SON DAKİKA RAŞİTİZM HABERLERİ

Son Dakika Raşitizm Haberleri

 • 24 Kasım 2018 16:47 Medıcabıl'de D Vitamini Anlatıldı Süleyman Sırrı Gökalp, D vitamini eksikliğinde görülen klinik belirtilerini de, Raşitizm, Osteomalazi, Kanser (prekanseröz lezyonlara yatkınlık), Kardiyovasküler sistem üzerine etkiler (hipertansiyon ve kardiyovasküler olaylar),Diyabet, Nöropsikiatrik fonksiyon bozukluğu (Şizofreni, Depresyon, Alzheimer hastalığı) olarak sıraladı
 • 11 Ekim 2018 18:51 D Vitamini Takviyesinin Yararı Var Mı? D Vitamini Takviyesinin Yararı Var Mı? D vitamininin yorgunluğa, depresyona, hatta kansere bile iyi geldiği söyleniyor.
 • 07 Eylül 2018 13:15 D Vitamini Eksikliğinin Hiç Bilmediğiniz Zararları! D Vitamini Eksikliğinin Hiç Bilmediğiniz Zararları! “Son dönemde bilimsel çalışmalar, D vitamini eksikliğinin; tümör gelişimine, kalp-damar hastalıklarına, diyabete, enfeksiyonlarda eğilime ve de depresyona yol açtığını göstermektedir” diyen Romatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Barış Gündoğdu, D vitamini eksikliğinde kas-iskelet ağrılarının da sık sık görülebileceğini söyledi.
 • 07 Eylül 2018 09:16 D Vitamini Eksikliğinin Hiç Bilmediğiniz Zararları! D Vitamini Eksikliğinin Hiç Bilmediğiniz Zararları! Okan Üniversitesi Hastanesi Romatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Barış Gündoğdu, D vitamini eksikliğinde kas-iskelet ağrılarının da sık sık görülebileceğini söyledi.
 • 13 Ağustos 2018 16:30 Yaz Aylarında Vitamin Eksikliği Nasıl Giderilir? Yaz Aylarında Vitamin Eksikliği Nasıl Giderilir? Yaz aylarında sıkça görülen vitamin eksiklikleri giderilmediği takdirde yorgunluk, uykusuzluk gibi sorunların yanı sıra ciddi sağlık sorunlarına da neden olabiliyor. Vitamin eksikliklerinin doğru beslenmeyle giderilebileceğine dikkat çeken Diyetisyen Damla Erdoğan Özsoy, “Vitaminler hem psikolojik hem biyolojik olarak hücrelerimize kadar koruyan, uyku halini bile düzenleyen harflerdir” diyor.
 • 30 Mayıs 2018 08:48 Gebelikte D Vitamini Eksikliğine Bağlı 20 Hastalık Gebelikte D Vitamini Eksikliğine Bağlı 20 Hastalık Gebelik döneminde D vitamini eksikliğinin annede yol açtığı sağlık sorunları:- Gebelik tansiyonu - Gebelik şekeri - Gebelik zehirlenmesi - Diş kaybı - Erken doğum riski Gebelik döneminde D vitamini eksikliğinin bebekte yol açtığı sağlık sorunları: - Erken doğum (Prematüre bebek) - Solunum problemleri - Kan şekerinde düşme - Kalsiyum düşüklüğü - Raşitizm - Havale geçirme - Büyüme geriliği - Metabolik kemik kırıkları - Yüksek oranda ve ağır seyreden enfeksiyonlar- Çocukluk döneminde dikkat eksikliği ve hiperaktivite - Otizm spektrum hastalıkları - Zeka puanı düşüklüğü - Kemik mineral yetersizliği - Tip 1 diyabet - Astım ve hışırtılı solunumD VİTAMİNİ İÇİN 15-20 DAKİKA GÜNEŞLENME YETERLİ Gebeler, D vitamininden zengin olan yumurta, süt, yoğurt,karaciğer ve balık (somon, sardalye, uskumru, morina gibi) tüketimine önem vermelidir
 • 18 Nisan 2018 10:40 Türkiye Nüfusunun Yüzde 28,3'ü Çocuk (2) Türkiye'de geçen yıl en yüksek çocuk nüfus oranına sahip il yüzde 46,7 ile Şanlıurfa, en düşük çocuk nüfusuna sahip il ise yüzde 17,2 ile Tunceli oldu.
 • 18 Nisan 2018 10:25 Türkiye'deki Çocuk Sayısı Azalıyor Türkiye nüfusunun yüzde 28,3’ünü çocuk nüfus oluşturdu.
 • 13 Nisan 2018 16:15 D Vitamini Ne İşe Yarar? D Vitamini Ne İşe Yarar? D vitaminini genellikle çocukların kemiklerinin büyümesi için gerekli olmasıyla biliriz ancak D vitamini ne işe yarar bütün detaylarıyla sizler için araştırdık.
 • 13 Nisan 2018 14:45 Doğru Beslenme Bilinci Olan Çocuk Sağlıklı Büyüyor Doğru Beslenme Bilinci Olan Çocuk Sağlıklı Büyüyor Sağlıklı beslenme; çocuğunuzun fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimi üzerinde önemli bir rol oynuyor. Pek çok ebeveyn çocuğuna evde sağlıklı ve dengeli beslenme eğitimi vermeye çalışıyor ancak yapılan planlama, dışarıda zararlı beslenme alışkanlıkları ile değişebiliyor. Bu nedenle çocukların beslenme alışkanlıklarının başta okul olmak üzere dış ortamda da kontrol altında tutulması büyük önem taşıyor. Memorial Hizmet Hastanesi Çocuk Endokrinolojisi Bölümü’nden Uz. Dr. Şerare Arbatlı, “15 Nisan Büyümenin İzlenmesi Günü” öncesinde çocukların dengeli beslenmesi için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
 • 10 Nisan 2018 16:30 Annenin D Vitamini Eksikliği Bebeği de Etkiliyor Annenin D Vitamini Eksikliği Bebeği de Etkiliyor Acıbadem Sağlık Grubu Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Prof. Dr. Serap Semiz ile anne ve bebeklerde D Vitamininin önemini ve eksikliğine karşı alınması gereken tedbirleri konuştuk.
 • 03 Nisan 2018 16:02 Moğollar Neden Çam Fıstığına Düşkün? Moğollar Neden Çam Fıstığına Düşkün? Batılı ülkelerde çokça tüketilen patlamış mısır, patates cipsi gibi atıştırmalıkların yerine Moğolistan'da çam fıstığı tüketiliyor, hem de torba torba!
 • 03 Nisan 2018 16:00 Çocuk Gelişiminde D Vitamininin Önemi Çocuk Gelişiminde D Vitamininin Önemi D vitamini çocukların büyüme ve gelişimi için büyük önem taşıyor. Özellikle çocukların kemik mineral yapısının güçlenmesi  açısından oldukça önemli.
 • 03 Nisan 2018 16:00 D Vitamini Eksikliği Çocukların Bağışıklık Sistemini Zayıflatıyor Mevsim geçişlerinde kalabalık okul ortamı ve dışarıda yeterince koruma sağlayamayan çocukların bağışıklık sistemleri zayıflıyor, hastalıklara karşı savunmasız kalıyor.
 • 12 Mart 2018 10:18 D Vitamini Eksikliği Bağışıklık Sistemini Zayıflatıyor Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan, çocuklarda bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve enfeksiyon risklerine karşı D vitamini değerlerine dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.
 • 08 Mart 2018 09:37 Sık Sık Girip Olmanızın Sebebi D Vitamini Eksikliği Olabilir Memorial Hizmet Hastanesi Dahiliye Bölümü'nden Uz. Dr. Hicran Özsemir, D vitamini eksikliğinin belirtileri ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.
 • 23 Şubat 2018 13:45 Bebeklerde D Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir? Bebeklerde D Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir? Kemiklerde şekil bozukluğu – Raşitizm Bebeklerde D vitamini eksikliği raşitizm denilen kemik hastalığına sebep olur ve gelişiminde gerilik görülür
 • 20 Şubat 2018 16:03 Erzurum-Yavru Kangallar, Ameliyat Olursa Yürüyebilecek Erzurum-Yavru Kangallar, Ameliyat Olursa Yürüyebilecek Erzurum'un Oltu ilçesinde Ümit Dağaşan'a ait Kangal köpeğin dünyaya getirdiği iki yavrunun kalsiyum eksikliği nedeniyle yürüyemedikleri tespit edildi.
 • 20 Şubat 2018 16:02 Yürüyemeyen Yavru Kangallar Tedavide Raşitizmin, yavru ve genç köpeklerde D vitamini eksikliğine bağlı olarak şekillenen kalsiyum ve fosfor metabolizması bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan bir hastalık oyduğunu vurgulayan Veteriner Dağaşan, "Köpeklerde raşitizm nedeni, genel olarak kalsiyum eksikliği olarak söylenebilir
 • 20 Şubat 2018 15:25 Dha Yurt Bülteni-12 1)SINIRDA YAKALANAN KÖPEKLER İHALEYLE SATILDIEDİRNE'de yurda kaçak sokulmak istenirken yakalanan 5 yavru köpek, açık artırmayla 9 bin liraya HAYTAP tarafından satın alındı.
 • 20 Şubat 2018 10:01 Yürüyemeyen Yavru Kangallar Tedavide Raşitizmin, yavru ve genç köpeklerde D vitamini eksikliğine bağlı olarak şekillenen kalsiyum ve fosfor metabolizması bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan bir hastalık oyduğunu vurgulayan Veteriner Dağaşan, "Köpeklerde raşitizm nedeni, genel olarak kalsiyum eksikliği olarak söylenebilir
 • 10 Ocak 2018 16:02 Batman'da Öğrencilere Sağlıklı Beslenmenin Önemi Anlatıldı Batman'da Öğrencilere Sağlıklı Beslenmenin Önemi Anlatıldı Batman Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında okullarda dengeli ve yeterli beslenme konusunda diyetisyenleri aracılığıyla bilgilendirme eğitimleri veriyor.
 • 27 Aralık 2017 11:23 Afyonkarahisar'da Sağlıklı Beslenme Semineri Afyonkarahisar TOKİ Fatma Aliye Hanım Anaokulu öğrencilerine sağlıklı beslenme konulu seminer verildi.
 • 12 Aralık 2017 15:09 D Vitamini Eksikliği Çocuklarda Büyümeyi Etkileyebilir" Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Prof. Dr. Serap Semiz, D vitamini eksikliğinin, çocuklarda büyüme ve gelişmeyi etkileyebileceğini, ciddi bir metabolik kemik hastalığı olan raşitizmin ortaya çıkabileceğini söyledi.
 • 20 Kasım 2017 09:31 Günde, Yaklaşık 15 Dakika Güneşlenmeliyiz Günde, Yaklaşık 15 Dakika Güneşlenmeliyiz KAPALI mekanlarda çalışmak ve gün ışığı alımını engelleyen kapalı giyisiler vucutta D vitamini eksikliğine neden oluyor ve bir çok hastalığa kapı arılıyor.
 • 16 Kasım 2017 22:27 Akdağ: Akdağ: "Türkiye'de Obeziteli Çocuk Oranı Yüzde 7'lerden Yüzde 9'lara Çıktı" Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, pediatrinin kendi alanına bulaşıcı olmayan hastalıklarla ilgili eğitimi çok yoğun olarak sokması gerektiğini belirterek, "Sağlıklı yaşama konusunu hekimlerimize, hemşirelerimize ziyadesiyle öğretmemiz lazım." dedi.
 • 16 Kasım 2017 21:56 61. Türkiye Milli Pediatri Kongresi Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, pediatrinin kendi alanına bulaşıcı olmayan hastalıklarla ilgili eğitimi çok yoğun olarak sokması gerektiğini belirterek, "Sağlıklı yaşama konusunu hekimlerimize, hemşirelerimize ziyadesiyle öğretmemiz lazım." dedi.
 • 09 Kasım 2017 11:25 'Nakil Yapılamaz' Denilen Melis, Babasının Böbreğiyle Yeniden Doğdu ANTALYA'da, sistinozis hastalığı nedeniyle böbreklerini kaybeden ve kalp yetmezliği başlayan 11 yaşındaki Melis Gümüş'e, babası Bilal Gümüş'ün böbreği nakledildi.
 • 09 Kasım 2017 11:07 Nakil Yapılamaz' Denilen Melis, Babasının Böbreğiyle Yeniden Doğdu Nakil Yapılamaz' Denilen Melis, Babasının Böbreğiyle Yeniden Doğdu ANTALYA'da, sistinozis hastalığı nedeniyle böbreklerini kaybeden ve kalp yetmezliği başlayan 11 yaşındaki Melis Gümüş'e, babası Bilal Gümüş'ün böbreği nakledildi.
 • 09 Kasım 2017 11:01 Antalya Nakil Yapılamaz' Denilen Melis, Babasının Böbreğiyle Yeniden Doğdu Antalya Nakil Yapılamaz' Denilen Melis, Babasının Böbreğiyle Yeniden Doğdu Antalya'da, sistinozis hastalığına bağlı böbreklerini kaybeden, kalp yetmezliği başlayan 11 yaşındaki Melis Gümüş'e, babası Bilal Gümüş'ün böbreği nakledildi.
 • 09 Kasım 2017 10:52 Dha Yurt Bülteni-2 1)TARIM İŞÇİSİ ÇOCUK PAMUK YIĞINLARI ARASINDA HAVASIZLIKTAN ÖLDÜ(1)Şanlıurfa' da pamuk yığınları arasında havasız kalan 14 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.
 • 31 Ekim 2017 10:58 Evde Eğitim Gören Öğrenciye Doğum Günü Sürprizi Tarsus ilçesinde sağlık sorunları nedeniyle evde eğitim gören ilkokul dördüncü sınıf öğrencisine İlçe Milli Eğitim Müdürü doğum günü sürprizi yaptı.
 • 22 Eylül 2017 13:36 D Vitamininin Fazlası da Zarar D Vitamininin Fazlası da Zarar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Pınar Müge Sarıkaya, özellikle kemik ve kas sağlığı üzerinde etkisi büyük olan D vitamini için 'fazlası da zarar' uyarısında bulundu.
 • 21 Ağustos 2017 21:29 Hangi Çorba Neye İyi Geliyor? Hangi Çorba Neye İyi Geliyor? Sofralarımızdan hiç eksik olmayan, Türk mutfağının başlıca yemeklerinden çorbalar, kansere, sindirime, kolesterole ve bunun gibi bin bir derde çare olduğunu biliyor musunuz? İşte sofraların sultanı çorbaların faydaları...Domates ÇorbasıDomatesin enerji değeri (kalorisi) azdır.
 • 01 Ağustos 2017 17:07 Güneş ile Gelen Sağlık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Rezzan Günaydın, günlük 15 dakika güneş ışığı görmenin vücudun yeterli D vitamini üretmesini sağlayacağını söyledi.
 • 01 Ağustos 2017 12:36 Diyetisyen Koç'tan D Vitamini Önerisi Diyetisyen Koç'tan D Vitamini Önerisi Bitlis Halk Sağlı Müdürlüğünde Diyetisyen Burak Koç, D vitamininin öneminden bahsederek, bu vitaminin vücut için ne kadar önemli olduğunu anlattı.
 • 01 Ağustos 2017 10:44 Güneş ile Gelen Sağlık Güneş ile Gelen Sağlık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Rezzan Günaydın, günlük 15 dakika güneş ışığı görmenin vücudun yeterli D vitamini üretmesini sağlayacağını söyledi.
 • 28 Temmuz 2017 15:34 D Vitamini ile Gelen 5 Fayda D Vitamini ile Gelen 5 Fayda Acıbadem Eskişehir Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman Son, D vitaminin birçok hastalıkla savaşmada önemli rol oynadığını fazla alındığında ise sağlık sorunlarına yol açacağını belirtti.
 • 25 Temmuz 2017 15:12 Kadınların İş Gücüne Katılımında Dönüm Noktası: Formül Süt Kadınların İş Gücüne Katılımında Dönüm Noktası: Formül Süt Raşitizm ve iskorbit vakalarında artış görülüyordu
 • 11 Temmuz 2017 13:42 D Vitamini Hakkında Her Şey D Vitamini Hakkında Her Şey Vücudun yeterli D vitamini alabilmesi için yapılması gerekenlere dikkat çeken Sabri Ülker Vakfı, D vitaminiyle ilgili merak edilenlere yanıt veriyor.
 • 29 Haziran 2017 10:39 Güneş Işınları ile Kilo Verebilirsiniz! Evet, güneşlenmek formunuzu korumanıza yardımcı olabilir.
 • 07 Haziran 2017 14:04 Dermatoloji Uzmanı Sema Karaoğlu: Dermatoloji Uzmanı Sema Karaoğlu: "Güneş Koruyucular D Vitamini Oluşumunu Engelliyor" " Raşitizm, kemik erimesi, cilt hastalıkları, saç dökülmesi nedeni D vitamini eksikliğinin başlıca raşitizm, kemik erimesi, cilt hastalıkları ve saç dökülmelerine neden olduğunu vurgulayan Uzm
 • 21 Nisan 2017 11:26 15 Dakikalık Güneş Vücudu Besliyor 15 Dakikalık Güneş Vücudu Besliyor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Rezzan Günaydın, günlük 15 dakika güneş ışığı görmenin vücudun yeterli D vitamini üretmesini sağlayacağını söyledi.
 • 29 Kasım 2016 20:35 Büyükerşen Trabzon'da Konuştu: 'Bize de 'Raylı Sistem Fizibıl Değil' Demişlerdi Büyükerşen Trabzon'da Konuştu: 'Bize de 'Raylı Sistem Fizibıl Değil' Demişlerdi Raşitizm hastalığı' deyince ekibe döndüm, 'Şuraya da plaj yapıyoruz' dedim
 • 29 Kasım 2016 20:20 Trabzon Büyükerşen Trabzon'da Yaptıklarını Anlattı Trabzon Büyükerşen Trabzon'da Yaptıklarını Anlattı "Bize de 'Raylı Sistem 'Fizibıl' Değil'... Raşitizm hastalığı' deyince ekibe döndüm, 'Şuraya da plaj yapıyoruz' dedim
 • 29 Kasım 2016 19:41 Büyükerşen Trabzon'da Konuştu: 'Bize de 'Raylı Sistem Fizibıl Değil' Demişlerdi Büyükerşen Trabzon'da Konuştu: 'Bize de 'Raylı Sistem Fizibıl Değil' Demişlerdi Raşitizm hastalığı' deyince ekibe döndüm, 'Şuraya da plaj yapıyoruz' dedim
 • 29 Kasım 2016 19:35 Dha Yurt Bülteni - 14 Dha Yurt Bülteni - 14 Raşitizm hastalığı' deyince ekibe döndüm, 'Şuraya da plaj yapıyoruz' dedim
 • 01 Kasım 2016 11:09 Türkiye'de her 3 yetişkinden 2'sinin D vitamini eksik Türkiye'de her 3 yetişkinden 2'sinin D vitamini eksik Bakterileri öldüren protein hücrelerinin çoğalmasına destek verirRaşitizmi önler
 • 18 Ağustos 2016 13:01 Güneş Işınlarının Zararlı Etkileri Sağlığı Tehdit Ediyor Güneş Işınlarının Zararlı Etkileri Sağlığı Tehdit Ediyor Tehlikeli güneş ışınlarının özellikle çocuklar üzerinde ciddi sağlık tehditleri oluşturduğunu söyleyen, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zerrin Çiğdem, güneş’ten korunma yöntemleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 • 19 Temmuz 2016 15:43 Doğal D vitamini kaynağı olan güneş, Raşitizm'i önlüyor Doğal D vitamini kaynağı olan güneş, Raşitizm'i önlüyor Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Gülten Karasu konuyla ilgili görüşlerini aktarıyor…