İller Arası Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası Türkiye Finali, başladı - Son Dakika

İller Arası Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası Türkiye Finali, başladı

17.05.2022 17:17

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğünce dördüncüsü düzenlenen İller Arası Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası Türkiye Finali, Antalya'da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğünce dördüncüsü düzenlenen İller Arası Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası Türkiye Finali, Antalya'da başladı.

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılan Türkiye finali, Akdeniz Üniversitesinin spor sahalarında gerçekleştiriliyor. Turnuvaya, 24 ilden 71 kız ve 80 erkek öğrenci katılıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, turnuvanın açılışında yaptığı konuşmada, özel bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sporculara turnuvada başarılar dileyen Gürhan, "Ata sporumuz olan geleneksel Türk okçuluğunu sürdüren gençlerimizi burada ağırlamaktan, kuracakları dostluk ve kardeşlik ortamına vesile olmaktan çok mutluyuz. Umarım bu ata sporumuzu gelecek kuşaklara aktarmak ve sizler için emek veren antrenörlerinizin yoğun emeğini, başarısını büyüterek gelecek kuşaklara teslim etmek sizlere nasip olur." diye konuştu.

Gürhan, geleneksel sporlara ilginin çığ gibi büyüyerek devam etmesini diledi.

Turnuva, yarın sona erecek.

YORUMLAR
500
Antalya'da 'Geleneksel Okçuluk Yarışması ve Robot Sergisi' düzenlendi Antalya'da 'Geleneksel Okçuluk Yarışması ve Robot Sergisi' düzenlendi Türkiye ile İsrail arasında tarihi anlaşma: 71 yıl sonra ilk kez ikili havayolu trafiği genişletilecek Türkiye ile İsrail arasında tarihi anlaşma: 71 yıl sonra ilk kez ikili havayolu trafiği genişletilecek Son dakika haberi | İçişleri Bakanı Soylu: 'Türkiye ile Avusturya arasında ortak mekanizma kurma kararı aldık' Son dakika haberi | İçişleri Bakanı Soylu: 'Türkiye ile Avusturya arasında ortak mekanizma kurma kararı aldık'
Kaynak: AA

Son Dakika Spor İller Arası Geleneksel Türk Okçuluğu Turnuvası Türkiye Finali, başladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement