Avusturya'da Merkez Sağ-Aşırı Sağ Koalisyon Dönemi - Son Dakika
Politika

Avusturya'da Merkez Sağ-Aşırı Sağ Koalisyon Dönemi

Avusturya\'da Merkez Sağ-Aşırı Sağ Koalisyon Dönemi

Avusturya’da yaklaşık iki aydır merkez sağ ÖVP ve aşırı sağcı FPÖ partileri tarafından yürütülen koalisyon görüşmelerinde uzlaşı sağlandı.

16.12.2017 02:32

Avusturya'da yaklaşık iki aydır merkez sağ ÖVP ve aşırı sağcı FPÖ partileri tarafından yürütülen koalisyon görüşmelerinde uzlaşı sağlandı. ÖVP Genel Başkanı Kurz ve aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı Heinz Christian Strache, düzenledikleri basın toplantısında, iki aydır sürdürülen koalisyon görüşmelerinin sonucunu kamuoyuyla paylaştı.

Kurz yaptığı açıklamada, "iki aydır sürdürülen görüşmelerin sonucunda, Türkuaz (ÖVP) ve Mavi (FPÖ) uzlaşısı sağlanmıştır." dedi. Avusturya Dışişleri ve Entegrasyon Bakanı, Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz, yaklaşık iki aydır sürdürülen koalisyon görüşmeleri sonucunda her iki partinin 5 yıllığına hükümet kurma noktasında anlaştıklarını bildirdi.

15 Ekim'de Avusturyalıların ülkede ciddi bir siyasi değişikliği arzuladığı için bu iki partiye oy verdiğini ifade eden Kurz, "Önümüzdeki 5 yıl boyunca bu değişim ve dönüşümü sağlamak için çalışacağız" ifadesini kullandı.

Strache, koalisyon görüşmeleri sonucunda oluşturulan programın yarın, önce her iki partinin yönetimi, daha sonra Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen'e sunulduktan sonra kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi. - VİYANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Avusturya'da Merkez Sağ-Aşırı Sağ Koalisyon Dönemi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement