SON DAKİKA ORTADOĞU SORUNU HABERLERİ

Son Dakika Ortadoğu Sorunu Haberleri

 • 21 Haziran 2018 23:51 Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, "Muharrem İnce Koltuğa Oturduğunda İlk İşi Şam'a Büyükelçi Atamak Olacak" Kemal Kılıçdaroğlu, "Muharrem İnce koltuğa oturduğunda ilk işi Şam'a büyükelçi atamak olacak"İSTANBUL - Ataşehir'de esnaf ve KOBİ'lerle bir araya gelerek konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Allah nasip ederde Muharrem İnce koltuğa oturduğunda ilk...
 • 21 Haziran 2018 22:32 Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Muharrem İnce Koltuğa Oturduğunda İlk İşlerinden Birisi Şam'a Büyükelçi Atamak... Ataşehir’de esnaf ve KOBİ’lerle bir araya gelerek konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Allah nasip eder de Muharrem İnce koltuğa oturduğunda ilk yapacağı işlerden birisi Şam’a büyükelçi tayin etmek olacak” dedi.
 • 01 Haziran 2018 17:36 Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "24 Haziran'dan Sonra Ortadoğu Sorununa El Atacağız" Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde (NOSAB) iş adamlarıyla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerin sonunda Ortadoğu sorununa el atacaklarını söyledi.
 • 12 Mayıs 2018 13:58 Bakan Çavuşoğlu: ABD'nin Aldığı Bu Karar Yanlış Bakan Çavuşoğlu: ABD'nin Aldığı Bu Karar Yanlış * Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,"Filistin devletinin kurulması için, Filistin'i tanımayan ülkelerin tanıması için yoğun çaba sarf ediyoruz.
 • 12 Mayıs 2018 11:34 Bakan Çavuşoğlu: ABD'nin Aldığı Bu Karar Yanlış İSTANBUL'da katıldığı bir programda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Filistin konusunda yaşananlar, ABD'nin aldığı karar, Ortadoğu sorunun çözümüne katkı sağlamadığı gibi bölgedeki tırmanmayı artırıyor" dedi.
 • 12 Mayıs 2018 11:22 Arap Gazeteciler İstanbul Buluşması" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması kararına ilişkin, "ABD'nin aldığı bu karar yanlıştır.
 • 12 Mayıs 2018 11:10 Bakan Çavuşoğlu: ABD'nin Aldığı Bu Karar Yanlış İSTANBUL'da katıldığı bir programda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Filistin konusunda yaşananlar, ABD'nin aldığı karar, Ortadoğu sorunun çözümüne katkı sağlamadığı gibi bölgedeki tırmanmayı artırıyor" dedi.
 • 12 Mayıs 2018 11:08 Bakan Çavuşoğlu: ABD'nin Aldığı Bu Karar Yanlış Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,"Filistin devletinin kurulması için, Filistin'i tanımayan ülkelerin tanıması için yoğun çaba sarf ediyoruz.
 • 12 Mayıs 2018 11:08 Bakan Çavuşoğlu'ndan Arap Ligi'ne Filistin Uyarısı: Bakan Çavuşoğlu'ndan Arap Ligi'ne Filistin Uyarısı: "Tarih Bunu Affetmez, Ümmet Bunu Affetmez" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Arap Ligi içerisindeki bazı ülkelerin Filistin konusunda geri adım atıldığına dikkat çekerek, “ABD’den çekinen bazı ülkelerin Filistin davasını savunmakta geri adım attığını görüyoruz.
 • 15 Nisan 2018 16:51 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ortadoğu'da yaşananlarla ilgili bölgedeki yöneticilerin de büyük günahlarının bulunduğunu belirterek, "Kendi ülkelerinin sorunlarına çözüm üretemiyorlar bu insanlar.
 • 02 Ocak 2018 12:31 Mustafa Şükrü Nazlı: İsrail, Terör ve Şiddet Üreten İşgalci Bir Devlettir Mustafa Şükrü Nazlı: İsrail, Terör ve Şiddet Üreten İşgalci Bir Devlettir AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, ülke gündemi ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.
 • 12 Aralık 2017 16:37 Çin: Ortadoğu'da Çin: Ortadoğu'da "İki Devletli Çözüm" Sürecini İlerleteceğiz Çin'in Kahire Büyükelçisi ve Arap Birliği'nin tam yetkili temsilcisi Song Aiguo, Çin'in temmuz ayında Filistin sorunu için ileri sürdüğü "dört maddelik öneri paketi"ni yerine getireceklerini ve "iki devlet" tabanlı siyasi çözüm sürecini kararlılıkla ilerleteceklerini belirtti.
 • 30 Kasım 2017 14:59 Xi'den "Filistin Halkıyla Dayanışma Günü "ne mesaj "Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü" 29 Kasım'da Birleşmiş Milletler'de düzenledi.
 • 03 Ekim 2017 11:53 Çavuşoğlu Aa Editör Masası'na Konuk Oldu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin'de Ulusal Uzlaşı Hükümeti'nin göreve başlamasına ilişkin, "Bugün uzun zamandır bizim de çaba sarf ettiğimiz bu birlik ve beraberlik için atılan adımlar, önce Hamas'ın burada, Gazze'de kendi yönetimini feshetmesi, şimdi Gazze'de hükümetin...
 • 24 Mart 2017 16:33 Merkel: İki Devletli Çözümün Alternatifi Görünmüyor Merkel: İki Devletli Çözümün Alternatifi Görünmüyor Almanya Başbakanı Angela Merkel, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Berlin'de yapacağı görüşme öncesinde Filistin-İsrail sorunu konusunda açıklamada bulundu.
 • 24 Mart 2017 16:32 Merkel: İki Devletli Çözümün Alternatifi Görünmüyor Merkel: İki Devletli Çözümün Alternatifi Görünmüyor Almanya Başbakanı Angela Merkel, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Berlin'de yapacağı görüşme öncesinde Filistin-İsrail sorunu konusunda açıklamada bulundu.
 • 22 Mart 2017 13:09 'Irkçılık Avrupa'yı Kaosa Sürükleyecek 'Irkçılık Avrupa'yı Kaosa Sürükleyecek" Middle East Eye'ın editörü ve Guardian gazetesinin eski dış politika başyazarı David Hearst, Avrupa'da yaklaşık 9 milyon Müslüman'ın yaşadığını belirterek, "Şu an Avrupa'daki tüm aşırı sağcı hareketler bu insanlara karşı yoğun bir düşmanlık besliyor ve bu düşmanlık her geçen gün büyüyerek...
 • 15 Şubat 2017 22:16 Trump: Harika Bir Ortadoğu Barışı İçin Çalışacağım Trump: Harika Bir Ortadoğu Barışı İçin Çalışacağım ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'yla ortak basın toplantısında İsrail ve Filistinliler arasında "gerçekten harika bir barış anlaşması" için çok çalışacağını söyledi.
 • 08 Şubat 2017 17:24 Filistin-İsrail Sorunu Filistin-İsrail Sorunu İngiltere Başbakanı Theresa May, Ortadoğu barış sürecine ilişkin ülkesinin iki devletli çözüme inandığını belirterek, "İki devletli çözüm, yaşanabilir bir Filistin devleti ile güvenli bir İsrail anlamına geliyor.
 • 06 Şubat 2017 21:48 İsrail Başbakanı Netanyahu Londra'da İsrail Başbakanı Netanyahu Londra'da İngiltere'nin başkenti Londra'da temaslarda bulunan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İngiliz mevkidaşı Theresa May ile bir araya geldi.
 • 06 Şubat 2017 18:58 Netanyahu, Ingiliz Mevkidaşı May Ile Bir Araya Geldi Netanyahu, Ingiliz Mevkidaşı May Ile Bir Araya Geldi İngiltere'nin başkenti Londra'da temaslarda bulunan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İngiliz mevkidaşı Theresa May ile görüştü.
 • 06 Şubat 2017 15:28 İsrail Başbakanı Netanyahu Londra'da İngiltere'nin başkenti Londra'da temaslarda bulunan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İngiliz mevkidaşı Theresa May ile görüştü.
 • 18 Ocak 2017 16:53 İngiltere'den Astana Toplantısına Destek İngiliz hükümeti, Kazakistan'ın başkenti Astana'da gelecek hafta yapılması planlanan Suriye toplantısını ve bu süreç çerçevesindeki siyasi çözüm çabalarını desteklediğini bildirdi.
 • 15 Ocak 2017 22:39 Ortadoğu Barış Konferansı Ortadoğu Barış Konferansı ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya, Paris'te başlayan Ortadoğu Barış Konferansı'nda "İsrail karşıtı bir karar" alınmayacağı yönünde "güven verdiği" bildirildi.
 • 14 Ocak 2017 16:29 Grafikli - Ortadoğu Barış Konferansı Fransa'da Yarın Başlıyor Filistin ve İsrail arasında ilişkileri yeni bir düzeye taşımak ve çıkmaza giren müzakereleri tekrar canlandırmak amacıyla düzenlenen Ortadoğu Barış Konferansı Paris'te yarın başlayacak.
 • 12 Ocak 2017 21:31 Paris'te Ortadoğu Barış Konferansı Paris'te Ortadoğu Barış Konferansı Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İsrail ve Filistin arasındaki barışa sadece iki taraf arasındaki görüşmelerle ulaşılabileceğini bildirdi.
 • 07 Ocak 2017 00:03 Çavuşoğlu: Ateşkes İhlali Devam Ederse Mutabakat Çöker (3) Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıslı Türk yetkililerin Türkiye'nin garantörlüğünün Kıbrıs Türk halkı için vazgeçilmez olduğunu söylediklerini, bu konunun son derece hassas olduğunu ve bu güvencenin sağlanması gerektiğini belirterek "Aksi takdirde bir anlaşma olsa bile referandumda...
 • 06 Ocak 2017 21:50 Çavuşoğlu: Ateşkes İhlali Devam Ederse Mutabakat Çöker (3) Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıslı Türk yetkililerin Türkiye'nin garantörlüğünün Kıbrıs Türk halkı için vazgeçilmez olduğunu söylediklerini, bu konunun son derece hassas olduğunu ve bu güvencenin sağlanması gerektiğini belirterek "Aksi takdirde bir anlaşma olsa bile referandumda...
 • 06 Ocak 2017 21:28 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ABD'de Açıklaması NEW Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs'ta Türk askeri bulunmasına ilişkin, "Eğer geleceğe yönelik kafanızda hasmane tutumlarınız yoksa orada Türk askerinin bulunmasından da rahatsız olmamanız gerekiyor.
 • 22 Kasım 2016 21:12 Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier'den Suriye ve Rusya'ya Çağrı Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier'den Suriye ve Rusya'ya Çağrı Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Suriye yönetimine ve Rusya'ya, Halep'e yönelik saldırılarına son vermeleri çağrısında bulundu.
 • 19 Kasım 2016 10:21 8. Uluslararası Güvenlik Forumu Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Türkiye'nin terörle mücadelesini, herkesin takdir etmesi ve örnek alması gerektiğini belirterek, "Biz bütün bu durumlar karşısında Avrupa'ya çağrı yapıyoruz, 'gelin fasıl açalım, gelin demokratik konularda ilerleyelim' diye.
 • 21 Ağustos 2016 13:04 Menevşe: Menevşe: "Abd, Gülen'in Faaliyetlerini Engellemeli ve Türkiye'ye İade Etmelidir" Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, ABD ile Türkiye arasındaki stratejik ortaklığın zarar görmemesi bakımından terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in en kısa sürede Türkiye’ye iade edilmesi gerektiğini söyledi.
 • 18 Ağustos 2016 12:15 İsrail'i 1967 Sınırlarına Sivil İtaatsizlik Çekebilir" Müslüman Alimler Birliği üyesi olan, Filistin ve İslam düşüncesi konularında kitapları bulunan ve makaleler yazan Şefik'in, "Ortadoğu Sorunu", "İslam Düşüncesinde Değişim", "Devlet ve Devrim", "Medeniyet Savaşında İslam" ve "Çağdaş İslam Düşüncesi" gibi Türkçeye çevrilmiş eserleri de bulunuyor
 • 29 Temmuz 2016 16:03 Paris'te Yoğun Diplomasi Trafiği PARİS (AA) – Fransa'nın başkenti Paris, Suriye'deki iç savaş ve Ortadoğu sorunu ile ilgili önemli görüşmelere ev sahipliği yapacak.
 • 22 Haziran 2016 19:12 İbrahim Kalın'dan Önemli İsrail, Rusya ve Suriye Açıklaması İbrahim Kalın'dan Önemli İsrail, Rusya ve Suriye Açıklaması İbrahim Kalın Habertürk TV'de Aysun Torun'un sorularını yanıtladı.
 • 22 Haziran 2016 18:52 Kalın: Rusya'ya Özür Ve Tazminat Yok, Gazze Halkı Nefes Alacak Kalın: Rusya'ya Özür Ve Tazminat Yok, Gazze Halkı Nefes Alacak Kalın, katıldığı canlı yayında, Rusya'dan özür dilenmeyeceğini ve tazminat ödenmeyeceğini açıkladı. Kalın ayrıca İsraille ilişkilerde belli bir noktaya gelindiğini söyledi.
 • 09 Mayıs 2016 14:11 Neye Göre Ortadoğu? Neye Göre Ortadoğu? Prof. Dr. Muhittin Ataman, "Biz yapay bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu coğrafyada bulunan ülkeler yapay, adları da sınırları da hepsi yapay.
 • 05 Mayıs 2016 17:57 Siirt'te Siirt'te "Ortadoğu Sorunu ve Türkiye" Paneli Siirt Üniversitesi (SİÜ) tarafından "Ortadoğu Sorunu ve Türkiye" konulu panel düzenlendi
 • 21 Nisan 2016 18:17 7. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali 7. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Festivalden detaylar Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın ekmek yapması Başbakan Yardımcısı Akdoğan'ın ABD Başkanı Baracak Obama'ya barış mektubunu göndermesi - Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Suriye, Türkmenistan ve Türkiye'den 125 çocuk, ülkelerinden getirdikleri unlarla hazırladıkları "barış ekmeği"ni dünya liderlerine gönderdi Başbakan Yardımcısı Akdoğan: "Birileri diyor ki 'AK Parti iktidarı, (23 Nisan'ı) unutturmaya çalışıyor.
 • 21 Nisan 2016 16:51 7. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, birilerinin "AK Parti iktidarının, 23 Nisan'ı unutturmaya çalıştığını" söylendiğini belirerek, "Neyi unutturmaya çalışıyoruz?
 • 13 Nisan 2016 10:42 Adsiad'da Yönetim Güven Tazeledi Adsiad'da Yönetim Güven Tazeledi Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez ve ekibi güven tazeledi.
 • 12 Şubat 2016 14:26 Altan Tan Kazan Kaldırdı! HDP'yi Karıştıracak Açıklamalar Altan Tan Kazan Kaldırdı! HDP'yi Karıştıracak Açıklamalar Diyarbakır milletvekili Altan Tan, HDP'ye yönelik ağır eleştirilerde bulundu. Altan Tan, "HDP'de Türk solu hakim oysa tabanı muhafazakâr Kürt seçmen." dedi.
 • 07 Ocak 2016 16:44 Bursa Bakan Çelik: Süt Üreticilerine Destek Artacak Bursa Bakan Çelik: Süt Üreticilerine Destek Artacak Bakan Çelik: Süt üreticilerine destek artacak Edip TEKİN/FARUK KAHRAMAN/Yasin KESKİN/KARACABEY(Bursa) (DHA) -BURSA'nın Karacabey ilçesinde Ticaret Sanayi Odası ile Ticaret Borsası'nın Müşterek Ödül törenine katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, çiftçilere yönelik açıklama yaptı.
 • 07 Ocak 2016 16:42 Bakan Çelik: Süt Üreticilerine Destek Artacak Bakan Çelik: Süt Üreticilerine Destek Artacak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, çiftçilere yönelik yeni çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Türkiye'de 400 bin tane buzağı doğduktan sonra ölüyor.
 • 19 Aralık 2015 12:16 Saü'de Saü'de "Ortadoğu'yu Düşünmek" İsimli Konferans Düzenlendi Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen konferansta son yıllarda dünya gündemini meşgul eden Ortadoğu sorunu tüm yönleriyle konuşuldu.
 • 13 Kasım 2015 13:10 Türkiye, Çin ile İlişkileri Genişletmek İçin Yakın Temasta Ankara’nın Pekin ile ilişkileri genişletmek için yakın çalışma içinde olduğu belirtildi.
 • 25 Ekim 2015 15:10 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu: - "Hayvancılığa verilen destek sayesinde Türkiye'de süt üretimi 8,5 milyon tondan 19 milyon tona, kırmızı et üretimi 450 bin tondan 1 milyon tonun üzerine, beyaz et üretimi ise 640 bin tondan 2 milyon tona yükseldi"- "Kürt sorunu, Türk'ün sorunu olduğu gibi Kürt'ün, Acem'in, Çerkez'in, Laz'ın sorunu. Türkiye sorunu olmanın da ötesinde bir Ortadoğu sorunu" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, "Hayvancılığa verilen destek sayesinde Türkiye'de süt üretimi 8,5 milyon tondan 19 milyon tona, kırmızı et üretimi 450 bin tondan 1 milyon tonun üzerine, beyaz et üretimi ise 640 bin tondan 2 milyon tona yükseldi" dedi.
 • 25 Ekim 2015 13:29 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu Açıklaması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, "Hayvancılığa verilen destek sayesinde Türkiye'de süt üretimi 8,5 milyon tondan 19 milyon tona, kırmızı et üretimi 450 bin tondan 1 milyon tonun üzerine, beyaz et üretimi ise 640 bin tondan 2 milyon tona yükseldi" dedi.
 • 25 Ekim 2015 13:08 Bakan Kutbettin Arzu Çözüm Sürecinin Devam Ettiğini Söyledi Bakan Kutbettin Arzu Çözüm Sürecinin Devam Ettiğini Söyledi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Kürt meselesiyle ilgili çözüm sürecinin aynen devam ettiğini söyledi.
 • 25 Ekim 2015 13:04 Diyarbakır Bakan Arzu: Çözüm Süreci Aynen Devam Ediyor Diyarbakır Bakan Arzu: Çözüm Süreci Aynen Devam Ediyor Bakan Arzu: Çözüm süreci aynen devam ediyor GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, Kürt meselesiyle ilgili çözüm sürecinin aynen devam ettiğini belirterek, Kürt sorunun çözümüyle ilgili başlattıkları çalışmalarda bir aksık olmadığını söyledi.