SON DAKİKA SEMANTİK HABERLERİ

Son Dakika Semantik Haberleri

 • 28 Mart 2019 23:35 Doğumdan Ergenlik Sonuna Kadar Öğrenilen Dil Bilgisinin Kapladığı Alan: Yalnızca 1,5 Mb Doğumdan Ergenlik Sonuna Kadar Öğrenilen Dil Bilgisinin Kapladığı Alan: Yalnızca 1,5 Mb Araştırmacılar, bebeklikten genç erişkinliğe kadar insanların dil bilgisini tam olarak anlayabilmeleri için yaklaşık 12,5 milyon bitlik bilgi (dakikada iki bit) elde etmesi gerektiğini hesapladılar.
 • 11 Mart 2019 13:58 Dizilere 'Cinsiyetçi Dil' Taraması Dizilere 'Cinsiyetçi Dil' Taraması Vodafone'un dildeki eşitsizlikle mücadele etmek amacıyla geliştirdiği Kırmızı Çizgi teknolojisi, köşe yazılarının ardından TV dizilerindeki cinsiyetçi söylemleri de tespit etti.
 • 15 Şubat 2019 11:16 Yörükler Sempozyumu'na Büyük İlgi Yörükler Sempozyumu'na Büyük İlgi Öğretim Üyesi Mayrambek Orozobayev'in, 'Kırgızcadaki ve Sarıkeçili-Bahşiş Yörüklerinin Ağzındaki Davarcıklarla İlgili Bazı Terimlerin Leksik ve Semantik Açıdan Karşılaştırılması', Dr
 • 08 Kasım 2018 00:08 2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Türkiye'nin özel öğretiminin belli bir noktaya gelmesi konusunda biraz desteklenmesi gerekiyordu.
 • 17 Temmuz 2018 17:58 Başbakanlık Danışmanı Subaşı Malatya'da Konferans Verdi Başbakanlık Danışmanı Subaşı Malatya'da Konferans Verdi 15 Temmuz Darbe girişiminin ikinci yıldönümü nedeniyle İnönü Üniversitesinde düzenlenen “15 Temmuz Gecikme ve Telafi Arayışları” konulu konferansa Başbakanlık Başdanışmanı Prof. Dr. Necdet Subaşı konuşmacı olarak katıldı.
 • 25 Nisan 2018 13:15 İhsan Fazlıoğlu, Neü'de İki Ayrı Konferans Verdi İhsan Fazlıoğlu, Neü'de İki Ayrı Konferans Verdi Necmettin Erbakan Üniversitesinde (NEÜ) İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu iki ayrı konferans verdi.
 • 28 Şubat 2018 12:46 Türk Telekom 3 Sektörü Radarına Aldı Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Paul Doany, enerji, sağlık ve eğitim sektörlerine ciddi anlamda katkı sağlayacaklarını düşündüklerini belirterek, "Bilgi ve iletişim teknolojilerinin sağlık, enerji ve eğitim gibi farklı sektörlerde aktif olarak kullanılması ülkemize büyük bir verimlilik sağlayacak.
 • 22 Aralık 2017 01:33 İbrahim Kalın, BM Kararını Sıcağı Sıcağına Batuhan Yaşar'a Değerlendirdi İbrahim Kalın, BM Kararını Sıcağı Sıcağına Batuhan Yaşar'a Değerlendirdi İbrahim Kalın, BM kararını sıcağı sıcağına Batuhan Yaşar'a değerlendirdi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: "Kimse durup dururken Amerikan karşıtlığı yapmıyor.
 • 22 Aralık 2017 01:27 İbrahim Kalın, BM Kararını Sıcağı Sıcağına Batuhan Yaşar'a Değerlendirdi İbrahim Kalın, BM Kararını Sıcağı Sıcağına Batuhan Yaşar'a Değerlendirdi İbrahim Kalın, BM kararını sıcağı sıcağına Batuhan Yaşar'a değerlendirdi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: "Kimse durup dururken Amerikan karşıtlığı yapmıyor.
 • 22 Aralık 2017 01:24 İbrahim Kalın, BM Kararını Sıcağı Sıcağına Batuhan Yaşar'a Değerlendirdi İbrahim Kalın, BM Kararını Sıcağı Sıcağına Batuhan Yaşar'a Değerlendirdi İbrahim Kalın, BM kararını sıcağı sıcağına Batuhan Yaşar'a değerlendirdi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: "Kimse durup dururken Amerikan karşıtlığı yapmıyor.
 • 21 Aralık 2017 22:43 İbrahim Kalın, BM Kararını Sıcağı Sıcağına Batuhan Yaşar'a Değerlendirdi İbrahim Kalın, BM Kararını Sıcağı Sıcağına Batuhan Yaşar'a Değerlendirdi Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, “Kimse durup dururken Amerikan karşıtlığı yapmıyor.
 • 22 Kasım 2017 14:06 eFinans'a Yeni Kurumsal Kimlik eFinans'a Yeni Kurumsal Kimlik e-Dönüşümün öncüsü eFinans, yeni kurumsal kimliğini açıkladı. eFinans yeni kurumsal kimliğiyle dinamizm ve mobiliteye vurgu yapıyor.
 • 22 Mayıs 2017 15:52 Unesco İşbirliğinde Unesco İşbirliğinde UNESCO Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi ile işbirliğiyle hazırlanan ’Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitim Çalıştayı’nda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Artık kadınsız demokrasi olmayacağını, kalkınma olmayacağını hepimiz biliyoruz" dedi.
 • 04 Nisan 2017 14:07 Her Şey Geçer, Koku Kalır Her Şey Geçer, Koku Kalır Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Yavuz, beş duyumuz içinde en etkili olanın koku olduğunu söyledi.
 • 20 Ocak 2017 17:04 20 Bin Öğrenci Lys Deneme Sınavı'nda Ter Döktü 20 Bin Öğrenci Lys Deneme Sınavı'nda Ter Döktü 20 bin öğrenci LYS Deneme Sınavı'nda ter döktüSüleyman EKİN/ANTALYA, (DHA)- UĞUR Okulları'nın Türkiye genelindeki 20 bin öğrencisi için açık uçlu ve kısa cevaplı sorularının yer aldığı LYS Deneme Sınavı, eş zamanlı olarak Antalya Muratpaşa Kampüsü'nde de gerçekleştirildi.
 • 20 Ocak 2017 17:00 Görüntülü Bülten Dağıtımı) 20 Bin Öğrenci Lys Deneme Sınavı'nda Ter Döktü UĞUR Okulları'nın Türkiye genelindeki 20 bin öğrencisi için açık uçlu ve kısa cevaplı sorularının yer aldığı LYS Deneme Sınavı, eş zamanlı olarak Antalya Muratpaşa Kampüsü'nde de gerçekleştirildi.
 • 07 Eylül 2016 16:08 Bu Site, Sizin İçin Özet Çıkartıyor! Bu Site, Sizin İçin Özet Çıkartıyor! İnternette uzun bir makale buldunuz ama okuyacak zamanınız yok... Öyleyse bırakın, ExplainToMe sizin için özet çıkartsın!
 • 29 Ağustos 2016 10:25 Ege Yapı'ya Uluslararası Ödül Ege Yapı, yenilenen kurumsal internet sitesiyle "Interactive Media Awards 2016"nın "Gayrimenkul" kategorisinde "Üstün Başarı Ödülü"ne layık görüldü.
 • 27 Mayıs 2016 09:51 Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Esin Ece Özdemir, İletişim Hayatında Teknoloji Kullanımını Anlattı Ahi Evran Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Esin Ece Özdemir, ‘İletişim Bozukluğunun Teknoloji Üzerindeki Etkisi’ni anlattı.
 • 28 Nisan 2016 17:56 Kelimelerin Beyin "Atlası" Çıkarıldı ABD'li bilim adamları, beynin dili nasıl organize ettiğinin haritasını çıkardı.
 • 18 Nisan 2016 11:01 Endüstriyel Sistemler için Uzman Siber Güvenlik Çözümü Kaspersky Industrial CyberSecurity. Çözüm, endüstriyel siber riskleri yönetmeye yönelik acil ihtiyaca odaklanıyor ve endüstriyel ortamlardaki teknolojik süreçlerin sürekliliğini ve bütünlüğünü siber saldırılara karşı koruyor.
 • 29 Mart 2016 11:47 Kokular Duygularımızın Yüzde 75'ini Etkiliyor Kokular Duygularımızın Yüzde 75'ini Etkiliyor Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Yavuz, kokuların duyguların yüzde 75’ini etkilediğini söyledi.
 • 09 Şubat 2016 13:08 Sanko Üniversitesi'nde Halka Açık Konferans Sanko Üniversitesi'nde Halka Açık Konferans Seçkin'in halen yürütmekte olduğu çalışma, "Primer Progresif Afazilerde Leksiko-Semantik Sürecin Göz İzleme (EyeTracking) Tekniği ile İncelenmesini" içermektedir ve bu alanda dünyadaki ilk bilimsel çalışma olma özelliğini taşımaktadır
 • 18 Ocak 2016 12:25 Granada'nın "Yeniden Fethi" ve Moriskoların Çifte Vatandaşlığı Hakkında İspanya'dan Çifte Standart Emilio Alzueta Tarih, kolaylıkla bir isimler ve tanımlar meselesi haline gelebilir.
 • 17 Ağustos 2015 11:55 Sosyal Medya Eğitimi Yeditepe'de! Program, İnsan-Bilgisayar Etkileşimi ve Dijital Medya, Bilgisayar ve Sosyal Medya Okuryazarlığı, Eğitselde Sosyal Medya Yönetimi, Mobil Öğrenme, Bilişsel Bilim ve Sosyal Öğrenmede Medya, Eğitimde Yapay Zeka ve Semantik (Anlamsal) Web Uygulamaları gibi pek çok dersi içeriyor
 • 07 Ağustos 2015 10:15 Yeditepe Üniversitesi Sosyal Medya Eğitimi Verecek Program, "İnsan-Bilgisayar Etkileşimi ve Dijital Medya", "Bilgisayar ve Sosyal Medya Okuryazarlığı", "Eğitselde Sosyal Medya Yönetimi", "Mobil Öğrenme", "Bilişsel Bilim ve Sosyal Öğrenmede Medya", "Eğitimde Yapay Zeka" ve "Semantik (Anlamsal) Web Uygulamaları" gibi pek çok dersi içeriyor
 • 18 Haziran 2015 11:13 Aspergas Sendromlu Kadına Köpeğinin Yardımı Ayrıca AS'li çocuklarda anlam ve bağlam dışı konuşma (Semantik ve Pragmatik Gelişimsel Dil Bozukluğu ) görülür
 • 31 Mayıs 2015 15:03 Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Gökçe Açıklaması Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, Bulgaristan Parlamentosu'nun 1915 olayları ile ilgili kararına ilişkin, "Türkiye, Bulgaristan Parlamentosu'nun aldığı 24 Nisan kararından dolayı hayal kırıklığına uğramıştır" dedi.
 • 22 Nisan 2015 10:09 8. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, Üsküdar Üniversitesi 'nde Dil ve konuşma bozuklukları alanında dünyaca ünlü uzmanların konuk olacağı kongrede son gelişmeler ve çalışmalar masaya yatırılacak.
 • 20 Nisan 2015 14:58 Kur'anı Anlamaya Yarayan Kavramlar Kur'anı Anlamaya Yarayan Kavramlar Doç.Dr. Kerim Buladı’nın kaleme aldığı Kur’anın Anlaşılmasında Anahtar Kavramlar adlı eser Kayıhan Yayınları tarafından yayınlandı.
 • 19 Kasım 2014 22:40 Dijital Eğitim İçeriği Dijital Eğitim İçeriği "Bilport" Tanıtıldı Dijital eğitim içeriği "BİLPORT" tanıtıldı- Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar aracılığıyla multimedya, animasyonlar ve zenginleştirilmiş içeriklerle ders çalışabilecekleri dijital eğitim portalı "BİLPORT" geliştirildi- Portal, 5 milyon öğrencinin aynı anda kullanımına imkan sunuyorANKARA (AA) - Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar aracılığıyla multimedya, animasyonlar ve zenginleştirilmiş içeriklerle ders çalışabilecekleri dijital eğitim portalı "BİLPORT" geliştirildi.
 • 19 Kasım 2014 21:47 Dijital Eğitim İçeriği "Bilport" Tanıtıldı Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar aracılığıyla multimedya, animasyonlar ve zenginleştirilmiş içeriklerle ders çalışabilecekleri dijital eğitim portalı “BİLPORT” geliştirildi Portal, 5 milyon öğrencinin aynı anda kullanımına imkan sunuyor.
 • 11 Kasım 2014 07:07 Mobil Medyada Grafik Tasarımcının Galaksi Rehberi Kitabı 0 (Semantik Web) - Erişim - Gezginler (Browser) 2
 • 10 Eylül 2014 12:21 Seo Terimleri Seo Terimleri Seo sektörü yurtdışı odaklı ve kaynaklı bir sektör olduğu için sektörün ihtiva ettiği terim ve kalıplar birebir ingilizce olarak kullanılmaktadır.
 • 04 Eylül 2014 14:33 Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Turhan Açıklaması "Önümüzdeki dönemde Türkiye'de çok daha fazla kurumsal yatırımcıyı, kolektif portföyü hem yurt içinde hem küresel olarak görebileceğiz" "'2 milyon yatırım hesabını 5 milyona çıkaralım' gibi hedefler bizi asla tatmin etmez. Bizim amacımız 75 milyonluk nüfusun hiç olmazsa öncelikle yüzde 40'ının, yani.
 • 24 Ağustos 2014 07:08 Fıkıh İlminin Oluşum Sürecinde İcma Kitabı Fıkıh İlminin Oluşum Sürecinde İcma Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Fıkıh İlminin Oluşum Sürecinde İcma Kitabı kitabının kısa özeti.
 • 21 Ağustos 2014 11:57 Döner Cinayetleri' ve 'Nsu Cinayetleri' Kavramları Arasındaki Rekabet İsim araştırmacısı Sara Tinnemeyer: Her iki kavramda da çok güçlü bir 'özel isimlendirme' var.
 • 23 Temmuz 2014 00:23 Bu Nedir? Bu Nedir?" Dedirtenler... Görseller, zengin medya içeriği, sosyal ağlar ve daha fazlası derken nereye gidiyor? Semaktik internete! Semantik demek bir şeylerin anlamıyla ilişki içinde demek
 • 30 Nisan 2014 12:58 Ermeni Diasporası: Erdoğan Geç Kaldı Ermeni Diasporası: Erdoğan Geç Kaldı Arjantin Ermeni diasporası, Başbakan Erdoğan'ın 1915 olaylarına dair açıklamalarını, "Çok geç kalmış bir adım" olarak nitelendirdi.
 • 29 Nisan 2014 11:43 Şirketler Şirketler "Mutluluk Kahramanları"nı Seçti Uluslararası Mutluluk Günü'nde şirketler "Mutluluk Kahramanları"nı seçti.
 • 28 Nisan 2014 17:30 Uluslararası Mutluluk Günü'nde Şirketler Uluslararası Mutluluk Günü'nde Şirketler "Mutluluk Kahramanları"Nı Seçti Kurumsal Esenlik Merkezi'nin anket sonuçlarını analiz ederek nisan ayı başında açıkladığı sonuçlara göre güler yüzlü, pozitif, samimi ve insancıl kişiler, iş ortamında verimliliği artırıyor, iş arkadaşlarına ilham kaynağı oluyor!
 • 18 Mart 2014 17:06 Doç Dr Nurcan Perdahçının Bellek ve İz Resim Sergisi 30 Marta Kadar Devam Edecek Doç Dr Nurcan Perdahçının Bellek ve İz Resim Sergisi 30 Marta Kadar Devam Edecek Küratörlüğünü Ali Cantürk ve Lütfiye Bozdağ'ın yaptığı, " Bellek ve İz" başlıklı Nurcan Perdahçı resim sergisi, Damla Kültür Sanat Galerisi'nde izleyicilerle buluştu.
 • 28 Şubat 2014 16:01 Oyun Kültürümüzde Hep Var Oyun Kültürümüzde Hep Var Obje ile Oyun, Sosyal Oyunlar, Semantik Oyunlar (Dil gelişimi, müzik, resim, literatür
 • 25 Aralık 2013 20:01 Huawei Türkiye, Ürünlerini Dünyaya Ulaştırıyor Huawei Türkiye, Ürünlerini Dünyaya Ulaştırıyor Huawei Türkiye'nin Ar-Ge merkezinde, Türk mühendislerinin geliştirdiği ürün ve servisler dünyanın üçte birine ulaşıyor.
 • 30 Temmuz 2013 11:55 "Türk Toplumu Twitter'da Mısır'daki Darbeye Karşı Tek Yürek" Analiz sonuçlarını AA muhabirine değerlendiren YNKLabs Yönetim Kurulu Başkanı Selami Arslan, atılan milyonlarca Tweet'i bir havuzda toplayarak "Semantik bariyer" yöntemiyle analiz ettiklerini, bu yöntemle toplum kesimlerinin, önemli olayla ilgili ne yönde yorumlarda bulunduğunu belirlediklerini söyledi
 • 05 Temmuz 2013 11:24 Televizyonlarda Twitter devrimi! TV'de Twitter üzerinden rating ölçümü geliyor
Televizyonlarda Twitter devrimi! TV'de Twitter üzerinden rating ölçümü geliyor Sosyal medya üzerine çalışmalar yapan YNKLabs şirketi, geliştirdiği "Semantik Bariyer Sistemi"yle TV seyircilerinin Twitter üzerindeki paylaşımlarını analiz ederek kullanıcıların TV kanalları, program yapımcıları ve reklam verenlerle ilgili neler düşündüklerini analiz ediyor
 • 05 Temmuz 2013 11:09 Twitter Üzerinden Rating Ölçümü Geliyor Alternatif rating ölçümüyle ilgili tartışmaların ardından TV kanallarının programlarında "Hashtag"lere yer vermesiyle Twitter üzerinden rating ölçümü gündeme geldi Sosyal medya üzerine çalışmalar yapan YNKLabs şirketi, geliştirdiği "Semantik Bariyer Sistemi"yle TV seyircilerinin Twitter'daki paylaşımlarını analiz ederek kullanıcıların yorumlarını inceliyor
 • 11 Mayıs 2013 17:02 Prof.dr. Abdulkuddüs Bingöl Açıklaması Prof.dr. Abdulkuddüs Bingöl Açıklaması Erzurum Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Abdulkuddüs Bingöl, " Mantık, semantik açıdan dili incelemeyi içine aldığı için bilgeye yol gösterici konumdadır" dedi.konusunda konferans veren Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi...
 • 19 Nisan 2013 10:26 Verimli Sunucu Sistemleri İçin Taşınma Vakti Güvenilir, Tutarlı Veriler Tek İş Zekâsı Semantik Modeli: Heterojen veri kaynaklarında tutarlı bir görünüm sağlayan, raporlama ve analizden pano ve kurumsal karnelere kadar İş Zekâsı uygulamaları için ölçeklenebilir tek modeldir
 • 08 Nisan 2013 13:22 Milli Şair Akif'in Kur'an Meali Ele Alındı Milli Şair Akif'in Kur'an Meali Ele Alındı Başakşehir Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy'un Kur'an-ı Kerim mealini, 'Direnen Meal Mehmet Akif Meali Uluslararası Sempozyumu' ile ele aldı.