Son dakika Rafet Zeybek haberleri, Rafet Zeybek son dakika, son dakika Rafet Zeybek

Son Dakika Rafet Zeybek Haberleri

Son dakika Rafet Zeybek haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son rafet zeybek haberleri anında burada.


 • 03.05.2023 03 May 15:11 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Toptancı Hal Esnafını Ziyaret Etti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Toptancı Hal Esnafını Ziyaret Etti

  Başkan Muhittin Böcek, Antalya Toptancı Hal esnafını ziyaret ederek kahvaltı yaptı ve ürünlerin günlük piyasa değerleme komisyonunu izledi. Dernek Başkanı Hasan Ali Yılmaz, Böcek'e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi ve son olarak hal esnafıyla birlikte fotoğraf çektirdi.

 • 03.05.2023 03 May 12:36 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Toptancı Hal Esnafını Ziyaret Etti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Toptancı Hal Esnafını Ziyaret Etti

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Toptancı Hal esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi ve desteklerini ifade etti. Başkan Böcek'e CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Milletvekilleri Aydın Özer, Cavit Arı, Rafet Zeybek, Belediye Başkanları ve Milletvekilleri Adayları eşlik etti.

 • 09.04.2023 09 Nis 17:57 CHP Milletvekili Aday Listesini Ysk'ye Sundu… Türkan Elçi, Namık Tan da Listede Yer Aldı CHP Milletvekili Aday Listesini Ysk'ye Sundu… Türkan Elçi, Namık Tan da Listede Yer Aldı

  CHP, 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili seçimi için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) aday listesini sundu. Eski Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi, RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen üyesi Okan Konuralp, Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de CHP’nin aday listelerinde yer aldı.

 • 17.03.2023 17 Mar 11:43 Burak Erbay: 'Yıkılan Binaların Müteahhitlerinin Mal Varlıklarını Kaçırmalarını Önlemek İçin Kanun Teklifi Verdik. Burak Erbay: "Yıkılan Binaların Müteahhitlerinin Mal Varlıklarını Kaçırmalarını Önlemek İçin Kanun Teklifi Verdik.

  CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, 11 ili etkileyen depremlerde yıkılan binaların müteahhitlerinin mal varlıklarını kaçırmalarının önlenmesi için kanun teklifi verdiklerini belirterek, “Bu teklifimizin acilen gündeme alınıp Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesi için tüm partilerin desteğini bekliyoruz. Sorumluların mallarını kaçırmasının önüne geçmek için hep beraber bu yasanın Meclis’ten geçmesi için gerekli çalışmayı yapmamız gerekiyor” dedi.

 • 15.03.2023 15 Mar 22:33 Yargıda yeni düzenlemeleri içeren kanun teklifi Adalet Komisyonunda Yargıda yeni düzenlemeleri içeren kanun teklifi Adalet Komisyonunda

  TBMM Adalet Komisyonunda, yargıda yeni düzenlemeleri içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri devam ediyor.

 • 09.03.2023 09 Mar 20:52 CHP milletvekilleri deprem bölgesinde incelemelerde bulundu CHP milletvekilleri deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

  CHP Hukuk Komisyonu üyesi olan milletvekilleri depremin vurduğu Adıyaman'a gelerek inceleme yaptı.

 • 09.03.2023 09 Mar 18:01 CHP Hukuk Komisyonu Deprem Bölgesinde... Komisyon Üyesi Emre: 'İktidarın Bu İşten Elini Yıkayıp Sıyrılmasına İzin Vermeyeceğiz' CHP Hukuk Komisyonu Deprem Bölgesinde... Komisyon Üyesi Emre: "İktidarın Bu İşten Elini Yıkayıp Sıyrılmasına İzin Vermeyeceğiz"

  CHP Hukuk Komisyonu üyeleri, deprem bölgelerindeki incelemeleri kapsamında Malatya ve Adıyaman Adliyelerine giderek savcılarla görüştü ve deprem ile ilgili soruşturmalar hakkında bilgi aldı. Malatya Adliyesi önünde heyet üyesi milletvekilleri ile birlikte açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, depremde ihmali olan kim varsa cezasını çekmesinden yana olduklarını belirterek “İktidarın bu işten elini yıkayıp sıyrılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

 • 13.12.2022 13 Ara 11:53 CHP Heyeti Sel Felaketi Bölgesine Ulaştı. Seyit Torun: 'İklim Değişikliği ile İlgili Planlama Yapılması Lazım' CHP Heyeti Sel Felaketi Bölgesine Ulaştı. Seyit Torun: "İklim Değişikliği ile İlgili Planlama Yapılması Lazım"

  Sel felaketinin yaşandığı Antalya’ya giden CHP heyeti dün gece ilk incelemeleri yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “İklim değişikliğinin etkisini her yerde görmek artık mümkün. Artık bununla ilgili planlamaların yapılması lazım. Yoksa her geçen gün böyle bir afet tehlikesi ile karşı karşıya kalacağız” dedi.

 • 06.12.2022 06 Ara 23:29 TBMM, Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının 2023 bütçeleri Genel Kurulda TBMM, Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının 2023 bütçeleri Genel Kurulda

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) güçlendirilmesi ve kurumun resen hareket ederek dava açabilmesi gerektiğini söyledi.

 • 06.12.2022 06 Ara 22:49 CHP'li Zeynel Emre'den AİHM Tazminatları Önerisi: 'Halkın Vergileri ile Niye Biz Ödeyelim. Cumhurbaşkanı da Zengin, Aranızda Toplayın Ödeyin' CHP'li Zeynel Emre'den AİHM Tazminatları Önerisi: "Halkın Vergileri ile Niye Biz Ödeyelim. Cumhurbaşkanı da Zengin, Aranızda Toplayın Ödeyin"

  CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Türkiye aleyhine verdiği tazminat kararları ile ilgili “Bunları halkın vergisi ile biz niye ödeyelim. Kabinede çok zengin bakanlar var, cumhurbaşkanı da zengin, bu da sizin kusurunuz, bir zahmet bu parayı aranızda toplayın ödeyin” dedi.

 • 02.12.2022 02 Ara 16:18 Başkan Böcek, Sakatlar Derneği Başkanı Karavural'ı Başdanışmanı Olarak Atadı Başkan Böcek, Sakatlar Derneği Başkanı Karavural'ı Başdanışmanı Olarak Atadı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘3 Aralık Dünya Engeliler Günü’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen buluşmada, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural’ı, Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Danışmanı olarak görevlendirdiğini açıkladı.

 • 30.11.2022 30 Kas 19:01 TBMM Genel Kurulunda 'terör örgütleri' tartışması TBMM Genel Kurulunda "terör örgütleri" tartışması

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Terörle arasına mesafe koymamak, terörü lanetlememek de alçaklıktır.

 • 17.11.2022 17 Kas 16:50 Karma Komisyon HDP'li Güzel'in milletvekilliğinin düşürülmesi yönündeki raporu kabul etti Karma Komisyon HDP'li Güzel'in milletvekilliğinin düşürülmesi yönündeki raporu kabul etti

  TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonlarının üyelerinden kurulu Karma Komisyon, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in "devamsızlık" nedeniyle milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin Hazırlık Komisyonu raporunu kabul ederek, Genel Kurula sevk edilmesini kararlaştırdı.

 • 16.11.2022 16 Kas 14:35 TBMM Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu toplandı

  TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı.

 • 15.11.2022 15 Kas 18:43 TBMM Genel Kurulunda İYİ Parti, HDP ve CHP'nin grup önerileri kabul edilmedi TBMM Genel Kurulunda İYİ Parti, HDP ve CHP'nin grup önerileri kabul edilmedi

  TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

 • 28.10.2022 28 Eki 15:03 ANTALYA'DA 29 EKİM KUTLAMALARI ANTALYA'DA 29 EKİM KUTLAMALARI

  Antalya'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 99'uncu yıl dönümü kapsamında Cumhuriyet Meydanı'na çelenk bırakıldı.

 • 21.10.2022 21 Eki 17:44 Ankara haberi! Özgür Özel: 100'üncü yılda Cumhuriyet Balosu, Çankaya Köşkü'nde olacak (2) Ankara haberi! Özgür Özel: 100'üncü yılda Cumhuriyet Balosu, Çankaya Köşkü'nde olacak (2)

  Ankara politika haberine göre 'MUHALİF BASINI SUSTURMAK İÇİN ADIM ATTILAR'CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Gazipaşa Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Meyve Festivali'nin ardından her yıl binlerce kişiyi ağırlayan Antalya Kitap Fuarı'na katıldı.

 • 21.10.2022 21 Eki 17:06 ÖZGÜR ÖZEL 100'ÜNCÜ YILDA CUMHURİYET BALOSU, ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE OLACAK ÖZGÜR ÖZEL 100'ÜNCÜ YILDA CUMHURİYET BALOSU, ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE OLACAK

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 100'üncü yılda Cumhuriyet balosu olacak.

 • 13.09.2022 13 Eyl 16:21 Rafet Zeybek: 'Kamu Personelinin Sorunlarını En Kısa Sürede, Sistemli Biçimde ve Kalıcı Olarak Biz Çözeceğiz' Rafet Zeybek: "Kamu Personelinin Sorunlarını En Kısa Sürede, Sistemli Biçimde ve Kalıcı Olarak Biz Çözeceğiz"

  CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Akdeniz Posta Dağıtım Müdürlüğü personelini ziyaretinde; “Posta emekçilerinin sorunlarını biliyoruz. Bu sorunları daha önce de Meclis gündemine getirdik. Getirmeye de devam edeceğiz. Halkın iktidarında kamu personelinin sorunlarını en kısa sürede, sistemli bir biçimde ve kalıcı olarak biz çözeceğiz” dedi.

 • 09.09.2022 09 Eyl 10:57 Muratpaşa Belediyesi'nden Sünnet Şöleni Muratpaşa Belediyesi'nden Sünnet Şöleni

  Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlendiği sünnet şöleni Yenigün Mahallesi Şehirler Parkı’nda gerçekleşti. Belediyenin bu yılki sünnet şölenine yaklaşık 250 çocuk katıldı.

 • 21.08.2022 21 Ağu 17:08 Rafet Zeybek: 'Maliye Bakanı Nebati İyimserlik Tabloları Çizip, Koruma Ordusu ile Esnaf Geziyor, Halktan Korkmasın Antalya'nın Çiftçilerini Gezsin ve... Rafet Zeybek: "Maliye Bakanı Nebati İyimserlik Tabloları Çizip, Koruma Ordusu ile Esnaf Geziyor, Halktan Korkmasın Antalya'nın Çiftçilerini Gezsin ve...

  CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, “AKP’nin atanmış Maliye Bakanı Nebati iyimserlik tabloları çizip, koruma ordusu ile esnaf geziyor. Halktan korkmasın Antalya’nın çiftçilerini gezsin ve dinlesin, bu kriz demeç vererek çözülmez” dedi.

 • 31.07.2022 31 Tem 00:01 Manavgat'ta 'Yüzyılın Yangını Açık Hava Müzesi' sergisi açıldı Manavgat'ta "Yüzyılın Yangını Açık Hava Müzesi" sergisi açıldı

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde, "Yüzyılın Yangını Açık Hava Müzesi" adlı serginin açılışı yapıldı.

 • 30.07.2022 30 Tem 16:44 Manavgat'ta Yüzyılın Yangını Müzesi Manavgat'ta Yüzyılın Yangını Müzesi

  Antalya Manavgat Belediyesi, Manavgat yangının 1. yıldönümünde, "Bir Ömür Bir Fidan Hatıra Ormanı" ve "Yüzyılın Yangını Açık Hava Müzesi" oluşturarak, vatandaşlarla açılışını gerçekleştirdi.

 • 25.07.2022 25 Tem 01:15 Feslikan Yağlı Güreşleri başladı Feslikan Yağlı Güreşleri başladı

  Konyaaltı Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 24. Feslikan Yağlı Pehlivan Güreşleri başladı.

 • 24.07.2022 24 Tem 14:52 Feslikan Yağlı Güreşleri başladı Feslikan Yağlı Güreşleri başladı

  Konyaaltı Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 24. Feslikan Yağlı Pehlivan Güreşleri başladı.

 • 21.07.2022 21 Tem 16:27 Antalya Lisesi'nin Tarihi Müze Binasının Olgunlaşma Enstitüsüne Tahsis Edilmesi Protesto Edildi Antalya Lisesi'nin Tarihi Müze Binasının Olgunlaşma Enstitüsüne Tahsis Edilmesi Protesto Edildi

  Antalya Lisesi müzesinin bulunduğu tarihi binanın “el sanatları, yöresel mutfak lezzetleri tanıtım ve satış faaliyeti” için Antalya Olgunlaşma Enstitüsü’ne tahsis edilmesi, Antalya Lisesi ve Mezunlar Vakfı, veliler ve eğitimciler tarafından protesto edildi. CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, “Nasıl ki Türkiye’nin dünyada ilk 500’e giren bir Boğaziçi ile uğraşan bir iktidar varsa, işte o anlayış şimdi Antalya Lisesi ile uğraşan anlayıştır” dedi.

 • 17.07.2022 17 Tem 15:15 Antalya'da 46 Bin 663 Konut veya İşyeri Yabancılara Satıldı Antalya'da 46 Bin 663 Konut veya İşyeri Yabancılara Satıldı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek’in önergesine verdiği yanıta göre; Antalya’da 2015-2022 arasında 46 bin 663 konut veya işyeri yabancı kişilere satıldı. Zeybek, “Vatandaşın konut sorununu Beştepe’deki bin odalı saraydan, kupon arazi dökümü çıkartarak yapamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Antalya’dan ev alan Sudan ve Dominik vatandaşı kadar alım gücü yoksa bu utanç AKP’nindir” dedi.

 • 23.06.2022 23 Haz 20:38 6. Yargı Paketi TBMM Genel Kurulunda 6. Yargı Paketi TBMM Genel Kurulunda

  TBMM Genel Kurulunda, Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

 • 23.06.2022 23 Haz 16:21 Karma Komisyon Başkanı Beyazıt: 'Salihe Aydeniz ile ilgili 76 dosya vardı, biz bunlardan 5 tanesini işleme aldık' Karma Komisyon Başkanı Beyazıt: "Salihe Aydeniz ile ilgili 76 dosya vardı, biz bunlardan 5 tanesini işleme aldık"

  TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz hakkındaki 5 ayrı Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi'ni ele aldı.

 • 22.06.2022 22 Haz 15:00 Basın Meslek Örgütleri, 'Medyaya Yeni Yaptırım' Düzenlemesine Karşı Ankara'da Bir Araya Geldi: 'Seçimlere Bir Yıl Kala Bu Yasanın Getirilmesi Manidar' Basın Meslek Örgütleri, "Medyaya Yeni Yaptırım" Düzenlemesine Karşı Ankara'da Bir Araya Geldi: "Seçimlere Bir Yıl Kala Bu Yasanın Getirilmesi Manidar"

  Basın meslek örgütleri; internet medyası ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifine karşı Ankara’da açıklama yaptı. Meslek örgütleri adına açıklama yapan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, “Seçimlere bir yıl kala bu yasanını getirilmesi manidardır. Bu hapis cezaları, toplumu yıldırmak için getirilmiştir. Bu nasıl uygulanacaktır? Kime uygulanacaktır? Ve yine bu uygulama Yargıtay üyesinin TBMM’de söylediği gibi yargıda pek çok karmaşaya ve soruna yol açacaktır. Karmaşa ve keyfilik nasıl önlenecektir? Sorunları defalarca sorduk" dedi. Yasa teklifinin Anayasa'ya aykırı olduğunu söyleyen Bilgin, "Bu yasa temel insan haklarına, haberleşme özgürlüğüne, basın özgürlüğüne aykırıdır. Yani Anayasa’ya aykırıdır. Anayasa ile güvence altına alınan haklarımıza aykırıdır” diye konuştu.

 • 17.06.2022 17 Haz 16:49 Muhalefet, Sosyal Medya Düzenlemesine Şerh Düştü: Kaosu Tetiklemesi Kaçınılmaz Muhalefet, Sosyal Medya Düzenlemesine Şerh Düştü: Kaosu Tetiklemesi Kaçınılmaz

  Muhalefet partileri, TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edilen internet medyası ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören düzenlemeye “şerh düştü.” CHP’nin muhalefet şerhinde, “Düşünce ve ifade özgürlüğü ile basın özgürlüğüne baskı uygulanmasına meşruluk kazandırılacaktır ki bunun da her an toplumsal bir kaosu tetiklemesi kaçınılmazdır” değerlendirilmesi yapıldı. HDP’nin şerhinde, “Enflasyon can yakıyor, miktarını az göstermektir, yoksulluğu örtbas etmektir. Toplantı ve gösteri hakkı askıdadır, bu gerçeği toplumdan kaçırmaktır. Konserler, gösteriler yasak, toplumun yaşam tarzına müdahale var, itirazlara karşı bu kanun teklifi gündemdedir” denildi.

 • 16.06.2022 16 Haz 10:43 Yazılı basının kaderi genel kurula kaldı Yazılı basının kaderi genel kurula kaldı

  Kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda da aynı şekliyle kabul edilmesi halinde Anadolu'da yayın yapan gazetelerin ekonomik olarak çıkmaza gireceğine dikkat çeken TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun değişiklik taleplerinin dikkate alınmasını, yerel gazetelerin...

 • 15.06.2022 15 Haz 22:59 Basın, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenleme TBMM Adalet Komisyonunda Basın, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenleme TBMM Adalet Komisyonunda

  TBMM Adalet Komisyonunda, basın, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenlemeleri içeren Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edildi.

 • 15.06.2022 15 Haz 22:23 Sosyal Medya Düzenlemesi Adalet Komisyonu'nda: 'Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma' Suçunu İçeren 29. Madde Kabul Edildi Sosyal Medya Düzenlemesi Adalet Komisyonu'nda: 'Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma' Suçunu İçeren 29. Madde Kabul Edildi

  Basın ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar getiren düzenlemenin görüşmeleri, TBMM Adalet Komisyonu’nda sürüyor. Bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası öngörülen ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçunun yer aldığı 29. madde kabul edildi. Madde üzerinde konuşan Yargıtay 8. Ceza Dairesi üyesi İhsan Baştürk, “Yargı erki tarafından uygulanmasında önemli tartışmalar çıkabileceğini tahmin etmek hiç de güç değildir. ‘Kamu barışını bozmaya elverişli şekilde yayılması’ unsurunun belirlenmesi de ayrı bir güçlük olarak karşımıza çıkmaktadır” dedi. MHP’li Feti Yıldız, İhsan Baştürk için “Suç felsefesi yaptı” derken AKP'li Ahmet Özdemir, “Afaki içi boş değerlendirme” dedi. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, söz verilmediği için komisyonu terk etti.

 • 15.06.2022 15 Haz 17:54 TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi

  TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi.

 • 14.06.2022 14 Haz 18:31 Sosyal Medya Düzenlemesi Adalet Komisyonu'nda Görüşülüyor... İlk 9 Madde Kabul Edildi Sosyal Medya Düzenlemesi Adalet Komisyonu'nda Görüşülüyor... İlk 9 Madde Kabul Edildi

  AKP ve MHP’nin seçimler öncesinde Meclis’e sunduğu; basın ve sosyal medya alanı açısından yeni yaptırımlar öngören ve basın ve ifade özgürlüğü kapsamında tepkilere neden olan yasa teklifinin görüşmeleri TBMM Adalet Komisyonu’nda devam ediyor. “Sosyal medya yasası” olarak bilinen teklifin ilk 9 maddesi kabul edildi. AKP önergesiyle, İstanbul asliye ceza mahkemelerine verilen yetki ve internet haber sitelerindeki cevap ve düzeltme yazısının süreleri hakkında düzenlemeye gidildi.

 • 13.06.2022 13 Haz 15:16 6. Yargı Paketi'ne Muhalefet Şerhi: 'Akp İktidarı, 'Yargıda Reform' Söylemine Sarılarak Sorunların Kaynağı Olduğunu Gizlemeye Çalıştı' 6. Yargı Paketi'ne Muhalefet Şerhi: "Akp İktidarı, 'Yargıda Reform' Söylemine Sarılarak Sorunların Kaynağı Olduğunu Gizlemeye Çalıştı"

  Muhalefet, hâkim ve savcı yardımcılığı, noterlerde taşınmaz satışı ve stokçuluk cezalarında artış gibi düzenlemeler içeren 6. Yargı Paketi’ne şerh düştü. CHP’nin şerhinde, “FETÖ ile ortaklık dönemde yargıda açılan karadelikle yargıya güveni tarihin en düşük seviyelerine indiren ve yargı eliyle siyasi muarızlarını yok etme politikası izleyen AKP iktidarı, 15 Temmuz 2016 tarihli darbe kalkışmasından sonra 'yargıda reform’ söylemine sarılarak yaşanan sorunların kaynağı olduğunu gizlemeye çalıştı” değerlendirmesi yapıldı. HDP’nin şerhinde ise “Mahkemeler, tutuklu muhalifleri serbest bırakmamak için AİHM kararlarına uymamaktadırlar” denildi.

 • 10.06.2022 10 Haz 11:36 'Bu yasa yazılı basına kilit vurdurur' "Bu yasa yazılı basına kilit vurdurur"

  Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu tarafından, "Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi"ne ilişkin olarak hazırlanan rapor, Abdullah Güler Başkanlığında toplanan TBMM Adalet Komisyonu'na sunuldu.

 • 08.06.2022 08 Haz 13:50 6. Yargı Paketi Müzakereleri Adalet Komisyonu'nda Sürüyor. Tbb, Sözlü Mülakatın Kaldırılmasını İstedi 6. Yargı Paketi Müzakereleri Adalet Komisyonu'nda Sürüyor. Tbb, Sözlü Mülakatın Kaldırılmasını İstedi

  TBMM Adalet Komisyonu’nda, hakim ve savcı yardımcılığı, noterlerde taşınmaz satışı, ‘stokçuluk’ cezalarının artırılmasına ilişkin düzenlemelerin yer aldığı 6. Yargı Paketi’nin görüşmeleri devam ediyor. HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, “Bu ekonomik krizin nedeni sanki birileri stokçuluk yapıyormuş da o yüzden gibi bir algı yaratmaya çalışıyorsunuz. Sadece hedef saptırıyorsunuz” diyerek teklif eleştirdi. CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Akın Gürlek’in Adalet Bakan Yardımcılığı’na atanmasıyla ilgili “‘AYM kararlarını tanımıyorum’ diyen hâkim, bakan yardımcılığına getiriliyorsa, yargı bağımsız değil” dedi. Türkiye Barolar Birliği temsilcisi Burcu Öztürk, hâkim ve savcı adaylığında sözlü mülakatın kaldırılmasını istedi.

 • 02.06.2022 02 Haz 13:44 Kaftancıoğlu 'Sabıka Holding Broşürü' Davasından Tek Celsede Beraat Etti Kaftancıoğlu "Sabıka Holding Broşürü" Davasından Tek Celsede Beraat Etti

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve dağıtılması için il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen "SaBıKa Holding" başlıklı broşürle ilgili sosyal medya paylaşımı gerekçe gösterilerek, ‘Cumhurbaşkanı ve devlet görevlisine hakaret’ suçlamalarıyla 6 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada tek celsede beraat etti.

 • 23.05.2022 23 May 15:55 Konyaaltı Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Saygılı, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı Konyaaltı Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Saygılı, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı

  Konyaaltı Belediyesi önünde yaşamını yitiren Konyaaltı Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Muammer Saygılı için düzenlenen törende sevenleri gözyaşlarına hakim olamadı.

 • 23.05.2022 23 May 13:17 Rafet Zeybek: AKP'nin Yargısı da AKP'nin Yargıçları da Sandıkta Gidecek Rafet Zeybek: AKP'nin Yargısı da AKP'nin Yargıçları da Sandıkta Gidecek

  CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “Türkiye'de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” sözlerini eleştirdi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun eski tweetleri nedeniyle yargılandığını hatırlatan Zeybek, “Eski bir Cumhuriyet savcısı olarak, bu ülkenin dürüst ve hukukun üstünlüğünü savunan yargı mensuplarını ayrı tutarak şunu belirtiyorum ki AKP’nin yargısı da AKP’nin yargıçları da sandıkta gidecekler” dedi.

 • 20.05.2022 20 May 14:59 Antalya'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Antalya'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı dolu dolu kutladı. Düzenlenen fener alayına katılan binlerce Antalyalı, 400 metrelik dev bayrağı omuzlarında taşıdı. Ünlü sanatçı Burcu Güneş ve Emircan İğrek Cumhuriyet Meydanı’nda, Serpil Efe’de Serik’te konser verdi. Çıralı Olympos'tan Cumhuriyet Meydanı’na kadar süren gençlik koşusu düzenledi.

 • 19.05.2022 19 May 13:21 Antalya'da '19 Mayıs' coşkusu Antalya'da '19 Mayıs' coşkusu

  ANTALYA'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenirken, coşkuyla kutlama yapıldı.

 • 16.05.2022 16 May 16:20 Manavgat Belediyesi Yağlı Güreşleri'nde Başpehlivan Cengizhan Şimşek oldu Manavgat Belediyesi Yağlı Güreşleri'nde Başpehlivan Cengizhan Şimşek oldu

  Manavgat Belediyesi 9. Yağlı Pehlivan Güreşleri, Ilıca Stadyumu'nda 71'i başpehlivan olmak üzeri bin 170 güreşçinin katılımıyla yapıldı.

 • 09.05.2022 09 May 15:09 Uluslararası Antalya Yörük Festivali'nde Döşemealtı Standı Büyük İlgi Gördü Uluslararası Antalya Yörük Festivali'nde Döşemealtı Standı Büyük İlgi Gördü

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali’nde Döşemealtı Belediyesi’nin Yörük çadırı büyük ilgi gördü.

 • 08.05.2022 08 May 11:23 Antalya Yörük Türkmen Festivali'nin İkinci Günü Çeşitli Etkinliklerle Geçti Antalya Yörük Türkmen Festivali'nin İkinci Günü Çeşitli Etkinliklerle Geçti

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali ikinci gününde de renkli etkinliklerle devam ediyor. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile festival alanını gezdi.

 • 07.05.2022 07 May 16:56 CHP'Lİ ÖZEL MECLİS'TE, KİRA ARTIŞINA ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASINI TEKLİF EDECEĞİZ CHP'Lİ ÖZEL MECLİS'TE, KİRA ARTIŞINA ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASINI TEKLİF EDECEĞİZ

  CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, "Meclis açıldıktan sonra parti olarak tüm siyasi partilere artan kiralar, bu kiraların yarattığı sorunlar ve mülk sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan sorunların tespit edilmesi ve hakkaniyetli çözüm getirilmesine yönelik önerilerin tartışılacağı...

 • 06.05.2022 06 May 23:12 DAVUTOĞLU HER OPSİYONA AÇIĞIZ DAVUTOĞLU HER OPSİYONA AÇIĞIZ

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Antalya programı kapsamında, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali'nin gala gecesine katıldı.

 • 06.05.2022 06 May 12:22 AESOB Başkanı Adlıhan Dere güven tazeledi AESOB Başkanı Adlıhan Dere güven tazeledi

  Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in Divan Başkanlığında 5 Mayıs Perşembe Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Advertisement