Son dakika Nuran Ay haberleri, Nuran Ay son dakika, son dakika Nuran Ay

Son Dakika Nuran Ay Haberleri

Son dakika Nuran Ay haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son nuran ay haberleri anında burada.

 • 27.12.2016 11:14 Borlu Boya Gemilerde Yakıt Tasarrufu Sağlayacak

  Anadolu Üniversitesi, Bor Teknolojileri ve Mekatronik AŞ (BORTEK) ve bir boya firmasının iş birliğiyle yürütülen çalışma sonucunda üretilen çevre dostu bor katkılı boya sayesinde gemilerin yakıt tasarrufu sağlayacağı belirtildi.

 • 26.08.2016 12:50 Kemik Kırıklarına Kemik Kırıklarına "Bor"Lu Çözüm

  Anadolu Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuran Ay, Atatürk Üniversitesi yöneticiliğinde, Yeditepe ve Sabancı üniversitelerinin de içinde yer aldığı "Bor nitrür ve hidroksiapatit'in kemik kırık iyileşmesindeki rolü" adlı TÜBİTAK 1003 projesiyle kemik kırıklarını enfeksiyon riski olmadan daha kısa sürede iyileşmesini sağlayan yeni bir implant malzeme geliştirdiklerini söyledi.

 • 26.08.2016 11:44 Kemik Kırıklarına "Bor"Lu Çözüm

  Anadolu Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuran Ay, "Bor nitrür ve hidroksiapatit'in kemik kırık iyileşmesindeki rolü" adlı projeyle kemik kırıklarının enfeksiyon riski olmadan daha kısa sürede iyileşmesini sağlayan yeni bir implant malzeme geliştirdiklerini bildirdi.

 • 03.02.2015 11:36 Borla "Diş Taşı" Sorununa Çözüm

  Türk bilim adamları tarafından yürütülen bilimsel çalışmada, "hegzagonal bor nitrür"ün ağız içinde bakterilerin oluşumunu önleyerek, diş taşı oluşumunu engellediği tespit edildi Çalışmanın yürütücüsü Prof. Dr. Ay: "Çalışmamızda hegzagonal bor nitrür kulanıldığında ağızda bakterilerin oluşmadığını ve.

 • 25.01.2015 01:04 Eskişehir - Uğur Mumcu Ödülleri Verildi Eskişehir - Uğur Mumcu Ödülleri Verildi

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi'nin geleneksel Uğur Mumcu Ödülleri sahiplerini buldu.

 • 25.01.2015 00:20 Uğur Mumcu Ödülleri Verildi Uğur Mumcu Ödülleri Verildi

  Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi'nin geleneksel Uğur Mumcu Ödülleri sahiplerini buldu.