SON DAKİKA TANER CANATAR HABERLERİ

Son Dakika Taner Canatar Haberleri

 • 25 Haziran 2018 09:36 Cinsellik Sonradan Öğrenilir' Cinsellik Sonradan Öğrenilir' CİNSEL Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Taner Canatar, cinselliğin sonradan öğrenildiğini belirterek, sağlıklı cinselliğin yaşanılabilmesi için doğru bilgilere sahip olunması gerektiğini söyledi.
 • 20 Kasım 2017 12:30 Evlilik Terapisti Dr. Canatar: Evlilik Şakaya Gelmez Evlilik Terapisti Dr. Canatar: Evlilik Şakaya Gelmez AİLE ve evlilik terapisti Dr. Taner Canatar, evliliğin bireysel mutluluk ve toplumsal gelişim açısından çok önemli bir kurum olduğunu belirtti.
 • 06 Mayıs 2017 12:03 Dha Yurt Bülteni-3 Taner Canatar, zorlayıcı yaşam koşullarının insanları gergin, sinirli, çaresiz, engellenmiş hissine kapılmasına neden olduğunu bundan doğan öfkeyle de kendileri ile birlikte çevresine zarar verdiğini kaydetti
 • 06 Mayıs 2017 11:37 Adana'da 37 Günde 17 Ölü Adana'da 37 Günde 17 Ölü Taner Canatar, zorlayıcı yaşam koşullarının insanları gergin, sinirli, çaresiz, engellenmiş hissine kapılmasına neden olduğunu bundan doğan öfkeyle de kendileri ile birlikte çevresine zarar verdiğini kaydetti
 • 04 Kasım 2016 11:10 Evlilik Yorgunu Olmayın Evlilik Yorgunu Olmayın Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) Genel Başkanı Uz. Dr. Taner Canatar, aşkın yerini sevginin almadığı, çiftlerin birlikte yaşamayı başaramadığı durumlarda 2-3 yıl sonra evlilik yorgunluğunun ortaya çıktığını söyledi.
 • 12 Ağustos 2016 12:03 Dr. Canatar: Mutlu Evlilik İçin Önceden Eğitim Şart Dr. Canatar: Mutlu Evlilik İçin Önceden Eğitim Şart AİLE Terapistleri Derneği Genel Başkanı Dr. Taner Canatar, çiftlerin birbirlerini iyi tanımamaları ve evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturmamaları nedeniyle evliliğe iyi bir başlangıç yapamadıklarını söyledi.
 • 15 Haziran 2016 13:40 Terapider Genel Başkanı Canatar: Terapider Genel Başkanı Canatar: "Yaz Tatili Aile Yapısının Güçlenmesi İçin Fırsat Olarak Görülmeli" Aile Terapileri ve Terapistleri (TERAPİDER) Genel Başkanı Uz. Dr. Taner Canatar, yaz tatilinin aile yapısının güçlenmesi için fırsat olarak görülmesi gerektiğini söyledi.
 • 19 Şubat 2016 16:32 Kadınları Pembe Taksi ile Değil Hayallerini Yok Etmeyerek Koruyabiliriz' Kadınları Pembe Taksi ile Değil Hayallerini Yok Etmeyerek Koruyabiliriz' Taner Canatar, Türkiye'de her 2 kadından birinin fiziki şiddet gördüğünü belirtti
 • 19 Şubat 2016 09:16 Canatar: Canatar: "Kadınlarımızı Pembe Taksi ile Değil, Pembe Hayallerini Yok Etmeyerek Koruyabiliriz" Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) Genel Başkanı Uz. Dr. Taner Canatar, kadına karşı şiddete yönelik eğitim eksikliğinin giderilmesi gerektiğinin altını çizerek “Yoksa sadece taksilerin rengini değiştirerek, ne pembe hayalleri yok edilen kadınlarımızın ruhlarındaki karanlığı aydınlığa kavuşturabilir, ne de kadınlarımızın pembe hayallerine göz diken insan görünümlü yaratıklara engel olabiliriz” diye konuştu.
 • 11 Şubat 2016 12:09 Sevgi, Sadece 14 Şubat'a Özgü Değildir! Sevgi, Sadece 14 Şubat'a Özgü Değildir! Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER ) Genel Başkanı Aile ve Evlilik Terapisti Uzman Dr. Taner Canatar, Türk toplumunda halen aşkın ve sevginin hakkının yeterince verilemediğini söyledi.
 • 11 Şubat 2016 11:18 Terapider Genel Başkanı Uz. Dr. Canatar: Terapider Genel Başkanı Uz. Dr. Canatar: "Bir Günlük Sevgili Olmayın" Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) Genel Başkanı Uz. Dr. Taner Canatar, 14 Şubat Sevgililer Günü’nün ekonomiye hareket getiren ancak sevginin yürekten yaşanamadığı bir etkinlikten öteye gidemediğini belirterek, “Eğer 14 Şubat ilişkinizde yeni bir başlangıç olacaksa sloganınız ‘Beklenmeyeni yap’ olmalı. Asla bir günlük sevgili olmayın” dedi.
 • 31 Ocak 2016 12:50 Olumsuz Örnekler İçeren Diziler Toplumun Aile Değerlerini Sarsıyor Olumsuz Örnekler İçeren Diziler Toplumun Aile Değerlerini Sarsıyor" Taner Canatar, içerikleri değişen dizi ve evlendirme programlarının aile yapısını ve toplumun aile kavramına ait değer yargılarını olumsuz yönde etkileyebileceğini söyledi
 • 31 Ocak 2016 11:43 Uz. Dr. Canatar: Uz. Dr. Canatar: "Diziler Toplumun Ailesel Değer Yargılarını Sarsabilir" Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) Genel Başkanı, Aile ve Evlilik Terapisti Uz. Dr. Taner Canatar, TV dizilerinin toplumun ailesel değer yargılarını sarsabileceğini söyledi.
 • 19 Ocak 2016 13:25 Kötü Karneyi Fırsata Çevirin Kötü Karneyi Fırsata Çevirin Taner Canatar, bu durumda karne değerlendirmesinin, çocuk açısından gelişimsel bir krize ya da fırsata dönüşmesinin, tamamen anne babaların değerlendirme ve tutumlarına bağlı olduğunu söyledi
 • 10 Ocak 2016 13:34 Çocuk Gelinler Toplumun Aile Yapısını Tehdit Ediyor Çocuk Gelinler Toplumun Aile Yapısını Tehdit Ediyor Taner Canatar, Türkiye'de batıda yapılan evliliklerin dörtte biri, doğuda yapılan evliliklerin üçte birinin çocuk yaşta yapıldığını belirtti
 • 23 Aralık 2015 11:30 Sağlıksız Aileler Toplumu Tehdit Ediyor Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) Genel Başkanı Aile ve Evlilik Terapisti Uz. Dr. Taner Canatar, aile içi iletişimin güçlü olduğu ailelerde sorunların büyümeden kendiliğinden çözülebileceğini söyledi.
 • 14 Aralık 2015 12:42 Terapi Almadan Boşanmayın Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) Genel Başkanı Uz. Dr. Taner Canatar, Türkiye İstatistik Kurumu’nun son 16 yılda boşanma oranlarının giderek arttığını ve geçtiğimiz yıl içerisinde evli her 100 çiftten 22’sinin boşandığını açıkladığını belirterek, boşanma öncesi mutlaka aile ve evlilik terapisi desteği alınması gerektiğini bildirdi.
 • 14 Aralık 2015 11:48 Boşanma Öncesi Aile ve Evlilik Terapisi Şart Olmalı Boşanma Öncesi Aile ve Evlilik Terapisi Şart Olmalı" Taner Canatar, evlilik ve ilişki sorunlarının, insanların yaşamlarındaki problemlerin en rahatsız edicilerinden biri olduğunu söyledi
 • 13 Kasım 2015 12:27 Sanal Dünyanın Kurbanı Olmayın Sanal Dünyanın Kurbanı Olmayın Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) Genel Başkanı Uz. Dr. Taner Canatar, ‘Sevgiliden ya da eşten zaman çalınarak, çeşitli bahanelerle sosyal paylaşım ağlarına girilmeye çalışılmasının ilişkilerde sorunlar yaşanmasına ortam hazırladığına’ dikkat çekti.
 • 01 Eylül 2015 15:25 Birden Fazla Kadın Tarafından Büyütülen Erkekler Daha Kolay Aldatıyor Birden Fazla Kadın Tarafından Büyütülen Erkekler Daha Kolay Aldatıyor Taner Canatar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, araştırma sonucuna göre, eşini aldattığını itiraf eden 500 erkeğin yüzde 70'inin çocukluklarında birden fazla ve birbirinden farklı kadınlar tarafından büyütüldüklerini gösterdiğini söyledi
 • 03 Şubat 2015 07:45 Bekar Erkeğe Cinsel İhtiyaç Ödeneği Bekar Erkeğe Cinsel İhtiyaç Ödeneği "SEKSOLOJİ ANA BİLİM DALI KURULMALI" Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Adana Şube Başkanı Uzman Doktor Taner Canatar: Bekâr erkeklerin cinsel ihtiyaçlarının karşılanması için ödenek ayrılması, kadına yönelik cinsel şiddet sorununu çözmez
 • 13 Ekim 2014 11:49 Dr. Canatar: Evlilik Şakaya Gelmez Dr. Canatar: Evlilik Şakaya Gelmez Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Taner Canatar, evliliğin bireysel mutluluk ve toplumsal gelişim açısından çok önemli bir kurum olduğunu belirtti.
 • 01 Mayıs 2014 10:27 Çocuk Kaçırmaya 'Şifreli' Önlem Çocuk Kaçırmaya 'Şifreli' Önlem Cinsel Sağlık Derneği Adana Şube Başkanı Dr. Taner Canatar, çocukların kaçırılmasını önlemek için aile ile çocuk arasında 'şifre' oluşturulmasının bir güvenlik tedbiri olacağını söyledi.
 • 23 Aralık 2013 11:34 "Farklı Kadınların Büyüttüğü Erkek Aldatıyor" Taner Canatar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, araştırma sonucuna göre, eşini aldattığını itiraf eden 500 erkeğin yüzde 70'inin çocukluklarında birden fazla ve birbirinden farklı kadınlar tarafından büyütüldüklerini gösterdiğini söyledi
 • 05 Eylül 2013 17:11 Dr. Canatar: Dr. Canatar: "Cinsellik Eğitimi Anaokulundan Başlasın" Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Taner Canatar, Türkiye'de her 10 erkekten 7'sinin, her 10 kadından da 8'inin hayatının bir döneminde cinsel sorunlar yaşadığına dikkat çekti.
 • 18 Ağustos 2013 11:51 'Türkiye'de 10 Kadından 1'i Vajinismus' 'Türkiye'de 10 Kadından 1'i Vajinismus' Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Taner Canatar, Türkiye'de 'Vajinismusun' 10 kadından 1'inde görüldüğünü ve bunun tedavi edilebildiğini söyledi.
 • 06 Temmuz 2013 11:20 'Cinsel Terapi' İlişkinizi Kurtarabilir 'Cinsel Terapi' İlişkinizi Kurtarabilir Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Uz.Dr.Taner Canatar, ülkemizde cinsel hayatı aktif olan her on kadından sekizinin ve her on erkekten yedisinin hayatının belli bir döneminde cinsel sorunlar yaşayabildiğini söyledi.
 • 25 Mayıs 2013 10:23 "Yaz Ayları Vajinismus Tedavisi İçin İdeal Dönem" CİSED Adana Şube Başkanı Uzm. Dr. Taner Canatar, vajinismusun ülkemizde her 10 kadından birinin sorunu olduğunu söyledi.
 • 20 Mayıs 2013 09:49 Dr. Canatar: Dr. Canatar: "Cinsel Sorunlar Çok Yaşanıyor, Az Konuşuluyor" Cinsel Sağlık Enstitüsü (CİSED) Adana Şube Başkanı Uzm.Dr.Taner Canatar, Türkiye'de hızla artan sayıda insanın psikolojik sorunlar, evlilik ve cinsel problemler yaşadığını, birçok insanın da bu problemler için terapiye başvurduğunu belirterek,...
 • 08 Mart 2013 12:44 Canatar: Canatar: "Şiddetle Yüzleşmeliyiz" Taner Canatar, günümüzde kadına yönelik her türlü şiddet kültürü ile yüzleşmek ve buna karşı mücadele etmek gerektiğini söyledi
 • 12 Şubat 2013 02:42 "Toplum Kadının Cinselliğini Ahlaksızlık Olarak Görüyor" Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Taner Canatar, cinsellikle ilgili yanlış beklentiler ve inançların kadınların cinselliğe karşı tutum ve davranışlarını olumsuz etkilediğini söyledi.
 • 28 Ocak 2013 09:55 Uzmandan Aldatılma İpuçları Uzmandan Aldatılma İpuçları CİSED Adana Şube Başkanı Uzman Dr. Taner Canatar, aldatmanın önceden tahmin edilebilir bir durum olmadığını ifade etti.
 • 22 Ocak 2013 09:44 Velilere Karne Uyarısı Velilere Karne Uyarısı Aile ve Evlilik Terapisti Uzman Doktor Taner Canatar, ebeveynlerin karnelere yönelik gösterdiği tepkinin, çocuğun kişisel gelişimi ve okul başarısında önemli olduğunu ifade ederek, çocuğun karnesi nasıl olursa olsun, anne ve babaların onu kucaklayıp, sevgisini dile getirmesini istedi
 • 04 Ocak 2013 10:49 Ozon Terapide Ozon Terapide "Afrodizyak" Etkisi AİSA Sağlıklı Zayıflama ve Terapi Merkezi Uzman Doktoru Taner Canatar, ozon terapinin vücuda doping ve afrodizyak etkisi yaptığını ve yaşlanmayı da geciktirdiğini söyledi
 • 23 Aralık 2012 09:42 Cinsel İfadeli Müzik Erken Yaşta Cinselliğe İtiyor Cinsel İfadeli Müzik Erken Yaşta Cinselliğe İtiyor Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Uzm.Dr.Taner Canatar, cinsel ifade ve görüntülerin yer aldığı müzikleri dinleyen gençlerin, erken yaşta cinselliği yaşama ihtimalinin iki kat fazla olduğu söyledi.Dr.
 • 21 Kasım 2012 15:21 Her 4 Evlilikten Biri Çocuk Yaşta Yapılıyor Her 4 Evlilikten Biri Çocuk Yaşta Yapılıyor Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Taner Canatar, erken yaşta evlendirilen kız çocuklarının ağır travma ve kalıcı psikolojik rahatsızlar yaşadığını, bu büyük travmayı atlamayan çocukların da intihar ettiğini söyledi
 • 21 Kasım 2012 10:06 Her 4 Evlilikten Biri Çocuk Yaşta Yapılıyor Her 4 Evlilikten Biri Çocuk Yaşta Yapılıyor CİSED Adana Şube Başkanı Taner Canatar, erken yaşta evlendirilen kız çocuklarının ağır travma ve kalıcı psikolojik rahatsızlar yaşadığını, söyledi.
 • 10 Kasım 2012 09:54 Cinsel Kimlik İlk 4 Yılda Oluşuyor Cinsel Kimlik İlk 4 Yılda Oluşuyor Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Uz.Dr.Taner Canatar, Erkan Koleji'nde öğrencilere yönelik verdiği konferansta, 'çekirdek cinsel kimlik' olarak adlandırılan yapının, çocukluğun ilk 1...
 • 04 Kasım 2012 10:07 Tecavüze Uğrayan Kadın Sayısı Artıyor Tecavüze Uğrayan Kadın Sayısı Artıyor Taner Canatar, Türkiye'de evliliklerinde tecavüze uğrayan kadın sayısının her geçen gün arttığı uyarısında bulunarak, bu durumun asla kabul edilemeyeceğini söyledi
 • 04 Kasım 2012 09:58 'Cinsellik Yaşadıkça Öğrenilir' 'Cinsellik Yaşadıkça Öğrenilir' Taner Canatar, cinselliği öğrenen ve geliştirerek mutlu olan tek canlının insan olduğunu söyledi
 • 06 Ekim 2012 14:30 Hamilelik Dönemi Çocuğun Kişilik Gelişimini de Etkiliyor Hamilelik Dönemi Çocuğun Kişilik Gelişimini de Etkiliyor Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı, Aile ve Evlilik Terapisti Uzm.Dr.Taner Canatar, gebeliğin altıncı ayı ya da daha erken bir dönemde, bebeğin bilinçli olmayan ama tepkili ve aktif bir duygusal yaşama sahip olduğunu söyledi.
 • 06 Ekim 2012 11:42 'Sosyal Ağlar İlişkilere Zarar Veriyor' 'Sosyal Ağlar İlişkilere Zarar Veriyor' Taner Canatar, sanal alemde flört etmenin sınırlarını çizmenin oldukça zor olduğunu, genellikle bir oyun gibi başlayan yazışmaların daha sonra tutkulu birer ilişkiye dönüşebildiğini ve bu durumun çiftlerin gerçek yaşamını olumsuz etkilediğini söyledi
 • 06 Ekim 2012 09:21 Hamilelik Dönemi Çok Önemli Hamilelik Dönemi Çok Önemli CİSED Adana Şube Başkanı Taner Canatar, hamilelik döneminin çocuğun kişisel gelişiminde çok önemli olduğunu söyledi.
 • 28 Eylül 2012 10:38 Sosyal Ağlar İlişkilere Zarar Veriyor Sosyal Ağlar İlişkilere Zarar Veriyor Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Uz.Dr.Taner Canatar, son yıllarda yaygınlaşan Blogspot, Facebook, Flixster, Fourmspring, Mypace, Path, Siberalem, Twitter ve Windows Live gibi sosyal paylaşım sitelerinin tüm dünyada...
 • 16 Eylül 2012 14:19 Cinselliği Olmayan Evlilikler Cinselliği Olmayan Evlilikler Cinsellik, aile mutluluğunda sanılandan daha önemli bir yer tutuyor. Uzman doktor Taner Canatar'a kulak verin.
 • 07 Eylül 2012 10:08 Eşinden Az Kazanan Aldatmaya Meyilli Eşinden Az Kazanan Aldatmaya Meyilli Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Adana Şube Başkanı Uz.Dr.Taner Canatar, eşinden daha az para kazanan erkeğin aldatmaya daha fazla meyilli olduğunu söyledi.Uz.Dr.Canatar, yaptığı açıklamada, kadın ve erkeğin aldatma için farklı nedenleri...
 • 18 Ağustos 2012 11:58 "Her Genç Kızın İlk Aşkı Babası" Taner Canatar, her genç kızın ilk aşkının babası olduğunu belirterek, çıkarsız ve karşılıksız olan bu sevginin hesabının olmadığını söyledi
 • 21 Mayıs 2012 09:48 Bastırılan Duygular Cinselliğin Düşmanı Bastırılan Duygular Cinselliğin Düşmanı Taner Canatar, bastırılan ve ifade edilemeyen duyguların cinsel sorunlara yol açtığını belirterek, bastırılan duyguların cinselliğin düşmanı olduğunu söyledi