ASELSAN, Siper Ürün-1'i 2024'te Hava Kuvvetleri'ne sunacak - Son Dakika
Teknoloji

ASELSAN, Siper Ürün-1'i 2024'te Hava Kuvvetleri'ne sunacak

ASELSAN, Siper Ürün-1\'i 2024\'te Hava Kuvvetleri\'ne sunacak

ASELSAN, uzun menzilli bölge hava ve füze savunma sistemi olan Siper Ürün-1'in 2024'te Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın kullanımına sunulacağını duyurdu. Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Siper sisteminin milli güvenlik için önemli görevler üstleneceğini belirtti.

23.11.2023 17:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ASKERİ Elektronik Sanayi (ASELSAN), uzun menzilli bölge hava ve füze savunma sistemi 'Siper Ürün-1'in 2024'te Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın kullanımına sunulacağını duyurdu.

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından uzun menzilli bölge hava ve füze savunma sistemi ihtiyacını karşılamak amacıyla başlatılan 'Siper' projesinde sona gelindi. ASELSAN'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 'Siper Ürün-1'in 2024'te Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın kullanımına sunulacağı belirtildi.

'MİLLİ GÜVENLİĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENECEK'

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, hava savunmasını beka meselesi olarak gördüklerine işaret ederek, "Şu an için en ileri teknolojiye sahip olan Siper sistemi, milli güvenliğimiz için önemli görevler üstlenecek. Vatan semalarının güvenliği için gece gündüz demeden çalışan tüm ekibi gönülden tebrik ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Teknoloji ASELSAN, Siper Ürün-1'i 2024'te Hava Kuvvetleri'ne sunacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement