SON DAKİKA TURHAN ÇAKAR HABERLERİ

Son Dakika Turhan Çakar Haberleri

 • 13 Kasım 2018 12:22 Püis'in 'Akaryakıtta Çift Fiyat' Talebine Eleştiri Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, PÜİS’in, akaryakıt alımında nakit ve kredi kartı ile ödeme yapan tüketiciler için ayrı fiyat uygulanması talebinin kabul edilemez olduğunu belirtti.
 • 15 Ekim 2018 18:51 Sayaç Bedeli Yargıdan Döndü Sayaç Bedeli Yargıdan Döndü THD Başkanı Turhan Çakar, Başkentgaz'ın 20 yılını dolduran bir aboneden aldığı sayaç değişim bedelinin Ankara 5. Tüketici Mahkemesi'nin verdiği karar doğrultusunda iade edildiğini açıkladı.
 • 16 Eylül 2018 12:09 Kantinlerde Hazır Gıda Satışına İzin Verilmesin" Çağrısı Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, okulların açılmasıyla gündeme gelen bazı sorunların çözümü için yetkililere çağrıda bulundu.
 • 06 Eylül 2018 12:39 Çakar'dan "Maaşlar Her Ay Artırılsın" Talebi Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "Enflasyon artış oranında, her ay düzenli olarak, çalışanların ve emeklilerin maaşlarının artırılması gerek." dedi.
 • 04 Eylül 2018 13:24 Thd'den Thd'den "Spekülatörlere İzin Verilmesin" Çağrısı Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "Şarbonu fırsat bilerek et fiyatlarının arttırılmasına neden olan spekülatörlere ve aracılara izin verilmesin.
 • 04 Eylül 2018 12:30 Thd'den "Spekülatörlere İzin Verilmesin" Çağrısı Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "Şarbonu fırsat bilerek et fiyatlarının arttırılmasına neden olan spekülatörlere ve aracılara izin verilmesin.
 • 15 Mart 2018 13:26 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, internetten alışveriş yapan tüketici sayısının her geçen gün arttığını, bu durumun tüketici sorunlarının da artmasına yol açtığını belirtti.
 • 20 Ocak 2018 09:34 Thd 27. Yılını Yenimahalle'de Kutladı İlkadım Salonu'nda düzenlenen geceye Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar,Demokratik Kitle Örgütleri yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı
 • 15 Ocak 2018 12:23 Çakar'dan Kredi Çekeceklere Uyarı Çakar'dan Kredi Çekeceklere Uyarı Otobüs durakları ve halka açık alanlarda ’’Kredi çıkartılır, faturalı hatlara nakit sağlanır’’ tarzı afişlerin yaygınlaşması üzerine Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar vatadanşları, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için bu tür afişleri dikkate almamaları konusunda uyardı.
 • 15 Ekim 2017 13:51 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "torba tasarı"nın Anayasa'ya, hukuka, tüketici haklarına ve kamu yararına aykırı olduğunu iddia etti.
 • 15 Ekim 2017 13:28 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "torba tasarı"nın Anayasa'ya, hukuka, tüketici haklarına ve kamu yararına aykırı olduğunu iddia etti.
 • 19 Ağustos 2017 16:09 Thd Genel Başkanı Çakar Thd Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, okul servislerinde yaşanan sorunların tekrarlanmaması için Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği'nin toplumcu ve sosyal devlet anlayışına uygun olarak değiştirilmesi gerektiğini belirtti.
 • 19 Ağustos 2017 13:29 Thd Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, okul servislerinde yaşanan sorunların tekrarlanmaması için Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği'nin toplumcu ve sosyal devlet anlayışına uygun olarak değiştirilmesi gerektiğini belirtti.
 • 08 Ağustos 2017 16:50 Sürücüleri İsyan Ettiren Hgs ve Ogs Cezaları SÜRÜCÜLERE UYARILARÖte yandan konuyla ilgili DHA'ya telefonla bilgi veren Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, sürücülerin haksız olduğunu düşündüğü cezalara karşı gerekli yasal girişimlerde bulunmasını tavsiye etti
 • 08 Ağustos 2017 16:27 Sürücüleri İsyan Ettiren Hgs ve Ogs Cezaları Sürücüleri İsyan Ettiren Hgs ve Ogs Cezaları SÜRÜCÜLERE UYARILARÖte yandan konuyla ilgili DHA'ya telefonla bilgi veren Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, sürücülerin haksız olduğunu düşündüğü cezalara karşı gerekli yasal girişimlerde bulunmasını tavsiye etti
 • 08 Ağustos 2017 16:11 HGS ve OGS Cezaları Ödenmesine Rağmen Bakiyeden Düşmüyor HGS ve OGS Cezaları Ödenmesine Rağmen Bakiyeden Düşmüyor SÜRÜCÜLERE UYARILAR Öte yandan konuyla ilgili DHA'ya telefonla bilgi veren Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, sürücülerin haksız olduğunu düşündüğü cezalara karşı gerekli yasal girişimlerde bulunmasını tavsiye etti
 • 08 Ağustos 2017 16:04 Dha İstanbul - Sürücüleri İsyan Ettiren Hgs ve Ogs Cezaları   SÜRÜCÜLERE UYARILARÖte yandan konuyla ilgili DHA'ya telefonla bilgi veren Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, sürücülerin haksız olduğunu düşündüğü cezalara karşı gerekli yasal girişimlerde bulunmasını tavsiye etti
 • 08 Ağustos 2017 15:16 Thd: Nüfusun Yüzde Altmışından Fazlası Yoksulluk Sınırının Altında Yaşıyor Thd: Nüfusun Yüzde Altmışından Fazlası Yoksulluk Sınırının Altında Yaşıyor Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, son bir yılda gerçekleşen "gıda enflasyonunun maaş artışlarını aştığına" dikkat çekerek, "Nüfusun yüzde yirmiden fazlası açlık sınırının altında, yüzde altmışdan fazlası ise yoksulluk sınırının altında yaşıyor" uyarısında bulundu.
 • 08 Ağustos 2017 13:38 Thd Genel Başkanı Çakar: Thd Genel Başkanı Çakar: "48 Milyondan Fazla Kişi Yoksulluk Sınırının Altında" Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, Temmuz 2016-Temmuz 2017 dönemine ilişkin son 1 yıllık gıda enflasyonu, asgari ücretlerin ve emeklilerin maaşlarının karşılaştırıldığı basın açıklamasında, 48 milyondan fazla kişinin yoksulluk sınırının altında olduğunu söyledi.
 • 12 Haziran 2017 15:10 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, 51 temel gıda maddesinde tüketicinin satın alma gücünün düştüğünü belirterek, maaş artışlarının yetersiz kaldığını söyledi.
 • 12 Haziran 2017 13:38 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, 51 temel gıda maddesinde tüketicinin satın alma gücünün düştüğünü belirterek, maaş artışlarının yetersiz kaldığını söyledi.
 • 22 Mart 2017 12:49 Tüketici Hakları Derneği: Soyada Gdo Olabilir Tüketici Hakları Derneği: Soyada Gdo Olabilir Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, soya ürünlerinde genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) olabileceği uyarısında bulunarak "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığını göreve çağırıyoruz" dedi.
 • 15 Mart 2017 13:56 Tüketicilerden Tüketicilerden "Güvenilir Dijital Dünya" Talebi Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, hızlı değişim gösteren ve ülkelerin birbiriyle bağıntılı olduğu bir dünyada, tüketici haklarının dijital alanda (online) korunmasının sağlanması sorumluluğuyla yalnızca bir ülkenin baş edemeyeceğini, bu durumun hükümetlerin, iş...
 • 07 Mart 2017 08:34 Bankalar Aleyhine Dava Açıp Zararlarınızı Karşılayabileceksiniz Bankalar Aleyhine Dava Açıp Zararlarınızı Karşılayabileceksiniz FAZLA FAİZ ÖDEMİŞİZ Dava sürecini en başından bu yana takip eden Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, Yargıtay'ın kararının milyonlarca vatandaş ve şirkete bankaları dava etme yolunu açtığını söyledi
 • 04 Şubat 2017 15:25 Ötv ve Kdv Oranlarının Düşürülmesi Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, su, gıda, elektri·k, doğal gaz, telefon gi·bi· temel mal ve hi·zmetlerden alınan KDV ve ÖTV gi·bi· vergi·leri·n herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın sıfıra indirilmesi için bir düzenleme yapılmasını istediklerini bildirdi.
 • 19 Ocak 2017 13:21 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, "bankaların oluşturdukları kartel" nedeniyle kredilere uyguladıkları yüksek faiz, mevduatlara verdikleri düşük faiz dolayısıyla mağdur olan tüketicilerin tüketici mahkemelerinde haklarını arayabileceklerini söyledi.
 • 19 Ocak 2017 12:42 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, "bankaların oluşturdukları kartel" nedeniyle kredilere uyguladıkları yüksek faiz, mevduatlara verdikleri düşük faiz dolayısıyla mağdur olan tüketicilerin tüketici mahkemelerinde haklarını arayabileceklerini söyledi.
 • 07 Aralık 2016 10:54 Sertifikalar Başkan Yaşar'dan Sertifikalar Başkan Yaşar'dan Reklamlara dikkatTüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar da Başkan Yaşar'a desteklerinden dolayı teşekkür ederek yoğun ilgi gören eğitimlerin devam edeceğini müjdeledi
 • 07 Kasım 2016 14:16 Turhan Çakar: - Bankalardan Kredi Kullanan Tüketicilerin Yaşadığı Mağduriyetler Turhan Çakar: - Bankalardan Kredi Kullanan Tüketicilerin Yaşadığı Mağduriyetler Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, bankaların oluşturduğu kartelin sonucu olarak tüketicilerin mağdur olduğunu ve bu durumun önüne geçecek yasal bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
 • 07 Kasım 2016 13:05 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, bankaların oluşturduğu kartelin sonucu olarak tüketicilerin mağdur olduğunu ve bu durumun önüne geçecek yasal bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
 • 02 Kasım 2016 10:57 Thd: Ukrayna'dan Geri Gönderilen 29 Ton Mandalinaya Ne Oldu? Thd: Ukrayna'dan Geri Gönderilen 29 Ton Mandalinaya Ne Oldu? Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "Ukrayna'ya girişine izin verilmeyerek Türkiye'ye geri gönderilen 29 ton mandalinaya ne oldu?
 • 15 Ekim 2016 13:19 16 Ekim Dünya Gıda Günü 16 Ekim Dünya Gıda Günü Tüketici Hakları Derneği (THD), Genel Başkanı Turhan Çakar, tavuk ve büyükbaş hayvanlardaki bakterilerin yüzde 70'ten fazlasının antibiyotiğe dirençli olduğunun belirlendiğini belirterek, "Antibiyotik dirençli bakteri taşıyan gıdaların insanlar tarafından tüketilmesi ilaca dirençli enfeksiyonlara neden olmaktadır.
 • 02 Haziran 2016 11:29 Jatomi Fitness Üyeleri 'İptal' İçin Bankaya Koştu! Jatomi Fitness Üyeleri 'İptal' İçin Bankaya Koştu! İflas erteleme ve üyelerin bankalardaki işlemlerini iptal etmeye koşması üzerine Tüketici Dernekleri Hakları Genel Başkanı Turhan Çakar, tüketicilerin verdiği ücret karşılığında hizmet alamıyorsa paralarını geri alması gerektiğini, burada bankaların da sorumlu olduğunu söyledi
 • 26 Nisan 2016 11:55 Yenimahalle'de 'Enerji ve Su' Paneli Yenimahalle'de 'Enerji ve Su' Paneli Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın ev sahipliğinde düzenlenen panele, Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı
 • 23 Mart 2016 13:25 Thd'den "Antibiyotikleri Gıdamızdan Çekin" Kampanyası THD Genel Başkanı Turhan Çakar, yaptığı açıklamada, dünyada üretilen antibiyotiklerin yaklaşık yarısının, hastalıkların tedavisinden ziyade büyümeyi hızlandırmak ve hastalıkları önlemek amacıyla tarımda kullanıldığını, bunun da antibiyotik dirençli bakterilerin daha fazla artmasına neden olduğunu söyledi
 • 23 Mart 2016 13:00 Thd: Antibiyotik Kullanıma Karşı Bir An Önce Harekete Geçilmeli Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, antibiyotik kullanımının artmasına dikkat çekerek, antibiyotik kullanımına karşı bir an önce harekete geçilmesini istedi.
 • 29 Şubat 2016 17:18 Mahkeme Bitti, Ankara'da Doğalgaz Aboneleri Belediyeden 370 Lira Geri Alacak Mahkeme Bitti, Ankara'da Doğalgaz Aboneleri Belediyeden 370 Lira Geri Alacak Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne doğalgaz sayaç parası için açtıkları davayı kazandıklarını söyledi.
 • 29 Şubat 2016 12:08 Tüketici Hakları Derneği: Ankaralının 370 Milyon TL Alacağı Var, Başvuran Yok Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaştan doğalgaz sayaç parası olarak aldığı 300 dolar için açtıkları davada mahkemenin 125 (370 lira) doların iadesine karar verdiğini söyledi.
 • 11 Şubat 2016 16:50 Elektrik Faturalarındaki 10 Yıllık Kayıp Kaçak Bedelini Geri İstediler Elektrik Faturalarındaki 10 Yıllık Kayıp Kaçak Bedelini Geri İstediler THD Başkanı Turhan Çakar, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ile Yargıtay 3
 • 11 Şubat 2016 13:13 Enerjisa'ya Faturalı Protesto Enerjisa'ya Faturalı Protesto Grup adına basın açıklaması yapan Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, kayıp kaçak ve sayaç okuma bedelleri ile bunların KDV’sini geri istediklerini belirti
 • 10 Şubat 2016 17:12 CHP Milletvekili Yeşil: Elektrik Faturalarında Gizli Kapaklı Yürütülen Soygun TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ, KAMPANYA BAŞLATIYORTüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, Türkiye'deki temel ihtiyaçlar gıda, su, elektrik, doğalgaz, iletişim, ulaşım hizmetlerinin, dünyanın en pahalı mal ve hizmetleri arasında yer aldığını savundu
 • 10 Şubat 2016 16:27 CHP Ankara Milletvekili Yeşil Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, Türkiye'deki temel ihtiyaçlar gıda, su, elektrik, doğalgaz, iletişim, ulaşım hizmetlerinin, dünyanın en pahalı mal ve hizmetleri arasında yer aldığını ileri sürdü
 • 25 Ocak 2016 16:42 Tüketici Hakları Derneği: Sayaç Değişim Parasının Alınması Yasal Değil Tüketici Hakları Derneği: Sayaç Değişim Parasının Alınması Yasal Değil Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, kartlı doğalgaz sayaçlarının kampanya denilerek 479 TL'ye mekanik sayaçla değiştirilmesinin hukuka aykırı olduğunu söyledi.
 • 18 Ocak 2016 14:55 Thd Heyeti Anıtkabir'i Ziyaret Etti Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar ve beraberindeki heyet, THD'nin 25'inci kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.
 • 26 Aralık 2015 11:12 Tüketici Hakları Derneği 13. Olağan Genel Kurulu Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, tüketici aleyhine uygulamaların evrensel tüketici haklarına uygun şekilde çözülmesini istediklerini belirterek, "İnsanca yaşanacak üretim ve tüketim boyutu oluşturulmalıdır" dedi.
 • 15 Aralık 2015 12:05 Ankara'da Suya Yüzde 10,11 Zam Ankara'da Suya Yüzde 10,11 Zam Zamma tepki gösteren Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, "Türkiye'nin en pahalı suyunu maalesef Ankaralı kullanıyor
 • 15 Aralık 2015 09:25 Mutfak Enflasyonu Yüzde 23'ü Geçti Mutfak Enflasyonu Yüzde 23'ü Geçti "HÜKÜMET ENFLASYONU İŞİNE GELDİĞİ GİBİ KULLANIYOR" Tüketici Hakları Derneği (THD) Başkanı Turhan Çakar, TÜFE'nin halkın gerçek enflasyonunu yansıtmadığını, mutfaktaki yangın için farklı bir enflasyon hesaplamasına ihtiyaç olduğunu söyledi
 • 05 Aralık 2015 17:04 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, tüketicilerin yeterli ve dengeli beslenebilmesi, gıdada satın alma güçlerinin arttırılabilmesi için gerekli ekonomik önlemlerin ivedilikle alınmasını istediklerini bildirdi.
 • 01 Aralık 2015 09:36 Elektriğe Gizli Zam Elektriğe Gizli Zam 'BAZI MASRAFLAR YASAL DEĞİL' Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, kayıp-kaçak bedelinin tüketiciye yansıtılmasına karşı mücadelelerinin sürdüğünü, Danıştay'da açılan davanın henüz sonuçlanmadığını kaydetti
 • 23 Kasım 2015 08:10 Devlet Kredi Çekme Yönetmeliğini Değiştirdi Ama Uyanıklara Dikkat! Devlet Kredi Çekme Yönetmeliğini Değiştirdi Ama Uyanıklara Dikkat! THD Başkanı Turhan Çakar, "Kart aidatının adını tahsis ücreti olarak değiştirdiler