Asrın Boks Maçında Manny Pacquiao'ya Ceza Yolda - Son Dakika

Asrın Boks Maçında Manny Pacquiao'ya Ceza Yolda

05.05.2015 13:05

Floyd Mayweather karşısında çıktığı mücadeleyi kaybeden Manny Pacquiao'un omzundaki sakatlığı yetkililerden gizlediği ortaya çıktı.

ABD'de geçen hafta yapılan ve profesyonel boks dünyasının "asrın müsabakası" olarak ilan ettiği Floyd Mayweather ile Manny Pacquiao arasındaki yarı orta sıklet unvan maçını, 12. rauntta puanla ABD'li Mayweather kazanmıştı.

FİLİPİNLİ BOKSÖRE CEZA YOLDA

Maçı kaybeden Manny Pacquiao'nun omzundaki sakatlığı yetkililerden sakladığı ortaya çıktı. Sağlık durumu hakkında yanlış bilgi veren boksörün ceza alabileceği belirtiliyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Nevada Atletizm Komisyonu başkanı Francisco Aguilar, Pacquiao'nun neden yanlış beyanda bulunduğunun incelendiğini ve konunun komisyonda masaya yatırılacağını belirtti.

"LİSANSI İPTAL EDİLEBİLİR"

Pacquiao'nun lisansının iptal edilebileceği sıkça dile getirilen iddialar arasında.
Pacquiao'nun maçtan önce boksörlerin doldurmakla yükümlü olduğu sağlık formunda omzundaki sakatlıktan bahsetmediğinin altını çizen Aguilar, boksöre nasıl bir yaptırım uygulanacağı konusunda ise açıklama yapmaktan kaçındı.

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA

Yetkililerin açıklamasının ardından Pacquiao adına yazılı bir açıklama yayınlayan menajeri, sakatlığın ABD Anti Doping Ajansı'na bildirildiğinin altını çizdi. Ancak Anti Doping Ajansı 3'üncü parti bir kurum olduğu için yetkilileri konudan haberdar etmekle yükümlü değil.
Beş yıl süren görüşmelerin ardından yapılmasına karar verilen karşılaşmadan, bilet satışları, yayın ücretleri ve sponsorluk anlaşmalarıyla beraber 400 milyon doların üstünde hasılat elde edilmişti.

YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Spor Asrın Boks Maçında Manny Pacquiao'ya Ceza Yolda - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş