Son dakika Poliarteritis Nodosa haberleri, Poliarteritis Nodosa son dakika, son dakika Poliarteritis Nodosa

Son Dakika Poliarteritis Nodosa Haberleri

 • Çin Halk Bankası, yabancıların ödeme yapmasını kolaylaştırmak için ortak çaba talep etti
  01 Mar Çin Halk Bankası, yabancıların ödeme yapmasını kolaylaştırmak için ortak çaba talep etti

  Çin Halk Bankası Başkanı Pan Gongsheng, ödeme hizmetlerinin optimize edilmesi konulu bir konferansta yabancıların Çin'de daha kolay ödeme yapabilmeleri için kapsamlı ve eşgüdümlü eylemlerde bulunulmasını talep etti. Alipay gibi ödeme uygulamaları ve Çin bankaları da yabancıların ödeme yapmasını kolaylaştırmak için önlemler alacak.

 • KTÜ, TÜBİTAK 1004 Programı'nda 70 milyon liralık projeler yürütüyor
  29 Şub KTÜ, TÜBİTAK 1004 Programı'nda 70 milyon liralık projeler yürütüyor

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, üniversitenin yürütücüsü olduğu üç projenin TÜBİTAK 1004 Programı'nda yer aldığını ve bütçesinin yaklaşık 70 milyon lira olduğunu açıkladı. Projeler, yerli üretim anlamında büyük önem taşıyor ve Türkiye'nin katma değeri yüksek ve teknoloji üretiminde bir üs haline gelmesine katkı sağlıyor. Projeler aracılığıyla yeni ve milli ürünler geliştirilirken, yüksek teknoloji ağlarında insan kaynağı kapasitesi de artırılıyor.

 • Meksika'da iki belediye başkan adayı birkaç saat arayla öldürüldü
  28 Şub Meksika'da iki belediye başkan adayı birkaç saat arayla öldürüldü

  Meksika'nın Michoacan eyaletinde, iki rakip belediye başkan adayı, birkaç saat arayla silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin enerji bağımlılığını azaltma çabalarını vurguladı
  21 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin enerji bağımlılığını azaltma çabalarını vurguladı

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bir taraftan kendi doğal gazımızı, petrolümüzü arttırırken, nükleer enerjiye yatırım yaparken diğer taraftan yenilenebilir enerji kaynaklarımızı harekete geçirerek ve enerji verimliliğini arttırarak, enerjide dışa bağımlılığımızı en alt düzeylere...

 • Azerbaycan, Avrupa'ya doğal gaz ihracatını genişletiyor
  21 Şub Azerbaycan, Avrupa'ya doğal gaz ihracatını genişletiyor

  Petrol ve doğal gaz ülkesi Azerbaycan, son yıllarda doğal gaz ihracatını Avrupa'ya doğru genişleterek hem "Avrupa'nın enerji güvenliğine önemli katkılar sunan" hem de "Avrasya'nın enerji haritasını yeniden şekillendiren" ülke olarak ön plana çıktı.

 • Ermenistan Anayasası'nın Değişmesi ve Normalleşme Süreci
  16 Şub Ermenistan Anayasası'nın Değişmesi ve Normalleşme Süreci

  Uluslararası İlişkiler ve Analizler Merkezi Dış Politika Analizi Bölümü Başkanı Dr. Cavid Veliyev, Azerbaycan ve Türkiye ile normalleşmenin sağlanması için Ermenistan'ın Anayasa'sının neden değişmesi gerektiğini ve Paşinyan'ın değişim sinyalini AA Analiz için kaleme aldı.

 • ECOWAS Üyelerinin Ayrılması ve Sahel Devletleri İttifakı
  30 Oca ECOWAS Üyelerinin Ayrılması ve Sahel Devletleri İttifakı

  Mali, Nijer ve Burkina Faso'nun ECOWAS üyeliğinden ayrılma kararı, Afrika Birliği ve alt-bölgesel kuruluşlar için endişe kaynağı oldu. ECOWAS'ın güç kaybetmesi, değişen jeopolitik gerçeklik ve toplumsal faktörler bu ayrılığın temel sebepleridir.

 • Küresel Piyasalar Yumuşak İniş İhtimalini Tartışırken, TCMB Para Politikası Kararları Öne Çıktı
  25 Oca Küresel Piyasalar Yumuşak İniş İhtimalini Tartışırken, TCMB Para Politikası Kararları Öne Çıktı

  Küresel piyasalarda, önemli ekonomilerin "yumuşak iniş" yapabileceği ihtimalinin gündemde kalmaya devam etmesi risk iştahını beslemeyi sürdürürken, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) para politikası kararları yatırımcıların odağına yerleşti.

 • Küre Dağları Karla Kaplandı
  23 Oca Küre Dağları Karla Kaplandı

  Kar yağışının ardından beyaza bürünen Küre Dağları, dron ile görüntülendi. Türkiye'nin ilk Korunan Alanlar Ağı Parkları (PAN Parks) sertifikasına sahip olan Küre Dağları Milli Parkı, endemik bitkileri ve zengin yaban hayatıyla dikkat çekiyor. Kastamonu ve Bartın arasında bulunan Küre Dağları'nın Yaralıgöz Dağı mevkisinde kar etkili oldu ve Yaralıgöz Geçidi'nde karla kaplanan ormanlar, muhteşem bir manzara oluşturdu. Kış mevsiminin güzellikleri havadan görüntülendi.

 • Huawei Forumunda Türkiye'nin Avantajları Ele Alındı
  11 Oca Huawei Forumunda Türkiye'nin Avantajları Ele Alındı

  Huawei'in Çin'de düzenlediği Avrupa yatırım forumunda Türkiye'nin, Çinli şirketlerin Avrupa'ya yönelik yatırımları için sunduğu avantajlar ele alındı. Toplantıda Türkiye'nin coğrafi konumu, ulaştırma ağı, limanları, altyapısı, serbest ticaret anlaşmaları ve genç nüfusu gibi faktörlerin Çinli şirketlerin ticari faaliyetlerini genişletmek için en iyi seçenek olduğu vurgulandı. Ayrıca Türkiye'nin Çin açısından ithalat bakımından da elverişli potansiyele sahip olduğu belirtildi.

 • Trump'ın dokunulmazlık talebi temyiz duruşmasında görüldü
  09 Oca Trump'ın dokunulmazlık talebi temyiz duruşmasında görüldü

  ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın 2020 başkanlık seçim sonuçlarına müdahale etmekle suçlandığı davanın temyiz duruşması görüldü. Trump, suçlamaların kendisine görevdeyken yöneltilmesi nedeniyle dokunulmazlığa sahip olduğu için düşürülmesini talep etti.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 'Yar Saçların Lüle Lüle' sloganıyla başlattığı Mobil Kuaför aracı sayısı arttı
  08 Oca Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 'Yar Saçların Lüle Lüle' sloganıyla başlattığı Mobil Kuaför aracı sayısı arttı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, kuaför ve berber imkanı kısıtlı olan mahallelere hizmet veren 'Mobil Kuaför' araçlarının sayısını 2'ye çıkardı. Mobil araçlar, erkekler için saç ve sakal tıraşı, kadınlar için ise saç kesimi, saç boyası ve kişisel bakım gibi hizmetler sunuyor. Vatandaşlar, mobil kuaför araçlarının ücretsiz ve ayağa gelmesinden memnun kaldıklarını belirtiyorlar.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Mobil Kuaför Hizmetini Genişletti
  08 Oca Mersin Büyükşehir Belediyesi Mobil Kuaför Hizmetini Genişletti

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, 'Yar Saçların Lüle Lüle' sloganıyla kuaför ve berber imkanı kısıtlı olan mahallelere hizmet veren 'Mobil Kuaför' aracı sayısını 2'ye çıkardı. Mobil araçta erkekler için saç, sakal tıraşı yapılırken, kadınlar için saç kesimi, saç boyası ve kişisel bakım gibi kuaförlük hizmetleri sunuluyor. Vatandaşlar, mobil kuaför hizmetinden memnun kaldıklarını belirterek, ücretsiz ve ayağa gelmesinin avantajını vurguladılar.

 • Bornova Belediyesi Öğrencileri 2 Asteroit Keşfetti
  21 Ara Bornova Belediyesi Öğrencileri 2 Asteroit Keşfetti

  Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi'nde eğitim alan astronomi kulübü öğrencileri, Ulusal Asteroit Keşif Kampanyası'na katılarak 2 asteroit keşfetti. Keşif sonrası asteroitlere isim verme hakkı öğrencilere tanınacak.

 • Erciş'te 'Peter Pan Kara Korsana Karşı' oyunu sahnelendi
  21 Ara Erciş'te 'Peter Pan Kara Korsana Karşı' oyunu sahnelendi

  Van'ın Erciş ilçesinde düzenlenen tiyatro etkinliği kapsamında 'Peter Pan Kara Korsana Karşı' adlı oyun sahnelendi. Çocuklar büyük ilgi gösterdi.

 • Ahmet Davutoğlu, Küresel Vicdan Bildirgesi'ni Açıkladı: 'Filistinli Mülteciler İçin Kurulmuş BM Örgütüne, Gazze'de Yerinden Edilen Bütün İnsanlar...
  18 Ara Ahmet Davutoğlu, Küresel Vicdan Bildirgesi'ni Açıkladı: "Filistinli Mülteciler İçin Kurulmuş BM Örgütüne, Gazze'de Yerinden Edilen Bütün İnsanlar...

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Filistin'e saldırılarının sonlanması için dünyadan ve Türkiye'den siyasetçi, akademisyen ve bilim insanlarından 115 imzacının bulunduğu Küresel Vicdan Bildirgesi’ni açıkladı. Davutoğlu, "Yaptığımız çağrı, siyasal yaptırımlar da dahil olmak üzere BM'nin temel ilkelerinin çiğnendiği bu durum karşısında, her türlü tedbirin alınması. Ayrıca UNİCEF'e Gazze'de yetim kalan, yaralı kalan çocuklarla ilgili acil bir eylem planı hazırlamasını, DSÖ'ye başta hamile kadınlar olmak üzere Gazze'de hastane yetersizliği dolayısıyla ciddi sağlık sorunları yaşayan Filistinlilere derhal acil bir yardım programı uygulamasını, Filistinli mülteciler için kurulmuş BM örgütüne, Gazze'de yerinden edilen bütün insanlar için derhal bir yerleşim programı uygulaması çağrısında bulunuyoruz" dedi.

 • Haftanın tarihine bakış
  17 Ara Haftanın tarihine bakış

  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu, 18 Aralık 2002'de, evinin önündeki park yerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü.

 • Rusya'da aranan suçlu Türkiye'ye iade edilecek
  08 Ara Rusya'da aranan suçlu Türkiye'ye iade edilecek

  Rusya'da cinayet dahil 9 ağır suçtan sabıkası bulunan ve İnterpol tarafından aranan 'Vitya Pan' lakaplı Viktor Panyushin, KKTC'de yakalandıktan sonra Türkiye'ye gönderilecek.

 • Dünyaca ünlü oyuncu Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu
  05 Ara Dünyaca ünlü oyuncu Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu

  THY, Avustralya seferlerini tanıtmak için Hollywood'un dünyaca ünlü yıldızı Margot Robbie ile anlaştı.

 • Çin Merkez Bankası Başkanı: Çin Ekonomisi İvme Kazanmaya Devam Ediyor
  28 Kas Çin Merkez Bankası Başkanı: Çin Ekonomisi İvme Kazanmaya Devam Ediyor

  Çin Merkez Bankası Başkanı Pan Gongsheng, Çin ekonomisinin genel anlamda toparlanma sürecinde ivme kazanmaya devam ettiğini ve 2023 yılının tamamı için belirlenen yüzde 5'lik büyüme hedefine ulaşmasının beklendiğini belirtti. Pan, Çin ekonomisinin güçlü yönleri sayesinde son derece dirençli kalacağını ifade etti ve ekonomik dönüşümün devam ettiğini vurguladı.

 • Müslüman Dünyada Çağdaş Düşünce Konferansı'nda sömürgecilik ve sonrası ele alındı
  19 Kas Müslüman Dünyada Çağdaş Düşünce Konferansı'nda sömürgecilik ve sonrası ele alındı

  Dünyanın farklı ülkelerinden araştırmacılar, Müslüman Dünyada Çağdaş Düşünce Konferansı'nda sömürgecilik ve sonrasında ortaya çıkan siyasi, sosyal ve iktisadi akımları anlattı.

 • Çin yapımı elektrikli otobüsler Şili'de hizmete girdi
  14 Kas Çin yapımı elektrikli otobüsler Şili'de hizmete girdi

  Şili'nin başkenti Santiago'da düzenlenecek 2023 Pan Amerikan Oyunları için Çin yapımı 10 adet çift katlı elektrikli otobüs, yeni bir güzergahta hizmet vermeye başladı. Otobüslerde bulunan monitörler sürücünün araç içini ve çevresini görmesine imkan sağlarken, yolcular için kablosuz internet bağlantısı ve USB şarj istasyonları da bulunuyor. Çin'den gelen çevre dostu yeni enerjili araçlar, Şili'de zararlı emisyonları azaltmak ve elektrikli araç endüstrisinin gelişimini teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen önlemler kapsamında büyük beğeni topluyor.

 • ANTALYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ SONA ERDİ
  13 Kas ANTALYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ SONA ERDİ

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Türkiye Kültür Yolu Festivali, aylardır Türkiye'nin farklı şehirlerinde sergiler, konserler, tiyatrolar, opera ve bale temsilleri, sinema gösterimleri, çocuk etkinlikleri ve söyleşilerle milyonlarca ziyaretçiyle buluştu.

 • Panama'da Çevre Aktivistlerine Silahlı Saldırı: 2 Ölü
  09 Kas Panama'da Çevre Aktivistlerine Silahlı Saldırı: 2 Ölü

  Panama'da çevre aktivistlerinin yolu kapatmasına sinirlenen 77 yaşındaki Kenneth Darlington, 2 aktivisti silahla vurarak öldürdü. Panama hükümetinin maden işletmeciliği anlaşmasını protesto eden aktivistlere yapılan saldırı sonucunda bir kişi olay yerinde hayatını kaybederken, diğer kişi ise hastanede yaşamını yitirdi. Olayın ardından gözaltına alınan Darlington, cinayet ve yasadışı silah bulundurmakla suçlanıyor.

 • Çift Katlı Elektrikli Otobüsler Şili'de Hizmet Veriyor
  08 Kas Çift Katlı Elektrikli Otobüsler Şili'de Hizmet Veriyor

  Çin yapımı çift katlı elektrikli otobüslerden oluşan bir filo, Şili'nin başkenti Santiago'nun ev sahipliği yaptığı 2023 Pan Amerikan ve Parapan Amerikan Oyunları için hizmet veriyor. BYD şirketi tarafından üretilen 10 otobüs, Ağustos ayında Santiago'nun toplu taşıma sisteminde hizmete girmişti. Otobüsler yalnızca başkentin Nunoa ilçesinde bulunan Ulusal Stadyum güzergahında kullanılıyor ve bu hatta bir elektrik koridoru oluşturuyor. Otobüsler yüzde 100 elektrikli olup, tek şarjla 280 kilometreye kadar gidebiliyor ve şarj işlemi 1,5 ila 2 saat sürüyor. Şili, 2023 Pan Amerikan Oyunları'nın yanı sıra Parapan Amerikan Oyunları'na da ev sahipliği yapacak.

 • Çince Öğrenme Platformu 10 Milyon Kullanıcıya Ulaştı
  02 Kas Çince Öğrenme Platformu 10 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

  Çin Eğitim Bakanlığı ve Devlet Dil Komisyonu'nun rehberliğinde geliştirilen çevrimiçi Çince öğrenme platformu, Ekim sonu itibarıyla 187 ülke ve bölgeden 10 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştı. Platform, kullanıcılara çeşitli gerçek hayat senaryolarında kendi hızlarına göre Çince öğrenme imkanı sunmaktadır. Ayrıca altı farklı dilde destek veren bir mobil uygulama geliştirilmiştir.

 • Antalya Devlet Tiyatrosu Kasımda 7 Oyunu Sahneleyecek
  31 Eki Antalya Devlet Tiyatrosu Kasımda 7 Oyunu Sahneleyecek

  Antalya Devlet Tiyatrosu, kasımda 5 yetişkin ve 2 çocuk oyunu olmak üzere 7 oyunu sanatseverlerin beğenisine sunacak. Oyunlar arasında Buzlar Çözülmeden, Herkes İçin Keloğlan ve Shakespeare'nin Bütün Oyunları da yer alıyor.

 • Evergrande'ye ödeme planı için ek süre verildi
  30 Eki Evergrande'ye ödeme planı için ek süre verildi

  Çin'in borç krizindeki inşaat ve emlak şirketi Evergrande'nin alacaklılarının açtığı davada mahkeme, duruşmayı erteleyerek şirkete ödeme planı hazırlaması için ek süre verdi. Yargıç Linda Chan, şirkete yeni duruşma tarihine dek borçlarını yapılandırması için plan sunma uyarısında bulundu. Şirketin toplam borç yükümlülüğü 327 milyar dolara ulaşmış durumda ve alacaklılar tarafından açılan davalarla karşı karşıya bulunuyor. Ayrıca, şirket düzenleyici kurumlar ve adli makamlar tarafından da soruşturuluyor.

 • Umana Reyer, Bursa Uludağ Basketbol'u deplasmanda yendi
  27 Eki Umana Reyer, Bursa Uludağ Basketbol'u deplasmanda yendi

  Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nın üçüncü haftasında J Grubu'nda İtalya'nın Umana Reyer takımı, Bursa Uludağ Basketbol'u deplasmanda 80-64 yendi.

 • Küre Dağları Milli Parkı Sonbahar Renkleriyle Büyülüyor
  24 Eki Küre Dağları Milli Parkı Sonbahar Renkleriyle Büyülüyor

  Bartın ile Kastamonu sınırları içerisinde yer alan Küre Dağları Milli Parkı, sonbaharın güzelliklerini yansıtmaya başladı. Foto safari için yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline gelen parkta, doğa tutkunları ormanda yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarıyor.

 • Kolombiyalı Okçu Türk Milli Takımı ile Antalya'da Kamp Yapıyor
  18 Eki Kolombiyalı Okçu Türk Milli Takımı ile Antalya'da Kamp Yapıyor

  2023 Pan Amerikan Oyunları'ndan olimpiyat kotasını elde etmeyi amaçlayan Kolombiyalı okçu Jorge Enriquez, Türk Milli Takımı ile Antalya'da kamp yapıyor. Türkiye'nin okçulukta elde ettiği başarılar ve dünyaya örnek olan gelişim programı, yabancı sporcuların Türkiye'ye gelmesini sağlıyor.

 • Çin, G20'ye gelişmekte olan ülkelere destek çağrısında bulundu
  15 Eki Çin, G20'ye gelişmekte olan ülkelere destek çağrısında bulundu

  Çin Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı He Wei, G20'ye, gelişmekte olan ülkelere daha fazla destek vermesi çağrısında bulundu. He, 9. G20 Parlamento Başkanları Zirvesi'ne katılarak açılış konuşması yaptı ve uluslararası ekonomik işbirliğinin ana platformu olarak G20'nin daha kapsayıcı ve daha dirençli küresel kalkınmayı teşvik etmesi gerektiğini vurguladı. Çin, Küresel Kalkınma İnisiyatifi, Küresel Güvenlik İnisiyatifi ve Küresel Medeniyet İnisiyatifi'ni aktif şekilde uygulamak için tüm taraflarla çalışmaya istekli olduğunu belirtti.

 • 3 kameralı drone mu? İşte Mavic 3 Pro, Inspire 3 ve dahası!
  14 Eki 3 kameralı drone mu? İşte Mavic 3 Pro, Inspire 3 ve dahası!

  Sinema drone'u Inspire 3 ve dünyanın ilk 3 kameralı drone'u Mavic 3 Pro ile DJI sınırları aşmaya devam ediyor.

 • ABD Hazine Bakanı Yellen, Çin Merkez Bankası Başkanı ile görüştü
  13 Eki ABD Hazine Bakanı Yellen, Çin Merkez Bankası Başkanı ile görüştü

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Fas'ın Marakeş kentinde düzenlenen IMF-Dünya Bankası Yıllık Toplantıları'na katılmak üzere bulunduğu sırada Çin Merkez Bankası Başkanı Pan Gongşıng ile bir araya geldi. Görüşmede, Çin ile iletişimi derinleştirmeye yönelik çabaların bir parçası olarak makroekonomik ve finansal gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu ve uluslararası finansal yapı ve borç konuları ele alındı.

 • Çinli Bilim İnsanları Jiuzhang 3.0 Kuantum Bilgisayarını Tanıttı
  12 Eki Çinli Bilim İnsanları Jiuzhang 3.0 Kuantum Bilgisayarını Tanıttı

  Çinli bilim insanları, Jiuzhang 3.0 kuantum bilgisayar prototipini tanıtarak, fotonik kuantum bilgisayar teknolojisinin sınırlarını zorladı. Gauss bozonu örnekleme problemlerini dünyanın en hızlı süper bilgisayarlarından 10 katrilyon kat daha hızlı çözen bir kuantum hesaplama becerisi elde edildi. Jiuzhang 3.0 bilgisayarı, bir önceki modele göre bir milyon kat daha hızlı çalışıyor.

 • Türkiye-Afrika IV. Ekonomi ve İş Forumu'nda Afrikalı yetkililerden ortaklık çağrısı
  12 Eki Türkiye-Afrika IV. Ekonomi ve İş Forumu'nda Afrikalı yetkililerden ortaklık çağrısı

  Türkiye-Afrika IV. Ekonomi ve İş Forumu'na katılan Afrikalı bakan ve yetkililer, Türkiye'nin farklı sektörlerde bilgi ve tecrübeye sahip olduğuna dikkati çekerek ortaklık çağrısı yaptı. Forumda yapılan konuşmalarda Afrika'nın enerji, telekomünikasyon, ulaşım ve sağlık gibi alanlarda Türkiye ile kazan-kazan ortaklıklarına ihtiyaç duyduğu vurgulandı. Ayrıca, genç nüfusun eğitimi ve istihdamı konusunda da işbirliği yapılması gerektiği belirtildi.

 • ABD Hazine Bakanı Yellen: 'ABD ekonomisi için temel senaryonun yumuşak iniş olduğunu düşünüyorum.
  11 Eki ABD Hazine Bakanı Yellen: "ABD ekonomisi için temel senaryonun yumuşak iniş olduğunu düşünüyorum.

  ABD Hazine Bakanı Yellen: "ABD ekonomisi için temel senaryonun yumuşak iniş olduğunu düşünüyorum.

 • Brezilyalı Cimnastikçi Rebeca Andrade Türk Milli Takımını Övdü
  09 Eki Brezilyalı Cimnastikçi Rebeca Andrade Türk Milli Takımını Övdü

  Kadınlarda olimpiyat ve dünya şampiyonu Brezilyalı cimnastikçi Rebeca Andrade, Türkiye Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı'nı övdü. Andrade, Türkiye'nin cimnastikteki başarısını vurgulayarak, takımın 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için kota aldığını belirtti. Ayrıca, Antwerp'te düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda beş madalya kazanan Andrade, Simone Biles ile yarışmanın harika duygular hissettirdiğini ifade etti.

 • Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı'nın 31. yılı kutlandı
  06 Eki Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı'nın 31. yılı kutlandı

  Türkiye dahil 28 ülkenin üye olduğu Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı'nın (CICA) kuruluşunun 31. yılı dolayısıyla Kazakistan'ın başkenti Astana'da resepsiyon düzenlendi. CICA Genel Sekreteri Kayrat Sarıbay'ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe üye ülkelerin Astana'daki büyükelçileri, Kazakistan Cumhurbaşkanlığı İdaresinden yetkililer, bakanlar ve çok sayıda davetli katıldı. CICA'nın 31 yıl önce bir diyalog platformu olarak başlatıldığını hatırlatan Sarıbay, şu anda tam teşekküllü Pan-Asya örgütü olma yolunda ilerlediğini bildirdi.

 • Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 2023-2024 Sezonunu Açıyor
  05 Eki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 2023-2024 Sezonunu Açıyor

  Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), yarın vereceği konserle 2023-2024 sezonunun açılışını yapacak. Şef Eray İnal'ın yöneteceği konserde solist olarak pan flüt sanatçısı Marin Gheras yer alacak. Konser, pan flüt repertuvarından seçilmiş eserlerle başlayacak ve film müzikleriyle devam edecek.

 • Orta Doğu'da sömürge yönetimlerinin altüst ettiği yaşamlar
  04 Eki Orta Doğu'da sömürge yönetimlerinin altüst ettiği yaşamlar

  Eskiden İngiliz ve Fransız sömürgesi olan günümüz İsrail ve işgal altındaki Filistin Toprakları, Ürdün, Lübnan ve Suriye'de çok sayıda kişinin yaşamı sömürge yönetimleri yüzünden altüst oldu.

 • Bingöl Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yaralı Kedilere Bebek Gibi Bakıyor
  01 Eki Bingöl Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yaralı Kedilere Bebek Gibi Bakıyor

  Bingöl Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Ali Murat Mırçık, sokakta bulduğu yaralı kedilere evinde bebek gibi bakıyor. Mırçık, kedilere mama ve bakım sağlayarak onların iyileşmesine yardımcı oluyor.

 • Sokakta yaralı olarak bulduğu kedileri sahiplendi
  01 Eki Sokakta yaralı olarak bulduğu kedileri sahiplendi

  Bingöl Üniversitesinde öğretim görevlisi olan Ali Murat Mırçık, farklı zamanlarda sokakta bulduğu yaralı kedileri sahiplenerek evinde bebek gibi bakıyor.

 • Iga Swiatek, Pan Pasifik Açık'ta çeyrek finalde elendi
  29 Eyl Iga Swiatek, Pan Pasifik Açık'ta çeyrek finalde elendi

  Pan Pasifik Açık'ta mücadele eden tek kadınlar dünya 2 numarası Iga Swiatek, çeyrek finalde Rus Veronika Kudermetova'ya mağlup olarak elendi. Kudermetova, 2-1'lik setlerle Swiatek'i mağlup ederek yarı finale yükseldi.

 • 9. Asya Oyunları'nda Güney Kore ile Kuzey Kore Kadın Basketbol Takımları Karşılaştı
  29 Eyl 9. Asya Oyunları'nda Güney Kore ile Kuzey Kore Kadın Basketbol Takımları Karşılaştı

  HANGZHOU, 29 Eylül (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlenen 19. Asya Oyunları'nda, Güney Kore ile Kuzey Kore arasında oynanan kadınlar basketbol ön eleme turu grup maçı öncesinde birbirlerini selamlayan sporcular, 29 Eylül 2023. (Fotoğraf: Pan Yulong/Xinhua)

 • Evergrande'nin kurucusu Şu Ciayin polis gözetimi altında tutuluyor
  27 Eyl Evergrande'nin kurucusu Şu Ciayin polis gözetimi altında tutuluyor

  Çin'in borç krizindeki inşaat ve emlak şirketi Evergrande'nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Şu Ciayin'in polis gözetimi altında tutulduğu iddia edildi. Şu'nun gözetim altında tutulmasının, borç krizindeki şirketler grubuna yönelik yürütülen mali ve adli soruşturmalarla bağlantılı olduğu tahmin ediliyor. Evergrande, borç problemlerine ek olarak düzenleyici kurumların ve adli makamların yürüttüğü soruşturmalar nedeniyle zor günler geçiriyor.

 • 9. Asya Oyunları Basketbol Ön Eleme Maçında Japonya ile Katar Karşı Karşıya Geldi
  26 Eyl 9. Asya Oyunları Basketbol Ön Eleme Maçında Japonya ile Katar Karşı Karşıya Geldi

  HANGZHOU, 26 Eylül (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da düzenlenen 19. Asya Oyunları'nda Japonya ile Katar arasında oynanan Erkekler Basketbol Ön Eleme Turu maçında turnikeye giden Katarlı Faris Advic (solda), 26 Eylül 2023. (Fotoğraf: Pan Yulong/Xinhua)

 • Borç krizindeki Evergrande, soruşturma çıkmazında iflasa doğru ilerliyor
  26 Eyl Borç krizindeki Evergrande, soruşturma çıkmazında iflasa doğru ilerliyor

  Çin'in borç krizindeki inşaat ve emlak şirketi Evergrande, ödeme güçlüklerine ek olarak hakkında başlatılan soruşturmalarla adım adım iflasa yaklaşıyor.

 • Prof. Dr. Güllüpınar'ın projesi destek almaya hak kazandı
  24 Eyl Prof. Dr. Güllüpınar'ın projesi destek almaya hak kazandı

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Güllüpınar, yürütücülüğünü yaptığı proje ile TÜBİTAK'tan destek almaya hak kazandı.

 • Çin-ASEAN Sivil Havacılık İşbirliği ve Değişim Merkezi Nanning'de açıldı
  22 Eyl Çin-ASEAN Sivil Havacılık İşbirliği ve Değişim Merkezi Nanning'de açıldı

  Çin-ASEAN Sivil Havacılık İşbirliği ve Değişim Merkezi, Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi'nin Nanning kentinde düzenlenen bir sektörel işbirliği forumunda resmen açıldı. Merkez, Çin ve ASEAN'ı birbirine bağlayan hava yolu ağının bağlanabilirliğini güçlendirmeyi ve havacılık odaklı kültür turizminin koordineli gelişimini teşvik etmeyi amaçlıyor. Merkez, CATA, China Southern Airlines ve Singapur Changi Havalimanı gibi 15 kuruluş tarafından ortaklaşa kuruldu.

 • CICA, Pan Asya örgütüne dönüşmek için yol haritasını onayladı
  22 Eyl CICA, Pan Asya örgütüne dönüşmek için yol haritasını onayladı

  Türkiye dahil 28 ülkenin üyesi olduğu Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (CICA), tam teşekküllü uluslararası Pan Asya örgütüne dönüşmesi için yol haritasını onayladı. CICA Dışişleri Bakanları Konseyi'nin New York'ta düzenlenen toplantısına, CICA'ya üye 28 ülkenin dışişleri bakanları veya yardımcıları katıldı. Toplantıda, geçen yıl Astana'da düzenlenen 6. CICA Devlet Başkanları Zirvesi'nde alınan kararların hayata geçirilmesi ele alındı ve CICA'nın tam teşekküllü uluslararası Pan Asya örgütüne dönüştürülmesi için 8 reform maddesini içeren yol haritası onaylandı.

 • Rusya ve Türkiye, Türkiye'de büyük bir doğal gaz merkezi kurmak için görüşüyor
  22 Eyl Rusya ve Türkiye, Türkiye'de büyük bir doğal gaz merkezi kurmak için görüşüyor

  Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, enerji alanındaki anlaşmalar ve projelerin, Rus-Türk iş birliğinin amiral gemisi ve temeli olduğunu belirterek, şu anda Rusya ve Türkiye'nin, büyük bir doğal gaz merkezini Türkiye'de kurmak üzere görüştüğünü bildirdi. Buravov, doğalgaz merkezi projesi ile birlikte ulusal, bölgesel ve Pan-Avrupa enerji güvenliğinin sağlanmasının en önemli unsur olduğunu vurguladı.

 • Çin, Fujian eyaletini Taiwan ile entegrasyonu kolaylaştırmak için örnek bölge olarak belirledi
  15 Eyl Çin, Fujian eyaletini Taiwan ile entegrasyonu kolaylaştırmak için örnek bölge olarak belirledi

  Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Taiwan İşleri Ofisi Müdür Yardımcısı Pan Xianzhang, Fujian eyaletini Taiwan Boğazı'nın iki yakası arasındaki entegre kalkınma için örnek bölge olarak belirleyen ve yeni yayımlanan genelgenin, Fujian ve Taiwan arasındaki işbirliği ve entegrasyonu daha da kolaylaştırmayı amaçladığını belirtti.

 • Panama, yasa dışı göçmenleri ülkelerine göndermeye başlayacak
  09 Eyl Panama, yasa dışı göçmenleri ülkelerine göndermeye başlayacak

  Panama hükümeti, yasa dışı yollardan giriş yapan düzensiz göçmenlerin ülkelerine gönderileceğini duyurdu. Panama Ulusal Göç Direktörü, Darien Boşluğu'ndaki geçişlerin artması üzerine kontrollerin sıkılaştırılacağını belirtti.

 • Dr. Schär, Türkiye'deki ilk fabrikasını açtı
  07 Eyl Dr. Schär, Türkiye'deki ilk fabrikasını açtı

  Dr. Schär, İstanbul Sancaktepe'deki fabrikasıyla hem glutensiz ürünleri daha erişilebilir hale getirmeyi hem de Türkiye'yi glutensiz gıda üssü yapmayı amaçlıyor.

 • Meksika'da 2024 Devlet Başkanı Adayı Solcu Claudia Sheinbaum
  07 Eyl Meksika'da 2024 Devlet Başkanı Adayı Solcu Claudia Sheinbaum

  Meksika'da 2024 devlet başkanı seçimlerinde iktidar partisinin adayının eski Meksiko Belediye Başkanı solcu Claudia Sheinbaum olduğu açıklandı. Sheinbaum, muhalefet partisinin adayı Senatör Xochitl Galvez'e karşı yarışacak ve Meksika tarihinde ilk kez devlet başkanlığı yarışında iki kadın aday sahaya çıkacak.

 • Çin'in Panjin Şehrinde Fener Gösterisi İzleyenleri Büyüledi
  02 Eyl Çin'in Panjin Şehrinde Fener Gösterisi İzleyenleri Büyüledi

  PANJİN, 2 Eylül (Xinhua) -- Çin'in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletine bağlı Panjin'de bulunan Liaohe sulak alan parkında düzenlenen fener gösterisini izleyen insanlar, 1 Eylül 2023. Fener gösterisinde yüzlerce ışık enstalasyonu sergilendi.

 • İnsanların İlk Ataları Büyük Bir Kriz Atlattı
  01 Eyl İnsanların İlk Ataları Büyük Bir Kriz Atlattı

  Bilim insanları, insanların ilk atalarının yaklaşık 900.000 yıl önce büyük bir kriz atlattıklarını keşfetti. Kriz döneminde atalarımızın nüfusunun büyük bir kısmı yok oldu ve sadece 1.280 üreyebilir kişi kaldı. Araştırma, iklim değişiklikleri ve uzun süreli kuraklık gibi faktörlerin bu krize neden olduğunu gösterdi.

 • Panama, Kolombiya ile kara sınırını kapatmayı değerlendiriyor
  26 Ağu Panama, Kolombiya ile kara sınırını kapatmayı değerlendiriyor

  Panama'nın düzensiz göçmenlerin artması nedeniyle komşusu Kolombiya ile kara sınırını kapatmayı değerlendirdiği bildirildi. Panama hükümeti, düzensiz göç akışının önüne geçilmesi amacıyla Kolombiya ile kara sınırının kapatılması olasılığının masada olduğunu vurguladı.

 • Afrikalı siyasetçi Boukari-Yabara: '(Nijer'de) Durum çok gergin, hala askeri müdahale tehdidi altındayız'
  23 Ağu Afrikalı siyasetçi Boukari-Yabara: "(Nijer'de) Durum çok gergin, hala askeri müdahale tehdidi altındayız"

  Pan-Afrika Ligi Başkanı ve Afrikalı siyasetçi Amzat Boukari-Yabara, "(Nijer'de) Durum çok gergin, hala askeri müdahale tehdidi altındayız. İlk kez eski sömürgeci güç Fransa'dan kopma durumuyla karşı karşıyayız" dedi.

 • ORDU-KURUL KALESİ'NDE KAZI ÇALIŞMALARININ YÜZDE 60'I TAMAMLANDI
  22 Ağu ORDU-KURUL KALESİ'NDE KAZI ÇALIŞMALARININ YÜZDE 60'I TAMAMLANDI

  ORDU'da 2 bin 100 yıllık ana tanrıça 'Kibele' olmak üzere çok sayıda tarihi eserin ortaya çıkarıldığı Kurul Kalesi'nde, kazı çalışmalarının yüzde 60'ı tamamlandı.

 • Arap Birliği, Avustralya'nın İsrail yerleşim birimlerini yasadışı ilan etmesini memnuniyetle karşıladı
  14 Ağu Arap Birliği, Avustralya'nın İsrail yerleşim birimlerini yasadışı ilan etmesini memnuniyetle karşıladı

  Arap Birliği, Avustralya'nın işgal altındaki Filistin topraklarında inşa edilen İsrail yerleşim birimlerini resmi olarak 'yasadışı' kabul etme kararını memnuniyetle karşıladı. Ayrıca, Avustralya'nın 'İşgal Altındaki Filistin Toprakları' ifadesini resmi olarak tekrar kullanmaya başlayacağını duyurmasını da takdir etti. Bu hamle, uluslararası meşruiyet kararlarına saygı gösterilmesi ve İsrail'in uluslararası hukuk kurallarına uymaya zorlanması gerektiği mesajını iletmek açısından önemli olarak değerlendirildi.

 • GÖRÜŞ- Japonya Hiroşima'ya rağmen nasıl 'Amerikancı' oldu?
  11 Ağu GÖRÜŞ- Japonya Hiroşima'ya rağmen nasıl "Amerikancı" oldu?

  Daniel P. Aldrich, Hiroşima ve Nagazaki atom bombalarına rağmen Japonya'da Amerikan yanlısı fikirlerin nasıl geliştiğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • vLog hastaları için üretildi! – Fuji X-S20 inceleme!
  07 Ağu vLog hastaları için üretildi! – Fuji X-S20 inceleme!

  vLog hastaları için üretildi desek yeridir! 4K vLoglar çekmenize olanak sağlayan Fuji X-S20 inceleme videosu sizlerle...

 • Çinli mini heykel ustasından büyüleyici sanat eserleri
  03 Ağu Çinli mini heykel ustasından büyüleyici sanat eserleri

  Çin'in güneybatısındaki Chongqing kentinde mini heykel sanatında 40 yılı aşkın deneyime sahip, somut olmayan kültür mirasçısı Pan Qihui, altın, yeşim taşı, porselen ve hatta saç gibi malzemeleri kullanarak muhteşem mini sanat eserleri yaratıyor. Pan'ın başyapıtı olan 'Pipa Xing' adlı eser, geleneksel bir Çin enstrümanı olan Pipa'nın küçültülmüş bir modeli. Eserde Pipa'nın telleri yerine dört tel insan saçı kullanılmış. Pan ayrıca 'Qingming Festivali Sırasında Nehir Boyunca' adlı ünlü Çin resminin 5 cm uzunluğunda mini bir versiyonunu yeniden yarattı. 2018 yılında Çin sanat ve zanaat ustası unvanı alan Pan, şimdi becerilerini genç nesillere aktarmak için elinden geleni yapıyor. Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Chongqing'den bildiriyor. (XHTV)

 • TRIYOSYS Genel Müdürü Yusuf Eldoğan: Mavzer muharebe alanında askerimizin can güvenliğini maksimum derecede garanti altına alabileceği bir silah sistemidir
  27 Tem TRIYOSYS Genel Müdürü Yusuf Eldoğan: Mavzer muharebe alanında askerimizin can güvenliğini maksimum derecede garanti altına alabileceği bir silah sistemidir

  Türk askeri, Pro Mavzer Sistemi ile muharebe alanında düşman hedefi uzaktan komuta sistemi ile can güvenliğini maksimum seviyede garanti altına alarak imha edecek. Pro Mavzer, hafif seri ve mobil şekilde kullanılabilecek uzaktan komutalı bir silah sistemidir. Asker, bu sistem sayesinde tehlikeden uzaklaşabilecek ve keskin bir şekilde hedefleri vurabilecektir. Ayrıca, TRIYOSYS tarafından üretilen Tripod, Mast, Pan Tilt gibi sistemler de yerlileştirilmiştir ve yurt dışına ihracat yapılmaktadır. Pro Mavzer ürününe olan ilgi yüksektir ve en yakın zamanda silahlı kuvvetlere teslim edilmesi planlanmaktadır.

 • 8. Pan-Avrupa Koridoru Ülkeleri Siyasi Diyalog ve İşbirliği Konularını Görüştü
  27 Tem 8. Pan-Avrupa Koridoru Ülkeleri Siyasi Diyalog ve İşbirliği Konularını Görüştü

  İtalya, Arnavutluk, Bulgaristan ve Kuzey Makedonya'nın dışişleri bakanları, 8. Pan-Avrupa Koridoru ülkeleri olarak siyasi diyalog ve bölgesel işbirliği konularını görüştü. Toplantı sonucunda, 8. Koridor'un bölgenin istikrarına katkı sağlayabileceği ve üçüncü şahısların etkisini azaltabileceği belirtildi.

 • Çin'de Dışişleri Bakanı ve Merkez Bankası Başkanı Değişti
  25 Tem Çin'de Dışişleri Bakanı ve Merkez Bankası Başkanı Değişti

  Çin'in en üst düzey yasama organı olan 14. Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi, Wang Yi'yi dışişleri bakanı ve Pan Gongsheng'i merkez bankası başkanı olarak atadı. Dışişleri bakanlığı görevinden Qin Gang, Çin Merkez Bankası başkanlığı görevinden ise Yi Gang alındı.

 • Çin Dışişleri Bakanı Görevden Alındı
  25 Tem Çin Dışişleri Bakanı Görevden Alındı

  Çin'de uzun süredir kamuoyu önüne çıkmayan Dışişleri Bakanı Çin Gang, görevden alınarak yerine Vang Yi atandı. Ayrıca Merkez Bankası Başkanı Yi Gang da görevden alındı. Çin Devlet Başkanı Şi Cinping tarafından onaylanan kararlarla ilgili Çin Dışişleri Bakanlığı herhangi bir açıklama yapmadı. Çin Gang'ın 25 Haziran'dan beri kayıp olması ve bazı sansür iddiaları dikkat çekmişti.

 • Çin'in Panjin kentindeki Honghaitan Kızıl Plajı turistlerin ilgisini çekiyor
  20 Tem Çin'in Panjin kentindeki Honghaitan Kızıl Plajı turistlerin ilgisini çekiyor

  Çin'in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletinin Panjin kentinde bulunan Honghaitan Kızıl Plajı'ndaki manzara alanını ziyaret eden turistler, kırmızı Suaeda salsa bitkilerinin oluşturduğu manzara ile büyüleniyor.

 • Kenya Devlet Başkanı: Afrika Birliği egemenlik için reforma ihtiyaç duyuyor
  16 Tem Kenya Devlet Başkanı: Afrika Birliği egemenlik için reforma ihtiyaç duyuyor

  Kenya Devlet Başkanı William Ruto, Afrika Birliğinin dışardan aldığı destekle ayakta kaldığını belirterek, Birliğin egemenliği için reforma ihtiyaç duyduğunu söyledi. Ruto, Afrika'nın kendi insan kaynağına ve liderlerine dayanarak hareket etmesi gerektiğini vurguladı. Afrika Birliği programlarının yüzde 60'ının kıta dışındaki ortaklar tarafından finanse edildiğini ve Birliğin reforma ihtiyaç duyduğunu belirtti. Afrika Birliği Komisyonu Başkanı Musa Faki Muhammed ise Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Bölgesi (AfCFTA) anlaşmasının uygulamaya geçirilmesi ve sürecin hızlandırılması çağrısı yaptı.

 • Kızamıkta İstanbul Avrupa yakasının iç ve kuzey kesimleri başı çekiyor
  16 Tem Kızamıkta İstanbul Avrupa yakasının iç ve kuzey kesimleri başı çekiyor

  İSTANBUL Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Başkan Yardımcısı Dr. Çınla Nişli Kaya, kızamık vakalarının İstanbul Avrupa yakasının kuzey ve iç kesimlerinde yoğunlaştığını söyledi.

 • KIZAMIKTA İSTANBUL AVRUPA YAKASININ İÇ VE KUZEY KESİMLERİ BAŞI ÇEKİYOR
  16 Tem KIZAMIKTA İSTANBUL AVRUPA YAKASININ İÇ VE KUZEY KESİMLERİ BAŞI ÇEKİYOR

  İSTANBUL Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Başkan Yardımcısı Dr. Çınla Nişli Kaya, kızamık vakalarının İstanbul Avrupa yakasının kuzey ve iç kesimlerinde yoğunlaştığını söyledi.

 • ABD Hazine Bakanı Yellen: ABD ve Çin arasında ilişkilerde ilerleme kaydedildi
  09 Tem ABD Hazine Bakanı Yellen: ABD ve Çin arasında ilişkilerde ilerleme kaydedildi

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Çin ziyareti sırasında yaptığı görüşmelerin verimli geçtiğini belirterek, iki ülke arasındaki ilişkilerde biraz ilerleme kaydedildiğini düşündüğünü ifade etti. Yellen, ABD ile Çin arasındaki ilişkinin zamanın en önemli ilişkilerinden biri olduğunu vurguladı. ABD Başkanı Joe Biden ile kendisinin ABD ile Çin arasındaki ilişkiyi büyük güç çatışması çerçevesinde görmediklerini belirten Yellen, her iki ülkenin de bu ilişkiyi sorumlu bir şekilde yönetme yükümlülüğü olduğunu vurguladı. Yellen, Çin ziyaretindeki amacının Pekin'deki yeni ekonomi yönetimiyle ilişki kurmak ve derinleştirmek olduğunu belirtti.

 • ABD Hazine Bakanı Yellen, Çin'deki Temaslarını Tamamladı
  09 Tem ABD Hazine Bakanı Yellen, Çin'deki Temaslarını Tamamladı

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Çin'deki temaslarını tamamladıktan sonra düzenlediği basın toplantısında, ABD ve Çin arasında önemli anlaşmazlıklar olduğunu belirtti. Yellen, her iki ülkenin de gelişmesi için yeterince büyük olduklarını düşündüklerini ifade etti. Ziyaretinde Çinli yetkililerle bir araya gelen Yellen, ilişkilerin açık ve dürüst bir şekilde ele alınması gerektiğini vurguladı. Zorlukların bir gecede çözülemeyeceğini söyleyen Yellen, bu ziyaretin sağlam ve verimli iletişim kanallarının kurulmasına yardımcı olacağını umduğunu belirtti.

 • Sanatçı Olcay Poyraz'ın Vefatı
  08 Tem Sanatçı Olcay Poyraz'ın Vefatı

  Devlet Tiyatroları (DT), 80 yaşındaki sanatçı Olcay Poyraz'ın hayatını kaybettiğini duyurdu. Poyraz'ın cenazesi 10 Temmuz saat 14.00'te Alaçatı Kabristanı'nda defnedilecek. DT Genel Müdürü Mustafa Kurt, taziye mesajında Poyraz'a Allah'tan rahmet dileyerek ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileklerini iletti. Poyraz, kariyeri boyunca birçok oyunun içinde yer almıştır.

 • Fatih'teki Saraçhane Arkeoloji Parkı'nda Roma dönemine ait 3 mezar steli bulundu
  06 Tem Fatih'teki Saraçhane Arkeoloji Parkı'nda Roma dönemine ait 3 mezar steli bulundu

  Fatih'teki Saraçhane Arkeoloji Parkı'nda yapılan kazı çalışmasında, Roma dönemine ait olduğu düşünülen 3 mezar steli parçası gün yüzüne çıkarıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, kazı alanında yaptığı açıklamada, Saraçhane Arkeoloji Parkı'nın Aziz Polyeuktos Kilisesi kalıntıları olduğunu ve etrafındaki yapılaşmanın Geç Roma dönemine ait bir saray olduğunu belirtti. İBB'nin 13 ay önce başladığı kazı çalışmalarında birçok arkeolojik buluntu ve tarihi eser gün yüzüne çıktı. Kazı ekibi, dün kabartmalı ve rölyefli üç mezar steline ulaştı. Bu buluntuların İstanbul'un kent tarihinde Geç Roma dönemine ait olduğu düşünülmektedir. Kazı alanı yakında açık müze ve arkeopark olarak düzenlenecek ve kazılar devam ederken ziyaretçilere açık olacak.

 • Kenya Devlet Başkanı, Pan-Afrika Parlamentosunun Güçlendirilmesini İstiyor
  06 Tem Kenya Devlet Başkanı, Pan-Afrika Parlamentosunun Güçlendirilmesini İstiyor

  Kenya Devlet Başkanı William Ruto, Afrika'nın sorunlarına Afrikalı çözümler üretilmesi gerektiğini belirterek Pan-Afrika Parlamentosunun güçlendirilmesi çağrısı yaptı. Ruto, kıtanın sorunlarına Afrikalı çözümler bulunması gerektiğine dikkat çekti ve Pan-Afrika Parlamentosunun kıtanın işlerinin yönetiminde kilit bir kurum olarak konumlandırılması için adım atılması gerektiğini vurguladı.

 • Belize, sıtmadan arındırılmış ülke olarak onaylandı
  22 Haz Belize, sıtmadan arındırılmış ülke olarak onaylandı

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 70 yılı aşkın bir süredir devam eden sıtmayı yok etme çabalarının ardından Orta Amerika ülkesi Belize'nin sıtmadan arındırılmış olarak onaylandığını duyurdu. Belize'nin, geçen aylarda Azerbaycan ve Tacikistan'ın onaylanmasının ardından 2023 yılında bu statüyü kazanan üçüncü ülke olduğu vurgulandı. Belize'nin sıtmadan arındırılmış olarak onaylanması ile Amerika Bölgesi'ndeki 11 ülke de dahil olmak üzere toplam 42 ülke ve 1 bölgenin DSÖ tarafından sıtmadan arındırılmış olarak onaylanmış olduğu belirtildi.

 • Çin'deki Ekolojik Dönüşüm Doğaya ve Ekonomiye Katkı Sağlıyor
  18 Haz Çin'deki Ekolojik Dönüşüm Doğaya ve Ekonomiye Katkı Sağlıyor

  FUXİN, 18 Haziran (Xinhua) -- Çin'in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaletinde yer alan Zhangwu ilçesindeki yerel yetkililer, 2021 yılında Liuhe Nehri boyunca uzanan kumlu arazilerin ekilebilir çeltik tarlalarına dönüştürülmesini destekleyerek ekolojik ve ekonomik fayda elde...

Advertisement