Destici: (Orman yangınları çıkartanlar) Bunun cezası 3-5 sene yatıp çıkmak olmamalıdır" - Son Dakika

Destici: (Orman yangınları çıkartanlar) Bunun cezası 3-5 sene yatıp çıkmak olmamalıdır"

25.06.2022 17:27

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, orman yakanlar için daha ağır cezalar uygulanması gerektiğini belirtti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, orman yakanlar için daha ağır cezalar uygulanması gerektiğini belirtti.

Partisinin Uşak İl Başkanlığı yeni hizmet binasının açılışını yapan Destici, İl Başkanı Erhan Şahin'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Burada açıklamalarda bulunan Destici, Türkiye'yi yönetebilecek tecrübe, akıl ve kadrolara sahip olduklarını, 2021'den bu yana üye sayısını yüzde 300'ün üzerinde artırdıklarını söyledi.

Yüksek enflasyona karşı asgari ücretin artırılması ve 3600 ek gösterge gibi sorunların çözümü noktasında gayret gösterdiklerini bildiren Destici, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının da çözümünü arzu ettiklerini ifade etti.

Marmaris'teki orman yangınına dikkati çeken Destici, yangını çıkaran kişinin ailevi sebep öne sürdüğünü ancak bunun kendisine inandırıcı gelmediğini söyledi.

Konunun derinlemesine soruşturulması ve bir talimat sonucu çıkarıldığı belirlenirse bu talimatı verenlerden hesap sorulması gerektiğini dile getiren Destici, şöyle konuştu:

"Binlerce hektar ormanımız yanmıştır ve yanmaya devam etmektedir. Yani bunun cezası 3-5 sene yatıp çıkmak olmamalıdır. Çok ağır cezalar getirilmelidir. Ormanlar yok edilmiştir. O ormanların içinde binlerce, yüzbinlerce hayvan hayatını kaybetmiştir. Yani dışarıda Türkiye'nin, bir taraftan terörle bir taraftan orman yangınlarıyla bir taraftan pandemiyle mücadele eden bir ülke olduğu görüntüsü verilerek ekonomik olarak daha zor bir süreç yaşaması arzu edilmektedir. Bunlara fırsat verilmemelidir. "

Destici, konuşmasının ardından partiye yeni katılan üyelere rozetlerini taktı.

YORUMLAR
500
Fener Rum Patriği'ne hediye edilen formada yazan 'ekümeniklik' yazısıyla ilgili açıklama: Hukuki gerçeklerle bağdaşmıyor Fener Rum Patriği'ne hediye edilen formada yazan 'ekümeniklik' yazısıyla ilgili açıklama: Hukuki gerçeklerle bağdaşmıyor Futbolcu Totti'nin 20 yıllık evliliği bitiyor! İhanet iddiaları gündemde Futbolcu Totti'nin 20 yıllık evliliği bitiyor! İhanet iddiaları gündemde Batman'da kavunun içinden çıkan böcek, görüntüsüyle hayrete düşürdü Batman'da kavunun içinden çıkan böcek, görüntüsüyle hayrete düşürdü
Kaynak: AA

Son Dakika Politika Destici: (Orman yangınları çıkartanlar) Bunun cezası 3-5 sene yatıp çıkmak olmamalıdır' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement