SON DAKİKA OBSESYON HABERLERİ

Son Dakika Obsesyon Haberleri

 • 30 Ocak 2019 09:05 Bambaşka Üç Kadının Özgürleşme Hikayesi; 'YUTMAK' Bambaşka Üç Kadının Özgürleşme Hikayesi; 'YUTMAK' Stef Smith'in yazdığı, Çağ Çalışkur'un çevirdiği ve İbrahim Çiçek'in yönettiği "Yutmak" oyununun Şubat ayı biletleri satışa sunuldu.
 • 03 Ocak 2019 17:10 Takıntılar Başarıyı Olumsuz Etkiliyor ! Takıntılar Başarıyı Olumsuz Etkiliyor ! Derin Psikiyatri'den Psikiyatri Uzmanı Dr. Mustafa Güveli konu ile ilgili bilgiler verdi.
 • 03 Ocak 2019 14:06 Takıntılar Başarıyı Olumsuz Etkiliyor Takıntılar Başarıyı Olumsuz Etkiliyor Psikiyatri Uzmanı Dr. Mustafa Güveli, takıntıların başarıyı olumsuz yönde etkilediğini söyledi.
 • 19 Kasım 2018 08:47 Doğru Nefes İle Mutlu Ol! Doğru Nefes İle Mutlu Ol! Holoterapi - Nefes Terapisinin etkili olduğu alanlar şunlardır;Bilinçaltı çöplerinin temizlenmesiBeyin hafızanın boşaltılması ve genişletilmesiHer türlü psikolojik rahatsızlığın iyileştirilmesiBilinçaltındaki korku ve endişenin giderilmesiFizik beden üzerindeki bir çok patolojinin iyileştirilmesiHormonların aktive edilmesi ve dengelenmesiBotoks etkisiDetoks etkisiKurban bilincinden çıkışKişilerle ilişkileri düzeltmekKarma çözümüDuyular dışı algının açılmasıHer türlü alışkanlığın sonlandırılmasıObsesyonGenetiği iyileştirmek / DNA aktivasyonuYaşamı hangi açıdan ele alırsanız alın karşınızda belirleyici unsur olarak nefes almanız, yani yeterli oksijenle buluşmanız söz konusudur
 • 30 Ekim 2018 14:47 Bambaşka Üç Kadının Özgürleşme Hikayesi; 'YUTMAK' Bambaşka Üç Kadının Özgürleşme Hikayesi; 'YUTMAK' Stef Smith'in yazdığı, Çağ Çalışkur'un çevirdiği ve İbrahim Çiçek'in yönettiği "Yutmak" oyununun Kasım ayı biletleri satışa sunuldu.
 • 23 Ekim 2018 15:00 Çocuklarda Takıntıyla Baş Etmenin Yolları Çocuklarda Takıntıyla Baş Etmenin Yolları Ellerde iyileşmeyen cilt yaralarına dikkatObsesyonun çocuklarda kirlenme korkusu, kendine veya sevdiği insanlara zarar gelme korkusu ve emin olamama olarak görülebildiğini vurgulayan Dr
 • 11 Ekim 2018 09:02 Agresif, Aceleci, Titiz Kişilerde Daha Sık Görülüyor Agresif, Aceleci, Titiz Kişilerde Daha Sık Görülüyor Obsesyon, uykusuzluk, her türlü gerginlik hali ve kıskançlık gibi durumlar diş gıcırdatmanın diğer nedenlerinden
 • 12 Eylül 2018 16:01 Sosyal Medyada Çok Rahat Yalan Üretiliyor Sosyal Medyada Çok Rahat Yalan Üretiliyor" - Edirne Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhan Odabaşı, günümüzde en çok yalanın üretildiği alanın başında sosyal medyanın geldiğini söyledi.
 • 11 Eylül 2018 15:42 Takıntı Hastalığı Genetik Olabiliyor ! Obsesyonlar (vesvese) istenmeden gelir ve kişinin zihnine yabancıdır
 • 27 Ağustos 2018 14:13 Bağımsız Müzisyenler Olarak Tanınmak İstiyoruz Bağımsız Müzisyenler Olarak Tanınmak İstiyoruz" Bugüne kadar 100'ün üzerinde besteye imza atan Burak Buyruk, "Biraz vasatın, niteliksizliğin hakim olduğu bir süreçten geçiyoruz.
 • 13 Haziran 2018 11:48 En Sık Sorduğumuz Soru: En Sık Sorduğumuz Soru: "Geçecek Mi?" Uzman psikolog, radyo programcısı ve KAFA Dergisi yazarı Gökhan Çınar'ın kitabı "Geçecek mi?" Destek Yayınları'ndan çıktı.
 • 02 Şubat 2018 19:28 Avrupa Birliği Sempozyumu (2) Avrupa Birliği Sempozyumu (2) AK Parti İstanbul Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Grubu Üyesi Mustafa Yeneroğlu, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyeliği konusunun gerçekçi bir hedef olmadığını belirterek, "Türkiye'yle ilgili AB tam üyeliği sürecinden ziyade ortak menfaatlerin öncelenerek...
 • 02 Şubat 2018 18:15 Ümit Özdağ: (Ab Üyeliği) Bunun Olmayacağını Dürüst Olan Herkes Gayet Açık Bir Şekilde Söylüyor İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof Dr.Ümit Özdağ, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik süreciyle ilgili olarak, "Bunun olmayacağını dürüst olan herkes gayet açık bir şekilde söylüyor"dedi.
 • 02 Şubat 2018 18:13 Ümit Özdağ : Bunun Olmayacağını Dürüst Olan Herkes Gayet Açık Bir Şekilde Söylüyor Ümit Özdağ : Bunun Olmayacağını Dürüst Olan Herkes Gayet Açık Bir Şekilde Söylüyor Haber-Kamera: Enver ALAS - Cansel KİRAZ / İstanbul DHAİYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof Dr.Ümit Özdağ, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik süreciyle ilgili olarak, "Bunun olmayacağını dürüst olan herkes gayet açık bir şekilde söylüyor"dedi.
 • 02 Şubat 2018 18:06 Dha İstanbul Bülteni - 4 1- CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEKİR SITKI ALBAYRAK'IN CENAZESİNE KATILDIHaber: Gülseli KENARLI - Kamera: Harun UYANIK / İstanbul DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Refah Partisi İstanbul İl Başkanı olduğu dönemde il yönetim kurulu üyesi olan Bekir Sıtkı Albayrak'ın cenaze...
 • 02 Şubat 2018 18:05 Ümit Özdağ: (Ab Üyeliği) Bunun Olmayacağını Dürüst Olan Herkes Gayet Açık Bir Şekilde Söylüyor İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof Dr.Ümit Özdağ, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik süreciyle ilgili olarak, "Bunun olmayacağını dürüst olan herkes gayet açık bir şekilde söylüyor"dedi.
 • 02 Şubat 2018 18:01 Ümit Özdağ : (Ab Üyeliği) Bunun Olmayacağını Dürüst Olan Herkes Gayet Açık Bir Şekilde Söylüyor Haber-Kamera: Enver ALAS - Cansel KİRAZ / İstanbul DHAİYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof Dr.Ümit Özdağ, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik süreciyle ilgili olarak, "Bunun olmayacağını dürüst olan herkes gayet açık bir şekilde söylüyor"dedi.
 • 02 Şubat 2018 16:46 Avrupa Birliği Sempozyumu AK Parti İstanbul Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Grubu Üyesi Mustafa Yeneroğlu, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyeliği konusunun gerçekçi bir hedef olmadığını belirterek, "Türkiye'yle ilgili AB tam üyeliği sürecinden ziyade ortak menfaatlerin öncelenerek...
 • 16 Kasım 2017 12:29 Türkiye'de Ölümlerin Üçüncü Nedeni: Koah Türkiye'de Ölümlerin Üçüncü Nedeni: Koah " "Türkiye'de ölümlerin üçüncü nedeni: KOAH " Medicana Konya Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Gülfem Yıldırım: "Sigara içenlerde KOAH sıklığı 10 kat daha fazla gözükmektedir"KONYA - Medicana Konya Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Gülfem Yıldırım, Türkiye'de ölümlerin en sık üçüncü...
 • 05 Kasım 2017 13:48 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (3) Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Zannediyorum 8 Kasım'da Beyaz Saray'da Başkan Yardımcısı Pence ile Sayın Başbakanımızın görüşmesi olacak.
 • 18 Ekim 2017 15:45 Hiç Metro Beklerken Kendinizi Trenin Önüne Atmaktan Korktunuz mu? Hiç Metro Beklerken Kendinizi Trenin Önüne Atmaktan Korktunuz mu? Hiç metro beklerken trenin önüne atlamaktan ya da yüksek bir uçurumun kenarındayken, kendinizi bir anda aşağı bırakmaktan korktunuz mu? Hem de bile bile ama istemediğiniz halde.
 • 18 Ekim 2017 11:56 Sosyal Dayanışma Platformu Turuncu Cafe, Çalışmalarına Devam Ediyor Sosyal Dayanışma Platformu Turuncu Cafe, Çalışmalarına Devam Ediyor "Aile içi iletişim", "Nefes Eğitimi", "Çocukla iletişim", "Öfke Kontrolü", "Stres Yönetimi", "Bütçemi Yönetiyorum", "Kadına Yönelik Şiddet", "Sağlığın Korunması", "Kadınlarda Sık Görülen Kanserler", "Obsesyon" konularında yapılacak söyleşiler, kadınları buluşturacak
 • 11 Ekim 2017 10:23 Takıntılarınızdan Kurtulmak Mümkün! Takıntılarınızdan Kurtulmak Mümkün! Kanser, obezite gibi birçok fiziksel hastalıkla ilgili farkındalık artırma çalışmalarını duysak da "Obsesif Kompulsif Bozukluk" yani "Takıntı Hastalığı" ilk 10 hastalık arasında.
 • 20 Eylül 2017 21:32 Hatırla" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Türk modern sanatının öncü isimlerinden Prof. Balkan Naci İslimyeli'nin 30 yıldır ürettiği eserlerden derlenerek hazırlanan "Hatırla" adlı sergi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
 • 14 Eylül 2017 15:42 Özel Yetenekli Çocuklara Eğitim Desteği İstanbul Kalkınma Ajansının desteğiyle İstanbul Aydın Üniversitesinde (İAÜ) başlatılan "Okulum Beni Anlıyor Yeteneğimi Destek Odası ile Destekliyor" projesi kapsamında, il genelinde açılan 12 destek eğitim odasıyla dezavantajlı özel yetenekli çocuklara eğitim verilmesi amaçlanıyor.
 • 03 Ağustos 2017 09:12 Temizlik Takıntısı, Ölümlere Bile Yol Açıyor! Temizlik Takıntısı, Ölümlere Bile Yol Açıyor! Yapılan bir araştırmaya göre; Türkiye'de özellikle banyo, tuvalet ve mutfak temizliğinde tercih edilen çamaşır suyu ve tuz ruhunun birlikte kullanılması sonucu ortaya çıkan zehirlenme türü, dünya literatürüne girdi.
 • 19 Mart 2017 11:54 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1) Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avrupa'nın çok eskilere giden bir Müslüman, Türk korkusu olduğunu, zaman zaman Türkofobi'nin, İslamafobi'nin önüne geçtiğini belirterek, "Türkiye sesini yükselttikçe, önüne konan başka yerlerde hazırlanmış planları sorguladıkça, bozdukça bir de...
 • 06 Şubat 2017 10:43 Takıntı Hastalığına Dikkat Takıntı Hastalığına Dikkat Psikoterapist/Aile Çift Ve Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, takıntı hastalığı konusunda uyardı.
 • 06 Şubat 2017 10:34 AK Parti'li Küçükcan: AK Parti'li Küçükcan: "Evet Demek İçin Nedenimiz Çok" Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Delegasyonu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Prof. Talip Küçükcan, anayasa değişikliği referandumuna "evet" demek için pek çok neden olduğunu söyledi.
 • 09 Ocak 2017 10:40 Takıntı Hastalığına Dikkat! Takıntı Hastalığına Dikkat! Psikoterapist/Aile Çift Ve Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, takıntı hastalığı konusunda uyardıHerkesin hayatında en az bir kez belirli bir düşünce, durum, olayla ilgili şüpheye düşerek, endişeye kapıldığını anlatan Uzman Psikolog Naciye Tokaç, “Bu durum çoğu kez gerçek...
 • 23 Haziran 2016 10:12 Papa Françesko'dan Ermeni Halkına Mesaj Papa Françesko'dan Ermeni Halkına Mesaj Deutsche Welle'nin haberine göre Papa Françesko, 24-26 Haziran tarihlerinde yapacağı Ermenistan ziyareti öncesinde yayınladığı video mesajında, Ermenistan'a "Barışın habercisi", "bir kardeş" olarak, "barışa giden yoldaki bütün çabaları desteklemek" ve "uzlaşma yolunda atılacak adımlara eşlik etmek" için gideceğini belirtti.
 • 15 Haziran 2016 11:08 Bioenerjiyle Panik Atak Hastalığına Çözüm Bioenerjiyle Panik Atak Hastalığına Çözüm Uzun yıllardır bioenerji ile alternatif tedavi uygulayan ve konusunda uzman olan Bioenerji Uzmanı Önder Özcan, panik atak tedavisiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.
 • 09 Mayıs 2016 10:59 Beyni Sıfırlamak Mümkün Mü? Beyni Sıfırlamak Mümkün Mü? Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Yavuz, TMS, tedavisiyle beyinde yer işgal eden ve düşünce kıvraklığına engel olan zararlı ya da lüzumsuz kayıt dosyalarının da silinebileceğini söyledi.
 • 02 Mart 2016 16:22 Sırrı Süreyya Önder'in Sözleri CHP ve HDP'lileri Güldürdü Sırrı Süreyya Önder'in Sözleri CHP ve HDP'lileri Güldürdü HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in TBMM'de bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşma, CHP ve HDP'lileri güldürdü. Genel kurulun sert havası bir anda yumuşadı.
 • 19 Şubat 2016 12:27 Mükemmeliyetçilik Çocuklarda Depresyona Neden Oluyor Mükemmeliyetçilik Çocuklarda Depresyona Neden Oluyor Başarılı bir çocuk yetiştirmek adına ebeveynlerin farkında olmadan yaptıkları hatalar çocuklarda mükemmeliyetçilik duygusunun ilk tohumlarını oluşturuyor.
 • 04 Ocak 2016 09:42 Sırrı Süreyya Önder: Bizi Tutuklayacaklar Sırrı Süreyya Önder: Bizi Tutuklayacaklar HDP'li Önder,"Dokunulmazlığımızı kaldıracaklar. Ve tutuklanacağız. Bunun meselenin çözümüne hiçbir katkısı olmayacak." dedi. Öcalan'a saygı duyduğunu söyledi, PKK'yı eleştirdi.
 • 03 Eylül 2015 10:09 Ergenlerde Yeme Bozukluğuna Dikkat! Psikiyatri Uzmanı Dr. Hülya Yanbay gençlerde görülen yeme bozukluğu ile ilgili bilgi verdi.
 • 20 Temmuz 2015 16:03 Takıntıları Takmamazlık Etmeyin! Takıntıları Takmamazlık Etmeyin! Obsesyon, takıntılı düşünce tarzı demektir
 • 20 Mayıs 2015 16:40 Annelik Depresyon ve Hüzne Neden Olabilir Annelik Depresyon ve Hüzne Neden Olabilir Psikiyatri Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Şaban Karayağız, doğum sonrası dönemde ortaya çıkabilen psikiyatrik hastalıklar hakkında bilgi verdi.
 • 20 Mayıs 2015 14:09 Doğum Sonrası Depresyona Dikkat Doğum Sonrası Depresyona Dikkat Anne olan her kadının yaşamında doğum sonrası biyolojik, psiko-sosyal ve ekonomik değişimlerin yaşandığı bir dönem olduğunu belirten Yrd.Doç. Dr. Şaban Karayağız, "Doğum sonrası dönemde kadınların yüzde 70-85'inde psikolojik sorunlar ortaya çıkabilmektedir.
 • 20 Mayıs 2015 10:14 Annelik Depresyon ve Hüzne Neden Olabilir Annelik Depresyon ve Hüzne Neden Olabilir Memorial Kayseri Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Şaban Karayağız, "Doğum ve sonrası, anne olan her kadının yaşamında biyolojik, psiko-sosyal ve ekonomik değişimlerin yaşandığı bir dönemdir.
 • 04 Mayıs 2015 12:36 Uluslararası Kognitif Terapiler Birliğine Prof.sungur Seçildi Uluslararası Kognitif Terapiler Birliğine kökeni Amerikalı olmayan bir başkan seçildi.
 • 20 Nisan 2015 16:48 Masum Görünen Takıntılarınız Hastalık Olmasın! Masum Görünen Takıntılarınız Hastalık Olmasın! Psikiyatri Uzmanı Dr. Aysun Genç Dişligil ; hastaları, geç kalmadan uzman desteği almaları konusunda uyarıyor.
 • 07 Mart 2015 09:19 "Kontrol Takıntıları" Bekar Eğitimli Erkeklerde Daha Çok Obsesyon, kişinin zihnine girmesine engel olamadığı, zihninden uzaklaştıramadığı düşünce ve dürtülerdir
 • 11 Ocak 2015 11:14 Doğum Yapan Kadınlarda Takıntı ve Endişe Riski Artıyor Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berksun: "Obsesif kompulsif bozukluğun kadınlarda yaşam boyu görülme oranı yüzde 2 3 iken, doğum sonrası dönemde bu oran yüzde 5'e çıkar"
 • 29 Aralık 2014 15:09 Aile Tehdit Altında Aile Tehdit Altında Ülkemizde boşanma istatistiklerinin ilk kez tutulduğu 1930 yılından bu yana boşanmaların 10 kat arttığına dikkat çeken Psikolog Yazar Yrd. Doç. Dr. Mücahit Gültekin, “Yakında evlere vefa ve fedakarlığın, kalplere huzur veren iklimi değil, hesap ve kitabın ürettiği vehim ve gerginlik hakim olacak” dedi.
 • 17 Aralık 2014 10:41 'PMS' Kadınların Sancılı Dönemi PMS yaşayan her 100 kadından 10'u bu dönemi "dayanılmaz" şeklinde tanımlıyor.
 • 18 Kasım 2014 17:00 Telefon Dolandırıcılarına Nasıl ve Neden İnanıyoruz? Bir insan yalan söylemeyi nasıl alışkanlık haline getiriyor, söylediklerine kendi inandıktan sonra, karşısındakini nasıl "bu derece gerçekçi" inandırıyor?
 • 17 Kasım 2014 11:08 Takıntı Tedavisine Gün Hastanesi Modeli Takıntı Tedavisine Gün Hastanesi Modeli Obsesyon dediğimiz dürtüsel olarak tekrarlanan düşünce ve davranışlara kompulsiyonlar yani bir takım acilen uygulanması gereken ritüeller veya davranışlar eşlik eder
 • 07 Haziran 2014 12:30 Zihin Egzersizleri Beyin Yorgunluğunu Gideriyor Zihin Egzersizleri Beyin Yorgunluğunu Gideriyor Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, zihnimizde irademiz dışında dolaşan düşüncelerin belleği bloke eden virüsler gibi beynin kontrolünü ele geçirdiğini belirterek, bu düşüncelerin bazen yoğunlaşarak obsesyon gibi hastalıklara dahi davetiye çıkarabildiğini söyledi.