Son dakika Sanayi Tezleri Programı haberleri, Sanayi Tezleri Programı son dakika, son dakika Sanayi Tezleri Programı

Son Dakika Sanayi Tezleri Programı Haberleri

Son dakika Sanayi Tezleri Programı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son sanayi tezleri programı haberleri anında burada.


 • 28.03.2017 28 Mar 11:31 Pirinç Kabuğundan 'Yanmayan İnşaat Malzemesi' Geliştirdiler Pirinç Kabuğundan "Yanmayan İnşaat Malzemesi" Geliştirdiler

  Düzce Üniversitesinde (DÜ) çalışma yürüten akademisyenlerce, tavukların altına serilen pirinç kabuğu maddesinden geliştirilen A1 sınıfı yanmazlık özelliğine sahip lif levha, bölme duvar elemanlarında, tavan ve döşeme ile dış cephe kaplamada inşaat sektöründe kullanılabilecek.

 • 09.02.2017 09 Şub 11:15 Gemiler 'Fouling'Den Yerli Boyayla Korunacak Gemiler "Fouling"Den Yerli Boyayla Korunacak

  Gebze Teknik Üniversitesinde (GTÜ) yürütülen projeyle gemilerin tabanında fouling (deniz kirlenmesi) oluşumunu engelleyen yerli boya geliştirildi.

 • 25.02.2016 25 Şub 11:42 Geleceğin Silahlarını Tasarlıyorlar Geleceğin Silahlarını Tasarlıyorlar

  Kırıkkale Üniversitesi, gelecekte kullanılması planlanan elektromanyetik silah ve mühimmat sistemleri için 3 boyutlu prototip çalışması yapıyor.

 • 09.04.2015 09 Nis 09:33 Üniversitelerin Gelişmesi İçin 4 Ana Temel Üniversitelerin Gelişmesi İçin 4 Ana Temel

  ÜSİGEM Müdürü Yrd.Doç.Dr. Mustafa Özbey, geleceğin üniversitelerini şekillendirecek dört ana etmenlerin olduğunu ve bunların ise ‘teknolojik gelişme, disiplinler arası işbirliği, artan eğitim ve araştırma maliyetleri ve küresel rekabetten’ oluşabileceğini söyledi.

 • 06.03.2015 06 Mar 12:20 Cünam'dan Aselsan'a Lazer Teknolojisi Desteği Cünam'dan Aselsan'a Lazer Teknolojisi Desteği

  Cumhuriyet Üniversitesi Nanofotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi (CÜNAM), atmosferik gazların gözlenmesinden küresel iklim değişimlerinin izlenmesine kadar birçok alanda kullanılan lazer teknolojisini ASELSAN iş birliğinde geliştirerek "Darbeli Kuantum Çağlayan Lazer" tasarlamayı hedefliyor.

 • 04.03.2015 04 Mar 11:20 Müsiad Üyesi İşadamları, Destekler Konusunda Bilgilendirildi Müsiad Üyesi İşadamları, Destekler Konusunda Bilgilendirildi

  İşadamları detaylı bilgilendirildi

 • 14.11.2014 14 Kas 21:22 Pomza Taşından Boya Ürettiler Pomza Taşından Boya Ürettiler

  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteğiyle inşaat sektörüne katkı sunmak için pomzadan boya üretti.

 • 14.11.2014 14 Kas 18:39 Pomza Taşından Boya Ürettiler Pomza Taşından Boya Ürettiler

  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteğiyle inşaat sektörüne katkı sunmak için pomzadan boya üretti Rektör Prof. Dr. Battal: "Pomza katkısıyla elde edilen boya, çok daha dayanıklı, etkin ve güçlü bir sonuç verdi" Proje Koordinatörü Doç. Dr. Akbaş: "Bizim kullandığımız teknik açısından Türkiye'de bir ilk oldu.

Advertisement