Son dakika Özgür Gündem haberleri, Özgür Gündem son dakika, son dakika Özgür Gündem

Son Dakika Özgür Gündem Haberleri

Son dakika Özgür Gündem haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son özgür gündem haberleri anında burada.

 • 19.10.2020 11:58 MHP'li Durmaz: MHP'li Durmaz: "CHP'nin içine HDP'nin kaçtığı ayan beyan ortadadır"

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadri Durmaz, Türkiye'nin içeride ve dışarıda birçok sorunla baş etmeye çalıştığını kaydederek, "Böyle bir durumda siyasi çıkar hesabı yapanların ahlakını sorgulamak gerekir. Bu konuda özellikle CHP ve yancıları sınıfta kalmıştır.

 • 19.10.2020 00:59 MHP'li Durmaz: "CHP'nin içine HDP'nin kaçtığı ayan beyan ortadadır"

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadri Durmaz, Türkiye'nin içeride ve dışarıda birçok sorunla baş etmeye çalıştığını kaydederek, "Böyle bir durumda siyasi çıkar hesabı yapanların ahlakını sorgulamak gerekir. Bu konuda özellikle CHP ve yancıları sınıfta kalmıştır.

 • 18.10.2020 17:02 MHP'li Durmaz: MHP'li Durmaz: "CHP'nin içine HDP'nin kaçtığı ayan beyan ortadadır"

  MHP'li Durmaz: "CHP'nin içine HDP'nin kaçtığı ayan beyan ortadadır" MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadri Durmaz, Türkiye'nin içeride ve dışarıda birçok sorunla baş etmeye çalıştığını kaydederek, "Böyle bir durumda siyasi çıkar hesabı yapanların ahlakını sorgulamak gerekir.

 • 04.05.2020 15:08 Şehit MİT'çiyi ifşa davasında önemli gelişme: Diğer şüphelilerin tespiti için dosya ayrıldı Şehit MİT'çiyi ifşa davasında önemli gelişme: Diğer şüphelilerin tespiti için dosya ayrıldı

  İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, MİT şehidi ve cenazesine katılan meslektaşlarının kimlikleri ve faaliyetlerinin ifşa edilmesiyle ilgili yürüttüğü soruşturmada önemli gelişme yaşandı.

 • 17.02.2020 08:35 Beraat eden Aslı Erdoğan: Türkiye'ye dönmeyeceğim, yeni bir tutuklama 'ölüm' anlamına gelir Beraat eden Aslı Erdoğan: Türkiye'ye dönmeyeceğim, yeni bir tutuklama 'ölüm' anlamına gelir

  Özgür Gündem Gazetesi davasında beraat eden yazar Aslı Erdoğan, Türkiye’ye dönmeyeceğini, başka bir tutuklamanın kendisi için ölüm anlamına geleceğini söyledi.

 • 14.02.2020 15:48 Özgür Gündem davasında Aslı Erdoğan, Necmiye Alpay ve Bilge Aykut'a beraat Özgür Gündem davasında Aslı Erdoğan, Necmiye Alpay ve Bilge Aykut'a beraat

  Kapatılan Özgür Gündem gazetesi davasında yargılanan yayın danışma kurulu üyesi Aslı Erdoğan, yazar Necmiye Alpay ve Bilge Aykut hakkında beraat kararı verildi.

 • 13.01.2020 12:31 Özgür Gündem davasında savcı mütalaasını açıkladı Özgür Gündem davasında savcı mütalaasını açıkladı

  KHK ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada duruşma savcısı esas hakkındaki görüşünü açıkladı.

 • 13.01.2020 12:22 Özgür Gündem davasında savcı mütalaasını açıkladı Özgür Gündem davasında savcı mütalaasını açıkladı

  KHK ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada duruşma savcısı esas hakkındaki görüşünü açıkladı.

 • 17.07.2019 14:33 DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3

  ÖZGÜR GÜNDEM'İN 'NÖBETÇİ YAYIN YÖNETMENLİĞİ' DAVASINDA KARAR : TÜM SANIKLARA BERAATHaber: Özden ATİK - Ruken KADIOĞLU / İstanbul, DHA - KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın...

 • 17.07.2019 12:53 Özgür Gündem davasında Fincancı, Önderoğlu ve Nesin hakkında beraat kararı Özgür Gündem davasında Fincancı, Önderoğlu ve Nesin hakkında beraat kararı

  Özgür Gündem davasında yargılanan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu hakkında mahkeme beraat kararı verdi

 • 17.07.2019 12:22 Özgür Gündem'in 'Nöbetçi yayın yönetmenliği' davasında karar : Tüm sanıklara beraat

  KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) Prof. Dr.

 • 17.07.2019 12:21 ÖZGÜR GÜNDEM'İN 'NÖBETÇİ YAYIN YÖNETMENLİĞİ' DAVASINDA KARAR : TÜM SANIKLARA BERAAT

  KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) Prof. Dr.

 • 17.07.2019 12:21 Özgür Gündem davasında Korur, Önderoğlu ve Nesin'e beraat Özgür Gündem davasında Korur, Önderoğlu ve Nesin'e beraat

  Özgür Gündem Gazetesi'nde "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak "terör örgütü propagandası yapmak" suçlaması yargılanan TİHV Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur, gazeteci Erol Önderoğlu ve gazeteci-yazar Ahmet Aziz Nesin'in beraatine karar verildi.

 • 17.07.2019 12:20 Özgür Gündem davasında Korur, Önderoğlu ve Nesin'e beraat

  Özgür Gündem Gazetesi'nde "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak "terör örgütü propagandası yapmak" suçlaması yargılanan TİHV Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur, gazeteci Erol Önderoğlu ve gazeteci-yazar Ahmet Aziz Nesin'in beraatine karar verildi.

 • 17.07.2019 11:41 Özgür Gündem davasında beraat kararı Özgür Gündem davasında beraat kararı

  Özgür Gündem Gazetesi'nde Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katıldıkları için yargılanan Sınır Tanımayan Gazeteciler'den Erol Önderoğlu, Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve yazar Ahmet Nesin beraat etti.

 • 21.05.2019 18:08 Kapatılan Özgür Gündem Davasında Karar: 7 Sanığa Hapis Cezası

  KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi'nin aralarında Eren Keskin, Hüseyin Aykol ve Reyhan Çapan'ın da bulunduğu yazar ve çalışanlarının "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla yargılandığı davada karar çıktı.

 • 21.05.2019 18:06 Kapatılan Özgür Gündem Davasında Karar: 7 Sanığa Propaganda Yapmak Suçlamasıyla Ceza Verildi

  Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHAKapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin aralarında Eren Keskin, Hüseyin Aykol ve Reyhan Çapan'ın da bulunduğu yazar ve çalışanlarının "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla yargılandığı davada karar çıktı.

 • 10.04.2019 12:32 İstanbul - Kapatılan Özgür Gündem Davasında Bir Sanığa Tahliye

  Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHAKapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin yönetici ve yazarlarına yönelik aralarında yazar Aslı Erdoğan, dilbilimci-yazar Necmiye Alpay'ın da bulunduğu 9 sanığın, "Devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak", "Terör örgütüne üye olmak" ve "Terör örgütü...

 • 27.02.2019 15:55 Özgür Gündem'in Nöbetçi Yayın Yönetmenliği Davası; Sanıklara 1,5 Yıldan 7,5 Yıla Kadar Hapis İstemi

  Haber: Özden ATİK-İSTANBUL DHA Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışma için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin 1 günlük yayın yönetmenliği görevini üstlendikleri gerekçesiyle Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) Prof. Dr.

 • 27.02.2019 15:47 Özgür Gündem'in Nöbetçi Yayın Yönetmenliği Davası; Sanıklara 1,5 Yıldan 7,5 Yıla Kadar Hapis İstemi

  ÖZGÜR Gündem Gazetesi ile dayanışma için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin 1 günlük yayın yönetmenliği görevini üstlendikleri gerekçesiyle Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) Prof. Dr.

 • 10.01.2019 10:57 HDP'nin Kars Belediye Eş Başkan Adayı Ayhan Bilgen Kimdir? HDP'nin Kars Belediye Eş Başkan Adayı Ayhan Bilgen Kimdir?

  HDP, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için belediye başkan adayları listesini yayınladı. Kars Belediye Eş Başkan Adayı Ayhan Bilgen olarak ilan edildi. Peki, Kars Belediye Eş Başkan Adayı Ayhan Bilgen kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

 • 19.12.2018 14:48 HDP, MHP'nin Elindeki Kars İçin Grup Başkanvekilini Aday Gösterdi HDP, MHP'nin Elindeki Kars İçin Grup Başkanvekilini Aday Gösterdi

  31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için aday belirleme çalışmalarına devam eden HDP'de Kars Belediye Başkanı Adayı Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen oldu.

 • 04.06.2018 14:08 Kapatılan Özgür Gündem Davasında Ragıp Zarakolu'nun Yakalama Kararı Kaldırıldı

  Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi’nin yönetici ve yazarlarına yönelik görülen davada mahkeme heyeti, yazar Ragıp Zarakolu hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

 • 07.05.2018 18:31 Dha İstanbul Bülteni - 5

  1 - VAPUR SEFERLERİNE SİS ENGELİ (1)Haber: Ramazan EĞRİ - İSTANBUL DHAİstanbul Boğazı'ndaki yoğun sis nedeniyle Şehir Hatları'nın tüm vapur seferleri iptal oldu.

 • 07.05.2018 17:40 Özgür Gündem Davası'nda Mütalaa: 12 Sanığa Ceza İstendi

  Haber: Özden ATİK / İstanbul DHAKapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi yayın yönetmenliğini yaptıkları gerekçesiyle yargılanan 78'liler Girişimi Sözcüsü Celalettin Can ile gazeteciler Ertuğrul Mavioğlu ve Celal Başlangıç'ın da aralarında bulunduğu davada, savcı mütalaasını açıkladı.

 • 07.05.2018 17:38 Özgür Gündem Davası'nda Mütalaa: 12 Sanığa Ceza İstendi

  KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi yayın yönetmenliğini yaptıkları gerekçesiyle yargılanan 78'liler Girişimi Sözcüsü Celalettin Can ile gazeteciler Ertuğrul Mavioğlu ve Celal Başlangıç'ın da aralarında bulunduğu davada, savcı mütalaasını açıkladı.

 • 06.04.2018 14:50 PKK Bağlantılı Matbaaya Yapılan Operasyonun Görüntüleri Ortaya Çıktı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, terör örgütü PKK ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle yürütülen bir soruşturma kapsamında, kapatılan Özgür Gündem’in yerine faaliyet gösteren Özgürlükçü Demokrasi gazetesi ile Azadiye Welat matbaasına geçtiğimiz günlerde operasyon...

 • 06.04.2018 10:35 Dha İstanbul Bülteni - 2

  1- YANAN HASTANE BU SABAH HAVADAN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİHaber-Kamera: Ali AKSOYER - İSTANBUL DHAGaziosmanpaşa'daki Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün akşam çıkan yangının ardından binanın son durumu havadan görüntülendi.

 • 06.04.2018 10:32 Gün Matbaacılığa Düzenlenen Operasyonda 20 Kişi Tutuklandı Gün Matbaacılığa Düzenlenen Operasyonda 20 Kişi Tutuklandı

  *Operasyon anı polis kamerasındaHaber: İstanbul DHAİstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü(TEM) ekiplerinin PKK'nın basın yayın faaliyetleri içinde olduğu gerekçesiyle Gün matbaacılığa düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 22 kişiden 20'si tutuklandı.

 • 06.04.2018 10:17 Gün Matbaacılığa Düzenlenen Operasyonda 20 Kişi Tutuklandı

  İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü(TEM) ekiplerinin PKK'nın basın yayın faaliyetleri içinde olduğu gerekçesiyle Gün matbaacılığa düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 22 kişiden 20'si tutuklandı.

 • 06.04.2018 10:16 Gün Matbaacılığa Düzenlenen Operasyonda 20 Kişi Tutuklandı

  İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü(TEM) ekiplerinin PKK'nın basın yayın faaliyetleri içinde olduğu gerekçesiyle Gün matbaacılığa düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 22 kişiden 20'si tutuklandı.

 • 06.04.2018 10:11 Gün Matbaacılığa Düzenlenen Operasyonda 20 Kişi Tutuklandı

  *Operasyon anı polis kamerasında Haber: İstanbul DHAİstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü(TEM) ekiplerinin PKK'nın basın yayın faaliyetleri içinde olduğu gerekçesiyle Gün matbaacılığa düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 22 kişiden 20'si tutuklandı.

 • 28.02.2018 14:09 Harekatı Eleştiren Terör Örgütü Dergisi Satan 2 Üniversiteli Yakalandı

  SURİYE'nin Afrin kentinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nı eleştirip, terör örgütü PKK'nın propagandası yapan dergiyi sattıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 üniversite öğrencisinden Mevlüt G. tutuklandı, Canel O. ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

 • 28.02.2018 13:32 Adana Harekatı Eleştiren Terör Örgütü Dergisi Satan 2 Üniversiteli Yakalandı Adana Harekatı Eleştiren Terör Örgütü Dergisi Satan 2 Üniversiteli Yakalandı

  Suriye'nin Afrin kentinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nı eleştirip, terör örgütü PKK'nın propagandası yapan dergiyi sattıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 üniversite öğrencisinden Mevlüt G. tutuklandı, Canel O. ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

 • 28.02.2018 10:11 Dha Yurt Bülteni-3

  1)HAREKATI ELEŞTİREN TERÖR ÖRGÜTÜ DERGİSİ SATAN 2 ÜNİVERSİTELİ YAKALANDISURİYE'nin Afrin kentinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nı eleştirip, terör örgütü PKK'nın propagandası yapan dergiyi sattıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 üniversite öğrencisinden Mevlüt G. tutuklandı, Canel O.

 • 28.02.2018 09:52 Harekatı Eleştiren Terör Örgütü Dergisi Satan 2 Üniversiteli Yakalandı

  SURİYE'nin Afrin kentinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nı eleştirip, terör örgütü PKK'nın propagandası yapan dergiyi sattıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 üniversite öğrencisinden Mevlüt G. tutuklandı, Canel O. ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

 • 16.01.2018 13:36 Dha İstanbul Bülteni - 3

  1- BERBEROĞLU'NUN TAHLİYE TALEBİ REDDEDİLDİ.

 • 16.01.2018 13:09 Kapatılan Özgür Gündem Yazarlarına Hapis Cezası

  KAPATILAN Özgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihlerdeki yayınlarla terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle yargılanan 5 sanık hapis cezasına çarptırıldı.

 • 16.01.2018 13:05 Kapatılan Özgür Gündem Yazarlarına Hapis Cezası

  Haber: Ümit TÜRK İstanbul / DHA Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihlerdeki yayınlarla terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle yargılanan 5 sanık hapis cezasına çarptırıldı.

 • 12.12.2017 16:01 Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu

  TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu.

 • 12.12.2017 14:33 Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Tgc Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini bulduİSTANBUL, (DHA) - TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu.

 • 12.12.2017 14:09 Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu

  TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu.

 • 20.11.2017 12:00 Faili Meçhuller, Gözaltında Kayıplar, Sürgünler, İş Cinayetleri… Faili Meçhuller, Gözaltında Kayıplar, Sürgünler, İş Cinayetleri…

  Küçük yaşlarda şiirle çıktığı edebiyat yolculuğuna 1992 yılından itibaren öykü ve denemelerle devam eden Yusuf Nazım'ın yeni kitabı yayımlandı.

 • 31.10.2017 16:08 Dha İstanbul Bülteni - 3

  1- "ATATÜRK'E HAKARET DAVASI"'NDA MUSTAFA ARMAĞAN'A 1 YIL 3 AY HAPİS CEZASI (2)Haber-Kamera: Serpil KIRKESER / İSTANBUL DHA Genel Yayın Yönetmeni olduğu Derin Tarih Dergisi'nin Mayıs sayısında kaleme aldığı yazıda Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret ettiği gerekçesiyle Mustafa Armağan, 1 yıl 3...

 • 31.10.2017 14:15 Geniş Haber) Özgür Gündem Davasında 2 Tahliye

  Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin aralarında yazar Aslı Erdoğan'ın da yer aldığı yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada tutuklu bulunan gazetenin imtiyaz sahibi Kemal Sancılı ile yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya tahliye edildi.

 • 31.10.2017 13:58 Geniş Haber) Özgür Gündem Davasında 2 Tahliye

  Haber: Ümit TÜRK İstanbul DHAKapatılan Özgür Gündem gazetesinin aralarında yazar Aslı Erdoğan'ın da yer aldığı yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada tutuklu bulunan gazetenin imtiyaz sahibi Kemal Sancılı ile yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya tahliye edildi.

 • 31.10.2017 12:32 Özgür Gündem Davasında 2 Tahliye (1)

  KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesinin yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada tutuklu bulunan gazetenin imtiyaz sahibi Kemal Sancılı ile yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya tahliye edildi.

 • 31.10.2017 12:29 Özgür Gündem Davasında 2 Tahliye  (1)

  Haber: Ümit TÜRK İstanbul DHAKapatılan Özgür Gündem gazetesinin yazar ve yöneticilerinin yargılandığı davada tutuklu bulunan gazetenin imtiyaz sahibi Kemal Sancılı ile yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya tahliye edildi.

 • 31.10.2017 11:45 Dha İstanbul Bülteni - 2

  1- KAĞITHANE'DE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN ÖĞRENCİ SERVİSİ SÜRÜCÜSÜ ÖLDÜHaber-Kamera: Hasan YILDIRIM İSTANBUL DHAKağıthane'de servis aracı sürücüsü, öğrencileri bıraktıktan sonra uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

 • 31.10.2017 11:07 Cumhuriyet Gazetesi Davası Öncesi Adliye Önünde Açıklama

  CUMHURİYET Gazetesi'nin yazar, muhabir ve yöneticilerinin yargılandığı dava öncesi adliye önünde toplanan milletvekilleri ve yabancı basın meslek örgütü temsilcilerinin bulunduğu topluluk basın açıklaması yaptı.