Son Dakika Son Dakika Son Dakika
PTT 1.lig - Son Dakika

PTT 1.lig

PTT 1.Lig takımlarından Boluspor’un kaptanı Alp Ergin, hatalarından ders çıkardıklarını söyleyerek, camiaya ince mesajlar verdi.

PTT 1.lig
05.05.2014 - 14:01,

PTT 1.Lig takımlarından Boluspor'un kaptanı Alp Ergin, hatalarından ders çıkardıklarını söyleyerek, camiaya ince mesajlar verdi.

Ligin son maçında kendi sahalarında Denizlispor'u 1-0 yenerek ligde kalan Boluspor'un takım kaptanı Alp Ergin, sezon değerlendirmesi yaptığı açıklamasında çarpıcı ifadeler kullandı. İyi gün ve kötü gün dostlarını gördüklerini söyleyen Ergin, "Koskoca bir sezon acısıyla, tatlısıyla geride kaldı. Arkama dönüp bakınca hani derler ya 'her şer de bir hayır vardır' diye… İşte bu süreçte biz dostumuzu ve düşmanımızı tanıdık. Önümüzdeki yıl ben burada olurum veya olmam ama artık Bolu ve Boluspor gerçekleri gördü. Bu saatten sonra yoluna iyi gün dostlarıyla, içten pazarlıklı kişilerle değil, doğrudan şaşmayan, adam gibi adamlarla devam edecektir. Şayet takımdan ayrılsam bile gözüm arkada kalmayacak. Gerek başkanım Sayın Savaş Abak, gerek Yılmaz hocam buna müsaade etmeyecektir. Bunu çok iyi biliyorum ki; Boluspor'un önü bundan sonra açıktır" diye konuştu.

Yaşananların para ile ölçülemeyeceğini ve tüm takımın aldığı paraların analarının ak sütü gibi helal olduğunu söyleyen Alp Ergin, "Benimle birlikte bu zorlu yolda değil elini, kellesini taşın altına koyan koca yürekli takım arkadaşlarıma, hocamıza ve başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Aldığımız parada gözü olan kişiler şunu unutmasın ki; haftalardır inanılmaz stres yaşıyoruz. Stresten ağzımızda lokma girmeyip, hasta olduğumuz günleri bir tek biz biliriz. Yaşadıklarımızın hiç biri para ile ölçülmez. Tüm takım arkadaşlarımın aldığı para da analarının ak sütü kadar helaldir" şeklinde konuştu.

Futbolun bireysel bir oyun değil, takım oyunu olduğunu belirten Ergin, şöyle konuştu; "Ortada bir başarısızlık varsa bu tüm camiaya aittir. Başarı varsa yine tüm camiaya aittir. Fakat başarısızlıkta yanımızda olmayanlar, başarılı olduğumuzda yanımızda saf tuttular. Biz son maçta hesabımızı verdik ve alnımızın akıyla Bolusporumuzu ligde tutmayı başardık. Şimdi hesap sırası onlarda. Bu nedenle takımımız şampiyon olmuş kadar başarılıdır" dedi. - BOLU

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor PTT 1.lig - Son Dakika


Advertisement