SON DAKİKA SİBEL YİĞİTALP HABERLERİ

Son Dakika Sibel Yiğitalp Haberleri

 • 03 Ocak 2019 11:13 Hdp'li Sibel Yiğitalp'e 26 Yıla Kadar Hapis İstemi Eski HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp hakkında terör örgütü propagandasına dönüşen 16 eylem ve etkinliğe katıldığı gerekçesiyle 10 yıldan 26 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 10 Mayıs 2018 13:52 Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, cezaevlerinde kalan insan sayısının en yüksek olduğu dönemin yaşandığını söyledi.
 • 12 Nisan 2018 15:00 Kamudan İhraçlar HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, "OHAL süresince çıkarılan KHK'ler ile 116 bin 512 kişi kamu görevinden çıkarıldı.
 • 28 Mart 2018 13:37 Hdp'li Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, cezaevlerinde idarelerin, OHAL uygulamasına ve KHK'lere dayanarak keyfi tutum sergilediğini öne sürdü.
 • 27 Mart 2018 21:42 Meclis, Tıbbi ve Aromatik Bitkileri Araştıracak "-"Zenginlikler insan eliyle yok ediliyor"HDP Grubu adına konuşan Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Türkiye'nin yer altı ve yer üstü zenginliklerinin insan eliyle yok edildiğini savundu
 • 13 Mart 2018 17:20 Diyarbakır'daki Nevruz Kutlamalarına İlişkin Çalışmalar Anlatıldı Diyarbakır'daki Nevruz Kutlamalarına İlişkin Çalışmalar Anlatıldı Diyarbakır'da gerçekleştirilen toplantıya HDP'li milletvekilleri Sibel Yiğitalp ile Ziya Pir, HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Şerif Camcı ve parti yöneticileri katıldı
 • 13 Mart 2018 14:44 Diyarbakır'daki Nevruz Kutlamalarına İlişkin Çalışmalar Anlatıldı Diyarbakır'da gerçekleştirilen toplantıya HDP'li milletvekilleri Sibel Yiğitalp ile Ziya Pir, HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Şerif Camcı ve parti yöneticileri katıldı
 • 13 Mart 2018 13:53 Diyarbakır'daki Nevruz Kutlamalarına İlişkin Çalışmalar Anlatıldı Diyarbakır'da gerçekleştirilen toplantıya HDP'li milletvekilleri Sibel Yiğitalp ile Ziya Pir, HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Şerif Camcı ve parti yöneticileri katıldı
 • 12 Mart 2018 14:56 Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, "Cezaevleri, Türkiye'nin kanayan yarasıdır.
 • 28 Şubat 2018 13:37 Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, cezaevlerinde 24 binin üzerinde kapasite fazlası tutuklu ve hükümlü bulunduğunu iddia etti.
 • 22 Şubat 2018 15:01 Hdp'li Kadın Vekilden Polislere "Sizi Parçalarım" Tehdidi HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp'in, terör soruşturması kapsamında 5 ayrı suçtan 28 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada 18 polis memuru tanık olarak dinlendi.
 • 24 Ocak 2018 14:24 Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, tutuklu ve hükümlülere yönelik tek tip kıyafet uygulaması yaklaşımından vazgeçilmesini istediklerini söyledi.
 • 11 Ocak 2018 14:17 Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Bitlis'te bir mezarlığın kamu güvenliği gerekçesiyle yıkıldığını öne sürdü.
 • 28 Aralık 2017 16:09 Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) 121. maddesine ilişkin, "Kendi güvenlik güçlerine güvenmeyen, onları devre dışı bırakan ve kendine göre bir paramiliter güç ile onun yasal zırhını oluşturan bir iktidar ile karşı karşıyayız." dedi.
 • 14 Aralık 2017 11:58 Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, "Sağlık sektörü, şehir hastanelerinde kamu-özel ortaklığıyla küresel sermayeye veriliyor.
 • 13 Aralık 2017 19:06 CHP Lideri Kılıçdaroğlu Hakkında Fezleke CHP Lideri Kılıçdaroğlu Hakkında Fezleke Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı; CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Özel, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp hakkında ayrı ayrı fezleke hazırladı.
 • 12 Aralık 2017 13:49 Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, bazı belediyelere yapılan görevlendirmelere ilişkin, "Sessiz kalan, tartıştırmayan, gaspa karışı sesini yükseltmeyen, görünmez kılan herkes sorumludur.
 • 05 Aralık 2017 15:10 Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, Sur ilçesinde yaşayanların iradesine, yaşam ve mülkiyet hakkına saygı duyulmasını beklediklerini söyledi.
 • 04 Aralık 2017 15:46 19 Hdp'li Vekil Hakkında Fezleke Hazırlandı 19 Hdp'li Vekil Hakkında Fezleke Hazırlandı Kat 3 Nolu toplantı salonunda toplanan Anayasa Komisyonu'nu topluca terk eden ve 'Biji Serok Apo' (Yaşasın Apo Başkan), 'Direne direne kazanacağız' şeklinde slogan atan ve sözde gerilla marşı olarak bilinen marşı söyleyerek ana binada bulunan grup toplantı salonuna geçen Halkların Demokratik Partisi milletvekilleri Dirayet Taşdemir, Sibel Yiğitalp, Çağlar Demirel, Hüda Kaya, Ayşe Acar Başaran, Adem Geveri, Mithat Sancar, Ferhat Encu, Gülser Yıldırım, İbranim Ayhan, Garo Paylan, Bedia Özgökçe Ertan, Meral Danış Beştaş, Mahmut Toğrul, Ertuğrul Kürkçü, Mizgin Irgat, Saadet Becerikli, Nadir Yıldırım ve Ziya Pir ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma neticesinde her bir milletvekili yönünde evrak 22 Kasım 2017 tarihli ayırma kararları ile tefrik olundu
 • 20 Kasım 2017 14:41 Yeneroğlu'ndan Terörist Cenazesine Katılan Hdp'lilere Tepki HDP'li bazı milletvekillerinin terörist Eroğlu'nun cenazesine katıldığını anımsatan Yeneroğlu, taziye evine giden milletvekilleri Feleknas Uca, Sibel Yiğitalp, Berdan Öztürk, Nadir Yıldırım, Ahmet Yıldırım ve Leyla Birlik'e tepki gösterdi
 • 19 Kasım 2017 16:56 Dha Yurt - Terörist Cenazesine ve Taziyesine Katılan Hdp'li 6 Vekil Hakkında Soruşturma DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı, kırmızı listede aranırken, Şırnak'ta ölü ele geçirilen 'Delal Amed' kod adlı terör örgütü PKK üyesi Hülya Eroğlu'nun dün geceki cenazesine ve bugünkü taziyesine katılan HDP'li milletvekilleri Feleknas Uca, Sibel Yiğitalp, Berdan Öztürk, Nadir Yıldırım,...
 • 19 Kasım 2017 16:46 Terörist Cenazesine Katılan Hdp'lilere Soruşturma Terörist Cenazesine Katılan Hdp'lilere Soruşturma Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, terörist cenazesine ve taziyesine katılan HDP'li milletvekilleri Feleknaz Uca, Sibel Yiğitalp, Berdan Öztürk, Nadir Yıldırım, Ahmet Yıldırım ve Leyla Birlik hakkında soruşturma başlattı.
 • 19 Kasım 2017 16:40 Terörist Cenazesine Katılan Hdp Milletvekillerine Soruşturma Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terörist cenazesine ve taziyesine katılan HDP’li milletvekilleri Feleknaz Uca, Sibel Yiğitalp, Berdan Öztürk, Nadir Yıldırım, Ahmet Yıldırım ve Leyla Birlik hakkında soruşturma başlatıldı.
 • 19 Kasım 2017 16:36 Terörist Cenazesine ve Taziyesine Katılan Hdp'li 6 Vekil Hakkında Soruşturma DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı, kırmızı listede aranırken, Şırnak'ta ölü ele geçirilen 'Delal Amed' kod adlı terör örgütü PKK üyesi Hülya Eroğlu'nun dün geceki cenazesine ve bugünkü taziyesine katılan HDP'li milletvekilleri Feleknas Uca, Sibel Yiğitalp, Berdan Öztürk, Nadir Yıldırım,...
 • 16 Kasım 2017 13:40 Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, "OHAL kalkmadan seçim ittifakları üzerine konuşmak gerçekçi olmaz. Önce OHAL'i kaldırın, demokratik siyaset zemini oluşturun. Ondan sonra insanlar kiminle ittifak yapar ya da yapmaz kendi teveccühleridir.
 • 30 Ekim 2017 13:49 Diyarbakır Polis, Sadece Hdp'li Vekilin Açıklamasına İzin Verdi, Vekil de Polisin Uzaklaşmasını... Diyarbakır Polis, Sadece Hdp'li Vekilin Açıklamasına İzin Verdi, Vekil de Polisin Uzaklaşmasını... Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'nin Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan yıkımlara tepki göstermek amacıyla HDP Diyarbakır Milletvekilleri Sibel Yiğitalp, Feleknas Uca, DTK Eş Başkanı Leyla Güven ve Sur Platformu üyeleri yıkımın sürdüğü Alipaşa Mahallesi'nde basın açıklaması yapmak istedi
 • 30 Ekim 2017 13:47 Hdp'lilerden Sur'daki Kentsel Dönüşüme Tepki HDP Diyarbakır milletvekilleri Sibel Yiğitalp ve Feleknas Uca ile Sur Platformu üyeleri, Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan yıkımlara tepki için basın açıklaması yaptı.
 • 30 Ekim 2017 13:38 Hdp'lilerden Sur'daki Kentsel Dönüşüme Tepki Hdp'lilerden Sur'daki Kentsel Dönüşüme Tepki HDP Diyarbakır milletvekilleri Sibel Yiğitalp ve Feleknas Uca ile Sur Platformu üyeleri, Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan yıkımlara tepki için basın açıklaması yaptı.
 • 30 Ekim 2017 13:17 Dha Yurt Bülteni-7  Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'nin Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan yıkımlara tepki göstermek amacıyla HDP Diyarbakır Milletvekilleri Sibel Yiğitalp, Feleknas Uca, DTK Eş Başkanı Leyla Güven ve Sur Platformu üyeleri yıkımın sürdüğü Alipaşa Mahallesi'nde basın açıklaması yapmak istedi
 • 24 Ekim 2017 15:01 Kaymakamlarla İlgili İddialara Cevap Verdi Kaymakamlarla İlgili İddialara Cevap Verdi İçişleri Bakanı Soylu, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bir gazetede yayımlanan köşe yazısının bir bölümünde Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da terör eylem ve uygulamaları nedeniyle görevden uzaklaştırılan belediye başkanlarının yerine bakanlık tarafından görevlendirilen kaymakamlara yönelik HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp tarafından ifade edilen çirkin, seviyesiz itham ve iftiralara yer verildiğini belirtti
 • 24 Ekim 2017 14:56 Bakan Soylu'dan 'Görev Yerleri Değiştirilen Kaymakamlara İlişkin Köşe Yazısına' Açıklama İçişleri Bakanı Soylu, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bir gazetede yayımlanan köşe yazısının bir bölümünde Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da terör eylem ve uygulamaları nedeniyle görevden uzaklaştırılan belediye başkanlarının yerine bakanlık tarafından görevlendirilen kaymakamlara yönelik HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp tarafından ifade edilen çirkin, seviyesiz itham ve iftiralara yer verildiğini belirtti
 • 20 Ekim 2017 14:02 Hdp Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp Açıklaması HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, "Şırnak'ta bir maden cinayeti, iş cinayeti işlendi.
 • 19 Ekim 2017 18:12 Nüfus Hizmetleri Kanunu Tasarısı Genel Kurulda HDP Grubu adına söz alan Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, uyuşturucu kullanma oranının 17 kat arttığını, ayda 30 kadının cinayete kurban gittiğini öne sürdü
 • 17 Ekim 2017 17:57 Ohal 3 Ay Daha Uzatılıyor "İktidarın sürdürülmesi için OHAL uzatılıyor"HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, OHAL'in her türlü kuralsızlığı yasal zırha sokan bir durum olduğunu iddia etti
 • 05 Ekim 2017 20:39 İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı Genel Kurulda Değişiklik önerisi üzerine söz alan HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, tutuklu eski milletvekili Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesinde yaşanan olaylara değinerek, "nefret siyaseti" izlendiğini öne sürdü
 • 28 Eylül 2017 21:46 Şanlıurfa'da 'Öcalan'a Tecrit Kaldırılsın' Açıklaması ŞANLIURFA'da düzenlenen panelde konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan üzerinde uygulandığını iddia ettiği tecridin kalkmasını istedi.
 • 28 Eylül 2017 17:30 Şanlıurfa'da 'Öcalan'a Tecrit Kaldırılsın' Açıklaması Şanlıurfa'da 'Öcalan'a Tecrit Kaldırılsın' Açıklaması ŞANLIURFA'da düzenlenen panelde konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan üzerinde uygulandığını iddia ettiği tecridin kalkmasını istedi.
 • 14 Eylül 2017 12:55 Hdp'li Yiğitalp Serbest Bırakıldı Hdp'li Yiğitalp Serbest Bırakıldı HDP'li Yiğitalp serbest bırakıldıDİYARBAKIR - Diyarbakır'da hakkında çıkarılan zorla getirilme kararı nedeniyle sabah saatlerinde evinin önünde gözaltına alınan HDP Milletvekili Sibel Yiğitalp, ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.
 • 14 Eylül 2017 12:51 Hdp'li Yiğitalp Serbest Bırakıldı Hdp'li Yiğitalp Serbest Bırakıldı Diyarbakır'da hakkında çıkarılan zorla getirilme kararı nedeniyle sabah saatlerinde evinin önünde gözaltına alınan HDP Milletvekili Sibel Yiğitalp, ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.
 • 14 Eylül 2017 12:49 Hdp'li Yiğitalp Serbest Bırakıldı Diyarbakır’da hakkında çıkarılan zorla getirilme kararı nedeniyle sabah saatlerinde evinin önünde gözaltına alınan HDP Milletvekili Sibel Yiğitalp, ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.
 • 14 Eylül 2017 11:36 Hdp Milletvekili Yiğitalp Gözaltına Alındı (2) İFADESİ ALINDIKTAN SONRA SERBEST BIRAKILDIDiyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında açılan davanın duruşmalarına katılmadığı gerekçesiyle mahkeme tarafından hakkında çıkarılan zorla getirilme kararı kapsamında bugün evinin önünde gözaltına alınarak Diyarbakır Adliyesi'ne götürülen HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, ifadesinin alınması ardından serbest bırakıldı
 • 14 Eylül 2017 11:08 Flaş DHA: Diyarbakır' da gözaltına alınan HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
 • 14 Eylül 2017 10:56 Hdp'li Yiğitalp İfade Vermek İçin Adliyeye Getirildi Hdp'li Yiğitalp İfade Vermek İçin Adliyeye Getirildi HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında ifade vermek için adliyeye getirildi.
 • 14 Eylül 2017 10:52 Dha Yurt Bülteni-3 1)HDP MİLLETVEKİLİ YİĞİTALP GÖZALTINA ALINDI HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, hakkında yargılandığı davada çıkarılan zorla getirilme kararı kapsamında bugün evinin önünde gözaltına alınarak Diyarbakır Adliyesine götürüldü.
 • 14 Eylül 2017 10:42 Hdp'li Yiğitalp Gözaltına Alındı Hdp'li Yiğitalp Gözaltına Alındı HDP Diyarbakır milletvekili Sibel Yiğitalp Diyarbakır 'da evinin önünde gözaltına alındı.
 • 14 Eylül 2017 10:39 Hdp Milletvekili Yiğitalp Gözaltına Alındı HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, hakkında yargılandığı davada çıkarılan zorla getirilme kararı kapsamında bugün evinin önünde gözaltına alınarak Diyarbakır Adliyesine götürüldü.
 • 14 Eylül 2017 10:32 Hdp'li Yiğitalp İfade Vermek İçin Adliyeye Getirildi Hdp'li Yiğitalp İfade Vermek İçin Adliyeye Getirildi HDP'li Yiğitalp ifade vermek için adliyeye getirildiDİYARBAKIR - HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında ifade vermek için adliyeye getirildi.
 • 14 Eylül 2017 10:30 Bu Sabah Gözaltına Alınan HDP'li Vekil Sibel Yiğitalp, Serbest Bırakıldı Bu Sabah Gözaltına Alınan HDP'li Vekil Sibel Yiğitalp, Serbest Bırakıldı Diyarbakır'da evinin önünde gözaltına alındığını duyuran HDP Diyarbakır milletvekili Sibel Yiğitalp, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
 • 14 Eylül 2017 10:20 Hdp'li Yiğitalp İfade Vermek İçin Adliyeye Getirildi HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında ifade vermek için adliyeye getirildi.
 • 24 Ağustos 2017 11:37 Hdp'li Sibel Yiğitalp Hakkında Yeni Fezleke Hazırlandı DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Millitvekili Sibel Yiğitalp hakkında, 'Terör örgütü propagandası yapmak' ve 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılama' suçlarından yeni bir fezleke hazırlanarak Adalet Bakanlığı'na gönderildi.