SON DAKİKA ŞARK ÇIBANI HABERLERİ

Son Dakika Şark Çıbanı Haberleri

 • 04 Şubat 2019 22:36 Libya'nın Batısında Şark Çıbanı Vakaları Libya'nın batısındaki Sabrata kentinde 77 kişinin şark çıbanı hastalığına yakalandığı belirtildi.
 • 06 Ağustos 2018 12:48 Şark Çıbanında Erken Teşhis İz Bırakma Riskini Azaltıyor Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Soner Uzun, "Şark çıbanında kötü tedavi, yanlış teşhis ve tedavi çok olumsuz sonuçlar doğurabilir.
 • 26 Temmuz 2018 18:56 Şark Çıbanında Erken Teşhis Çok Önemli Şark Çıbanında Erken Teşhis Çok Önemli" Sağlık Bakanlığı Zoonotik ve Vektörel Hastalıklar Daire Başkanlığı ile Türk Dermatoloji Derneği tarafından Şanlıurfa'da "Şark Çıbanı Tanı ve Tedavisi" konulu eğitim semineri düzenlendi
 • 26 Temmuz 2018 17:19 Şark Çıbanında Erken Teşhis Çok Önemli" Sağlık Bakanlığı Zoonotik ve Vektörel Hastalıklar Daire Başkanlığı ile Türk Dermatoloji Derneği tarafından Şanlıurfa'da "Şark Çıbanı Tanı ve Tedavisi" konulu eğitim semineri düzenlendi
 • 06 Haziran 2018 15:41 Diyarbakır'da Haşere İlaçlama Çalışmaları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, haşere ve sineklere karşı ilaçlama çalışmalarını sürüdürüyor.
 • 29 Nisan 2018 14:11 Suriye'de Şark Çıbanı Tehlikesi Suriye'de Şark Çıbanı Tehlikesi Suriye'nin İdlib ilinde sağlıksız yaşam koşulları, nüfusun göçlerle orantısız şekilde artması ve açık foseptik çukurları, şark çıbanı hastalığının artmasına neden oldu.
 • 25 Kasım 2017 14:54 Diyarbakır'da Haşere ile Mücadele Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, haşere ile mücadelede 55 bin litre ilaç kullandı.
 • 04 Kasım 2017 13:34 2 Milyon Suriyeli Çocuk, Aşı Olmayı Bekliyor 2 Milyon Suriyeli Çocuk, Aşı Olmayı Bekliyor Türkiye Halk Sağlığı Kurumu hastanelere gönderdiği yazıyla sağlık çalışanlarına üçlü aşı KKK aşısı yapılmasını istedi.
 • 03 Kasım 2017 11:43 Güzellik Yarası" Kapanıyor Hastalar daha sonra bizim Şark Çıbanı Tanı ve Tedavi Merkezine yönlendirilerek, tedavileri gerçekleştiriliyor
 • 02 Kasım 2017 10:06 Türk Profesör, 32 Yıldır Topladığı Parazitlerle, Parazit Bankası Kurdu Türk Profesör, 32 Yıldır Topladığı Parazitlerle, Parazit Bankası Kurdu Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet Özbilgin, 32 yıl önce parazit toplamaya başlayıp 21 farklı türde, 3 bine yakın parazitin bulunduğu bankayı kurdu.
 • 02 Kasım 2017 10:02 Manisa Ülkenin Parazit Hafızası Bu Bankada Manisa Ülkenin Parazit Hafızası Bu Bankada Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Özbilgin, 32 yıl önce parazit toplamaya başlayıp 21 farklı türde, 3 bine yakın parazitin bulunduğu bankayı kurdu.
 • 02 Kasım 2017 09:46 Parazit Profesörü', 'Parazit Bankası' Kurdu Parazit Profesörü', 'Parazit Bankası' Kurdu MANİSA Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) öğretim üyesi Prof.Dr. Ahmet Özbilgin, 32 yıl önce parazit toplamaya başlayıp 21 farklı türde, 3 bine yakın parazitin bulunduğu bankayı kurdu.
 • 02 Kasım 2017 09:39 Dha Yurt Bülteni-2 1)BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞCUMHURBAŞKANI ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine geçtiğimiz hafta görevinden istifa eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yerine gelecek isim için yapılan...
 • 25 Temmuz 2017 10:15 Aman Dikkat: Şimdi Tam Zamanı! Aman Dikkat: Şimdi Tam Zamanı! Bahar ve yaz aylarında yaygın olarak rastlanan pire ve kene gibi dış parazitler, hem kedi köpekler hem de sahipleri için ciddi tehlikeler yaratıyor.
 • 01 Mart 2017 14:49 Harran Üniveristesi Okullarda Seminer Düzenliyor Harran Üniveristesi Okullarda Seminer Düzenliyor Harran Üniversitesinin 25’inci kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde ortaokul ve lise öğrencilerine hastalıklar hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 • 05 Ocak 2017 13:04 Khk Gereği Görevlendirme Yapılan Belediyeler Khk Gereği Görevlendirme Yapılan Belediyeler İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında kapalı alanlara yerleşen karasinek ve sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması yapıyor.
 • 10 Ağustos 2016 10:23 Üç Ölümcül Hastalık İçin Tek İlaç Geliştirildi Üç Ölümcül Hastalık İçin Tek İlaç Geliştirildi İngiliz bilim adamları, her yıl yoksul ülkelerde milyonlarca kişiyi etkileyen üç hastalığın tedavisinde kullanılabilecek tek bir ilaç geliştirdi.
 • 03 Ağustos 2016 12:41 Kırsal İlçelerde İlaçlamaya Devam Kırsal İlçelerde İlaçlamaya Devam Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sadece kırsal ilçelerde 45 ekiple yürüttüğü ilaçlama çalışmalarında 14 bin 520 litre/kg ilaç kullandı.
 • 01 Ağustos 2016 13:12 Kırsal İlçelerde İlaçlama Çalışmaları Sürüyor Kırsal İlçelerde İlaçlama Çalışmaları Sürüyor Kent merkezi ve kırsal ilçelerde vektörlerle mücadele çalışmasında önemli yol kat eden Büyükşehir Belediyesi, sadece kırsal ilçelerde 45 ekiple yürüttüğü ilaçlama çalışmalarında 14 bin 520 litre/kilogram ilaç kullandı.
 • 27 Mayıs 2016 10:58 Suriyeli Çocuklar Pis Sularda Yıkanıyor Suriyeli Çocuklar Pis Sularda Yıkanıyor Suriye'deki iç savaştan kaçarak Adana'ya gelen Suriyeli mültecilerin çadırlarının bulunduğu alanda tehlike kol geziyor.
 • 16 Mayıs 2016 15:25 Antalya 'Göç Dalgasıyla, Unutulan Hastalıklar Hortladı' Antalya 'Göç Dalgasıyla, Unutulan Hastalıklar Hortladı' Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (EKMUD) Başkanı Prof. Dr. İftihar Köksal, Suriye başta olmak üzere bölgeden gelen göçün Türkiye'de kızamık, suçiçeği, çocuk felci, şark çıbanı gibi hastalıkların yeniden görülmeye başlamasına neden olduğunu söyledi.
 • 16 Mayıs 2016 10:15 Göç Dalgasıyla, Unutulan Hastalıklar Hortladı Göç Dalgasıyla, Unutulan Hastalıklar Hortladı Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (EKMUD) Başkanı Prof. Dr. İftihar Köksal, Suriye başta olmak üzere bölgeden gelen göçün Türkiye'de kızamık, suçiçeği, çocuk felci, şark çıbanı gibi hastalıkların yeniden görülmeye başlamasına neden olduğunu söyledi.
 • 10 Mart 2016 14:35 Antalya 'Göçler Türkiye'de Şark Çıbanı, Çocuk Felci ve Kızamık Hastalıklarını Artırdı' Antalya 'Göçler Türkiye'de Şark Çıbanı, Çocuk Felci ve Kızamık Hastalıklarını Artırdı' 'Göçler Türkiye'de şark çıbanı, çocuk felci ve kızamık hastalıklarını artırdı'Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Önder Ergönül, Ortadoğu'dan başlayan yeni göç dalgasının Türkiye'de şark çıbanı, çocuk felci ve kızamıkta artışa neden olduğunu belirterek, 'Suriye'de olan bir sorun yarın Hamburg'da, Londra'da bir şekilde görülebiliyor.
 • 10 Mart 2016 14:18 Göçler Türkiye'de Şark Çıbanı, Çocuk Felci ve Kızamık Hastalıklarını Artırdı' Göçler Türkiye'de Şark Çıbanı, Çocuk Felci ve Kızamık Hastalıklarını Artırdı' Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Önder Ergönül, Ortadoğu'dan başlayan yeni göç dalgasının Türkiye'de şark çıbanı, çocuk felci ve kızamıkta artışa neden olduğunu belirterek, "Suriye'de olan bir sorun yarın Hamburg'da, Londra'da bir şekilde görülebiliyor.
 • 21 Şubat 2016 13:19 Kayseri Türkiye Barolar Birliği'nin Sığınmacılar ve Mülteciler Raporu: Kilis'te Yaşayanlar Azınlık... Kayseri Türkiye Barolar Birliği'nin Sığınmacılar ve Mülteciler Raporu: Kilis'te Yaşayanlar Azınlık... Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından hazırlanan 'Sığınmacılar ve Mülteciler Raporu', yayınlandı.
 • 21 Şubat 2016 11:48 Türkiye Barolar Birliği'nin Sığınmacılar ve Mülteciler Raporu: Kilis'te Yaşayanlar Azınlık Durumuna... Türkiye Barolar Birliği'nin Sığınmacılar ve Mülteciler Raporu: Kilis'te Yaşayanlar Azınlık Durumuna... Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından hazırlanan 'Sığınmacılar ve Mülteciler Raporu', yayınlandı.
 • 03 Şubat 2016 15:41 Haşere Timleri Yoğun Mesaide Haşere Timleri Yoğun Mesaide Yaptığımız haşere mücadelesi ile Sıtma, Şark Çıbanı, Batı Nil Humması ve ülkemizde görülmeyen ancak son dönemlerde gündemde olan Zika virüsünün yol açtığı vektörel hastalıklara karşı çevresel koruma sağlıyoruz
 • 30 Ocak 2016 14:39 Suriyeli Öğrenciler Sağlık Taramasından Geçirildi Uluslararası Doktorlar Derneği (AID) ve Suriye Eğitim Derneği iş birliğiyle yaklaşık 300 Suriyeli öğrenci, İstanbul'da Gazi Mahallesi'ndeki Hz. Ali Camisi'nde sağlık taramasından geçirildi.
 • 26 Ocak 2016 13:15 Büyükşehir'den Vektörle Doğru Mücadele Semineri Büyükşehir'den Vektörle Doğru Mücadele Semineri Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi, “Adana’daki Önemli Vektör Hastalıkları ve Doğru Mücadele Yöntemleri” konulu seminer ile Sağlık Daire ve Çevre Koruma personelini bilgilendirdi.
 • 03 Eylül 2015 11:49 Antalya'da Şark Çıbanı Vakalarıyla Mücadele Çalışmaları Antalya'da Şark Çıbanı Vakalarıyla Mücadele Çalışmaları Antalya’da şark çıbanı hastalığının insanlara bulaşmasına neden olan yakarca mücadelesine yönelik yeni bilimsel çalışmalar başlatıldığı bildirildi.
 • 13 Ağustos 2015 12:40 CHP'li İrgil'den Bulaşıcı Hastalık Uyarısı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarına göre Suriye’de görülmeyen bulaşıcı hastalığın tekrar sahneye çıktığını belirterek, “Özellikle çocuk felci, kızamık, hepatit A, tüberküloz açısından toplumun uyarılmasına, okullarda yöneticilerin önlem almasını, Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlükleri’nin mülteci çocukların aşı programlarının tamamlanmasını ve gerekirse Türkiye’ deki çocuklar için ek aşı yapılmasını öneriyoruz” dedi.
 • 13 Ağustos 2015 12:22 CHP Bursa Milletvekili İrgil Açıklaması CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Suriyeli göçmenlerle Türkiye'de daha önce kontrol altına alınan sıtma, şark çıbanı, çocuk felci, tüberküloz, kızamık, tifo ve bruselloz hastalıkların tekrar görülmeye başladığını söyledi.
 • 17 Haziran 2015 16:11 'Şark Çıbanı'na Karşı İlaçlama Çalışmaları Hızlandırıldı 'Şark Çıbanı'na Karşı İlaçlama Çalışmaları Hızlandırıldı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, son günlerde 'şark çıbanı' vakalarının bölge illerinde görülmesi nedeniyle ilaçlama çalışmalarını hızlandırdı.
 • 16 Haziran 2015 14:30 Diyarbakır'da Şark Çıbanı Vakaları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından, son günlerde bölge illerinde şark çıbanı vakalarına sıkça rastlanması üzerine ilaçlama çalışması başlatıldı.
 • 22 Mayıs 2015 15:36 İlaçlamada Ekolojik Denge Gözetiliyor İlaçlamada Ekolojik Denge Gözetiliyor Havaların ısınmasıyla birlikte insanların yaşam alanlarında görmeye başlanan haşereler ile ilgili belediye ilaçlama hizmetleri başladı.
 • 30 Nisan 2015 15:29 Aile Hekimleri 20 Mayıs'ta 3 Günlük İş Bırakıyor Aile Hekimleri 20 Mayıs'ta 3 Günlük İş Bırakıyor Aile hekimleri ve sağlık çalışanları, Mayıs ayında 3 günlük iş bırakma eylemi yaparak, yeniden alanlara çıkacak.
 • 16 Nisan 2015 11:47 Kobanililerin Yeni Düşmanı: Şark Çıbanı Kobanililerin Yeni Düşmanı: Şark Çıbanı Savaşın azalmasıyla birlikte harabeye dönüşen Kobani'de yeni düşman şark çıbanı oldu.
 • 12 Nisan 2015 18:17 Müezzinoğlu: Bizim İçin Hakkari Edirne Kadar Değerli Müezzinoğlu: Bizim İçin Hakkari Edirne Kadar Değerli Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bizim için Edirne çok değerli ama Hakkari de bir o kadar değerlidir." dedi.
 • 12 Nisan 2015 17:33 Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Edirne'de Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bizim için Edirne çok değerli ama Hakkari de bir o kadar değerlidir.
 • 19 Mart 2015 15:21 Diyarbakır'da İlaçlama Çalışmaları Diyarbakır'da İlaçlama Çalışmaları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü'nce bu yıl 40 bin litre ilaçlama yapılacağını açıkladı.
 • 18 Mart 2015 19:53 Diyarbakır'da İlaçlama Çalışmalarının Startı Verildi Diyarbakır'da İlaçlama Çalışmalarının Startı Verildi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı Veteriner ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü, bu yıl koruyucu 40 bin litre ilaçlama yapılacağını açıkladı.
 • 08 Mart 2015 12:43 Adana'daki Suriyeli Çocuklarda Çıkan Şark Çıbanı Korkuttu İç savaştan kaçıp Türkiye'ye gelen ve Adana'ya sığınan Suriyeli ailelerin çocuklarında görülen şark çıbanı korkuttu.
 • 08 Mart 2015 12:06 Adana Suriyeli Çocuklardaki Şark Çıbanı Korkuttu Adana Suriyeli Çocuklardaki Şark Çıbanı Korkuttu Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp Adana'da kurulan kamplarda, ya da kendi imkanlarıyla yerleştikleri bölgelerdeki çadırlarda yaşamlarını sürdüren Suriyeli ailelerin çocuklarında şark çıbanı görülmeye başladı.
 • 08 Mart 2015 11:43 Adana'daki Suriyeli Çocuklarda Çıkan Şark Çıbanı Korkuttu Adana'daki Suriyeli Çocuklarda Çıkan Şark Çıbanı Korkuttu İç savaştan kaçıp Türkiye'ye gelen ve Adana'ya sığınan Suriyeli ailelerin çocuklarında görülen şark çıbanı korkuttu. Bulaşıcı olan hastalık için alarm verildi.
 • 05 Şubat 2015 21:18 Müsteşar Gümüş, Robotik Cerrahi Sistemini Tanıttı Müsteşar Gümüş, Robotik Cerrahi Sistemini Tanıttı Türkiye'de devlet hastanelerinde robotik cerrahi sistemini kuran Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Şanlıurfa'da yeni açılan Mikro Robotik Cerrahi sistemini tanıttı.
 • 05 Şubat 2015 15:19 3 Yılda 40 Bin Suriyeli Bebek Dünyaya Geldi 3 Yılda 40 Bin Suriyeli Bebek Dünyaya Geldi Son 3 yılda iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin 10 ilde 40 bin çocuğu dünyaya geldi.
 • 31 Ekim 2014 16:21 Bursa'da Yaşayan Suriyelilere Nitelikli Sağlık Hizmeti Veriliyor' Bursa Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Resul Özbek, sadece Suriyelilere hizmet veren sağlık birimlerinin kamplar dışında açıldığı bilinen tek ilin Bursa olduğunu söyledi.
 • 31 Ekim 2014 15:21 Bursa'da Yaşayan Suriyelilere Sağlıkta Nitelikli Hizmet Bursa Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Resul Özbek, sadece Suriyelilere hizmet veren sağlık birimlerinin kamplar dışında açıldığı bilinen tek ilin Bursa olduğunu söyledi.
 • 22 Ağustos 2014 17:46 Suriyelilere Suriyelilere "şark çıbanı" taraması - Adıyaman'daki çadır kentte barınan Suriyeliler şark çıbanı taramasından geçirildi.
 • 22 Ağustos 2014 17:17 Suriyelilere "Şark Çıbanı" Taraması Adıyaman'daki çadır kentte barınan misafirler düzenli şekilde muayene ediliyor.