Şırnak'ta Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası başladı - Son Dakika

Şırnak'ta Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası başladı

16.05.2022 14:25

- Şırnak'ta Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası başladı Şırnak'ın ilk uluslararası tenis turnuvası olan Cudi Cup başladı.

- Şırnak'ta Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası başladı

ŞIRNAK - Şırnak'ın ilk uluslararası tenis turnuvası olan Cudi Cup başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Türkiye Tenis Federasyonu, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi ve Şırnak Üniversitesi iş birliğiyle 16-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası başladı.

Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde bulunan, Cudi Dağı manzaralı 2'si kapalı, 4'ü açık, 6 tenis kortunda müsabakalar devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığın himayesinde, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi ve Türkiye Tenis Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Cudi Cup'ta 44 erkek, 37 kadın olmak üzere 9 ülkeden 81 sporcu mücadele ediyor. Türkiye, Rusya, Kazakistan, Tunus, Polonya, İran, Gürcistan, İngiltere ve Litvanya'dan sporcular şampiyonluk için korta çıkarken, mücadeleler 7 gün sürecek.

İstanbul'dan turnuvaya katılan Defne Türkoğlu, "Doğuya ilk defa geliyorum, Şırnak'ı çok beğendim. Düzenlenen Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası alanı çok güzel. Gençlik şöleni ve bölgede yapılan Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvasını çok beğendim" dedi.

YORUMLAR
500
Akıncılar Tenis Cup Turnuvası başladı Akıncılar Tenis Cup Turnuvası başladı Kayısı Cup Tenis Turnuvası sona erdi Kayısı Cup Tenis Turnuvası sona erdi ŞANLIURFA - Göbeklitepe Cup Bölgesel Okçuluk Turnuvası başladı ŞANLIURFA - Göbeklitepe Cup Bölgesel Okçuluk Turnuvası başladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Şırnak'ta Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement