Dev İsimlerin Çılgın Fikri! - Son Dakika
Teknoloji

Dev İsimlerin Çılgın Fikri!

Dev İsimlerin Çılgın Fikri!

Çılgın bir fikir: "Bir astroid'i dünya yakınına çekip üzerindeki kaynakları kullanabiliriz!"

26.04.2012 22:00

Teknoloji dünyasının büyük isimlerinin bir araya gelerek meydana getirdiği Planetary Resources isimli oluşum, dünya dışında bulunan kaynakları aramayı ve kullanmayı hedefliyor. Kurucu ekipse gerçekten etkileyici isimlerden oluşuyor; Google'ın kurucu koltuğunda oturan Lary Page, eski CEO Eric Schmidt ve başta Avatar isimli filmiyle olmak üzere fazlasıyla yakından tanınan yönetmen James Cameron. Projedeki dikkat çeken diğer isimlerse ticari uzay araştırmaları uzmanları olan Peter H. Diamandis, Eric Anderson, eski NASA Mars görev müdürlerinden Chirs Lewicki ve son olarak da NASA astronotu Tom Jones...

Planet Resource'nin yegane amacıysa; "İnsanlığın refah düzeyini artırmak için oluşturulan yeni uzay macerası" olarak açıklanıyor. Hali hazırda aktif bir facebook sayfası bulunan oluşum aynı zamanda kendisine ait bir de internet sitesine sahip. Fakat her iki kısımda da konu ile ilgili çok detaylı bir bilgi verilmiyor.

Şu ana kadar Planet Resources'in ele alacağı en önemli iki madde, uzay araştırmaları ve doğal kaynaklar olarak karşımıza çıkıyor. Yapılacak bu tarzdaki bir araştırmaysa GDP'ye trilyonlarca dolar kazandıracak. Eğer yapılan girişimin sonucu meyve verirse, çok farklı bir sektörün de kapıları dünyaya açılmış olacak ve doğal kaynak yapısı bambaşka bir anlam kazanacak.

Sızan bilgilerin genelindeyse Dünya'nın yakınlarına çekilecek olan bir astroid'in bir şekilde kazılarak üzerinden kaynak ve ham madde alınması fikri geziniyor.

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Dev İsimlerin Çılgın Fikri! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement