloğlu Kültür ve Sanat Şenlikleri Dadaloğlu Kültür ve Sanat Şenlikleri

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Şairleri, edipleri olmayan bir milletin tarihi de yok demektir" dedi.

 • 28.11.2011 18:56 Vali Oğuz Halıkent Lisesini Ziyaret Etti

Vali Oğuz Halıkent Lisesini Ziyaret Etti

  Vali Memduh Oğuz, İl Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz ile birlikte Halıkent Lisesini ziyaret etti.