SON DAKİKA TURHAN ÇAKAR HABERLERİ

Son Dakika Turhan Çakar Haberleri

 • 15 Mart 2018 13:26 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, internetten alışveriş yapan tüketici sayısının her geçen gün arttığını, bu durumun tüketici sorunlarının da artmasına yol açtığını belirtti.
 • 20 Ocak 2018 09:34 Thd 27. Yılını Yenimahalle'de Kutladı Yenimahalle Belediyesi, Tüketici Hakları Derneği’nin 27’inci kuruluş yılı dolayısıyla düzenlenen yemeğe ev sahipliği yaptı.
 • 15 Ocak 2018 12:23 Çakar'dan Kredi Çekeceklere Uyarı Çakar'dan Kredi Çekeceklere Uyarı Otobüs durakları ve halka açık alanlarda ’’Kredi çıkartılır, faturalı hatlara nakit sağlanır’’ tarzı afişlerin yaygınlaşması üzerine Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar vatadanşları, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için bu tür afişleri dikkate almamaları konusunda uyardı.
 • 15 Ekim 2017 13:51 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "torba tasarı"nın Anayasa'ya, hukuka, tüketici haklarına ve kamu yararına aykırı olduğunu iddia etti.
 • 15 Ekim 2017 13:28 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "torba tasarı"nın Anayasa'ya, hukuka, tüketici haklarına ve kamu yararına aykırı olduğunu iddia etti.
 • 11 Eylül 2017 09:28 Temassız Kredi Kartı Olanları Bekleyen Tehlike Temassız Kredi Kartı Olanları Bekleyen Tehlike Toplu taşıma araçları gibi kalabalık yerlerde yanınıza yaklaşan bu kişiler, rakamı önceden girdiği ufak tutarları, pos cihazını size yaklaştırarak temassız özellik sayesinde çekiyor.
 • 19 Ağustos 2017 16:09 Thd Genel Başkanı Çakar Thd Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, okul servislerinde yaşanan sorunların tekrarlanmaması için Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği'nin toplumcu ve sosyal devlet anlayışına uygun olarak değiştirilmesi gerektiğini belirtti.
 • 19 Ağustos 2017 13:29 Thd Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, okul servislerinde yaşanan sorunların tekrarlanmaması için Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği'nin toplumcu ve sosyal devlet anlayışına uygun olarak değiştirilmesi gerektiğini belirtti.
 • 08 Ağustos 2017 16:50 Sürücüleri İsyan Ettiren Hgs ve Ogs Cezaları HGS ve OGS cezalarına sürücülerden tepki var. Ceza yiyen sürücülerin bir kısmı 15 gün içinde para yatırmalarına rağmen kaçak geçiş ücretinin bakiyeden düşmediğini öne sürerken, bazıları ise OGS ve HGS geçişlerinde plakaların yanlış okunduğunu iddia ediyor.
 • 08 Ağustos 2017 16:27 Sürücüleri İsyan Ettiren Hgs ve Ogs Cezaları Sürücüleri İsyan Ettiren Hgs ve Ogs Cezaları * HGS ve OGS cezalarına sürücülerden tepki var.Ceza yiyen sürücülerin bir kısmı 15 gün içinde para yatırmalarına rağmen kaçak geçiş ücretinin bakiyeden düşmediğini öne sürerken, bazıları ise OGS ve HGS geçişlerinde plakaların yanlış okunduğunu iddia ediyor.
 • 08 Ağustos 2017 16:11 HGS ve OGS Cezaları Ödenmesine Rağmen Bakiyeden Düşmüyor HGS ve OGS Cezaları Ödenmesine Rağmen Bakiyeden Düşmüyor HGS ve OGS'den ceza yiyen sürücülerin bir kısmı, 15 gün içinde para yatırmalarına rağmen kaçak geçiş ücretinin bakiyeden düşmediğini iddia etti. Bir sürücü 27 bin TL ceza ödediğini öne sürdü.
 • 08 Ağustos 2017 16:04 Dha İstanbul - Sürücüleri İsyan Ettiren Hgs ve Ogs Cezaları HGS ve OGS cezalarına sürücülerden tepki var.Ceza yiyen sürücülerin bir kısmı 15 gün içinde para yatırmalarına rağmen kaçak geçiş ücretinin bakiyeden düşmediğini öne sürerken, bazıları ise OGS ve HGS geçişlerinde plakaların yanlış okunduğunu iddia ediyor.
 • 08 Ağustos 2017 15:16 Thd: Nüfusun Yüzde Altmışından Fazlası Yoksulluk Sınırının Altında Yaşıyor Thd: Nüfusun Yüzde Altmışından Fazlası Yoksulluk Sınırının Altında Yaşıyor Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, son bir yılda gerçekleşen "gıda enflasyonunun maaş artışlarını aştığına" dikkat çekerek, "Nüfusun yüzde yirmiden fazlası açlık sınırının altında, yüzde altmışdan fazlası ise yoksulluk sınırının altında yaşıyor" uyarısında bulundu.
 • 08 Ağustos 2017 13:38 Thd Genel Başkanı Çakar: Thd Genel Başkanı Çakar: "48 Milyondan Fazla Kişi Yoksulluk Sınırının Altında" Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, Temmuz 2016-Temmuz 2017 dönemine ilişkin son 1 yıllık gıda enflasyonu, asgari ücretlerin ve emeklilerin maaşlarının karşılaştırıldığı basın açıklamasında, 48 milyondan fazla kişinin yoksulluk sınırının altında olduğunu söyledi.
 • 12 Haziran 2017 15:10 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, 51 temel gıda maddesinde tüketicinin satın alma gücünün düştüğünü belirterek, maaş artışlarının yetersiz kaldığını söyledi.
 • 12 Haziran 2017 13:38 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, 51 temel gıda maddesinde tüketicinin satın alma gücünün düştüğünü belirterek, maaş artışlarının yetersiz kaldığını söyledi.
 • 22 Mart 2017 12:49 Tüketici Hakları Derneği: Soyada Gdo Olabilir Tüketici Hakları Derneği: Soyada Gdo Olabilir Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, soya ürünlerinde genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) olabileceği uyarısında bulunarak "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığını göreve çağırıyoruz" dedi.
 • 15 Mart 2017 13:56 Tüketicilerden Tüketicilerden "Güvenilir Dijital Dünya" Talebi Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, hızlı değişim gösteren ve ülkelerin birbiriyle bağıntılı olduğu bir dünyada, tüketici haklarının dijital alanda (online) korunmasının sağlanması sorumluluğuyla yalnızca bir ülkenin baş edemeyeceğini, bu durumun hükümetlerin, iş...
 • 07 Mart 2017 08:34 Bankalar Aleyhine Dava Açıp Zararlarınızı Karşılayabileceksiniz Bankalar Aleyhine Dava Açıp Zararlarınızı Karşılayabileceksiniz Kendi aralarında anlaşarak kredi ve mevduat faizi belirleyen bankalar için yeni bir karar çıktı. Müşteriler, bankalar aleyhine dava açıp, zararlarının karşılanmasını isteyebilecek.
 • 01 Mart 2017 10:46 Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Havagazı Fabrikası'ndaki Asbest Yüzey Ölçümlerini Açıkladı MİMARLAR Odası Ankara Şubesi ve Kimya Mühendisleri Odası, Ankara'daki Havagazı Fabrikası alanında yaptırılan asbest yüzey ölçümlerinde yüzde 15 ile yüzde 40 arasında asbest türünün en tehlikesi olan amphibole tespit edildiğini açıkladı.
 • 01 Mart 2017 09:56 Mimarlar Odası Ankara Şubesi Havagazı Fabrikası'ndaki Asbest Yüzey Ölçümlerini Açıkladı Mimarlar Odası Ankara Şubesi Havagazı Fabrikası'ndaki Asbest Yüzey Ölçümlerini Açıkladı Mimarlar Odası Ankara Şubesi Havagazı Fabrikası'ndaki asbest yüzey ölçümlerini açıkladı'Asbest yüzey ölçümlerinde yüzde 15 ile yüzde 40 arasında asbest türünün en tehlikesi olan amphibole tespit edildi'Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Kimya Mühendisleri Odası, Ankara'daki Havagazı Fabrikası...
 • 01 Mart 2017 09:45 Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Havagazı Fabrikası'ndaki Asbest Yüzey Ölçümlerini Açıkladı Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Havagazı Fabrikası'ndaki Asbest Yüzey Ölçümlerini Açıkladı MİMARLAR Odası Ankara Şubesi ve Kimya Mühendisleri Odası, Ankara'daki Havagazı Fabrikası alanında yaptırılan asbest yüzey ölçümlerinde yüzde 15 ile yüzde 40 arasında asbest türünün en tehlikesi olan amphibole tespit edildiğini açıkladı.
 • 01 Mart 2017 09:33 Dha Ankara- Mimarlar Odası Ankara Şubesi Havagazı Fabrikası'ndaki Asbest Yüzey Ölçümlerini Açıkladı Dha Ankara- Mimarlar Odası Ankara Şubesi Havagazı Fabrikası'ndaki Asbest Yüzey Ölçümlerini Açıkladı 'Asbest yüzey ölçümlerinde yüzde 15 ile yüzde 40 arasında asbest türünün en tehlikesi olan amphibole tespit edildi'Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Kimya Mühendisleri Odası, Ankara'daki Havagazı Fabrikası alanında yaptırılan asbest yüzey ölçümlerinde yüzde 15 ile yüzde 40 arasında asbest türünün...
 • 04 Şubat 2017 15:25 Ötv ve Kdv Oranlarının Düşürülmesi Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, su, gıda, elektri·k, doğal gaz, telefon gi·bi· temel mal ve hi·zmetlerden alınan KDV ve ÖTV gi·bi· vergi·leri·n herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın sıfıra indirilmesi için bir düzenleme yapılmasını istediklerini bildirdi.
 • 19 Ocak 2017 13:21 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, "bankaların oluşturdukları kartel" nedeniyle kredilere uyguladıkları yüksek faiz, mevduatlara verdikleri düşük faiz dolayısıyla mağdur olan tüketicilerin tüketici mahkemelerinde haklarını arayabileceklerini söyledi.
 • 19 Ocak 2017 12:42 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, "bankaların oluşturdukları kartel" nedeniyle kredilere uyguladıkları yüksek faiz, mevduatlara verdikleri düşük faiz dolayısıyla mağdur olan tüketicilerin tüketici mahkemelerinde haklarını arayabileceklerini söyledi.
 • 07 Aralık 2016 10:54 Sertifikalar Başkan Yaşar'dan Sertifikalar Başkan Yaşar'dan Yenimahalle Belediyesi ve Tüketici Hakları Derneği Yenimahalle Şubesi işbirliğinde düzenlenen “Tüketici Sorunları, Çözümleri ve Hakları” konulu eğitim seminerleri sona erdi.
 • 07 Kasım 2016 14:16 Turhan Çakar: - Bankalardan Kredi Kullanan Tüketicilerin Yaşadığı Mağduriyetler Turhan Çakar: - Bankalardan Kredi Kullanan Tüketicilerin Yaşadığı Mağduriyetler Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, bankaların oluşturduğu kartelin sonucu olarak tüketicilerin mağdur olduğunu ve bu durumun önüne geçecek yasal bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
 • 07 Kasım 2016 13:05 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, bankaların oluşturduğu kartelin sonucu olarak tüketicilerin mağdur olduğunu ve bu durumun önüne geçecek yasal bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
 • 02 Kasım 2016 10:57 Thd: Ukrayna'dan Geri Gönderilen 29 Ton Mandalinaya Ne Oldu? Thd: Ukrayna'dan Geri Gönderilen 29 Ton Mandalinaya Ne Oldu? Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "Ukrayna'ya girişine izin verilmeyerek Türkiye'ye geri gönderilen 29 ton mandalinaya ne oldu?
 • 15 Ekim 2016 13:19 16 Ekim Dünya Gıda Günü 16 Ekim Dünya Gıda Günü Tüketici Hakları Derneği (THD), Genel Başkanı Turhan Çakar, tavuk ve büyükbaş hayvanlardaki bakterilerin yüzde 70'ten fazlasının antibiyotiğe dirençli olduğunun belirlendiğini belirterek, "Antibiyotik dirençli bakteri taşıyan gıdaların insanlar tarafından tüketilmesi ilaca dirençli enfeksiyonlara neden olmaktadır.
 • 02 Haziran 2016 11:29 Jatomi Fitness Üyeleri 'İptal' İçin Bankaya Koştu! Jatomi Fitness Üyeleri 'İptal' İçin Bankaya Koştu! İflas eden Jatomi Fitness'ın müşterileri, yaptıkları ödemeleri iptal ettirebilmek ya da paralarını geri alabilmek umuduyla bankalara koştu. Şirketin 40 bin civarında üyesi bulunuyor.
 • 26 Nisan 2016 11:55 Yenimahalle'de 'Enerji ve Su' Paneli Yenimahalle'de 'Enerji ve Su' Paneli CHP Yenimahalle İlçe Başkanlığı ve Tüketici Hakları Derneği Yenimahalle Şubesi'nin ortaklaşa düzenlediği 'Enerji ve Su' paneli Yenimahalle Belediyesi 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda yapıldı.
 • 09 Nisan 2016 11:06 Bankalar Kimlik Krizini Avantaja Çevirdi Bankalar Kimlik Krizini Avantaja Çevirdi 50 milyon vatandaşın kimlik bilgilerinin çalınmasını bankalar fırsata çevirdi. Müşterileri arayan bankalar, "Kimlik bilgileri çalındı, paranıza yıllık 140 liraya sigorta yapalım." diyor.
 • 23 Mart 2016 13:25 Thd'den "Antibiyotikleri Gıdamızdan Çekin" Kampanyası Tüketici Hakları Derneği (THD), "Antibiyotikleri Gıdamızdan Çekin" kampanyası başlattı.
 • 23 Mart 2016 13:00 Thd: Antibiyotik Kullanıma Karşı Bir An Önce Harekete Geçilmeli Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, antibiyotik kullanımının artmasına dikkat çekerek, antibiyotik kullanımına karşı bir an önce harekete geçilmesini istedi.
 • 29 Şubat 2016 17:18 Mahkeme Bitti, Ankara'da Doğalgaz Aboneleri Belediyeden 370 Lira Geri Alacak Mahkeme Bitti, Ankara'da Doğalgaz Aboneleri Belediyeden 370 Lira Geri Alacak Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne doğalgaz sayaç parası için açtıkları davayı kazandıklarını söyledi.
 • 29 Şubat 2016 12:08 Tüketici Hakları Derneği: Ankaralının 370 Milyon TL Alacağı Var, Başvuran Yok Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaştan doğalgaz sayaç parası olarak aldığı 300 dolar için açtıkları davada mahkemenin 125 (370 lira) doların iadesine karar verdiğini söyledi.
 • 11 Şubat 2016 16:50 Elektrik Faturalarındaki 10 Yıllık Kayıp Kaçak Bedelini Geri İstediler Elektrik Faturalarındaki 10 Yıllık Kayıp Kaçak Bedelini Geri İstediler Tüketici Hakları Derneği Başkanı "Elektrikte Soyguna Son Kampanyası" başlatarak, 10 yıllık kayıp-kaçak,dağıtım, iletim, perakende satış hizmet ve sayaç okuma bedellerini geri istedi.
 • 11 Şubat 2016 13:13 Enerjisa'ya Faturalı Protesto Enerjisa'ya Faturalı Protesto Tüketici Hakları Derneği (THD) üyeleri yargı kararlarına rağmen Enerjisa'nın kayıp kaçak bedelinin faturalara yansıtılmasını ellerindeki elektrik faturalarıyla protesto etti.
 • 10 Şubat 2016 17:12 CHP Milletvekili Yeşil: Elektrik Faturalarında Gizli Kapaklı Yürütülen Soygun CHP Milletvekili Nihat Yeşil, özelleştirilmiş elektrik dağıtım şirketleri üzerinden ‘faturalarda gizli kapaklı yürütülen bir soygun’ yapıldığını savundu.
 • 10 Şubat 2016 16:27 CHP Ankara Milletvekili Yeşil Açıklaması CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, elektrikteki kayıp kaçak bedelinin, usulsüz kullanım yapmayan vatandaşlara ödetilmesinin kabul edilemeyeceğini belirterek, "Bu uygulama, özelleştirilmiş dağıtım şirketleri üzerinden sürdürülen ve faturalarda gizli kapaklı yürütülen bir soygundur" dedi.
 • 25 Ocak 2016 16:42 Tüketici Hakları Derneği: Sayaç Değişim Parasının Alınması Yasal Değil Tüketici Hakları Derneği: Sayaç Değişim Parasının Alınması Yasal Değil Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, kartlı doğalgaz sayaçlarının kampanya denilerek 479 TL'ye mekanik sayaçla değiştirilmesinin hukuka aykırı olduğunu söyledi.
 • 18 Ocak 2016 14:55 Thd Heyeti Anıtkabir'i Ziyaret Etti Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar ve beraberindeki heyet, THD'nin 25'inci kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.
 • 26 Aralık 2015 11:12 Tüketici Hakları Derneği 13. Olağan Genel Kurulu Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, tüketici aleyhine uygulamaların evrensel tüketici haklarına uygun şekilde çözülmesini istediklerini belirterek, "İnsanca yaşanacak üretim ve tüketim boyutu oluşturulmalıdır" dedi.
 • 15 Aralık 2015 12:05 Ankara'da Suya Yüzde 10,11 Zam Ankara'da Suya Yüzde 10,11 Zam Ankara'da belediye, Büyükşehir Yasası'yla birlikte Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) giderlerinin 'artmasını' gerekçe göstererek, suya yüzde 10.11 oranında zam yaptı.
 • 15 Aralık 2015 09:25 Mutfak Enflasyonu Yüzde 23'ü Geçti Mutfak Enflasyonu Yüzde 23'ü Geçti Resmi enflasyon rakamları yüzde 8.1 olmasına karşın dar gelirlilerin temel gıda maddeleri üzerinden hesaplanan mutfak enflasyonu yüzde 23'ü aştı.
 • 05 Aralık 2015 17:04 Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar Açıklaması Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, tüketicilerin yeterli ve dengeli beslenebilmesi, gıdada satın alma güçlerinin arttırılabilmesi için gerekli ekonomik önlemlerin ivedilikle alınmasını istediklerini bildirdi.
 • 01 Aralık 2015 09:36 Elektriğe Gizli Zam Elektriğe Gizli Zam Elektrik fiyatı ucuzladı ancak faturalar hafiflemedi. Artışın gerekçesi yükselen masraf kalemi oldu. Masraflarda yüzde 68'e varan artışlar yaşandı
 • 23 Kasım 2015 08:10 Devlet Kredi Çekme Yönetmeliğini Değiştirdi Ama Uyanıklara Dikkat! Devlet Kredi Çekme Yönetmeliğini Değiştirdi Ama Uyanıklara Dikkat! Tüketici Hakları Derneği, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın dün itibariyle yürürlüğe giren 'Tüketici Kredi Sözleşmeleri Yönetmeliği' konusunda milyonlarca tüketiciyi uyardı.