Son dakika Meryem Türk haberleri, Meryem Türk son dakika, son dakika Meryem Türk

Son Dakika Meryem Türk Haberleri

 • Çorum İl Jandarma Komutanlığı Okullarda Eğitim Veriyor
  07 Şub Çorum İl Jandarma Komutanlığı Okullarda Eğitim Veriyor

  Çorum İl Jandarma Komutanlığı, kentteki okullarda öğrenci ve velilere zararlı alışkanlıklar, madde bağımlılığı ile çevre ve hayvanların korunması konularında eğitim veriyor. İl Jandarma Komutanlığına bağlı farklı birimlerden ekipler, çocukların çevrelerine duyarlı kişiler olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla ziyaret ettikleri okullarda öğrencilere uyuşturucunun zararları, yabancılarla iletişim, küresel ısınma, ormanların korunması gibi konularda bilgilendirme yapıyor. Ayrıca çocuklardan şüpheli durumları bildirmeleri ve acil durumlarda yardım istemeleri konusunda bilgilendirme yapılıyor. Velilere ise madde bağımlılığı konusunda eğitim verilerek, çocuklarını gözlemlemeleri ve madde kullanımına işaret eden durumlarda nasıl hareket etmeleri gerektiği anlatılıyor. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 2023 yılında 25 okulu ziyaret ederek, 1320 öğrenciye eğitim vermeyi hedefliyor.

 • Sakarya ve Karabük'te Seçmenler Seyyar Sandık ve Ambulans Hizmetiyle Oy Kullandı
  14 May Sakarya ve Karabük'te Seçmenler Seyyar Sandık ve Ambulans Hizmetiyle Oy Kullandı

  Hastalığı ya da engeli nedeniyle evinden çıkamayan veya hastanede tedavi gören seçmenler Sakarya ve Karabük'te seyyar sandık ve ambulans hizmetiyle oy işlemlerini tamamladı. İl Seçim Kurulu görevlileri seyyar sandık başvurusu yapan seçmenlerin evlerine seçim sandığı götürdü. Ambulansla getirilen seçmenler de oy kullanma işlemlerini gerçekleştirdi.

 • Sinoplu Pazarcı: 'Ben Portakalın 3 Kilosunu 45 TL'den Sattığım Zaman Benim Karım 4-5 Tl. Para Mıdır Bu?'
  27 Oca Sinoplu Pazarcı: "Ben Portakalın 3 Kilosunu 45 TL'den Sattığım Zaman Benim Karım 4-5 Tl. Para Mıdır Bu?"

  Sinop kent merkezinde kurulan halk pazarında tezgah açan pazarcılardan Ekrem Yıldız, "Ben bu portakalın 3 kilosunu 45 TL’den sattığım zaman benim kârım 4-5 TL. Para mıdır bu? Poşeti 8 TL’ye alıyordum, şu anda 38 TL. Biz bir poşet parası alamıyoruz vatandaştan. Bir kişiden poşet parası aldığımız anda bu tezgaha kimse uğramaz daha" dedi.

 • Afgan-Türk Maarif Okulları, yetim Afgan öğrencilerin geleceğine umut oluyor (3)
  17 Mar Afgan-Türk Maarif Okulları, yetim Afgan öğrencilerin geleceğine umut oluyor (3)

  BİLAL GÜLER/SAYED KHODAİBERDİ SADAT - Afganistan'da uluslararası standartlarda eğitim veren okulları ve merkezleri ile faaliyet gösteren Türkiye Maarif Vakfı (TMV), daha iyi bir geleceğe sahip olmaları için maddi durumu yeterli olmayan onlarca yetimin tüm masraflarını karşılıyor.

 • Eskişehir Valiliği'nden huzurevindeki koronavirüs ölümlerinde ihmal iddialarına soruşturma izni (2)
  28 Ara Eskişehir Valiliği'nden huzurevindeki koronavirüs ölümlerinde ihmal iddialarına soruşturma izni (2)

  'ADALETE SONUNA KADAR GÜVENİYORUZ'Eskişehir Hacı Süleyman Çakır Huzurevi'nde idari personel olarak çalışırken, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Sadık Kaya'nın kızı Merve Erdoğan, Eskişehir Valiliği'nin görevliler hakkında soruşturma izni vermesine çok sevindiklerini söyledi.

 • Tayvanlı Gelinin Kelimelere Dökemediği Memleket Hasreti
  14 Oca Tayvanlı Gelinin Kelimelere Dökemediği Memleket Hasreti

  Trabzon'un Maçka ilçesinde doğuştan engelli Yusuf Ay internette tanışarak 6 yıl önce evlendiği kendisi gibi sağır ve dilsiz Tayvanlı Mei-Chan Whang ile mutlu bir evlilik sürdürüyor.

 • Atbdf Kadın Kolları Hızlı Başladı
  12 Şub Atbdf Kadın Kolları Hızlı Başladı

  Değişik inanç ve siyasi görüşlerden sivil toplum örgütlerini Türk toplumunun Avusturya'daki hak ve eşitlik mücadelesinde bir araya getiren Avusturya Türkiye Bağımsız Dernekler Federasyonu (ATBDF) Genel Başkan Yardımcısı Sonay Tamer başkanlığında...

 • Vali Mutlu'dan Medyaya Eleştiri
  06 Şub Vali Mutlu'dan Medyaya Eleştiri

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, medyayı olumlu haber yapmaması nedeniyle eleştirdi.

 • Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (3)
  05 Şub Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (3)

  Foto.FUTBOL otoritelerinin 'eleceğin Yıldızı' diye nitelediği Antalyaspor'un genç futbolcusu İsmail Aissati'ye başta Rus kulüpleri olmak üzere birçok ülke takımından transfer teklifi yağıyor.

 • Dost Kurşunu Can Aldı
  17 Oca Dost Kurşunu Can Aldı

  Diyarbakır'da, vatani görevini yapan Jandarma Komando, arkadaşının tüfeğinden çıkan kurşunla yaşamını yitirdi.

Advertisement