Son dakika Murtaza Yetiş haberleri, Murtaza Yetiş son dakika, son dakika Murtaza Yetiş

Son Dakika Murtaza Yetiş Haberleri

Son dakika Murtaza Yetiş haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son murtaza yetiş haberleri anında burada.

 • 11.02.2019 13:07 Avustralya'da Maarif Koleji'ne Yoğun İlgi Avustralya'da Maarif Koleji'ne Yoğun İlgi

  Türkiye Maarif Vakfınca Avustralya'nın Sydney kentinde açılan ve Türklerin yanı sıra farklı milletlerden öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği "Uluslararası Avustralya Maarif Koleji"nde eğitim başladı.

 • 29.03.2017 20:36 Avustralya'da Fetö'ye Karşı Birlikte Mücadele Edeceğiz Avustralya'da Fetö'ye Karşı Birlikte Mücadele Edeceğiz" - Melbourne

  - Toplantıdan detaylar Avustralya'yı ziyaret eden Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Bağcı ile röportaj - Avustralya'yı ziyaret eden Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dr.

 • 29.03.2017 19:26 Avustralya'da Fetö'ye Karşı Birlikte Mücadele Edeceğiz"

  MELBOURNE (AA) – Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Cahit Bağcı çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Avustralya'da, bu ülkede faaliyet gösteren FETÖ yapılanmasına karşı Türk toplumu ile birlikte mücadele edeceklerini söyledi.

 • 21.11.2016 14:16 Suriyeli Çocukların Eğitim Sorunları ve Çözümleri Tartışıldı

  Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, Türkiye'nin zorunlu göçle ilgili açık kapı politikası ve geri göndermeme anlayışını, Suriye krizinin ilk gününden bu yana devam ettirdiğini bildirdi.

 • 22.05.2016 07:52 Davutoğlu'nun Danışmanları Odalarını Boşalttı Davutoğlu'nun Danışmanları Odalarını Boşalttı

  Başbakan Davutoğlu koltuğu devrederken, görev süresi boyunca kendisine eşlik eden danışmanların önemli bir bölümü de Çankaya Köşkü'ne veda ediyor. Bazı danışmanlar odalarını boşalttı bile.

 • 20.04.2016 14:41 Türkiye'nin Göç Tarihi Sempozyumu

  Tarihçi Prof. Dr. Kemal Karpat, şimdiye kadar yapılan göç çalışmalarının yeterli olmadığını, tam manasıyla göç çalışmalarına başlanmadığını belirterek, "Çünkü şimdiye kadar yaptığımız şeyler bir yerden kalkıp, yeni bir yere gelen insanları incelemek.

 • 02.03.2016 16:50 Avrupa Birliği Uyum Komisyonu

  Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, "Türkiye, AB'nin veya bir kısım ülkenin görmek istediği, arzu ettiği göçmen deposu gibi noktaya kendisini getirmez. Türkiye üzerine havale edilerek çözülecek bir mesele değil. Türkiye, AB'nin veya başka bir bölgenin karakolu da değildir.

 • 02.02.2016 18:03 Başbakanlık Başdanışmanı Yetiş: Türkiye, Avrupa'nın Sınır Güvenlik Gücü Olamaz

  Başbakanlık Başdanışmanı Muhammed Murtaza Yetiş, De Standaard gazetesine verdiği röportajda Avrupa’nın mültecilere karşı tutumunu eleştirirken, Türkiye’nin de AB’nin sınır güvenliğini sağlayan ülke olmayacağının altını çizdi.

 • 22.01.2016 13:22 Ospam Derneği Genel Başkanı Balia Baykal'dan Stk Vurgusu

  Ortadoğu Sosyal Projeler ve Araştırmalar Genel Merkezi (OSPAM) Genel Başkanı Balia Baykal, sivil toplum örgütlerine başta eğitim, olmak üzere hayatın tüm alanlarında planlama, entegrasyon, mevzuat ve yasa koyucuları doğru bilgilendirme, lobi çalışmaları konusunda görev düştüğünü belirtti.

 • 19.01.2016 19:12 Suriyeli Sığınmacılar İçin 20 Milyon Dolarlık Hibe Anlaşması

  Görüntü Dökümü : Katılımcılardan detaylar Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş'in konuşması Kuveyt Fonunun Gelişiminden Sorumlu Genel Müdür Abdulwahab A. Al Bader'in konuşması Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük'ün konuşması Karşılıklı anlaşmaların imzalanması Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük'ün gazetecilerin sorularını cevaplaması Suriyeli sığınmacılar için 20 milyon dolarlık hibe anlaşması Kuveyt ile Türkiye arasında imzalanan anlaşmayla sağlanacak yardım Suriyeli sığınmacılara yönelik yatırımlarda kullanılacak Kuveyt ile Türkiye arasında Suriyeli sığınmacıların eğitim ve sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere 20 milyon dolarlık hibe anlaşması imzalandı.

 • 19.01.2016 14:30 Suriyeli Sığınmacılar İçin 20 Milyon Dolarlık Hibe Anlaşması

  Kuveyt ile Türkiye arasında Suriyeli sığınmacıların eğitim ve sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere 20 milyon dolarlık hibe anlaşması imzalandı.

 • 07.01.2016 12:24 Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, Bakan Yardımcısı Oldu Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, Bakan Yardımcısı Oldu

  Eski Adıyaman Milletvekili ve Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı görevine getirildi.

 • 18.12.2015 17:17 Sare Davutoğlu Konya'daki Suriyeli Çocuklarla Buluştu Sare Davutoğlu Konya'daki Suriyeli Çocuklarla Buluştu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, Konya’da Suriyeli sığınmacılar ve aileleri için düzenlenen bir programa katıldı.

 • 17.12.2015 15:48 Başbakanlık Göç Müşaviri Yetiş: Ege Denizi'nde 90 Bin Göçmen Kurtarıldı Başbakanlık Göç Müşaviri Yetiş: Ege Denizi'nde 90 Bin Göçmen Kurtarıldı

  Başbakanlık Göç ve İnsani Yardımlardan Sorumlu Başmüşavir Muhammed Murtaza Yetiş, Ege Denizi'nde çoğu Suriyeli 90 bin kaçak göçmenin kurtarıldığını söyledi.

 • 01.12.2015 17:55 Gaziantep'te Suriyeli Mülteciler Çalıştayı Gaziantep'te Suriyeli Mülteciler Çalıştayı

  Gaziantep'te, Suriyeli mültecilerin yaşadığı sorunlara ilişkin çalıştay düzenlendi.

 • 01.12.2015 15:49 Türkiye'ye Sığınan Suriyeliler - Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş Türkiye'ye Sığınan Suriyeliler - Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantı salonundan detay- Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş'in açıklamaları- Vali Ali Yerlikaya'nın açıklamaları Türkiye'ye sığınan Suriyeliler- Başbakan Başdanışmanı Yetiş: - "Suriye meselesine karşı gerekli önlem alınmadığı için bugün dünya küresel terör ve küresel mülteci krizi gibi iki temel sorunla uğraşıyor" Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, Suriye meselesine karşı gerekli önlem alınmadığı için için bugün dünyanın küresel terör ve küresel mülteci krizi gibi iki temel sorunla uğraştığını söyledi.

 • 01.12.2015 15:24 Gaziantep'te Suriyeli Mülteciler Çalıştayı Gaziantep'te Suriyeli Mülteciler Çalıştayı

  – GAZİANTEP'te, Suriyeli mültecilerin yaşadığı sorunlara ilişkin çalıştay düzenlendi.

 • 01.12.2015 14:22 Suriyelilerin Sorunu Gaziantep'te Masaya Yatırıldı Suriyelilerin Sorunu Gaziantep'te Masaya Yatırıldı

  Gaziantep Valiliği tarafından düzenlenen, Başbakanlık Başmüşaviri M. Murtaza Yetiş’in de katıldığı toplantıda Suriyelilere yönelik hizmetler, sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi.

 • 01.12.2015 14:17 Türkiye'ye Sığınan Suriyeliler

  Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, Suriye meselesine karşı gerekli önlem alınmadığı için için bugün dünyanın küresel terör ve küresel mülteci krizi gibi iki temel sorunla uğraştığını söyledi.

 • 13.11.2015 13:45 Türkiye'deki Suriyeliler İçin Türkiye'deki Suriyeliler İçin "Geçici Kalıcılık" Dönemi

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Başdanışmanı Yetiş'ten detaylar- Başbakan Başdanışmanı Yetiş ile röportaj Türkiye'deki Suriyeliler için "geçici kalıcılık" dönemi- Başbakan Başdanışmanı Yetiş: - "Yeni bir yaklaşım olarak 'geçici kalıcılık' diye nitelendirebileceğimiz geçici olduklarını bilerek ama kalacaklarmış gibi hizmet ettiğimiz insan odaklı daha orta vadeli çalışmalara başladık"- "Suriyelilerin savaşın bitimiyle tekrar ülkelerine döneceğini varsayıyoruz ve çalışmalarımızı bu yaklaşım üzerinden yapıyoruz.

 • 07.11.2015 20:38 Türap 5'inci İl İstişare Grubu Toplantısı Türap 5'inci İl İstişare Grubu Toplantısı

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Panelde genel detay görüntüler, - Başbakanlık Mültecilerden Sorumlu Başdanışmanlığı görevlisi Ali Güneş'in konuşması, - Katılımcıların görüntüsü, TÜRAP 5'inci İl İstişare Grubu Toplantısı- Başbakanlık Mültecilerden Sorumlu Başdanışmanlığından Güneş: "Batı, sınırlarını dikenli tellerle çevreledi.

 • 07.11.2015 19:37 Türap 5'inci İl İstişare Grubu Toplantısı

  Samsun'da gerçekleştirilen STK Türkiye Aile Platformu (TÜRAP) 5'inci İl İstişare Grubu Toplantısı'nda, mültecilerin Türk aile yapısına etkileri, yeni sorun alanları ve çözüm üretme sürecinde sivil toplum kuruluşlarının rolü değerlendirildi.

 • 24.10.2015 12:46 Başbakan Başdanışmanı Yetiş, İhh'yi Ziyaret Etti

  Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kilis Koordinasyon Merkezini ziyaret etti.

 • 24.10.2015 00:47 Başbakan Başdanışmanı Yetiş Başbakan Başdanışmanı Yetiş

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çalıştaydan detay görüntü - Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş'in konuşması Başbakan Başdanışmanı Yetiş: - "Maalesef Suriye'deki süreç giderek zorlaşıyor ancak bölgede farklı dinamikler var, bölgede her an bir sürpriz olabilir" Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, "Maalesef Suriye'deki süreç giderek zorlaşıyor ancak bölgede farklı dinamikler var bölgede her an bir sürpriz olabilir" dedi.

 • 23.10.2015 23:01 Başbakan Başdanışmanı Yetiş Açıklaması

  Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, "Maalesef Suriye'deki süreç giderek zorlaşıyor ancak bölgede farklı dinamikler var bölgede her an bir sürpriz olabilir" dedi.

 • 23.10.2015 15:15 Kilis Belediyesi Bin 500 Kişiye Aşure Dağıttı Kilis Belediyesi Bin 500 Kişiye Aşure Dağıttı

  Kilis Belediyesi tarafından bin 500 kişiye aşure dağıtımı gerçekleştirildi.

 • 10.10.2015 12:53 Batılı Ülkelere Çağrı: Sınırlarınızı Değil, İnsanları Koruyun Batılı Ülkelere Çağrı: Sınırlarınızı Değil, İnsanları Koruyun

  Başbakanlık Başdanışmanı Dr. M.Murtaza Yetiş, Suriye krizinin aşılması için batı dünyası ve uluslararası kuruluşların gerekli duyarlılığı göstermesi gerektiğini belirterek, "Sınırlarınızı değil, insanları koruyun." çağrısında bulundu.

 • 10.10.2015 11:43 Mersin - Başbakan Başdanışmanı Yetiş: Sınırlarınızı Korumayın, İnsanları Koruyun

  Başbakan Başdanışmanı Yetiş: Sınırlarınızı korumayın, insanları koruyun MERSİN'e, kentteki Suriyeli göçmenlerin durumunu değerlendirmek ve incelemek üzere gelen Başbakan Başdanışmanı M.Murtaza Yetiş, cansız bedeni sahile vuran Aylan bebeği hatırlatarak "Sınırlarınızı korumayın, insanları koruyun" dedi.

 • 10.10.2015 00:56 Murtaza Yetiş - Suriyeli Göçmen Sorununa İlişkin

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantı katılanlardan detaylar - Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş'in açıklaması - Yetiş'in Suriye Sosyal Topluluğu Sosyal Toplum Merkezi'ni ziyareti - Suriyeli çocukların koro halinde şarkı söylemesi - Yetiş'in sınıfları gezmesi - Yetiş'in çocukların isteklerini dinlemesi Suriyeli sığınmacılara yönelik çalışmalar- Başbakan Başdanışmanı Yetiş: - "(Suriyeli göçmen sorununa ilişkin) Başta Arap dünyası olmak üzere Batı dünyası ve uluslararası hukuk çerçevesinde sorumlu herkesin bu krizin aşılmasında gereken duyarlılığı ortaya koymaları için çağrılarımızı sürdürüyoruz.

 • 10.10.2015 00:12 Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Çalışmalar

  Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, "(Suriyeli göçmen sorununa ilişkin) Başta Arap dünyası olmak üzere Batı dünyası ve uluslararası hukuk çerçevesinde sorumlu herkesin bu krizin aşılmasında gereken duyarlılığı ortaya koymaları için çağrılarımızı sürdürüyoruz.

 • 09.10.2015 22:04 Yetiş'ten Dünyaya Çağrı: Yetiş'ten Dünyaya Çağrı: "Sınırlarını Korumasınlar, İnsanları Korusunlar"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başdanışmanı Dr. Murtaza Yetiş, bugüne kadar Suriyeli mülteciler için 7 milyar dolar harcayan Türkiye’nin tek başına bu krizin üstesinden gelmesinin mümkün olmadığını belirterek, başta Arap dünyası olmak üzere Batı dünyasının krizin aşılmasında gereken duyarlılığı ortaya koymasını isteyerek, “Mersin’den çağrımız, sınırlarını korumasınlar, insanları korusunlar” dedi.

 • 09.10.2015 21:23 Başbakan Başdanışmanı Yetiş: Sınırlarınızı Korumayın, İnsanları Koruyun Başbakan Başdanışmanı Yetiş: Sınırlarınızı Korumayın, İnsanları Koruyun

  Mersin'e, kentteki Suriyeli göçmenlerin durumunu değerlendirmek ve incelemek üzere gelen Başbakan Başdanışmanı M.Murtaza Yetiş, cansız bedeni sahile vuran Aylan bebeği hatırlatarak "Sınırlarınızı korumayın, insanları koruyun" dedi.

 • 09.10.2015 20:44 Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Çalışmalar Gözden Geçirildi

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş'in konuşması- Vali Mustafa Büyük'ün konuşması Suriyeli sığınmacılara yönelik çalışmalar gözden geçirildi- Başbakan Başdanışmanı Yetiş: - "Dünya şu anki mülteci akınıyla bile baş edemez durumdayken özellikle bir takım ülkelerin ve uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla birlikte yakın dönemde yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz"- "Yeni göçlerin ve yeni mülteci akınlarının olmaması için Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın ısrarla ifade ettiği ve gündeme getirdiği 'güvenli bölge' meselesini yine her platformda söylüyoruz" Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, "Dünya şu anki mülteci akınıyla bile baş edemez durumdayken özellikle bir takım ülkelerin ve uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla birlikte yakın dönemde yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz" dedi.

 • 09.10.2015 19:20 Adana - Başbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit Olabiliriz Adana - Başbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit Olabiliriz

  Başbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Murtaza Yetiş, uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla yakın dönemde Türkiye'nin yeni bir mülteci akınına şahit olabileceğini söyledi.

 • 09.10.2015 19:19 Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Çalışmalar Gözden Geçirildi

  Başbakan Başdanışmanı Murtaza Yetiş, "Dünya şu anki mülteci akınıyla bile baş edemez durumdayken özellikle bir takım ülkelerin ve uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla birlikte yakın dönemde yeni bir mülteci akınına şahit olabiliriz" dedi.

 • 09.10.2015 18:41 Başbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit Olabiliriz Başbakanın Başdanışmanı Yetiş: Yeni Bir Mülteci Akınına Şahit Olabiliriz

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Murtaza Yetiş, uluslararası bazı güçlerin Suriye içerisindeki yeni politik adımlarıyla yakın dönemde Türkiye'nin yeni bir mülteci akınına şahit olabileceğini söyledi.

 • 09.10.2015 18:31 Başbakan Başdanışmanı Yetiş: Türkiye Krizin Her Aşamasını Aynı Anda Yaşıyor Başbakan Başdanışmanı Yetiş: Türkiye Krizin Her Aşamasını Aynı Anda Yaşıyor

  Başbakan Başdanışmanı ve Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, 2001’de başlayan Suriye kriziyle birlikte Türkiye’de 2 milyonu aşan sığınmacının barındırıldığını söyledi.

 • 09.10.2015 17:54 Unıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul Açıldı (2) Unıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul Açıldı (2)

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle'nin konuşması- ABD Dışişleri Bakan Yardımcısının konuşması- Başbakan başdanışmanı Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli öğrenciler için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı aracılığıyla Adana'da yaptırılan okul, törenle açıldı.

 • 09.10.2015 17:00 Unıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul Açıldı (1) Unıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul Açıldı (1)

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Okulun dış görünüşünden detaylar- Törendeki protokol detayları- Okulun açılışı- Öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtımı Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli öğrenciler için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı aracılığıyla Adana'da yaptırılan okul, törenle açıldı.

 • 09.10.2015 16:47 Unıcef'in Suriyeli Öğrenciler İçin Yaptırdığı Okul Açıldı

  Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli öğrenciler için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı aracılığıyla Adana'da yaptırılan okul, törenle açıldı.

 • 09.10.2015 16:44 ABD'li Bakan Yardımcısı: Türkiye, Suriyelileri Örnek Bir Şekilde Ağırlıyor ABD'li Bakan Yardımcısı: Türkiye, Suriyelileri Örnek Bir Şekilde Ağırlıyor

  Adana’da Suriyeli öğrencilerin eğitimleri için yapılan okul, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 • 09.10.2015 16:10 Suriyeli Çocuklar İçin Geçici Eğitim Merkezi Suriyeli Çocuklar İçin Geçici Eğitim Merkezi

  Adana’da kamp dışında yaşayan Suriyeli çocuklara eğitim imkanı sağlayacak olan ’Yüreğir İMKB MTAL Geçici Eğitim Merkezi’ törenle açıldı.

 • 09.10.2015 15:19 Adana ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Türkiye 2 Milyon Suriyeli Göçmeni Herkese Örnek Bir... Adana ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Türkiye 2 Milyon Suriyeli Göçmeni Herkese Örnek Bir...

  ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Türkiye 2 milyon Suriyeli göçmeni herkese örnek bir şekilde ağırlıyor ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Anne Richard, Türkiye'nin 2 milyon Suriyeli göçmeni herkese örnek bir şekilde ağırladığını söyledi.

 • 09.10.2015 15:16 ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard: Türkiye 2 Milyon Suriyeli Göçmeni Herkese Örnek Bir Şekilde... ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard: Türkiye 2 Milyon Suriyeli Göçmeni Herkese Örnek Bir Şekilde...

  Abd Dışişleri Bakan Yardımcısı Anne Richard, Türkiye'nin 2 milyon Suriyeli göçmeni herkese örnek bir şekilde ağırladığını söyledi.

 • 07.10.2015 13:07 AB Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Heyeti Başbakanlık'ta AB Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Heyeti Başbakanlık'ta

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdan görüntüler Avrupa'daki sığınmacı krizi- Başbakanlık Mültecilerden Sorumlu Başmüşaviri Yetiş: - "2011 yılından itibaren açık kapı politikasıyla uluslararası hukuk çerçevesinde yürütülen sığınmacı yaklaşımının, artık Türkiye'nin kendi öz kaynakları ve gücüyle üstesinden gelemeyeceği bir kriz haline geldiğini ve Avrupa'ya yöneldiğini görüyoruz"- AB Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürü Danielsson: - "Bu mesele, AB sınırlarının ötesine giden bir ölçekte işbirliğini gerekli kılıyor.

 • 07.10.2015 12:05 Avrupa'daki Sığınmacı Krizi

  Başbakanlık Mültecilerden Sorumlu Başmüşaviri Murtaza Yetiş, "2011 yılından itibaren açık kapı politikasıyla uluslararası hukuk çerçevesinde yürütülen sığınmacı yaklaşımının, artık Türkiye'nin kendi öz kaynakları ve gücüyle üstesinden gelemeyeceği bir kriz haline geldiğini ve Avrupa'ya yöneldiğini görüyoruz" dedi Yetiş ve beraberindeki heyet, Başbakanlık Merkez Bina'da, Avrupa Birliği (AB) Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürü Christian Danielsson başkanlığındaki heyetle sığınmacılar konusunu görüştü.

 • 28.09.2015 12:11 Uluslararası Toplum Suriyelilerin Çığlığını Duymak İstemedi"

  Başbakanlık Mültecilerden Sorumlu Başmüşaviri Murtaza Yetiş, Batılı ülkelerin Suriyeli sığınmacılarla ilgili bir taraftan Türkiye'yi takdir ettiğini diğer taraftan da kapılarını kapatarak sorunu görmezden gelmeyi sürdürdüğünü belirterek, "Son dönemde Edirne krizinde de görüldüğü üzere sığınmacılar seslerini dünyaya duyurmak amacıyla ülkemizde çeşitli eylemler düzenledi fakat uluslararası toplum Suriyelilerin çığlığını duymak istemedi" dedi.

 • 19.09.2015 23:58 Davutoğlu, Suriyeli Sığınmacıların Temsilcileri ile Görüştü Davutoğlu, Suriyeli Sığınmacıların Temsilcileri ile Görüştü

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların temsilcilerini kabul etti.

 • 19.09.2015 23:26 Başbakan Davutoğlu, Suriyeli Mültecilerin Temsilcilerini Kabul Etti

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde Suriyeli mülteci temsilcisini kabul etti.

 • 19.09.2015 23:13 Başbakan Davutoğlu'nun Suriyeli Sığınmacıların Temsilcilerini Kabulü

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların temsilcileri ile yaptığı görüşmede, "BM Genel Kurulu'nda bulunacağız, Genel Kurul'da da Suriyeli mülteciler konusunu gündem maddesi haline alınmasını sağlayacağız. Bugün sizin ziyaretinizden sonra da önemli hükümet başkanlarına şahsi bir mektupla sizin meselelerinizi hem aktaracağım hem de Suriyeli mülteciler konusunda uluslararası bir çağrıda bulunacağım" dedi.