Son dakika Oğuz Atay haberleri, Oğuz Atay son dakika, son dakika Oğuz Atay

Son Dakika Oğuz Atay Haberleri

 • Esenler Öykü Günleri başladı
  26 Oca Esenler Öykü Günleri başladı

  Esenler'de düzenlenen 4. Öykü Günleri, Selim İleri'nin onur konuğu olarak başladı. Yazar Hatice Bildirici, İleri'yi Türk Edebiyatı'nın Kafka'sı olarak nitelendirdi.

 • SUBÜ Konuşmaları'nda Dostluk Felsefesi Söyleşisi Gerçekleştirildi
  14 Ara SUBÜ Konuşmaları'nda Dostluk Felsefesi Söyleşisi Gerçekleştirildi

  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde düzenlenen SUBÜ Konuşmaları programında, dostluk felsefesi üzerine bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide dostluğun ve arkadaşlığın felsefesi, toplumsal problemlerin çözümünde dostluğun yeri ele alındı.

 • Haftanın tarihine bakış
  10 Ara Haftanın tarihine bakış

  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma" planını açıklamasının ardından, Dönem Başkanı Türkiye'nin çağrısı üzerine 13 Aralık 2017'de İstanbul'da olağanüstü toplandı.

 • Aym Başkanı Zühtü Arslan: 11 Yılda 555 Bin Başvuru Yapıldı.
  13 Eki Aym Başkanı Zühtü Arslan: 11 Yılda 555 Bin Başvuru Yapıldı.

  Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Aslan, Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvurunun 11. Yıl Dönümü Uluslararası Konferansı’nda; “Geride bıraktığımız 11 yıl içinde Mahkeme’ye 555 binin üzerinde başvuru yapılmıştır. Mahkememiz, bu başvurulardan 425 bin kadarını, yani yaklaşık yüzde 77’si karara bağlanmıştır. Anayasa Mahkemesi’nin önünde halen maalesef 130 bin kadar bireysel başvuru bulunmaktadır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin bugün itibarıyla önünde 46 ülkeden 74 bin başvuru derdest halde. Anayasa Mahkemesi’nin önündeki başvuru neredeyse AHİM’in 46 ülkeden aldığı başvurunun iki katı kadar. Bu kadar fazla başvuru alırken Anayasa Mahkemesi nasıl karar veriyor, ne kadar kararı sonuçlandırıyor. Toplamda baktığınızda yüzde 77’sini karşılamış durumda ama şunu da ifade etmem gerekir ki son 2 yılda bireysel başvuru iş yükünde gerçekten de artış var. Son 2 yılın yıllık ortalamasının 100 bin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Anayasa Mahkemesi bu başvurulardan geçen yıl yaklaşık 74 binini karara bağladı, bu yıl da şu ana kadar 52 bin başvuruyu Anayasa Mahkemesi sonlandırmış durumda” dedi.

 • İranlı yazar Türkiye'de İran'ın bilinmeyen tarihini aktarıyor
  03 Eyl İranlı yazar Türkiye'de İran'ın bilinmeyen tarihini aktarıyor

  İranlı yazar Shahzadeh N. İgual, Türkiye'de Türkçe yazdığı eserlerle İran'ın bilinmeyen tarihini aktarmayı hedefliyor. İgual, İran-Irak Savaşı'na tanık olan bir yazar olarak romanlarında gerçek hikayeleri anlatıyor ve Türkiye'yi evi gibi görüyor.

 • Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sardes 8. Uluslararası Dionysos Şenliği'ne katılacak
  04 Tem Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sardes 8. Uluslararası Dionysos Şenliği'ne katılacak

  Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sardes 8. Uluslararası Dionysos Şenliği ve Tiyatro Eğitim Kampı'na katılacak. Ekip, atölye çalışmaları ve sahneye koyacağı oyunlarla şenliğe renk katacak. Şenlik kapsamında ücretsiz eğitimler, sahne performansları ve sanat etkinlikleri düzenlenecek. Başkan Atay, şehir tiyatrosunu Efeler'in kültür elçisi olarak nitelendirdi ve katılımcılara başarılar diledi.

 • Kastamonu'da lise öğrencileri tarafından ismi tarihe geçen insanların resmedildiği sergi açıldı
  07 Haz Kastamonu'da lise öğrencileri tarafından ismi tarihe geçen insanların resmedildiği sergi açıldı

  Abana İnönü Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 70 eser, Kastamonu'da düzenlenen sergide beğeniye sunuldu. Sergide, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sinema oyuncuları Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit ile yazarlar Oğuz Atay, Rıfat Ilgaz ve halterci Naim Süleymanoğlu ile bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar gibi kişilerin resimleri yer aldı. Sergiye, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Abana Kaymakamı Salih Ağar, İl Milli Eğitimi Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 • DEPREMZEDELER İÇİN ANTİKA VE KİTAP MEZADI
  19 Şub DEPREMZEDELER İÇİN ANTİKA VE KİTAP MEZADI

  KAHRAMANMARAŞ'ın Pazarcık ilçesinde 7.7 ve Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen, 11 ilde yıkıma neden olan depremler sonrasında, yurt içi ve yurt dışından bölgeye yardımlar gönderildi.

 • Haftanın tarihine bakış
  11 Ara Haftanın tarihine bakış

  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma" planını açıklamasının ardından, Dönem Başkanı Türkiye'nin çağrısı üzerine 13 Aralık 2017'de İstanbul'da olağanüstü toplandı.

 • Aym Başkanı Arslan: 'Anayasa Mahkemesi 2012 Yılından İtibaren, Hak Eksenli Yaklaşımla Laikliğin Özgürlükçü Bir Yorumunu Yapmaya Başlamıştır'
  31 Eki Aym Başkanı Arslan: "Anayasa Mahkemesi 2012 Yılından İtibaren, Hak Eksenli Yaklaşımla Laikliğin Özgürlükçü Bir Yorumunu Yapmaya Başlamıştır"

  Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde; “Anayasa Mahkemesi 2012 yılından itibaren hak eksenli yaklaşımla laikliğin özgürlükçü bir yorumunu yapmaya başlamıştır… AYM, başörtüsünün din ve vicdan özgürlüğünün bir gereği olduğunu, başörtüsüne yönelik yasağın hiçbir kanuni temeli olmadığını ve bu yasağın inanç temelinde ayrımcılık teşkil ettiğini vurgulamıştır” açıklamasını yaptı.

 • Oğuz Atay, 88'inci doğum gününde Küçükçekmece'de anılıyor
  13 Eki Oğuz Atay, 88'inci doğum gününde Küçükçekmece'de anılıyor

  Küçükçekmece Belediyesi, Türk edebiyatının usta ismi Oğuz Atay'ın 88'inci doğum günü anısına imzalı, ilk baskı dört önemli eserini 'İmzalı ve Birinci Baskı Kitaplar Müzesi'nde kitapseverlerle buluşturdu.

 • Traktör kazasının kurbanı minik Oğuz gözyaşlarıyla toprağa verildi
  10 Eki Traktör kazasının kurbanı minik Oğuz gözyaşlarıyla toprağa verildi

  Denizli'nin Acıpayam ilçesinde babasıyla birlikte odun toplamak için yola çıktıkları traktörün şarampole yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden 5 yaşındaki Oğuz Atay, gözyaşları arasında toprağa verildi.

 • Son Dakika | Denizli'de devrilen traktörün altında kalan çocuk öldü
  10 Eki Son Dakika | Denizli'de devrilen traktörün altında kalan çocuk öldü

  Son dakika haberler: Denizli'nin Acıpayam ilçesinde, babasının kullandığı traktörün devrilmesi sonucu 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

 • Şarampole yuvarlanan traktör babayla oğlunu birbirinden ayırdı
  10 Eki Şarampole yuvarlanan traktör babayla oğlunu birbirinden ayırdı

  Denizli'nin Acıpayam ilçesinde odun toplamak için yola çıkan traktörün şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada baba yaralandı, yanında bulunan 5 yaşındaki oğlu ise hayatını kaybetti.

 • CHP Kastamonu İl Başkanı Erbilgin'in, Kastamonu Belediyesi'nin Düzenlediği İhaleyi İzlemesine İzin Verilmedi: 'Chp'nin Israrı, Belediyeye 53 Milyon...
  08 Haz CHP Kastamonu İl Başkanı Erbilgin'in, Kastamonu Belediyesi'nin Düzenlediği İhaleyi İzlemesine İzin Verilmedi: "Chp'nin Israrı, Belediyeye 53 Milyon...

  CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in, MHP’nin yönetimde olduğu Kastamonu Belediyesi’nin düzenlediği arsa satış ihalesini izlemesine izin verilmedi. Aynı arsa için daha önce yapılan ve 100 milyon 350 bin TL bedelle sonuçlanan ihalenin kendilerinin itirazı üzerine iptal edildiğini söyleyen Erbilgin, “Dün tekrarlanan ihale, 153 milyon 500 bin TL bedelle sonuçlandı. Yani bizlerin tutumu, CHP’nin ısrarı, belediyeye 53 milyon 150 bin TL ek kamu kaynağı oluşmasını sağladı. Ancak yine ihaleyi izleme isteğimiz, çevik kuvveti, sivil polisleri, belediye başkanın özel güvenlik görevlilerine verdiği hukuksuz talimatla bir kez daha engellendi” dedi.

 • Manavı kütüphaneye çevirdi
  02 Haz Manavı kütüphaneye çevirdi

  Manavı kütüphaneye çevirdi Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde bir işletmeci, manav dükkanını kütüphaneye çevirdi.

 • CHP Kastamonu İl Başkanlığı satışa çıkarılan arsada kültür merkezi yapılmasını istedi
  19 Nis CHP Kastamonu İl Başkanlığı satışa çıkarılan arsada kültür merkezi yapılmasını istedi

  CHP Kastamonu İl Başkanlığı, belediye tarafından satışa çıkarılan arsayla ilgili basın açıklaması yaptı.

 • Sakarya'dan kısa kısa
  08 Mar Sakarya'dan kısa kısa

  Serdivan Belediyesi Fikir ve Sanat Akademisi bahar dönemi etkinlikleri başladı.

 • Semih Kaplanoğlu'nun tiyatro izleyicisiyle buluşturduğu 'Limon'un prömiyeri yapıldı
  04 Mar Semih Kaplanoğlu'nun tiyatro izleyicisiyle buluşturduğu "Limon"un prömiyeri yapıldı

  İstanbul Devlet Tiyatrosunun yeni oyunu "Limon"un prömiyeri Mecidiyeköy Büyük Sahne'de gerçekleştirildi.

 • Galatasaray taraftarından 'Büyük Kaptan'a tepki: Rize'ye o imzayı atmayacaktın!
  21 Şub Galatasaray taraftarından "Büyük Kaptan"a tepki: Rize'ye o imzayı atmayacaktın!

  Galatasaray'ın "büyük kaptan" unvanlı eski kaptanı Bülent Korkmaz'ın Çaykur Rizespor anlaşması sarı kırmızı taraftarın tepkisine yol açtı. Taraftarlar, bu imzanın ardından futbolcuya duydukları öfkeyi sosyal medyadan dile getirdi.

 • Şair ve yazar Orhan Şaik Gökyay doğum yeri İnebolu'da anıldı
  31 Ara Şair ve yazar Orhan Şaik Gökyay doğum yeri İnebolu'da anıldı

  Türk edebiyatının ünlü ismi şair ve yazar Orhan Şaik Gökyay, doğum yeri Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde düzenlenen programla anıldı.

 • Haftanın tarihine bakış
  12 Ara Haftanın tarihine bakış

  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma" planını açıklamasının ardından, Dönem Başkanı Türkiye'nin çağrısı üzerine 13 Aralık 2017'de İstanbul'da olağanüstü toplandı.

 • AK Parti Milletvekili Avcı, Nevşehir'de ziyaretlerde bulundu
  12 Kas AK Parti Milletvekili Avcı, Nevşehir'de ziyaretlerde bulundu

  AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Nevşehir'de çeşitli etkinlik ve ziyaretler bulundu.

 • Başkan Sengel, CHP'li gençlerle buluştu
  10 Eki Başkan Sengel, CHP'li gençlerle buluştu

  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, CHP Konak Gençlik Kolları Örgütü tarafından düzenlenen Mehmet Tokan Gençlik Kampı'nın konuğu oldu.

 • Son dakika haberi... Yazar ve akademisyen Prof. Yıldız Ecevit hayatını kaybetti
  23 Haz Son dakika haberi... Yazar ve akademisyen Prof. Yıldız Ecevit hayatını kaybetti

  Edinilen son dakika haberine göre EDEBİYAT üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan yazar ve akademisyen Prof. Dr. Yıldız Ecevit (75), Muğla'nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybetti.

 • Akademisyen ve yazar Yıldız Ecevit hayatını kaybetti
  23 Haz Akademisyen ve yazar Yıldız Ecevit hayatını kaybetti

  Akademisyen ve yazar Yıldız Ecevit, 75 yaşında hayata veda etti.

 • Türk edebiyatının önemli isimlerinden Prof. Yıldız Ecevit yaşamını yitirdi
  23 Haz Türk edebiyatının önemli isimlerinden Prof. Yıldız Ecevit yaşamını yitirdi

  Türk edebiyatının en önemli akademisyenlerinden Prof. Dr. Yıldız Ecevit, 75 yaşında yaşamını yitirdi. Ankara ve Bilkent Üniversiteleri'nde Alman edebiyatı ve 20'nci yüzyıl dünya romanı alanlarında dersler veren Ecevit'in, Oğuz Atay üzerine yaptığı çalışmalar büyük önem taşıyordu.

 • Yazar Oğuz Atay, doğum yeri olan İnebolu'da öykü yarışmasıyla anılacak
  12 Mar Yazar Oğuz Atay, doğum yeri olan İnebolu'da öykü yarışmasıyla anılacak

  Türk edebiyatının ünlü isimlerinden Oğuz Atay adına doğum yeri olan Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde öykü yarışması düzenlenecek.

 • 'Edebiyat ve Mimarlık' panelinde edebiyat ve mimari ilişkisi ele alındı
  02 Şub "Edebiyat ve Mimarlık" panelinde edebiyat ve mimari ilişkisi ele alındı

  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Edebiyat Fakültesi ile üniversitenin Endülüs Fikir ve Sanat Kulübü tarafından "Edebiyat ve Mimarlık" başlıklı panel düzenlendi.

 • Haftanın tarihine bakış
  06 Ara Haftanın tarihine bakış

  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma planını açıklamasının ardından, Dönem Başkanı Türkiye'nin çağrısı üzerine 13 Aralık 2017'de İstanbul'da olağanüstü toplandı.

 • 'Beykoz Sempozyumu 2020'nin açılış oturumu yapıldı
  28 Kas "Beykoz Sempozyumu 2020"nin açılış oturumu yapıldı

  Beykoz Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Beykoz Sempozyumu 2020"nin açılış oturumu çevrim içi olarak yapıldı.

 • Google, Oğuz Atay'ın doğum gününü kutladı
  12 Eki Google, Oğuz Atay'ın doğum gününü kutladı

  Google, yazar Oğuz Atay'ın 86. doğum gününü özel logo ile kutluyor.

 • Osmangazi'de edebiyat söyleşileri başladı
  24 Eyl Osmangazi'de edebiyat söyleşileri başladı

  Osmangazi Belediyesi'nin Ahmet Hamdi Tanpınar Etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği 'Edebiyat Söyleşileri'nin ilk konuğu, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması'nın bu yılki kazananı Halil Ziya Doğruöz oldu.

 • İstanbul Tıp Fakültesi'nin duayen hocası Prof. Dr. Mehmet Emin Darandeliler fakültede anıldı
  22 May İstanbul Tıp Fakültesi'nin duayen hocası Prof. Dr. Mehmet Emin Darandeliler fakültede anıldı

  İstanbul Tıp Fakültesi'nin duayen hocası Prof. Dr. Mehmet Emin Darandeliler fakültede anıldı Törende duygusal anlar yaşandı Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İstanbul Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü Klinik Onkoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.

 • Madde madde 20 yaş altı gençleri anlama kılavuzu! Hazır eve kapanmışlarken onları biraz daha...
  12 Nis Madde madde 20 yaş altı gençleri anlama kılavuzu! Hazır eve kapanmışlarken onları biraz daha...

  Hangi gençlerle konuştuk?Ali Deniz Oğuz m Aras Kurtuldu * Ata Berk Özçelik * Ata Tekeli m Baran Ulusoy * Batu Alp Gürsoy * Burak Çetin * Burak Kürem * Can Yörük * Dicle Aykal * Doğa Çetin * Duru Engin * D.K. * Emre Zor * Ege Güven * Hakan Oduncu * Hande Birol * Melis Aksoy * M.A.

 • Sakarya'dan kısa kısa
  23 Şub Sakarya'dan kısa kısa

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında "Oğuz Atay'ı Okumak" isimli söyleşi düzenlendi.

 • Üniversite öğrencileri dolmuş durağını 'Oğuz Atay' ile süsledi - KASTAMONU
  29 Ara Üniversite öğrencileri dolmuş durağını "Oğuz Atay" ile süsledi - KASTAMONU

  Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, Kastamonulu yazarların tanıtımını yapmak için proje başlattı.

 • Üniversite öğrencileri dolmuş durağını 'Oğuz Atay' ile süsledi
  29 Ara Üniversite öğrencileri dolmuş durağını "Oğuz Atay" ile süsledi

  Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, Kastamonulu yazarların tanıtımını yapmak için proje başlattı.

 • Tümörlü kolu kesilen adil'e, mahalleli moral verdi
  23 Ara Tümörlü kolu kesilen adil'e, mahalleli moral verdi

  Tümörlü kolu kesilen Adil'e, mahalleli moral verdiİzmir'de, 2017 yılının kasım ayında akciğer kanseri teşhisi konulan ve kanserin metastaz yapması sonucu 14 tümörün çıktığı sağ kolu, geçen 6 Aralık'ta kesilen eczacı Adil Alçakboy (21), mahalledeki arkadaşlarının pankartlı, tezahüratlı...

 • Tümörlü kolu kesilen Adil'e, pankartlı ve tezahüratlı karşılama
  23 Ara Tümörlü kolu kesilen Adil'e, pankartlı ve tezahüratlı karşılama

  İZMİR'de, geçen yıl yumuşak doku kanseri teşhisi koyulan ve kanserin metastaz yapması sonucu 14 tümörün çıktığı sağ kolu 6 Aralık'ta kesilen Adil Alçakboy (21), hastaneden taburcu edildikten sonra mahalledeki arkadaşlarının pankartlı ve tezahüratlı desteğiyle karşılandı.

 • DHA YURT BÜLTENİ-3
  23 Ara DHA YURT BÜLTENİ-3

  PKK'nın cephane sevk ağı çökertildi; Beşiktaş'a patlayıcı götürenler yakalandı - Terör örgütü PKK'nın bombalı eylem düzenleyeceği şehirlere patlayıcıları götürdüğü tespit edilen işbirlikçi ağı çökertildi.

 • Mersin'de üniversite öğrencilerine 'çamaşır kafe' hizmeti
  15 Ara Mersin'de üniversite öğrencilerine 'çamaşır kafe' hizmeti

  Mersin Büyükşehir Belediyesince, Mersin Üniversitesi girişinde hayata geçirilen 'çamaşır kafe'de, üniversite öğrencilerine sabahları ücretsiz çorba ikramında bulunulurken, gün içerisinde ise çamaşır yıkama-kurutma, sıcak çay ve mini kütüphane hizmeti sunuluyor.

 • İstanbullular bu hafta kültür ve sanata doyacak
  15 Ara İstanbullular bu hafta kültür ve sanata doyacak

  İstanbul bu hafta geniş bir yelpazede, birbirinden farklı etkinliklerle yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara sahne olacak.

 • Oğuz Atay'ın evine bilgilendirme tabelası yerleştirildi
  13 Ara Oğuz Atay'ın evine bilgilendirme tabelası yerleştirildi

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Tanpınar Araştırmaları Merkezi'nin "İstanbul'un Edebiyat Coğrafyası" projesi kapsamında, yazar Oğuz Atay'ın "Tutunamayanlar" romanını yazdığı Beyoğlu'ndaki evine bilgilendirme tabelası asıldı.

 • Oğuz Atay'ın evine bilgilendirme tabelası yerleştirildi
  13 Ara Oğuz Atay'ın evine bilgilendirme tabelası yerleştirildi

  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Tanpınar Araştırmaları Merkezi'nin "İstanbul'un Edebiyat Coğrafyası" projesi kapsamında, yazar Oğuz Atay'ın "Tutunamayanlar" romanını yazdığı Beyoğlu'ndaki evine bilgilendirme tabelası asıldı.

 • İlk tabela Oğuz Atay'ın evine asıldı
  13 Ara İlk tabela Oğuz Atay'ın evine asıldı

  Beyoğlu Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle "Edebiyatın İzinde Beyoğlu" projesi hayata geçirildi.

 • Çağını aşan yazar: Oğuz Atay
  13 Ara Çağını aşan yazar: Oğuz Atay

  Roman ve hikaye yazarı Atay, 12 Ekim 1934'te Meh­met Cemil Atay ile Muazzez Zeki Hanım'ın oğlu olarak Kastamonu'da dünyaya geldi.

 • Haftanın tarihine bakış
  08 Ara Haftanın tarihine bakış

  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma planını açıklamasının ardından, Dönem Başkanı Türkiye'nin çağrısı üzerine 13 Aralık 2017 tarihinde İstanbul'da olağanüstü toplandı.

 • Yazar Oğuz Atay doğum yeri İnebolu'da anıldı
  12 Eki Yazar Oğuz Atay doğum yeri İnebolu'da anıldı

  Merhum yazar Oğuz Atay, doğum gününde doğum yeri olan Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde anıldı.

 • Oğuz atay, doğduğu ilçede anıldı
  12 Eki Oğuz atay, doğduğu ilçede anıldı

  TÜRK edebiyatının unutulmaz öykü ve oyun yazarı Oğuz Atay, 85'inci doğum gününde, doğduğu Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde anıldı.

 • Ahmet Ümit: 'İyi bir romancı gerçekten ağır bir işçi gibi çalışır' (1)
  12 Eki Ahmet Ümit: "İyi bir romancı gerçekten ağır bir işçi gibi çalışır" (1)

  "Sis ve Gece", "Patasana" ve "Başkomser Nevzat" romanlarının yazarı Ahmet Ümit, yazmak için çok sıkı bir çalışma gerektiğini söyleyerek, "İyi bir romancı gerçekten ağır bir işçi gibi çalışır. Denir ya, 'bohem yazarların hayatları bohemdir, gezerler tozarlar'.

 • Ahmet Ümit: 'İyi bir romancı gerçekten ağır bir işçi gibi çalışır' (2)
  12 Eki Ahmet Ümit: "İyi bir romancı gerçekten ağır bir işçi gibi çalışır" (2)

  "Sis ve Gece", "Patasana" ve "Başkomser Nevzat" romanlarının yazarı Ahmet Ümit, yazmak için çok sıkı bir çalışma gerektiğini söyleyerek, "İyi bir romancı gerçekten ağır bir işçi gibi çalışır. Denir ya, 'bohem yazarların hayatları bohemdir, gezerler tozarlar'.

 • Ahmet Ümit: 'İyi bir romancı gerçekten ağır bir işçi gibi çalışır' (3)
  12 Eki Ahmet Ümit: "İyi bir romancı gerçekten ağır bir işçi gibi çalışır" (3)

  "Sis ve Gece", "Patasana" ve "Başkomser Nevzat" romanlarının yazarı Ahmet Ümit, yazmak için çok sıkı bir çalışma gerektiğini söyleyerek, "İyi bir romancı gerçekten ağır bir işçi gibi çalışır. Denir ya, 'bohem yazarların hayatları bohemdir, gezerler tozarlar'.

 • Başarısız olmak hiç denememiş olmaktan daha güzel bir mertebe
  28 Eyl Başarısız olmak hiç denememiş olmaktan daha güzel bir mertebe

  Psikologlar bütün duygularımıza sahip çıkmalıyız, korkmak hazır olmadığımızın, yapamadığımız o şeyi aslında istemediğimizin bir göstergesi olabilir diyor.

 • Şikâyet etmem için bir sebep yok ama hiç çok mesut bir insan olmadım hayatımda, belki de nankörüm...
  21 Eyl Şikâyet etmem için bir sebep yok ama hiç çok mesut bir insan olmadım hayatımda, belki de nankörüm...

  ? Kitaptaki yazıları neden 'çiziktirmeler' olarak tanımladınız?Başka kelime bulmak zordu; kitapların kenarlarına, arka sayfalarına çiziktirilmiş yazılar hepsi. Bazıları dosyaların içindeydi.

 • Ahmet Ümit'le yeni İstanbul üzerine 'Beyoğlu küllerinden doğacak'
  15 Eyl Ahmet Ümit'le yeni İstanbul üzerine "Beyoğlu küllerinden doğacak"

  İlk öyküde Pera Palas'taki Agatha Christie kaçamağı çok hoşuma gitti.

 • 'Beylikdüzü Sahaf Festivali' 31 Ağustos'ta başlayacak
  27 Ağu "Beylikdüzü Sahaf Festivali" 31 Ağustos'ta başlayacak

  Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Beylikdüzü Sahaf Festivali" 31 Ağustos'ta başlayacak.

 • Beylikdüzü'nde 3.SAHAF Festivali başlıyor
  27 Ağu Beylikdüzü'nde 3.SAHAF Festivali başlıyor

  Beylikdüzü 6.Barış ve Sevgi Buluşmaları çerçevesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Beylikdüzü Sahaf Festivali 31 Ağustos'ta Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanında başlıyor.

 • Gençleri kitapla buluşturan başkan
  19 Tem Gençleri kitapla buluşturan başkan

  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın, gençler arasında kitap okuma alışkanlığının arttırılması amacıyla sosyal medya hesabı üzerinden başlattığı kampanya büyük ilgi gördü.

 • Gençleri kitapla buluşturan Başkan
  19 Tem Gençleri kitapla buluşturan Başkan

  Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın, gençler arasında kitap okuma alışkanlığının arttırılması amacıyla sosyal medya hesabı üzerinden başlattığı kampanya büyük ilgi gördü.

 • Kitap Kurdu Öğrenciler Ödüllendirildi
  03 May Kitap Kurdu Öğrenciler Ödüllendirildi

  Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminin bu yıl ilk kez düzenlediği 2018-2019 eğitim öğretim yılı Prof. Dr. Fuat Sezgin Kitap Liginde derece yapan öğrencilere ödülleri verildi.

 • Rus Öğrencilerin Türk Dünyasına İlgisi
  27 Nis Rus Öğrencilerin Türk Dünyasına İlgisi

  Kırgız-Rus Slavyan Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşen, "Rusya ve Türk Dünyası: Rusya ve Kırgızistanlı Gençlerinin Bakışı" konulu Uluslararası Gençlik Forumu, Rus ve Kırgız öğrencilerini bir araya getirdi.

 • Ödüllü Yazar Osm'de Okurlarıyla Buluştu
  17 Mar Ödüllü Yazar Osm'de Okurlarıyla Buluştu

  Sakarya Büyükşehir Mart Kültür Sanat Etkinlikleri Yazar Güray Süngü'nün 'İbrahim'in Kaybettiğini Bulmasıdır' kitabının söyleşisi ve imza günü programı ile devam etti.

 • Postmodern Roman Nedir
  16 Oca Postmodern Roman Nedir

  Postmodernizm akımı mimari alanda ortaya çıkmıştır. Sonra hızla değişip gelişen anlayış, 20. yüzyıl itibariyle edebiyat dünyasında karşılık buldu. Edebiyat dünyasında roman türünde kendisine yer bulan postmodernizm, postmodern anlayışın genel eğilim ve söylemlerini roman türü üzerinden ifade etmeye başladı.

 • 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı' Sona Erdi - İstanbul
  18 Kas 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı" Sona Erdi - İstanbul

  TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen, Anadolu Ajansı'nın (AA) Global İletişim Ortağı olduğu "37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı" sona erdi.

 • Kaymakam Turan'dan Öğrencilere Kitap Hediyesi
  20 Eyl Kaymakam Turan'dan Öğrencilere Kitap Hediyesi

  Oltu Kaymakamı Şenol Turan, Oltu’da orta öğrenimden yükseköğrenime geçiş sınavında başarı gösteren 10 öğrenciyi makamında kabul ederek kitap hediye etti.

 • Mşü'de En Fazla Ödünç Alınan 100 Kitap Belli Oldu
  03 Ağu Mşü'de En Fazla Ödünç Alınan 100 Kitap Belli Oldu

  Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Kütüphanesinden son bir yıl içinde en fazla ödünç alınan 100 kitap belli oldu.

 • Genç Oğuz Atay Ulusal Hikaye Yazma Yarışması' Ödül Töreni
  14 May Genç Oğuz Atay Ulusal Hikaye Yazma Yarışması" Ödül Töreni

  Kastamonu'da "Genç Oğuz Atay Ulusal Hikaye Yazma Yarışması" ödül töreni düzenlendi.

 • Oğuz Atay'a 100 Soruda Cevap Arayan Kitap
  25 Nis Oğuz Atay'a 100 Soruda Cevap Arayan Kitap

  Yazar Selçuk Orhan, Oğuz Atay’ın hayatını ve yazılarını tüm yönleriyle 100 soruda açıkladığı yeni kitabını yayımladı.

 • Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Mart Ayı Etkinlikleri
  19 Mar Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Mart Ayı Etkinlikleri

  Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ın sinemadan tiyatroya, plastik sanatlardan grafik sanatlara, fotoğraftan arkeolojiye kadar her alandaki söyleşi/konuşmalar dizisinin Mart ayı programında herkes için birşey var.

 • Öykü Günleri 16. Kez 'Merhaba' Dedi
  17 Şub Öykü Günleri 16. Kez 'Merhaba' Dedi

  Konak Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen İzmir Öykü Günleri 16'ncı kez 'merhaba' dedi.

 • 'Konuşan Resimler Ebedi - Edebi' Resim Sergisi Eskişehir'de
  22 Oca "Konuşan Resimler Ebedi - Edebi" Resim Sergisi Eskişehir'de

  "Ebedî - Edebî" ismi verilen sergi, Cumhuriyet döneminin beş farklı akımından edebiyatçıların hayatlarını, kırılma noktalarını, hayallerini ve aşklarını plastik sanatlar ile edebiyatı birleştirerek tekrar gün yüzüne çıkartıyor, günümüz kuşağı ile buluşturuyor.

 • Aydın Öğrencilere Edebiyatı Sevdirecek Proje
  20 Oca Aydın Öğrencilere Edebiyatı Sevdirecek Proje

  Öğrencilere edebiyatı sevdirecek projeAydın'nın Bozdoğan ilçesindeki Bozdoğan Anadolu Lisesi'nde 'Oğuz Atay Edebiyat Sokağı' projesi hayata geçirildi.

 • 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti: Kastamonu
  09 Oca 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti: Kastamonu

  BİLAL KAHYAOĞLU - Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilen Kastamonu'da yıl boyunca sürecek etkinlikler için hazırlıklar devam ediyor.

 • Başbakan Yıldırım: 'Abd Başkanı Şunu Anlamalıdır, Ne Kadar Güçlü Olursanız Olun Her Ülke Bağımsız...
  21 Ara Başbakan Yıldırım: "Abd Başkanı Şunu Anlamalıdır, Ne Kadar Güçlü Olursanız Olun Her Ülke Bağımsız...

  Başbakan Binali Yıldırım, ABD’nin Kudüs kararına tepki göstererek, “Bir kez daha ABD Başkanı şunu anlamalıdır, ne kadar güçlü olursanız olun her ülke egemendir, kendi bayrağı vardır, bağımsız karar verebilir.

 • Hedefinde Trump Vardı
  21 Ara Hedefinde Trump Vardı

  Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkanı Trump'ı eleştirerek, "-Eğer Amerika'nın aleyhinde oy verirseniz size mali yardım yapmayız, para vermeyiz, ayağınızı denk alın- diyecek kadar işi zıvanasından ABD Başkanı çıkarmış gözüküyor" dedi.

 • Başbakan Yıldırım: 'Amerikan Başkanı İşi Zıvanasından Çıkarmış Gözüküyor'
  21 Ara Başbakan Yıldırım: "Amerikan Başkanı İşi Zıvanasından Çıkarmış Gözüküyor"

  Başbakan Yıldırım: "Amerikan Başkanı işi zıvanasından çıkarmış gözüküyor" Başbakan Binali Yıldırım: "Bir kez daha ABD Başkanı şunu anlamalıdır, ne kadar güçlü olursanız olun her ülke egemendir, kendi bayrağı vardır, bağımsız karar verebilir.

 • Oğuz Atay 40. Ölüm Yıldönümünde Doğduğu İlçede Anıldı
  16 Ara Oğuz Atay 40. Ölüm Yıldönümünde Doğduğu İlçede Anıldı

  Türk edebiyatına "Tutunamayanlar", "Tehlikeli Oyunlar" ve "Bir Bilim Adamının Romanı" gibi unutulmaz romanlarla damga vurmuş yazar Oğuz Atay ölümünün 40. ölüm yıl dönümünde doğum yeri İnebolu'da anıldı.

 • 72. Yunus Nadi Ödülleri Sahiplerini Buldu
  23 Kas 72. Yunus Nadi Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Cumhuriyet Vakfı tarafından düzenlenen Yunus Nadi Ödülleri'nde bu yıl En İyi Roman Ödülü'nü Sibop adlı romanıyla Başar Başarır, En İyi Öykü Ödülü'nü Pera Mera kitabıyla Murat Yalçın kazandı.

 • ​Metis 2018 Ajandası 'Yalan' Temasıyla Çıktı
  17 Kas ​Metis 2018 Ajandası "Yalan" Temasıyla Çıktı

  Metis Yayınları'nın 2005 yılından beri çeşitli temalar etrafında şekillendirerek hazırladığı ajanda, 2018 yılı için "yalan" temasıyla çıktı.

Advertisement