"Deprem Dede" Anjiyo Oldu - Son Dakika
Sağlık

"Deprem Dede" Anjiyo Oldu

"Deprem Dede" Anjiyo Oldu

"deprem dede" lakaplı Türk Kızılayı Genel Başkan Başdanışmanı Prof.Dr.Ahmet Mete Işıkara'ya koroner anjiyografi yapıldı.

03.01.2012 16:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kalp krizi şüphesiyle hastaneye kaldırılan

"deprem dede" lakaplı Türk Kızılayı Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara'ya koroner anjiyografi yapıldı.

Özel Erdem Hastanesi kardiyoloji hekimi Prof. Dr. Ercüment Yılmaz, Işıkara'nın 30 Aralık Cuma günü nefes darlığı, yüksek tansiyon, yüksek tansiyona bağlı kalp yetersizliği ve kalp krizi şüphesi ile hastanelerine başvurduğunu belirtti.

Işıkara'nın acil müdahalesi yapılarak yoğun bakıma alındığını ifade eden Prof. Dr. Yılmaz, şunları kaydetti:

"Sayın Işıkara 1 gün yoğun bakımda kaldı. Kalp kriziyle ilgili bazı kan tahlillerinde bozulma saptandığı için hastaya koroner anjiyografi planlandı. Dün hastamıza koroner anjiyografi yapıldı.

4 yıl önce hastanemizde uygulanmış olan stentlerin açık olduğu tespit edildi. Müdahaleyi gerektirecek koroner patoloji tespit edilmedi.

'Hipertansiyon', 'koroner arter hastalığı' ve 'diyabetes mellitus' tedavileri düzenlenerek hastamız bugün gayet iyi bir şekilde sıkıntısız olarak taburcu edildi."

Yılbaşını hastanede geçiren Işıkara'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. - İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Sağlık 'Deprem Dede' Anjiyo Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Van'da ambulans helikopter hamile kadın için havalandı
  21:05 Van'da ambulans helikopter hamile kadın için havalandı

  Van'ın Başkale ilçesinde yüksek tansiyon olan hamile kadın, ambulans helikopterle hastaneye sevk edildi. Rahatsızlanan 22 yaşındaki 36 haftalık hamile kadın, Başkale Devlet Hastanesi'nde müdahale edildikten sonra Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne kaldırıldı.

 • Çanakkale'de Yaralı Güvercine Ampute Operasyonu
  20:59 Çanakkale'de Yaralı Güvercine Ampute Operasyonu

  Çanakkale'de sol bacağına doku ölümü (nekroz) teşhisi konulan yaralı güvercin, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Çanakkale Şube Müdürlüğünde operasyon geçirdi. Güvercinin sol bacağı ampute edildikten sonra tedavi ve rehabilitasyon süreci tamamlanacak ve doğal ortamına bırakılacak.

 • Antalya Şehir Hastanesi'nin resmi açılışı yarın yapılacak
  20:45 Antalya Şehir Hastanesi'nin resmi açılışı yarın yapılacak

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya Şehir Hastanesi'nin resmi açılışının yarın yapılacağını duyurdu. 372 bin metrekare alan üzerine inşa edilen hastane, 1500 yatak, 246 yoğun bakım yatağı, 43 ameliyathane ve 300 poliklinikle hizmet verecek.

 • Van'ın Başkale ilçesinde hamile kadın ambulans helikopterle hastaneye sevk edildi
  20:39 Van'ın Başkale ilçesinde hamile kadın ambulans helikopterle hastaneye sevk edildi

  Van'ın Başkale ilçesinde rahatsızlanan 22 yaşındaki 36 haftalık hamile bir kadın, ambulans helikopterle Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne sevk edildi. Kadın, ileri tetkik ve tedavi için hastaneye nakledildi.

 • Siirt'te erken doğum yapan kadın hayatını kaybetti
  20:37 Siirt'te erken doğum yapan kadın hayatını kaybetti

  Siirt'in Pervari ilçesinde erken doğum yapan bir kadın, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Yenidoğan bebek ise hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

 • Çankırı'da Yeşilay Haftası dolayısıyla farkındalık yürüyüşü düzenlendi
  20:30 Çankırı'da Yeşilay Haftası dolayısıyla farkındalık yürüyüşü düzenlendi

  1-7 Mart 'Yeşilay Haftası' dolayısıyla Yeşilay Çankırı Şubesi tarafından düzenlenen 'farkındalık yürüyüşü' etkinliğine binlerce vatandaş katıldı. Karatekin Parkı'nda bir araya gelen katılımcılar, Atatürk Bulvarı üzerinden kent merkezinde bulunan bir alışveriş merkezi önüne kadar pankartlarla yürüdü.

 • Van'ın Başkale ilçesinde rahatsızlanan hamile kadın ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı
  20:25 Van'ın Başkale ilçesinde rahatsızlanan hamile kadın ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı

  Van'ın Başkale ilçesinde yüksek tansiyon tedavisi gören 36 haftalık hamile kadın, ambulans helikopterle Van'daki hastaneye sevk edildi. Yapılan açıklamaya göre, hamile kadın Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne ulaştırıldı.

 • Adana'da kilolarca sakatat ve et çöpe atıldı
  19:45 Adana'da kilolarca sakatat ve et çöpe atıldı

  Adana'da zabıta ekiplerince Ramazan öncesi kasaplar çarşısına yapılan denetimde hijyen kurallarına uymayan kilolarca et ve sakatat çöpe atıldı. Ruhsatı olmayan bazı iş yerleri ise mühürlendi.

 • Sinop'un Durağan ilçesinde organ bağışı farkındalık eğitimi verildi
  19:23 Sinop'un Durağan ilçesinde organ bağışı farkındalık eğitimi verildi

  Sinop'un Durağan ilçesinde kaymakamlık personeline organ bağışı farkındalık eğitimi verildi. Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli Dr. Fahri Altaş, Türkiye'nin organ naklinde dünyada 5. sırada olduğunu belirtti. İlçe müftüsü Ali Mustafa Yıldırım ise katılımcılara organ naklinin dini yönüyle ilgili bilgiler verdi.

 • Balıkesir'de çift başlı doğan kuzu hayatını kaybetti
  19:14 Balıkesir'de çift başlı doğan kuzu hayatını kaybetti

  Balıkesir'in Gönen ilçesinde bir üreticiye ait koyunun doğum zamanında zorlanması üzerine veteriner hekime haber verildi. Kuzunun sezaryenle alınmasına karar veren veteriner hekim, operasyon sırasında hayvanın çift başlı olduğunu gördü. Ancak çift başlı olarak dünyaya gelen kuzu, yaklaşık 5 saat sonra hayatını kaybetti.

 • Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde Silahlı Saldırı Sonrası Hasta Ziyaretleri Durdu
  19:12 Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde Silahlı Saldırı Sonrası Hasta Ziyaretleri Durdu

  Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi kantini önünde bugün meydana gelen silahlı saldırı sonrası, hastane yönetimi aldığı hasta ziyaretlerini bir süreliğine durdurdu. Saldırı sonucunda 2'si ağır 7 kişi yaralandı. Güvenlik sebebiyle hastaneye ziyaretler yasaklandı.

 • Anne ve kızının dumandan etkilendiği yangın panik oluşturdu
  18:53 Anne ve kızının dumandan etkilendiği yangın panik oluşturdu

  Antalya'da 4 katlı bir binanın bodrum katında çıkan yangında anne ve kızı dumandan etkilendi. Mahalle halkı panik yaşayarak kendisini dışarı attı. Yangın büyümeden söndürüldü. Evde maddi hasar meydana gelirken ekipler yangının çıkışına yönelik inceleme başlattı.


Advertisement