Son dakika Selami Özyaşar haberleri, Selami Özyaşar son dakika, son dakika Selami Özyaşar

Son Dakika Selami Özyaşar Haberleri

 • HDP'nin 4'üncü Olağanüstü Kongresi Tamamlandı
  27 Ağu HDP'nin 4'üncü Olağanüstü Kongresi Tamamlandı

  HDP'nin 4'üncü Olağanüstü Kongresi Ankara'da gerçekleştirildi ve Sultan Özcan ile Cahit Kırkazak HDP Eş Genel Başkanları seçildi. Kongrede Parti Meclisi ve diğer organların listesi de açıklandı.

 • HDP'nin yeni eş genel başkanları belli oldu
  27 Ağu HDP'nin yeni eş genel başkanları belli oldu

  HDP'nin 4. Olağanüstü Kongresi'nde MYK üyesi Sultan Özcan ve Yeşil Sol MYK üyesi Cahit Kırkazak partinin yeni eş genel başkanları olarak belirlendi.

 • Yeşil Sol Parti Antalya adaylarını tanıttı
  14 Nis Yeşil Sol Parti Antalya adaylarını tanıttı

  Yeşil Sol Parti, Antalya milletvekili adaylarını düzenlenen etkinlikle tanıttı. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, 'Bu ülkenin özgür, eşit, demokratik, barışçıl bir yaşam kurmasının güvencesi biziz. Gücümüzü sandıklara yansıtacağız' dedi. Partinin Antalya'da aday gösterdiği 17 isim kürsüye çıkarak, katılımcıları selamladı.

 • Yeşil Sol Parti, milletvekili adaylarını YSK'ya sundu! İşte isim isim, il il liste
  09 Nis Yeşil Sol Parti, milletvekili adaylarını YSK'ya sundu! İşte isim isim, il il liste

  Yeşil Sol Parti, milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu. HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, "Seçimlere Yeşil Sol Parti listelerinden katılacağız. 81 il ve bütün seçim çevrelerinden seçime katılacağız. Listelerimizin tamamını verdik." ifadelerini kullandı.

 • HDP Van Milletvekili Lezgin Botan'a 6 Yıl 3 Ay Hapis Cezası
  20 Kas HDP Van Milletvekili Lezgin Botan'a 6 Yıl 3 Ay Hapis Cezası

  HDP Van Milletvekili Lezgin Botan ile HDP eski Milletvekili Selami Özyaşar ve 4 sendika yöneticisi "Terör örgütüne üye olmak" suçu nedeniyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 • Hdp Van Milletvekili Botan'a 6 Yıl 3 Ay Hapis Cezası
  20 Kas Hdp Van Milletvekili Botan'a 6 Yıl 3 Ay Hapis Cezası

  Van'da 2011 yılında KCK operasyonunda gözaltına alınan, 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanan ve daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan, HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, HDP eski Milletvekili Selami Özyaşar ile 4 sendika yöneticisi hakkında görülen davada karar verildi.

 • 34.5 Saat Vekillik Yaptılar, Ömür Boyu Sağlık Güvencesi Aldılar
  03 Eki 34.5 Saat Vekillik Yaptılar, Ömür Boyu Sağlık Güvencesi Aldılar

  7 Haziran'da ilk kez Meclis'e giren 36 vekil 2 yılı doldurmadıkları için "milletvekili emeklisi" olma hakkını kazanamadı ama 34.5 saat mesaiyle ömür boyu sağlık güvencesi aldılar.

 • Dbp ve Hdp Halkın Bayramını Kutladı
  25 Eyl Dbp ve Hdp Halkın Bayramını Kutladı

  Van’da, DBP İl Eş Başkanı Hamiyet Şahin, HDP milletvekilleri ve milletvekili adayları, Kurban Bayramı dolayısıyla mahallelere giderek halkın bayramını kutladı.

 • HDP, Eşcinsel Adaylardan Neden Vazgeçti?
  20 Eyl HDP, Eşcinsel Adaylardan Neden Vazgeçti?

  Kandil'den gelen eleştiriler ile AK Parti ve Hüda-Par tarafından bölgede yapılan olumsuz propagandalar, HDP'nin LGBT ile işbirliğini bitirdi.

 • Van'da Çıkan Olaylarda Hayatını Kaybeden Şahıs Toprağa Verildi
  16 Eyl Van'da Çıkan Olaylarda Hayatını Kaybeden Şahıs Toprağa Verildi

  Van’da, dün akşam yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Vedat Balık isimli şahıs toprağa verildi.

 • Van'da Cizre İçin Yürüyüş
  15 Eyl Van'da Cizre İçin Yürüyüş

  Van'da Cizre için yürüyüş Van'da Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il başkanlıkları tarafından Cizre'de çıkan olayları protesto etmek için yürüyüş ve basın açklaması düzenlendi.

 • Van'da Cizre İçin Yürüyüş
  15 Eyl Van'da Cizre İçin Yürüyüş

  Van'da Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il başkanlıkları tarafından Cizre'de çıkan olayları protesto etmek için yürüyüş ve basın açklaması düzenlendi.

 • 1 Eylül Dünya Barış Günü - Muş/bitlis/hatay/
  01 Eyl 1 Eylül Dünya Barış Günü - Muş/bitlis/hatay/

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Miting alanından detay ve genel görüntüler- HDP Milletvekilleri Yıldırım ve Özkan'ın konuşmaları - Kalabalığın yürüyüşü- Pankart- Polis kontrol noktası- Suriye bayraklı kişi - İnönü Parkı'nda toplanan gruptan genel detay görüntü - HDP Adana Mİlletvekili Meral Danış Beştaş'ın konuşması "1 Eylül Dünya Barış Günü"- Van, Bitlis, Hakkari ve Muş'ta "1 Eylül Dünya Barış Günü" nedeniyle etkinlik düzenlendi "1 Eylül Dünya Barış Günü" nedeniyle Van, Bitlis, Hakkari ve Muş'ta etkinlik yapıldı.

 • Van'da 'Barış' Yürüyüşü
  01 Eyl Van'da 'Barış' Yürüyüşü

  Van Demokrasi Platformu bileşenleri tarafından ’1 Eylül Dünya Barış Günü’ nedeniyle yürüyüş düzenlendi.

 • Hdp Milletvekili Özyaşar'dan Sel Mağdurlarına Ziyaret
  28 Ağu Hdp Milletvekili Özyaşar'dan Sel Mağdurlarına Ziyaret

  Van’ın Gürpınar Belediyesi Eş Başkan Zeki Yıldız ve HDP Van Milletvekili Selami Özyaşar, sele maruz kalan yerleşim yerlerini ziyaret ederek halka ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

 • Şemdinli Hdp Milletvekilleri Şemdinli'de İncelemelerde Bulndu
  19 Ağu Şemdinli Hdp Milletvekilleri Şemdinli'de İncelemelerde Bulndu

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde hendek kazarak yol kapatıp kimlik kontrolu yapan, güvenlik güçleriyle çatışmalara giren PKK'lılara yönelik başlatılan operasyonların ardından, HDP Milletvekilleri bugün ilçeye gelerek incelemelerde bulundu.

 • Hdp Milletvekilleri Şemdinli'de İncelemelerde Bulndu
  19 Ağu Hdp Milletvekilleri Şemdinli'de İncelemelerde Bulndu

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde hendek kazarak yol kapatıp kimlik kontrolu yapan, güvenlik güçleriyle çatışmalara giren PKK'lılara yönelik başlatılan operasyonların ardından, HDP Milletvekilleri bugün ilçeye gelerek incelemelerde bulundu.

 • Van Yüksekdağ: Hükümet İçin Bize Rol Düşerse Yerine Getirmek İçin Tereddüt Etmeyiz
  08 Tem Van Yüksekdağ: Hükümet İçin Bize Rol Düşerse Yerine Getirmek İçin Tereddüt Etmeyiz

  Yüksekdağ: Hükümet için bize rol düşerse yerine getirmek için tereddüt etmeyiz Osman BEKLEYEN- Murat ÇAĞLAR/VAN, (DHA) - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun erken seçimi telafuz etmemesi gerektiğini söyleyerek, "Kırmızı çizgi siyasetimiz yok. Her seçeneğe kapımız açık. Hükümet kurma sürecinde bize doğrudan ve dolaylı bir rol düşerse bu rolü yerine getirmek için tereddüt etmeyiz" dedi.

 • HDP'nin Van Adayını YSK Veto Etti, Yerine Selami Özyaşar Getirildi
  14 Nis HDP'nin Van Adayını YSK Veto Etti, Yerine Selami Özyaşar Getirildi

  YSK, HDP Van Milletvekili adayı Musa İtah'ın, aldığı cezalar nedeniyle aday olamayacağına karar verdi. HDP, İtah'ın yerine Selami Özyaşar'ı aynı yerden aday gösterdi.

 • Kürtçenin Seçmeli Ders Olarak Okutulması
  13 Haz Kürtçenin Seçmeli Ders Olarak Okutulması

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürtçenin seçmeli ders olabileceği yönündeki açıklamasına Van'daki eğitim sendikalarından değişik tepkiler geldi.

 • Tutuklu Eğitim-Sen Üyeleri Tahliye Oldu
  19 Nis Tutuklu Eğitim-Sen Üyeleri Tahliye Oldu

  Van'da KCK yapılanmasına yönelik operasyonlarda gözaltına alınan ve tutuklu yargılanan Eğitim Sen Van Şubesi Başkanı Selami Özyaşar, eski Eğitim Sen Van Şubesi Başkanı Lezgin Botan ile Eğitim Sen Üyesi Galip Yaviç tahliye oldu.25 Haziran 2011'de...

 • Van'da, Kck Davasında 3 Tahliye
  19 Nis Van'da, Kck Davasında 3 Tahliye

  Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK/TM operasyonları kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan Eğitim-Sen Van Şube Başkanı Selami Özyaşar, Eğitim-Sen Van Şubesi Eski Başkanı Lezgin Botan ile Galip...

 • Kesk'ten Meşaleli Eylem
  29 Şub Kesk'ten Meşaleli Eylem

  Van'da KESK üyeleri, KCK oparasyonlarında tutuklanan arkadaşlarının yarın yapılacak duruşması öncesi meşaleli eylem yaptı.

 • Kesk'ten Meşaleli Eylem
  29 Şub Kesk'ten Meşaleli Eylem

  Van'da KESK üyeleri, KCK operasyonlarında tutuklanan arkadaşlarının yarın yapılacak duruşması öncesi meşaleli eylem yaptı.

Advertisement