MUSTAFA SARIGÜL KADER MAHKUMLARI AFFEDİLSİN - Son Dakika

MUSTAFA SARIGÜL KADER MAHKUMLARI AFFEDİLSİN

24.05.2022 15:20

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye'deki cezaevlerinde yatan kader mahkumlarının affedilmesini istedi.

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye'deki cezaevlerinde yatan kader mahkumlarının affedilmesini istedi.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine gelen TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, beraberindeki parti yöneticileriyle Siverek Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü önünde basın açıklaması yaptı. 9 Nisan'da af çağrısı yaptığını belirten Sarıgül, "Genel olarak af çağrısında bulunuyorum. Bizim devletimiz vicdanlıdır, bizim devletimiz merhametlidir, bizim devletimiz kader mahkumlarına mutlaka ve mutlaka bu şansı verecektir. İnanıyorum ki 9 milyon Suriyeliye kucak açan benim devletim 250 bin kader mahkumuna da kucak açacaktır. Bu kader mahkumlarını anneleriyle, babalarıyla, çocuklarıyla buluşturacağız. Af çağrımız siyasi bir çağrı değil, vicdani bir çağrıdır" diye konuştu.

Sarıgül, açıklamasının ardından AK Parti'li Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak'ı da ziyaret etti. (DHA)

YORUMLAR
500
TDP Genel Başkanı Sarıgül'den İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği'ne ziyaret TDP Genel Başkanı Sarıgül'den İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği'ne ziyaret TDP Genel Başkanı Sarıgül, Kütahya'da cezaevi önünde af çağrısını yineledi TDP Genel Başkanı Sarıgül, Kütahya'da cezaevi önünde af çağrısını yineledi 7 YIL ÖNCE MOTOSİKLET KAZASINDA ÖLEN KARDEŞİYLE AYNI KADERİ PAYLAŞTI 7 YIL ÖNCE MOTOSİKLET KAZASINDA ÖLEN KARDEŞİYLE AYNI KADERİ PAYLAŞTI
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika MUSTAFA SARIGÜL KADER MAHKUMLARI AFFEDİLSİN - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement